PDA

Zobacz pełną wersję : error kod e25 w a200



Bromba
20-09-2004, 18:57
witam
podczas wączania Canona a200 aparat brzęczy i pokazuje sie e25
co to moze być i dlaczego tak drogo
pozdrawiam

bzz
20-09-2004, 23:51
Witam

W aparacie mojej siostry wystąpił identyczny problem. Aparat zachowywał sie jak by mu sie zacioł obiektyw.
Sprzecik swoje już przeżył i był po gwarancji wiec postanowiłem naprawić go sam.
Rozkręciłem złoma na czynniki pierwsze(łącznie z obiektywem - uwaga na spężynke, żeby nie urwać) skręciłem z powrotem i o dziwo działa jak nowy. :D
Nie jestem elektronikiem i nie znam sie na aparatach ale ten sprzęt przypominał budowe zegarka elektronicznego wiec zero problemów - no może poza jednym, trzeba uważać na kondensator od lampy gdyż siedzi w nim spory ładunek i potrafi "kopnąć" i to porządnie. Ale można go rozładować np. ja to zrobiłem spinaczem biurowym :wink:
przypuszczam, że wystarczyło dokręcić tylko śrubke mocującą ten silniczek od strojenia ostrosci gdyż jak chciałem ją odkręcić to już była luźna ale całkowita rozbiórka nie zaszkodziła

tak to cudo wygląda w środku

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://www.widzew.net/~bzz/IMG_2973.JPG)


Pozdrawiam!

satriani
22-09-2004, 19:58
Witam


Nie jestem elektronikiem i nie znam sie na aparatach ale ten sprzęt przypominał budowe zegarka elektronicznego wiec zero problemów

Pozdrawiam!



A może ty jesteś zegarmistrzem?

[ Dodano: 22-09-2004 ]
:lol:

bzz
22-09-2004, 21:37
Nie jestem zegarmistrzem.... ale wiem, co w takich cudach siedzi te sprężynki wszystkie... :lol: -doświadczenia z dzieciństwa.

Za to wydaje mi się, że skutecznie potrafię uderzać młotkiem :mrgreen: ...ale w przypadku modelu A200 obyło się bez tej metody, nie stwarzał problemów od razu zadziałał :mrgreen:


pozdrawiam

Bromba
26-09-2004, 12:42
witam no próbowałem ale po mozolnym złożżeniu aparatu robi nieostre foty czy może to być przez rozciągnięcie tej sprężynki bo sie zdezelowała troche

Tequil
26-09-2004, 23:05
wina moze lezec w nieprawidlowej odległosci obiektywu od matrycy

bzz
27-09-2004, 19:58
Jeżeli ta sprężynka się za bardzo rozciągnęła to aparat może mieć problemy z ostrzeniem, bo ona trzyma ten mechanizm w "napięciu". Jedynym wyjściem jest zdobycie podobnej albo porostu skrócenie tej rozciągniętej np. nożyczkami :wink: ...pisałem uwaga na sprężynkę nie bez powodu, bo sam mało jej nie wykończyłem :wink: po złożeniu do kupy nie przekręcając tam tych kółek ze sprawną sprężynką wszystko powinno grać.