PDA

Zobacz pełną wersję : Jak zrobić mini-sieć?



Borneq
03-03-2015, 19:58
Kupiłem i przyszedł dziś Canon PowerShot SX510 HS. Nie ma co prawda GPS ale działa na nim sieć Wifi i te informacje może zdobyć ze smartfona.
Na smartfonie zainstalowałem program Camera Connect. Zarówno aparat jak i telefon widzą moją sieć internetową - Wifi domowe. Ale co gdy będę w dowolnym miejscu na ziemi a nie w swoim domu? Czyli - chciałbym połączyć tylko aparat z telefonem bez sieci internetowej. Canon ma jakieś inne możliwości - pokazuje inne sieci m.in. z hasłem pin. Natomiast telefon (Samsung Galaxy S4) uparł się w programie Camera Connect widzieć tylko moją sieć internetową.
Co zrobić?

PawelB
04-03-2015, 09:13
Aparat i telefon łączą się bezpośrednio ze sobą czy tylko "na około" przez Twoją sieć domową? Czy w telefonie masz włączoną funkcję routera? Może też się nazywać acces point, udostępnianie połączenia czy jakoś tak.

Domcia
04-03-2015, 14:57
Z telefonu masz możliwość wystawienia sieci wi-fi, wtedy będąc poza domem możesz do niego podłączyć aparat.

Samsung Galaxy S4 - konfiguracja telefonu - - mojtelefon.info (http://mojtelefon.info/samsung_galaxys4_konfiguracja_telefonu_uzywanie_te lefonu_jako_routera_wifi)

O ile link traktuje o wystawianiu internetu, to samo stworzenie sieci wifi z telefonu robi się dokładnie w ten sam sposób. Nie spodziewam się, żeby aparat sam z siebie chciał coś ssać z internetu, a jeśli tak, to możesz wyłączyć transfer danych w telefonie - w rezultacie wystawisz wifi ale bez połączenia internetowego. Sprawdź sobie czy ten Camera Connect będzie umiał skorzystać z tego (nie znam tego oprogramowania).

Bolek02
04-03-2015, 16:27
Tutaj masz tutorial jak to zrobić na przykładzie 6D https://www.youtube.com/watch?v=DnPlzeXi80A

Borneq
05-03-2015, 19:35
Udało się zrobić, jednak aplikacja smartfonowa "Camera Connect" nie ma funkcjonalności wyboru sieci Wifi. Do tego potrzeba aplikacji WIFI-HASŁO (WEP-WPA-WPA2).
Z kolei ta ma wiele reklam.

Bolek02
06-03-2015, 20:16
Jak coś jest darmowe, to zawsze są reklamy. Jak się ich nie chce trzeba kupić wersję komercyjną - takie życie :)

jotes25
06-03-2015, 20:33
Udało się zrobić, jednak aplikacja smartfonowa "Camera Connect" nie ma funkcjonalności wyboru sieci Wifi. Do tego potrzeba aplikacji WIFI-HASŁO (WEP-WPA-WPA2).
Z kolei ta ma wiele reklam.

Sieć Wi-Fi, z którą chcesz się połączyć wybierasz w ustawieniach telefonu. Nie potrzeba do tego oddzielnej aplikacji.