PDA

Zobacz pełną wersję : zoom pod sluby ?



ginterb
15-03-2015, 21:00
Witam,

Zaznaczę, że mam do dyspozycji tylko jedno 5d mII i obiektyw S 50/1.4. Mógłbym do tego dokupić C 35/2 is lub S35/1.4 ale nie wiem czy dam rade się bawić w przełączanie obiektywów (SZCZEGÓLNIE W KOŚCIELE).
Więc myślałem o C 24-70/4 IS ale czuje ze będzie za ciemno. W świetle 2.8 zabija ceną tym bardziej, że czuje ze więcej niż 2-5 ślubów na rok nie będzie ;p. Sigma 24-70/2.8 ma problem z ostrością (jak w 50 mi to nie przeszkadza tak się boje ze w zoomie mogą być historie ze zmienię ogniskowa i wróci BF/FF) , a Tamron z jakością na 2.8 ;/.

Tzw. nie wiem co mam k**** zrobić :). Plz pomóżcie :).

busz
15-03-2015, 21:13
Jak walniesz lampą to i f/4 powinno starczyć (o ile masz lampę).

p0m
15-03-2015, 21:39
używka starej wersji canona 24-70 2.8?

ginterb
15-03-2015, 22:35
mam 580 ex II , nie wiem czy znajde dobra uzywke do tego czasu zlecenia

ginterb
16-03-2015, 01:28
w planach mam kupno 16-35/4 is, poniewaz kazdy ze swiatlem 2.8 ciagnal za soba pewne wady, a co fakt jak ktos napisal przy UWA rzadko kiedy sie uzywa swiatla 2.8 :P pytanie czy machac stalkami czy zoom typu 24-70

Fotosz
17-03-2015, 22:22
Zoom się przydaje ale warto mieć stałki. Ja używam (używałem) 24-105 F4 ze stabilizacją. Ciemny ale przy wysokich ISO dawał radę. Zakładany na body tylko podczas przysięgi i wychodzenia pary młodej z kościoła. Teraz przerzucam się tylko na stałki. Robocze body też mam jedno ale wypracowałem sobie sposób na bardzo szybką zmianę obiektywów. Niby to co zaraz napiszę jest oczywiste ale może Ci się przyda. Wszystkie obiektywy wyjmuję z torby, zakładam tulipany, zdejmuję oba dekle i stawiam po prostu na ziemi w strategicznym miejscu przednią soczewką do dołu. Wymiana obiektywu to mniej niż 10 sekund razem z dobiegnięciem do strategicznego miejsca i powrotem na miejsce robienia zdjęć... Oczywiście 10 s w strategicznej chwili to wieczność, dlatego trzeba nauczyć się przewidywać. Zdobędziesz wprawę i zooma w przyszłości zostawisz w torbie tylko na potrzeby scen zmieniających się bardzo dynamicznie.

PS.
na rynku znajdują się różne gadżety ułatwiające szybką zmianę szkła. Np : https://www.kickstarter.com/projects/1022605159/quikdraw-an-innovative-lens-holster, kuurde chcę to mieć :D

ginterb
17-03-2015, 23:05
to nie podlizywanie... i w koncu ktos kto wie jak mi pomoc ! dziekuje bardzo za pomoc :) to moze lepiej kupic S 35/1.4 i S 85/1.4 :) pisze o sigmach bo sa tansze :P jakos ceny eL-ek mozna jedynie podeprzec tym ze AF jest najcelniejszy i jedynie tyle moim zdaniem... myslalem cos o UWA (na 100% przyda sie i to zapewne czesto) myslalem miedzy C 16-35/4 is lub Tamrona 15-30/2.8 VC (roznica 600zł ... i tym ze w tamim nie ochronie soczewki, ale moze przesadzam... raczej nie bede miec wiele okazji do fotografowania sportow typu motocross wiec mozliwosc uszkodzenia jest dosyc niska ;p albo trzeba miec mega pecha :|).

