PDA

Zobacz pełną wersję : [Tylko] Oko - czyli czym widzimy świat



Tylko
11-03-2015, 18:56
Cześć! Jestem nowym użytkownikiem i jest to mój pierwszy post dlatego chciałbym się również przywitać.
Z mojej strony możecie liczyć na zdjęcia z wielu kategorii, bowiem nie "kręcę" się wokół jednego tematu.
Liczę również na jakieś wskazówki które pomogą mi w osiąganiu lepszych rezultatów.
Oto jest oko - obraz zapewne każdemu (prawie) znany. Tak to widzę z bliska. Nie chciałem skupić się bezpośrednio na samej tęczówce ale również dałem nacisk na wiek człowieka którego sfotografowałem :


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

zysk
11-03-2015, 18:59
Okropne.Dokumentacja z prosektorium ?
Jestem sympatykiem rzeczy ładnych a nie prawdziwych :lol: .

Tylko
11-03-2015, 19:01
Niezłe :p
Tak może się to wydawać okrutne bądź odrażające ale właśnie chciałem zwrócić uwagę na to,że starość to nie niemiecka emerytura ale również zmarszczki, obwisłość i zrobiłem to w trochę można by rzecz bezpośredni sposób? Chyba tak można to nazwać.

zysk
11-03-2015, 19:16
starość to nie niemiecka emerytura ale również zmarszczki, obwisłość i zrobiłem to w trochę można by rzecz bezpośredni sposób
Tak .
Ja się skupię nad tym ,wtedy : kiedy będę musiał (tak jak każdy),
Żadna strata,ale nie licz na na moją obecność w Twojej galerii z taka zawartością :roll: .

Tylko
11-03-2015, 19:23
Spokojna twoja głowa! Nie mam zamiaru dodawać takich zdjęć to był taki eksperyment. Głównie skupiam się na człowieku jako całość bądź popiersie w wypadku portretu <- jeżeli mowa o człowieku!

eska
11-03-2015, 19:32
Może bw.

Tylko
11-03-2015, 19:46
https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

janhalb
11-03-2015, 19:59
Robi wrażenie. Moja jedenastoletnia córka zajrzała mi akurat przez ramię i wrzasnęła: "Tato, to mi się będzie śniło w nocy!" ;-)

Ale to znaczy, że zdjęcie przemawia.

Irek07
11-03-2015, 20:07
Ale to znaczy, że zdjęcie przemawia.

Tak, to zdjęcie naprawdę przemawia. A w wersji BW jest jeszcze bardziej przerażające :)

Tylko
11-03-2015, 20:16
Super! Coraz bardziej zaczynam się przekonywać do stwierdzenia,że to nie sprzęt przemawia o zdjęciu tylko jego twórca! Co prawda wcześniej to też było po nie kąt jasne ale nie ruszało mnie to zbytnio.

aptur
11-03-2015, 20:32
Wy tak serio? Zdjęcie niestety jest bardzo słabe. Zrób może portret a nie samo oko. Na pewno będzie lepiej.

Irek07
11-03-2015, 20:42
Wy tak serio? Zdjęcie niestety jest bardzo słabe. Zrób może portret a nie samo oko. Na pewno będzie lepiej.

Na serio to jest w tym zdjęciu coś przerażającego. Nikt nie mówił że jest dobre.
Chociaż teraz, jak popatrzyłem drugi i trzeci raz, to już mnie nie przeraża :)

Tylko
11-03-2015, 20:56
Wszystko może się znudzić ;) Pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz. Chciałbym powiedzieć,że jestem początkującym fotografem który ze sprzętem obchodzi się... bo ja wiem? z tydzień ;)

słowiczek
11-03-2015, 20:58
JEZUS MARIA!!! Chłopie, coś Ty wstawił? Otwieram wątek, a tu wyskakuje coś na mnie i gapi się na mnie tępym spojrzeniem jakiegoś seryjnego zabójcy. Ty wiesz, co ja mam teraz w spodniach? Będziesz za proszek płacił :mrgreen:

A tak na poważnie, dosyć ciekawe podejście to tematu, jakim jest człowiek. Może nie zostanę Twoim fanem, ale będę tu zaglądał licząc na nowy wymiar kreatywności w fotografii z wykorzystaniem podstawowych narzędzi. Niekoniecznie tych z prosektorium :mrgreen: Pozdrawiam;)

zysk
11-03-2015, 21:06
a tu wyskakuje coś na mnie i gapi się na mnie tępym spojrzeniem jakiegoś seryjnego zabójcy
:D ,trzeba przyznać: kolega umiał zainteresować nas :lol: .
Ale to też sztuka/umiejętność uruchomienia emocji .

słowiczek
11-03-2015, 21:20
Wszystko może się znudzić ;)

O ile nie znudzi Ci się fotografia, to czekam na dalszy rozwój sytuacji;)

--- Kolejny post ---


sztuka/umiejętność uruchomienia emocji

To jest wyżej punktowane niż najpiękniejszy nawet bokeh. O ile jest prawdziwe. Wymuszone uśmiechy, czy inne nienaturalne wyrazy twarzy częściej psują zdjęcie niż mu pomagają.

