PDA

Zobacz pełną wersję : Efekt którego nie uzyskałam...



KKillah
28-02-2015, 17:16
Fotografując poszukiwałam swojego "ja" i nagle zrozumiałam co chcę tworzyć. Ostatnimi czasy natknęłam się na pewien blog. Wszystko super, fajnie...mamy ten sam Canon600D, ja obiektyw 50 1.8, ona 50 1.4 i do dziś zadaję sobie pytaniejak ona tworzy taką kompozycje? Kolory, uwydatnienie postaci, klimat to coś czego niepotrafię stworzyć na swoich zdjęciach. Czy ktoś mi wytłumaczy jak ona do czegoś takiego doszła?
Jej jeden z postów: Thief Clothes: Green Coat. (http://thiefclothes.blogspot.com/2015/01/green-coat.html)

krzys.d
28-02-2015, 17:37
Moim zdaniem nie masz czego żałować. Foty w ogóle nie przypadły mi do gustu. Przesadna obróbka i koszmarne zażółcenie! Szukaj swojej drogi, swojego "ja", ale nie znajdziesz tego siedząc w fotelu i oglądając czyjeś zdjęcia. Znajdziesz to rankiem nad strumieniem, znajdziesz to wieczorem w lesie, na łące, albo odwrotnie - na zatłoczonym bazarze, czy pozornie pełnej ludzi plaży, gdy nagle obracasz swój wzrok i widzisz TEN KADR. On rodzi się w głowie, w marzeniach, w Twoich emocjach. Canon 600d, 60d, czy 6d, 50 1.8 czy 1.4 czy 1.2... Pewnie, że lepsze narzędzia pomagają nam, ale kadry rodzą się w naszych głowach :)

zysk
28-02-2015, 17:46
Marne słit focie dla gimnazjalistów,idź swoja drogą.

RobertON
28-02-2015, 17:48
Znajdziesz to rankiem nad strumieniem, znajdziesz to wieczorem w lesie, na łące, albo odwrotnie - na zatłoczonym bazarze, czy pozornie pełnej ludzi plaży, gdy nagle obracasz swój wzrok i widzisz TEN KADR. On rodzi się w głowie, w marzeniach, w Twoich emocjach. Canon 600d, 60d, czy 6d, 50 1.8 czy 1.4 czy 1.2... Pewnie, że lepsze narzędzia pomagają nam, ale kadry rodzą się w naszych głowach

No proszę, jakie poetyckie podejście do fotografowania :), zapisałem sobie, bo warto.

aptur
28-02-2015, 17:53
Marne słit focie dla gimnazjalistów,idź swoja drogą.

Przesadziłeś. Obróbka słaba i twarz jak u manekina ale ogólnie zdjęcia marne nie są.

RobertON
28-02-2015, 19:31
Przesadziłeś. Obróbka słaba i twarz jak u manekina ale ogólnie zdjęcia marne nie są.

Hmm... sam bym takie chętnie cykał, faktycznie nie są takie złe.

zysk
28-02-2015, 19:38
Obróbka słaba i twarz jak u manekina ale ogólnie zdjęcia marne nie są
Czyli jesteś: PRZECIW ale nawet : ZA ;) .

p0m
28-02-2015, 22:35
Marne słit focie dla gimnazjalistów,idź swoja drogą.

marny komentarz osoby, która nie ma nic do powiedzenia. i nie obrażać mi tu gimnazjalistów, bo akurat pracuję z taką młodzieżą i jeśli tylko ma się podejście, można z nich dużo wykrzesać, również fotograficznie;) i nie zgodzę się, że są to foty dla osób, za które masz gimnazjalistów (pewnie o niskim guście itd. którymi można gardzić). poprzeglądaj dział z fotografiami na forum i zobaczysz, że jest tam dużo zdjęć tego typu robionych przez "PRO".

co do fotek. blur na twarzy nie w moim typie, tak płasko trochę, choć na drugiej fotce aż tak tego nie widać i jest ok.

z całą pewnością użyty został filtr w PS, dodany kolor żółty/pomarańczowy (mi się on podoba) i zabawa z kryciem na warstwach. kadry są dosyć wąskie (vide ścięty czubek głowy). są całkiem przyjemnie naświetlone.