italy
17-03-2015, 23:18
PS.
na rynku znajdują się różne gadżety ułatwiające szybką zmianę szkła. Np : https://www.kickstarter.com/projects...e-lens-holster, kuurde chcę to mieć
Bardzo praktyczna i fajna rzecz :)

ginterb
17-03-2015, 23:23
szkoda ze wczasie ... realizacji projektu :D jak to nazwac :D ? ... sa jedynie pasy reporterskie na allegro ... ale to trzeba miec pokrowce a nie kazdy producent lubi dawac pokrowce do kazdego obiektywu :D nawet z tych drogich z tego co pamietam :D


fotosz ma porzadna galerie zdjec , a jak widze wywody niektorych fotografow na temat slubow i szczegolnie na temat ze przez amatorow upada rynek , a jak patrze na ich zdjecia to stwierdzam ze sami zapracowali sobie na to ze coraz mniej osob ich chce :D tragedia :D to lubie jak ktos z doswiadczeniem ktore oddaja zdjecia pomaga innym a nie osoby ktore sa "pozal sie Boze" i niszcza wlasnie oni rynek pokazujac ze mozna robic gowno warte zdjecia i zarabiac :)

5pirit
17-03-2015, 23:33
"Fotosz" - fajny bajer ten system wymiany szkieł, choć z drugiej strony strach pomyśleć jak w pośpiechu źle się wyceluje obiektywem w mocowanie.

tlustyx
17-03-2015, 23:42
...
na rynku znajdują się różne gadżety ułatwiające szybką zmianę szkła. Np : https://www.kickstarter.com/projects/1022605159/quikdraw-an-innovative-lens-holster, kuurde chcę to mieć :D
Fajne.
Od dawna myślę o zrobieniu czegoś podobnego, czyli częściowo usztywnione sakiewki sięgające tak do 3/4 moich większych obiektywów, a na spodzie przymocowane dekielki. Wkładam przekręcam i siedzi. Czyli całkiem podobnie :lol:

Fotosz
17-03-2015, 23:50
Dzięki @ginterb za komplementy:)
Lubię dzielić się wiedzą, kilka prostych wskazówek może na prawdę pomóc. Co do obiektywu to 16-35 to bardzo dobre szkło ale zastanów się nad czymś bardziej uniwersalnym a po obstawiaj się stałkami. Ja tak robię i powiem szczerze, że to bardzo dobra strategia. Z czystym sumieniem mogę polecić tego canona L 24-105mm f4 IS. Jakościowo jest świetny, przy możliwościach 5D mkII w większości kościołów da radę. Oczywiście im jaśniejsze szkło tym lepiej ale w parze z jasnością idzie cena:/

Co do stałek to sam używam S 35 f1.4 Art i jestem bardzo zadowolony. Uważaj natomiast na AF. Ja mój egzemplarz wybierałem spośród 5 sztuk. AF potrafi zachowywać się bardzo losowo.

--- Kolejny post ---


"Fotosz" - fajny bajer ten system wymiany szkieł, choć z drugiej strony strach pomyśleć jak w pośpiechu źle się wyceluje obiektywem w mocowanie.

Heh albo jak ktoś za głęboko przysiądzie... Wszystkie obiektywy łubudu o ziemię - szczególnie te dłuższe... Tak czy siak jak to wyjdzie na rynek to pewnie trafi w moje łapy :)

@tlustyx, no w sumie to na tym polega ale samoróbki bym się bał... Szklarnia droższa niż body :P

adi760303
18-03-2015, 00:00
Jak chce zoom i to na śluby - to tylko 24-70 2.8 czy to I czy II = wiadomo za dobre szkiełko trzeba zapłacić ale jak nie wyobrażam sobie braku tego szkiełka w mojej szklarni - chodź też mam "stałki" jak przedmówcy :p

tlustyx
18-03-2015, 00:21
...

@tlustyx, no w sumie to na tym polega ale samoróbki bym się bał... Szklarnia droższa niż body :P
W tym rzecz, że nawet gdyby obiektyw się źle wpiął (czy coś w tym rodzaju) to i tak pozostaje w sakwie - dlatego musiałaby być dopasowana wielkością do obiektywu. Z jednej strony dekielek byłby dodatkowym zabezpieczeniem, z drugiej można go "ściągnąć" jedną ręką, drugą ściągając obiektyw z body.

ginterb
18-03-2015, 01:20
kupie wiecej niz 1 szklo ale sluby robie okazyjnie :) dlatego UWA na pewno kupie :) ale pytanie cos czysto pod sluby :) 24-70 I (II na prawde przegieli z cena, to juz chetniej 70-200/2.8 IS) jest bezpieczne ale tak standardowe ze az nudne :) dlatego myslalem nad artami :) z braku laku C 35/2 is ... fundusz na ten moment pozwoli mi na kupno 2-3 obiektywow ;/

oczywscie strategie ze najpierw standardowe a pozniej stalki jest ok. ale jak wspomnialem chyba musze sie zadowolic wersja I bo mozna ja kupic dwa razy taniej niz II ...