PDA

Zobacz pełną wersję : Program do rawów w wersji portable



liquidsound
11-03-2015, 10:09
Koledzy,

potrzebuję program w którym mogę robić selekcję rawów (wybrać rawy które potem będę obrabiać z całego materiału). Jedynie zastrzeżenie, to program musi odpalać się z pendrive'a/dysku bo nie mam w pracy możliwości instalowania niczego :(

Pozdrawiam,

salas
11-03-2015, 10:20
faststone image viewer (nie zmienisz balansu bieli) resztę zrobisz :p oczywiście darmowy

liquidsound
11-03-2015, 10:46
Jak zwykle użytkownicy forum niezawodni :D

mozzarella
11-03-2015, 11:35
Zerknij też tutaj, coś bardziej zaawansowanego.. będziesz mógł od razu zacząć obróbkę :)
RawTherapee Portable | PortableApps.com - Portable software for USB, portable and cloud drives (http://portableapps.com/apps/graphics_pictures/rawtherapee-portable)

Bechamot
11-03-2015, 11:37
Koledzy,

potrzebuję program w którym mogę robić selekcję rawów (wybrać rawy które potem będę obrabiać z całego materiału). Jedynie zastrzeżenie, to program musi odpalać się z pendrive'a/dysku bo nie mam w pracy możliwości instalowania niczego :(

Pozdrawiam,

jesli chodzi o tylko przeglad raw ow to systemowe przegladarki w Windows/ mac je czytaja od paru lat.
teoretycznie nie potrzebujesz zadnego dodatkowego programu.

gdzie Problem ?

liquidsound
11-03-2015, 12:08
Wiesz, co nie wiem, może mam jakiegoś badziewnego windowsa, ale mi przegladarka w 7ce nie wyświetla rawów...

Poza tym jak zaznaczać w przeglądarce zdjęcia? dodawać im flagi czy gwiazdki?

Proszę Cię bardzo, nie pisz jak nie masz nic sensownego do powiedzenia, bo niestety tak jest w tym przypadku...

Bechamot
11-03-2015, 12:38
Wiesz, co nie wiem, może mam jakiegoś badziewnego windowsa, ale mi przegladarka w 7ce nie wyświetla rawów...

Poza tym jak zaznaczać w przeglądarce zdjęcia? dodawać im flagi czy gwiazdki?

Proszę Cię bardzo, nie pisz jak nie masz nic sensownego do powiedzenia, bo niestety tak jest w tym przypadku...

nie chcesz to nie

jedna z najwygodniejszych metod, ktora stosuje w podrozy jesli cos takiego chce zrobic , a przede wszystkim szybka.
nawet nie ma potrzeby gwiazdkowania , oznaczania by potem jeczcze raz szukac tych oznaczonych..
zreszta nawet jesli jakos tam zagwiazdkujesz raw w jednym programie , to w innym w ktorym bedzisz wywolywal ostatecznie juz to oznakowanie nie jest widoczne.

powodzenia.

namoamo
11-03-2015, 12:44
Selekcję i gwiazdkowanie można przeprowadzić w samym aparacie.

liquidsound
11-03-2015, 14:12
Selekcję i gwiazdkowanie można przeprowadzić w samym aparacie.

Można też w aparacie wywoływać rawy. Co to wnosi do tematu?

namoamo
11-03-2015, 14:19
Z tematu wniosłem że o takiej możliwości nie wiedziałeś.

Bechamot
11-03-2015, 14:35
moim zdaniem drugim co do fajnosci i wygody ( a moze i czasem jest lepiej - rzecz gustu) pod tym wzgledem , po windosowskiej przegladarce jest irfan view

przede wszystkim blyskawicznie otwiera rawy - jest szybki i jednym klawiszem selekcjonuje sie okreslony raw do dowolnego skoroszytu - w sumie pozwala odeslac az na 14 roznych miejsc .
bomba.

liquidsound
11-03-2015, 15:02
A jest w wersji portable?

Bechamot, mi windosowska przeglądarka nie otwiera rawów. Jakim cudem Tobie otwiera?

Bechamot
11-03-2015, 15:17
A jest w wersji portable?

