PDA

Zobacz pełną wersję : Nowy portal ślubny



AdaH
24-01-2015, 00:05
Witam, jestem autorem nowego portalu typu „wyszukiwarka fotografów i kamerzystów ślubnych”. Portal www.szukamyfotografa.pl (http://www.szukamyfotografa.pl), bo o nim mowa, wykonałem w ramach mojej pracy inżynierskiej. Klienci po wejściu na stronę suwakiem ustawiają widełki cenowe i region, który ich interesuje. Może nazwa tego nie sugeruje, jednak wyszukiwać możemy zarówno fotografów jak i kamerzystów. Gdybym mógł wybierać być może ograniczyłbym się do jednej z tych grup (łatwiej), jednak temat pracy jasno określał, że portal musi dotyczyć obu.

Niebawem pracę będzie sprawdzał mój promotor oraz recenzent zatem zwracam się do Was z prośbą o rejestrację w serwisie. To, co może być dla Was najciekawsze/najprzydatniejsze to wiadomość, że adres strony jest linkowany pod wskazany przez Was tekst (korzystny wpływ na pozycjonowanie Waszej strony) oraz fakt, że w opisie można korzystać z HTML i zyskać kilka kolejnych linków (również + do pozycjonowania).

Jedną z funkcjonalności, które zaimplementowałem są konta Premium (wpis wyróżniony, wyświetlany na początku wyników wyszukiwania). Nie będą jednak one do kupienia, dlatego pierwszym 10 użytkownikom CB, którzy założą konto i dadzą znać (post w temacie / pw / mail / cokolwiek) przydzielę Premium na 3 miesiące.
Będę bardzo wdzięczny za rejestrację, feedback, podanie dalej.

Pozdrawiam,
Adam

polaro
24-01-2015, 00:53
Czyli co się stanie z kontem premium po 3 miesiącach, skoro nie będzie można go kupić?

AdaH
24-01-2015, 01:05
Po 3 miesiącach konto premium wygaśnie i ogłoszenie będzie wyświetlane bez wyróżnienia (standardowy kolor, w wynikach wyszukiwania po kontach premium).

merida
24-01-2015, 01:59
A tak od strony użyteczno-biznesowej, to czym ten serwis będzie lepszy (lub się różnił) od Welonika ? Pozdrawiam i życzę powodzenia :)

AdaH
24-01-2015, 02:23
Od strony użytecznej nie mogę powiedzieć, aby wprowadzał coś szczególnie nowatorskiego. Sądzę, że PM podczas wyboru ekipy foto-wideo interesować będzie precyzyjnie określony przedział cenowy (to wdrożyłem na tym podwójnym sliderze) oraz fakt, że mogą przeczytać co dokładnie w podanej kwocie otrzymują (pod tym kontem przygotowany jest profil usługodawcy, zobaczymy czy rzeczywiście będzie to tak sumiennie wypełniane).

Dużo lepiej jest za to w kwestii technicznej. Welonik nie jest napisany najlepiej (jest raczej bardzo słabo), a przy SzukamyFotografa starałem się, aby kod był estetyczny i działał poprawnie na wszystkich przeglądarkach. Przewagą mojego portalu jest też detekcja urządzenia i wyświetlanie innej wersji strony dla komputerów, tabletów i komórek (aby przetestować na komputerze wystarczy zmniejszać rozmiar okna przeglądarki i porównać zachowanie Welonika i SF). Zobaczymy też jak będzie się pozycjonować w Google, bo starałem się poprawnie przygotować portal pod tym kątem.

Dziękuję, również pozdrawiam :)

blums
24-01-2015, 10:02
Uprosciłbym trochę proces rejestracji, na początek tylko e-mail i hasło reszta w edycji konta

Wysłane z mojego GT-I9505 za pomocą Tapatalk 2

polaro
24-01-2015, 10:44
O tak, uwaga blums bardzo słuszna.

Wydaje mi się także, że przydałaby się możliwość dodania większej ilość miast, np 3-4. Większość fotografów działa przeważnie na obszarze kliku województw.

Merde
24-01-2015, 11:47
Po 3 miesiącach konto premium wygaśnie i ogłoszenie będzie wyświetlane bez wyróżnienia (standardowy kolor, w wynikach wyszukiwania po kontach premium).
Uprzedzam, żeby nie było w przyszłości żalu:
Proszę o zapoznanie się z punktem 8 regulaminu forum.
W chwili obecnej rejestracja/członkostwo jest bezpłatne, więc nie interweniujemy (regulamin nie został złamany).
Sam jednak piszesz o kontach premium, domyślam się więc że chcesz w przyszłości czerpać korzyści materialne ze swojej wyszukiwarki.
Jeśli to nastąpi - żeby wątek pozostał na forum, będziesz musiał ustalić warunki reklamowania się z właścicielem forum (nick fomag).