Tylko
11-03-2015, 21:22
Właściwie to wiem,że nie pod pasowane do kategorii ale jeżeli ktoś zacznie zwracać uwagę to proszę o przeniesienie. W stylu wesołe, ale pozbawione życia.

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

janhalb
12-03-2015, 01:04
(...) pozbawione życia.

Czyli mówiąc prościej: wesoły zombie . ;-)

https://500px.com/photo/74549937/happy-zombie!-by-jan-halbersztat?from=user_library

pan.kolega
12-03-2015, 02:01
Jak dla mnie oba sporo za ciemne -- pierwsze można było uznać, że celowo, ale po drugim raczej nie ma watpliwości.

A swoja droga, skad tylu mięczaków na tym forum? :roll: Żebyście czasem nie pomdleli. Dzięki Bogu sa jeszcze tacy, co robia na co dzień operacje na takich gałkach, nawet u zgrzybiałych staruchów, ściagaja katarakty, wbijaja w oko igły, wypalaja laserem naczynia na siatkówce i nie płacza. :shock:

A to jeszcze i tak nie proktologia...:o
:lol:

zysk
12-03-2015, 02:22
skad tylu mięczaków na tym forum?
''''''''''''''''''''''''''''''''''''''
A to jeszcze i tak nie proktologia.
Lajk :D

Bechamot
12-03-2015, 07:52
panowie spokojnie, bez paniki

cieszmy sie , ze to np nie biust .

ale nie ma problemu
czytam w onet , ze jedna gosposia z wadowic wynalazla przypadkowo jakas kuracje , ktora usuwa te zmarszczki w ciagi tygodnia. lekarze sa w szoku.



Zaden facet nie pobije mojej znajomej , ktora na jakas prace zaliczeniowa czy dyplomowa w lodzkiej filmowce przyniosla skan swojej swiezo uzywanej podpaski higienicznej - oczywiscie w wymiarach wystawowych.

wykladowca ponoc zaniemowil na dlugo.

Tak , ze rezerwy jeszcze sa.

Irek07
12-03-2015, 09:49
Zaden facet nie pobije mojej znajomej , ktora na jakas prace zaliczeniowa czy dyplomowa w lodzkiej filmowce przyniosla skan swojej swiezo uzywanej podpaski higienicznej - oczywiscie w wymiarach wystawowych.

Zaliczyła ?

Bechamot
12-03-2015, 09:59
Zaliczyła ?

zaliczyla .
dzisiaj jest artystka , dziala w NYC . mozna o niej poczytac sporo w prasie internetowej.

Tylko
12-03-2015, 14:54
Jak dla mnie oba sporo za ciemne -- pierwsze można było uznać, że celowo, ale po drugim raczej nie ma watpliwości.

A swoja droga, skad tylu mięczaków na tym forum? :roll: Żebyście czasem nie pomdleli. Dzięki Bogu sa jeszcze tacy, co robia na co dzień operacje na takich gałkach, nawet u zgrzybiałych staruchów, ściagaja katarakty, wbijaja w oko igły, wypalaja laserem naczynia na siatkówce i nie płacza. :shock:

A to jeszcze i tak nie proktologia...:o
:lol:
Cóż ogólnie to przyciemnienie w obydwu przypadkach jest celowe. W pierwszym ponieważ nadaje zdjęciu no takiego swoistego klimatu a drugie to taki "chamski" retusz,że tak się wyrażę ponieważ chciałem osadzić je w kolorowo-wyblakłych kolorkach

trothlik
12-03-2015, 19:49
Jestem sympatykiem rzeczy ładnych a nie prawdziwych :lol: .
Jedno drugiego nie wyklucza. Tu mamy po prostu obrzydliwą obróbkę, łącznie ze zdjęciem dziecka...

cobalt
12-03-2015, 20:13
Dla mnie foty ciemne i obróbka jakaś taka, jak na rozregulowanym kiepskim monitorku.

Piast
20-03-2015, 00:29
1- oko górnika, 2- dziecko górnika, a tak na poważnie zdecydowanie za ciemne te zdjęcia