PDA

Zobacz pełną wersję : Canon 5D mark II rok produkcji



michpok
03-02-2015, 14:56
Witam!

Orientujecie się może co nr seryjny w tych puszkach mówi o ich roku produkcji?
Zapewne zaczynające się od 0 to początek produkcji czyli 2008 r. Działa to dalej analogicznie ?
Pytanie może dość śmieszne, ale chce kupić jedną z tych pusze- która niby ma 8000 na liczniku ale nr seryjny zaczyna się od 1 i jesli jest to aparat z 2009 r. to przebieg byłby cudem raczej niż rzeczywistością.
Pozdrawiam

simarik
03-02-2015, 15:10
Ja posiadam Canona 5DMkII bodajże z 2010r. z przebiegiem uwaga - ok. 4000 "strzałów"
Więc jak piszesz, że niski przebieg z tego rocznika to cud - to cuda się zdarzają.
Aparatu używam okazjonalnie i wyłącznie hobbystycznie, choć i nie zawsze jest czas i chęć na hobby.

michpok
03-02-2015, 15:11
a twój nr seryjny zaczyna się od 1 czy 2?

simarik
03-02-2015, 15:13
Nie mam teraz dostępu do aparatu - sprawdzę w domu wieczorem i napiszę.

michpok
03-02-2015, 15:15
Ok, dzięki. Będę wdzięczny. Warto było napisać, choćby żeby się dowiedzieć, że takie przebiegi są możliwe:D pozdrawiam

Fotopstryczek
03-02-2015, 15:41
Mój ma 9800 strzałów (sprawdzone w EOSinfo, nie po numeracji na karcie :p). Numer seryjny zaczyna się od 3. Zakupiony 2011-2012 nie pamiętam dokładnie.

U mnie niski przebieg wziął się z tego, że zwykle szkoda mi migawki w 5D2 i biorę ze sobą 550D (który dociąga do 90 000 klików).

robertskc7
03-02-2015, 15:49
Ja posiadam Canona 5DMkII bodajże z 2010r. z przebiegiem uwaga - ok. 4000 "strzałów"
Więc jak piszesz, że niski przebieg z tego rocznika to cud - to cuda się zdarzają.
Aparatu używam okazjonalnie i wyłącznie hobbystycznie, choć i nie zawsze jest czas i chęć na hobby.

Musi Ci się nieźle powodzić...kupować sprzęt za ładnych kilka tyś, co by sobie leżał w torbie :)

r_m
03-02-2015, 19:42
jesli jest to aparat z 2009 r. to przebieg byłby cudem raczej niż rzeczywistością.
Dlaczego od razu cuda, to nie forum radiowo-toruńskie ;)
5d II jako pierwsze lustrzanki były powszechnie używane jako kamery, w takim przypadku licznik migawki nic nie powie o faktycznym czasie pracy aparatu.
O drugiej możliwości pisali koledzy wyżej, nie każdy właściciel 5d II robi śluby/reportaże liczące tysiącami klatek, więc niski "przebieg" jest jak najbardziej możliwy.
Aha, pozostaje pytanie, czy to przebieg na pierwszej migawce.

simarik
03-02-2015, 19:48
a twój nr seryjny zaczyna się od 1 czy 2?
Sprawdziłem przed chwilą - mój nr seryjny zaczyna się od 11.... a eosinfo pokazuje mi dokładnie 5278 (przepraszam pomyliłem się więc o tysiąc klapnięc)

Musi Ci się nieźle powodzić...kupować sprzęt za ładnych kilka tyś, co by sobie leżał w torbie :)
Robert - bardzo bym chciał żeby o powodzeniu w życiu decydował przebieg aparatu ;). Po prostu tak jakoś wyszło. Mam też drugie body 450d do astrofotografi i tam na liczniku już prawie 18000 więc nie jest tak źle.

Gargins
03-02-2015, 20:01
Małe przebiegi są jak najbardziej możliwe. Ja rok temu sprzedawałem swoją starą 5-tkę która miała 4 tyś klapnięć. Na allegro była przez 3 minuty.

michpok
04-02-2015, 10:02
Dzięki wszystkim za odpowiedź. Jutro będę miał puszkę w domu:D

wizart
15-02-2015, 15:16
no to kolego napisz może w jakim stanie przyszła, jaka cena i czy to był dobry strzał. Nie wiek ino przebieg migawki chyba ma istotne przełożenie. Najlepsze teksty jakie ostatnio krążą na portalach aukcyjnych to: "od kobiety", "mało uzywany egzemplarz (244000 przebieg), albo amatorsko wykorzystywany raczej sporadycznie i facet na zdjęciach wysypuje 20 kart i 10 baterii, a w opisie pod koniec długiej opowieści przyznaje, ze to jego druga migawka....

michpok
19-02-2015, 10:25
A więc puszka praktycznie jak nowa, z zewnątrz prawie niedotykana, bo jeszcze fajnie szorstka. Ekran zero rys itp. Sprawdzałem na EOS info wyszło 8200 klapnięć po moich testach. Matryca czyściutka - bez rys itp. był jeden pyłek ale na tyle duży że dał się wydmuchać bez problemu. Co ważne w opisie było napisane, że był podpięty tylko do jednego obiektywu i faktycznie mocowanie bez rys czyste- co pewnie się szybko zmieni:D AF trafia w punkt bez mikro regulacji, także też nie trzeba się martwić o to. No i ogólnie nawet pudełko było jak nowe, z instrukcjami popakowanymi w folię, także chyba faktycznie uczciwie trafiłem w dobry egzemplarz. Jednym słowem nic tylko teraz trzaskać fotki:D