Czy ktoś mi wytłumaczy jak ona do czegoś takiego doszła?

pewnie latami praktyki <evil> jak chcesz robić podobne kompozycje to weź sobie zgrać te zdjęcia na smartfona, idź na focenie i na bieżąco koryguj co jest nie tak, porównując z oryginałem.



Szukaj swojej drogi, swojego "ja", ale nie znajdziesz tego siedząc w fotelu i oglądając czyjeś zdjęcia.

zdecydowanie się nie zgodzę. po pierwsze - jak mniemam autor wątku jest amatorem, może nawet początkującym, skoro nie wie, co ma zrobić, by uzyskać zdjęcia, które nam podrzucił w linku. oznacza to, że się UCZY. wiesz, jak człowiek się uczy? otóż, najczęściej poprzez naśladowanie. poza tym większość informacji jakie dane nam jest przyswoić w toku jakiegokolwiek uczenia się pochodzi Z ZEWNĄTRZ. odnosząc to do Twojej wypowiedzi - nie wszyscy mają nutę talentu, który pozwala robić fantastyczne zdjęcia poprzez intuicję. zdecydowana większość z Nas wykształca swoje umiejętności poprzez systematyczną pracę. elementem takiej pracy jest analizowanie dzieł lepszych od siebie autorów, jak również poznawanie ogólnych zasad funkcjonowania i tworzenia dzieła, od obsługi aparatu, przez znajomość praw kompozycji po umiejętności quasi-graficzne czy graficzne.

lol. "szukaj swojej drogi" jako szyld korespondencyjnego kursu ASP - "już nie musisz znać Van Gogha, wystarczy, że zmotywujemy Cię do poszukiwania drogi!"

Edit. srry, nie mogłem się powstrzymać od sarkazmu.

zysk
28-02-2015, 22:50
marny komentarz osoby, która nie ma nic do powiedzenia
To do mnie:
Mam i powiedziałem ,hm i co mi zrobisz ?

--- Kolejny post ---


nie obrażać mi tu gimnazjalistów
Po takim głaskaniu: gimbaza potrafi tylko "fejsować" tez mam styk z gimbazą

--- Kolejny post ---


można z nich dużo wykrzesać, również fotograficznie
jaja sobie robisz.
Fotografowanie ,to taki wysiłek umysłowy ,ze młodzież odrzuca to w przedbiegach.
Jakiś drobny procent to wyjątek .

--- Kolejny post ---


poprzeglądaj dział z fotografiami na forum i zobaczysz, że jest tam dużo zdjęć tego typu robionych przez "PRO".
wery sory,
ale bzdury wypisujesz

p0m
28-02-2015, 23:21
jaja sobie robisz.
Fotografowanie ,to taki wysiłek umysłowy ,ze młodzież odrzuca to w przedbiegach.
Jakiś drobny procent to wyjątek .


a znasz regułę 80/20? dla większości społeczeństwa jakikolwiek wysiłek jest męką, co dopiero intelektualny/artystyczny. gimbaza imho nie odbiega od normy, w dodatku jest piętnowana przez takie osoby jak Ty, bo przecież 'trzeba sobie znaleźć jakiegoś kozła ofiarnego'. jak dzieciaki mają dobrych edukatorów, to i mają wyniki. koniec generalizacji i OT z mej strony.

