PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z 20D - wyświetlacz padł...



LinKuei
04-04-2006, 21:06
Witam,
Mam mały problem. Się strasznie wkurzam także jak jakieś błędy będą to mi wybaczcie… Miałem matryce uwalaną od początku jak kupiłem Canona. Mam go w sumie może z 5-6tyg. Wysłałem do serwisu żeby mi to wyczyścili, bo mam złe doświadczenia z poprzedniego aparatu. Trzymali go niespełna 2 tyg. Dzisiaj przyszedł. Właśnie odpakowałem do z pudła. I k((*&*&()(*& jego mać wyświetlacz nie działa. I znowu 2 tyg. czekania. Miał już ktoś kiedyś taką sytuację ??

Pozdrawiam.

Vitez
04-04-2006, 22:34
A nie dziala ci tylko review po zrobieniu zdjecia czy przegladanie fotek na karcie tez?

swiderski
04-04-2006, 22:38
Wprawdzie nie miałem jeszcze "przyjemności" zetknięcia się z Żytnią w realu, ale przez telefon mi nie pomogli :). Najważniejsze to nie daj sobie wmówić, ze uszkodzenie nastąpiło z Twojej winy. Możesz próbować postraszyć Rzecznikiem Ochrony Praw konsumenta, ale nie wiem czy to coś pomoże. W każdym razie powodzenia w walce.
pozdr.

piast9
04-04-2006, 23:10
Który wyświetlacz? Ekranik, wyświetlacz u góry czy w wizjerze?

Bonku5
04-04-2006, 23:41
Ale fotki mozesz robic co prawda jak w analogu bo sobie nie podejrzysz ale lepsze to niz nic :/ Kolejna osoba skazana na Zytnia :/ Mam nadzieje ze ja tam predko nie trafie ;)

Tytus
04-04-2006, 23:58
Ale fotki mozesz robic co prawda jak w analogu bo sobie nie podejrzysz ale lepsze to niz nic :/ Kolejna osoba skazana na Zytnia :/ Mam nadzieje ze ja tam predko nie trafie ;)

własnie mi padł A610, ot tak, pewnego dnia nie chciał się włączyć, miał 3 miesiące:???:, pojechałem do sklepu (w Belgii nie ma serwisu) facio wyjął z pudełka nowy, wręczył mi, zabrał stary i powiedział, że sobie do Canona wróci...takie nastawienie do klienta to ja rozumiem:lol:...

Michal-Czuba
05-04-2006, 08:14
(...) pojechałem do sklepu (w Belgii nie ma serwisu) facio wyjął z pudełka nowy, wręczył mi, zabrał stary (...)
Tytus tylko pozazdrościć :)

LinKuei
05-04-2006, 11:00
Padł wyświetlacz z tyłu, nie widać menu, fotek, niczego... Wczoraj mi wrócił z czyszczenia z serwisu i tak go zastałem. Aparat miałem 2 tyg, wysłałem potem do serwisu (był tam 2 tygodnie). Także chyba w miare nowy jest :) Dzwoniłem przed momentem do serwisu i znowu go musze wysłać. Maja tym razem zrobić to szybciej.

pozdro.

Driver
05-04-2006, 12:13
Tak troche OT ale po co czyściłeś dwutygodniowy aparat ??

LinKuei
05-04-2006, 12:15
Bo był strasznie upieprzony od nowości. Przedmuchanie nic nie dało to wysłałem do wyczyszczenia.

Pozdro.

kane
05-04-2006, 12:24
Bo był strasznie upieprzony od nowości. Przedmuchanie nic nie dało to wysłałem do wyczyszczenia.



To od kogo kupiles?

LinKuei
05-04-2006, 14:35
No w sklepie. W warszawie.

SimOn!
05-04-2006, 15:54
w sklepie ? noowka? z zasyfiona matryca? :shock:

Kaska**
22-04-2006, 22:13
Czesc:(
Padł mi wyświetlacz w 20D, czy ma ktos pomysl jak go szybko naprawic

Kubak82
22-04-2006, 22:20
witaj

a czy aparat masz na gwarancji?? to jakis swieży nabytek ktory mozna reklamowac w sklepie czy padło mu sie po jakims czasie?? jesli to 2 to obawiam sie ze pozostaje Ci wizyta w serwisie :(.. stalo sie to w jakichs szczegolnych okolicznosciach przyrody czy tka po prostu przestał wyswietlac??

pozdrawiam

nikczemnik
23-04-2006, 11:55
Żytnia rules:-) Ciekawe czy oni losują: "temu naprawimy a temu sp***limy":-)
Bo chyba są też zadowoleni klienci Żytniej:-)

Tytusdezoo
23-04-2006, 16:10
Bo był strasznie upieprzony od nowości. Przedmuchanie nic nie dało to wysłałem do wyczyszczenia.

Pozdro.
To ze Skoczowa do Krakowa bys przyjechal do serwisu na ul.Czapskich i tam w 2 godzinki matryce czyszcza.Pol dnia nie zmarnowane a tu 2 tygodnie czekac na laske panow z Zytniej.Skandal.

Paradox
23-04-2006, 16:36
Dla mnie osobiście jest nie dopuszczalne by nowy aparat miał brudną matrycę! :shock: i jeszcze dodam,że jesli tak jest to nie Ty powinieneś serwisować i czyścić ale poprostu pujść do sklepu i oddać im ten aparat :twisted: bo na 100% był używany.
I tak trochę OT że dziwi mnie podejście niektórych użytkowników,że pomimo posiadanej gwarancji decydują się na własną rękę załatwiać sprawy z Canonem,przecież od tego jest sklep w którym został zakupiony aparat i to oni powinni w max 2-tyg. oddać sprawny sprzęt.
Pozdrawiam.

Zaibatsu
23-04-2006, 18:15
w sklepie ? noowka? z zasyfiona matryca? :shock:

u mnie i u znajomego też nówka miała zasyfioną matryce tylko że ujawniło się to przy duzej liczbie F :)