AdaH
24-01-2015, 11:59
Merde, tak wiem, wertowałem regulamin. Konta Premium wprowadzone są ze względu na podwyższenie wartości mojej pracy dyplomowej w oczach komisji, więc bez obaw. Jeśli coś miałoby się zmienić to będę o tym pamiętał, dzięki.

blums, polaro, dziękuję za uwagi.
Nad sprawami, o których piszecie całkiem długo zastanawiałem się przed rozpoczęciem prac. Nie mówię, że podjąłem dobrą decyzję, ale spróbuję chociaż wytłumaczyć się dlaczego zrobiłem tak jak widać.

Co do rejestracji po założeniu konta muszę je jeszcze aktywować (próba wyłapania ewentualnych żartownisiów). Po rejestracji nowego konta w serwisie dostaję maila, że trzeba je muszę zajrzeć do panelu administracyjnego. Gdyby zakładane konto nie było w pełni uzupełnione to musiałbym rozwiązać to inaczej i monitorować czy dana osoba uzupełniła już niezbędne dane, a to byłoby dość niewygodne. Lepiej dla mnie kiedy konta pojawiają się już kompletne i uzupełnione. Wyszedłem z założenia, że jeśli ktoś się rejestruje to po to, aby i tak uzupełnić wszystkie dane i być widocznym w wynikach wyszukiwania.

Co do miast to też była spora zagwozdka. Najpierw chciałem odpuścić miasta, bo i tak wszyscy działają minimum na obszarze województw. Ostatecznie dodałem miasta, ale z myślą, że głównym parametrem wyszukiwania i tak będzie województwo. Teraz widzę, że to może być nadal za mało. Jednak czy klienci, którzy chcą wydać niewiele na fotografa szukają poza swoim województwem? Jeśli chcą wydać sporo to po prostu szukają z całej Polski i problemu nie ma.

horak
24-01-2015, 12:16
Jeśli mogę coś zaproponować to fajnie byłoby gdy wpisów przybędzie żeby ogłoszenia fotografów wyświetlały się według kolejności ich zamieszczenia czyli te pierwsze na samej górze.

kamillo270
24-01-2015, 13:39
Pomysł dobry z kolejnością. Tylko ,że najlepiej będzie wstawić ogłoszenie, jak najpóźniej, żeby wyświetlić się wysoko. Troszkę słabo. Może jakiś system polubień z facebooka.

Cichy
24-01-2015, 14:29
Powyżej 2100 zł już nikt nie oferuje usług ? :D

horak
24-01-2015, 14:40
Pomysł dobry z kolejnością. Tylko ,że najlepiej będzie wstawić ogłoszenie, jak najpóźniej, żeby wyświetlić się wysoko. Troszkę słabo. Może jakiś system polubień z facebooka.

Mi chodziło o to żeby wstawić jak najwcześniej - kto pierwszy ten lepszy - tego ogłoszenia powinny być wyżej.

darekPolsztyn
24-01-2015, 15:07
Zapewne to kwestia indywidualnych odczuć ale mnie razi layout strony i logo... Kolorystyka, font "logo". Nie widzi mi się to do tej tematyki. Nie wiem czy też ktoś ma takie odczucie. Sugerowałbym coś bardziej neutralnego - np połączenie bieli z jasnym szarym i ew czarnym, bądź grafitem. Też nie wiem czy dobrym wyborem jest stosunek wielkości okien - części wyszukiwarki w porównaniu do "miniaturek" profilowych. One są olbrzymie, walące po oczach a wyszukiwarka i menu malutka.
Co do funkcjonalności to się jeszcze nie wypowiem, bo ten layout mnie zniechęcił i po chwili uciekałem z Twojego portalu.
Sorry za to "wiadro" uwag, ale to w dobrej wierze :)

AdaH
24-01-2015, 15:40
Aktualnie kolejność zależy od konta premium, a potem czasu rejestracji (kto pierwszy ten wyżej). Myślałem nad tym, aby w przyszłości generować za każdym razem losową kolejność osobno pośród premium (które zostałyby na początku) i kont zwykłych. Wtedy nikt nie byłby poszkodowany.

Darek, co do kolorów i rozmiarów to wielkie dzięki za opinię - pozbieram tego trochę, wyciągnę średnią i naniosę poprawki. Póki co nie będę jeszcze niczego zmieniać, dlatego, że w zasadzie wszystko o czym napisałeś zrobiłem specjalnie ;) Nie chciałem żeby było zbyt pogrzebowo, dlatego kolory zamiast szarości i czerni (które sam preferuję). Selekcja przez PM powinna odbywać się na podstawie zdjęć, dlatego zdjęcia zrobiłem spore żeby można było wygodnie przeglądać.