jan pawlak
01-03-2015, 06:52
Fotografując poszukiwałam swojego "ja" i nagle zrozumiałam co chcę tworzyć. Ostatnimi czasy natknęłam się na pewien blog. Wszystko super, fajnie...mamy ten sam Canon600D, ja obiektyw 50 1.8, ona 50 1.4 i do dziś zadaję sobie pytaniejak ona tworzy taką kompozycje? Kolory, uwydatnienie postaci, klimat to coś czego niepotrafię stworzyć na swoich zdjęciach. Czy ktoś mi wytłumaczy jak ona do czegoś takiego doszła?
Jej jeden z postów: Thief Clothes: Green Coat. (http://thiefclothes.blogspot.com/2015/01/green-coat.html)

To złożony proces i nie ma prostej recepty/odpowiedzi.

To co widzisz "składa" się z 3 części :
- Twojego wyobrażenia (emocje) o ujęciu
- to co zrobiłeś (umiesz zrobić) przy wykonywaniu zdjęcia
- jak je obrobiłeś (umiesz obrobić) i jak je prezentujesz

U mnie długo trwało nim "zrozumiałem" dlaczego robię zdjęcia, dlaczego takie a nie inne wieszam na ścianie.
A każdy może mieć inne powody, inne zdjęcia będą mu się "podobały"

A najbardziej denerwujące jest jak już wiesz jak to zdjęcia ma wyglądać ale......... nie umiesz tego osiągnąć.

jp

Bechamot
01-03-2015, 11:59
Fotografując poszukiwałam swojego "ja" i nagle zrozumiałam co chcę tworzyć. Ostatnimi czasy natknęłam się na pewien blog. Wszystko super, fajnie...mamy ten sam Canon600D, ja obiektyw 50 1.8, ona 50 1.4 i do dziś zadaję sobie pytaniejak ona tworzy taką kompozycje? Kolory, uwydatnienie postaci, klimat to coś czego niepotrafię stworzyć na swoich zdjęciach. Czy ktoś mi wytłumaczy jak ona do czegoś takiego doszła?
Jej jeden z postów: Thief Clothes: Green Coat. (http://thiefclothes.blogspot.com/2015/01/green-coat.html)



paskudne , fatalne , byle jak zrobione zdjecia.
zero zmyslu estetycznego autorki.
dno , disco polo przy tym to wyzyny sztuki.
brr......
paskuda pod kazdym wzgledem.
sama modelka , owszem warta i mezalinasu i bigamii , ale to nie zasluga fotografa jest, iz natura stworzyla takie dziewcze, natomiast grzechem jest chwalenie sie takimi ochydnymi zdjeciami.

jak najdalej od takich wzorow.
moze dla gimbazy to jest o.k. - nie wiem , bo wyroslem.

salas
01-03-2015, 12:10
o gustach się nie dyskutuje, jednym się podoba innym nie.
oHydne na pewno nie są

Usjwo
02-03-2015, 05:15
Pytanie bylo jak takie zdjecia zrobic, a nie czy sie podobaj czy nie :mrgreen:

Bechamot
02-03-2015, 07:56
Pytanie bylo jak takie zdjecia zrobic, a nie czy sie podobaj czy nie :mrgreen:

bezmyslnie - ustawic dziewcze byle gdzie - w tle burdel , podejsc blisko, walnac byle jak - zoltaczka sama wychodzi jesi balans buieli ustawic na pochmurny dzien..
a jesli jest za mala to przesunac suwak balansu bieli ku zoltemu , lub ustawic zolty filtr.

pan.kolega
03-03-2015, 00:57
Znowu niestety gender confusion na forum, czyli nieprawidłowe rozpoznanie płci (jp)
Poza tym, fotograf i "dziewczę" do którego blisko podszedł, żeby walnać ohydne paskudne zdjęcia to chyba jedna i ta sama osoba .....(Bechamot)
Krytyka chyba o wiele za ostra i agresywna. Nie jest tak źle jak na osobę co właśnie dopiero niedawno doczekała się prawa do legalnego spożycia piwa w USA.:roll: