PDA

Zobacz pełną wersję : Jak legalnie niemal nie płacić podatków w fotografii ślubnej



bartekwyrobek@gmail.com
17-03-2015, 13:12
Dzisiaj przesyłam Wam drugi film, w którym tłumaczę:

"Jak legalnie niemal nie płacić podatków w fotografii ślubnej (http://wizjafotografii.pl/warsztaty-video-2?utm_source=forum-canon&utm_medium=link&utm_campaign=sukces%20w%20fotografii%20slubnej)"

Rynek fotografii ślubnej jest dość trudny,
dlatego warto wiedzieć jak najwięcej
i unikać wszelkich zbędnych kosztów.

Zdecydowanie warto działać legalnie.
Spokojny sen to podstawa egzystencji.

Widziałeś już pierwszy film?
"Jak zdobywać zlecenia ślubne niemal bez inwestycji pieniężnej - u mnie około 1000 rocznie (http://wizjafotografii.pl/warsztaty-video-1?utm_source=forum-canon&utm_medium=link&utm_campaign=sukces%20w%20fotografii%20slubnej)"


serdeczności
Bartek Wyrobek


PS. proszę o komentarz pod filmem - łatwiej mi będzie odpisać i być może ktoś Wam pomoże i odpowie na Wasze pytanie :)

Wurcel
17-03-2015, 13:49
Pracuje na etacie i mam swoją działalność foto na karcie podatkowej, stawkę z US mam ponad 600 zł minus 80% z tytułu pracy na etacie, także do US nic nie oddaje, płace tylko składkę zdrowotna. Przy karcie podatkowej nie można korzystać z firm specjalistycznych czyli labow, ani oddawać zdjęć na nośnikach - przy tej niższej kwocie (około 300 zl) przy wyższej (ponad 600) możesz sam naswietlac zdjęcia ale dalej nie możesz korzystać z usług specjalistycznych. Także wcale nie jest tak kolorowo :) Chyba ze o czymś nie wiem :). A i co do kosztów działalności na karcie podatkowej, przy tej niższej kwocie faktycznie wychodzi ze do skarbówki oddaje się kilkanaście złociszy, ale trzeba brać pod uwagę ze ZUS który kasuje zdrowotne - 280 zł, rentowe i emerytalne, także mimo wszystko kilka stowek trzeba płacić, przy jednoczesnej pracy na etacie placi się zdrowotne. Pozdrawiam

bartekwyrobek@gmail.com
17-03-2015, 14:53
Przy karcie podatkowej nie można korzystać z firm specjalistycznych czyli labow, ani oddawać zdjęć na nośnikach - przy tej niższej kwocie (około 300 zl) przy wyższej (ponad 600) możesz sam naswietlac zdjęcia ale dalej nie możesz korzystać z usług specjalistycznych. Także wcale nie jest tak kolorowo :) Chyba ze o czymś nie wiem :).

no to czegoś nie wiesz :)
można korzystać z usług firm specjalistycznych i po temacie - bez sprzedaży albumów karta podatkowa nie miała by sensu
serdeczności
Bartek