PDA

Zobacz pełną wersję : NISSIN DI700 i rozczarowanie ...



IVAN
26-01-2015, 21:56
Witam !

Czy ktoś z Was testował może nową lampę NISSIN Di700 ??

Ja miałem ją przez 2 dni i się poddałem, nie do końca dobra współpraca z YONGNUO 622C , w trybie TTL wiesza odbiornik przy ładowaniu jak się go wyzwoli.
Tryb HSS to porażka - widać paski poziome w kadrze (na czasach krótszych od 1/200s !!??) , nie wiem czy to wada mojego modelu lampy czy wszystkich (testowane na dwóch różnych korpusach FF to samo - w trybie manual oraz TTL) - w porównaniu do 580ex2, a na tym mi najbardziej zależało ...
Wspomaganie AF praktycznie nie istnieje - jakieś słabe diody czerwone.
Chciałem mieć tańszą alternatywę do lamp canona i jak widać nie udało się :(.

pozdr

IVAN

josephcom
27-01-2015, 06:26
Musze Cię zmartwić, mam lampę DI866 II. Miałem z nią problemy potrafiła się zawiesić lub błyskać na 100% niezależnie od nastaw. 3 X lądowała w serwisie i nic a serwis to następna porażka. Pierwszy raz wysłałem im lampę to odnaleźli paczkę po tygodniu jak zacząłem się dopytywać o nią. Ktoś gdzieś w kąt ją rzucił nawet nie przetestowali zmienili oprogramowanie i uznali, że jest sprawna. Poddałem się, ale tą firmę będę omijał szerokim łukiem. Powodzenia życzę może w twoim przypadku będzie lepiej i serwis pochyli się nad Twoją reklamacją.

IVAN
27-01-2015, 09:07
Ja już ją oddałem na szczęście, miałem kilka dni ... chodziło mi raczej o drugi błysk bezprzewodowy , ale jak tu pracować z jasnymi szkłami jak HSS nie działa :( .