Bechamot, mi windosowska przeglądarka nie otwiera rawów. Jakim cudem Tobie otwiera?

nie ma cudow - nie nadazasz .

dla starszych wersji W jest "camera codec pack" do sciagniecia ze strony microsoft.
instalujesz raz i masz w systemie.
obsluguje nie chce powiedziec ze wszystkie , ale chyba prawie wszystkie rawy.

co to znaczy portable ?
portable to znaczy " przenosny"

oczywiscie ze obsluguje przenosne.

czy masz na mysli pod androida ? teraz nie wiem, mozesz sprawdzic.

generalnie to IF jesli chodzi o szybki przeglad jest chyba nie do pobicia.
ten faststone cos tam mialem ale usunalem - nie jest to do konca pelna wywolywarka , a jako przegladarka dosc mocno przeladowany milionem opcji.
im wiecej opcji tym trudniej znalezc te potrzebna , a w przegladarce nie potrzeba ich miec wiele.

liquidsound
11-03-2015, 16:21
Bechamot, domyślnie windows 7 nie otwiera rawów. Koniec i kropka. Dodatkowe kodeki do dodatkowy soft, którego nie mogę zainstalować na kompie gdzie chcę odpalać rawy. Twoje uwagi nic nie wnoszą, akurat nie mam problemu z "nadążaniem", nie potrzebuję otwierania rawów w przeglądarce windows bo od tego mam lightrooma.

Portable tzn, że odpalasz program z pendrive'a bez instalacji go.

Rozumiem, że masz poczucie wyższości nad pozostałymi użytkownikami, ale najpierw weryfikuj czy podajesz sprawdzone instalacje. Bo czasem piszesz sensownie, a czasem do bólu mdło.

salas
11-03-2015, 16:32
infranview to coś bardzo podobnego do faststone'a i chyba tez jest portable :p
zobacz co Ci bardziej pasuje

Bechamot
11-03-2015, 17:09
Bechamot, domyślnie windows 7 nie otwiera rawów. Koniec i kropka. Dodatkowe kodeki do dodatkowy soft, którego nie mogę zainstalować na kompie gdzie chcę odpalać rawy. Twoje uwagi nic nie wnoszą, akurat nie mam problemu z "nadążaniem", nie potrzebuję otwierania rawów w przeglądarce windows bo od tego mam lightrooma.

Portable tzn, że odpalasz program z pendrive'a bez instalacji go.

Rozumiem, że masz poczucie wyższości nad pozostałymi użytkownikami, ale najpierw weryfikuj czy podajesz sprawdzone instalacje. Bo czasem piszesz sensownie, a czasem do bólu mdło.

dostales dwie wskazowki

jedna z codeciem , jesli nie mozesz to nie - masz druga.
druga z irfan wiev, ktory do tego celu ma wrecz wymarzone rozwiazanie , gdyz potrafi sortowac rawy do zadanych teczek jednym przycisnieciem f7 i wcisnieciem klawisza ze siezka docelowa , ktora sie dowolnie definiuje - razem 14 sciezek .


z usb steacka IV mi startowal bezproblemowo - uzywalem tak ale dawno -ledwie ze pamietam , teraz mam od lat zainstalowany i nie wiem jak dzisiaj to jest.

oczywiscie , ze nie mam poczucia nizszosci , nie mam potrzeby tez rznac glupa. Dlaczego mialbym?

nie jestes aby nadwrazliwy ?
najprostsze wskazowki wprwadzaja cie w konfuzje nie do przelamania samodzielnie.

pawko
11-03-2015, 18:41
druga z irfan wiev, ktory do tego celu ma wrecz wymarzone rozwiazanie , gdyz potrafi sortowac rawy do zadanych teczek jednym przycisnieciem f7 i wcisnieciem klawisza ze siezka docelowa , ktora sie dowolnie definiuje - razem 14 sciezek

Również z tego korzystam w czasie selekcji materiału - niezawodna pomoc ;-)

Potwierdzam: IrFan możesz sobie nagrać na pena nawet z kompa na którym masz zainstalowane z instalki i można go odpalać z pena....

pozdrawiam
Paweł

andrew84
11-03-2015, 23:56
Z IrFan View, mimo że uruchamiasz z pena, uważaj na administratorów. Nie wiem jak u Ciebie w firmie, ale u mnie ostatnio czepnęli się kolegi właśnie o Irfan view. Admin powiedział, że licencja nie pozwala na używanie w firmie. Ale u nas ostro skanują co się na kompach uruchamia.

liquidsound
12-03-2015, 00:55
Mi admini powiedzieli żebym se skombinował soft w wersji portable i nie ma problemu :)