PDA

Zobacz pełną wersję : Coś nowszego jako następce A710is?



neverb4ckdown
20-01-2015, 14:30
https://canon-board.info/imgimported/2015/01/canon_powershot_a710is_5A-2.jpg
źródło (http://www.letsgodigital.org/images/producten/1348/testrapport/canon_powershot_a710is_5A.jpg)

Tak jak wyżej, posiadam Canon'a A710IS (kooooope lat).
W międzyczasie miałem inne nowsze aparaty, jak Nikon S9100, Fuji , itp.
Moje spostrzeżenia są takie, że żaden z nowszych aparatów które miałem nie zachwycił mnie tak jak zdjęcia wiekowego Canona....
Jestem amatorem fotografii więc nie chodzi tu o konkretny sprzęt do profesjonalnej fotografii, bardziej domowe warunki takie jak:
zdjęcia przedmiotów wystawianych na aukcje, okazyjne wyjazdy (wakacje itp), normalne zdjęcia "portretowe" , z dziewczyną czy też selfie (z tego wyrosłem, może raz na rok się przytrafi, ale jak wyżyj wspomniałem z żadnych zdjęć (choćby robionych do lustra) nie byłem tak zadowolony jak właśnie tych Canona).

No i tutaj nasuwa się pytanie, wiem że wiek nie oznacza wcale że teraz wszystko jest lepsze, ale czy znajdę coś od Canona (niekoniecznie najnowsze - ale nowszego) coś co może być godnym następcą dla mojego A710is? Coś co da mi porównywalne (ewentualnie lepsze [technika też idzie do przodu]) zdjęcia w dobrej cenie?
Proszę o propozycje konkretnych modeli.

Z góry dzięki za pomoc - pozdrawiam! ;)

GalaktycznyMuczaczo
20-01-2015, 21:53
Hej, jasne EOS-M

cobalt
21-01-2015, 11:31
Canon G1 X Mark II i masz spokój na najbliższe 10÷15 lat. Zakres ogniskowych (dla 35mm) - 24-120/f2,0÷3,9. Za jedyne 2 800zł.

Suchy
21-01-2015, 18:43
Zależy nowe czy używane. Jak nowe to Cobalt już podał. Jak używane to Canon G12 - ostatni prawdziwy kompakt serii G godny tej serii. Używki za ok. 800zł

marfot
26-01-2015, 19:02
Mój kolega w analogicznej sytuacji zdecydował się właśnie na G12. Wybierał, przebierał i tak wybrał...
Jest bardzo zadowolony.

Suchy
26-01-2015, 22:15
Ja też mogę polecić G12. Używam intensywnie od 4 lat. Teraz akurat zablokował mu się obiektyw w wysuniętej pozycji i muszę wysłać na Żytnią. Ale to ma prawo się zdarzyć. O innym kompakcie na razie nie myślę, na G1X II mnie nie stać, szczególnie, że myślę o dokupieniu obiektywów do lustrzanki a i o zmianie samej lustrzanki. G15/G16 nie maja gibanego ekranu a to potężna wada, w testach szumów i dynamiki też wypadają gorzej niż G12. G12 to naprawdę kapitalny aparat! Do tego możliwa instalacja tulejki i mnóstwa akcesoriów.
No i zapomniałem dodać, że u mnie G12 zastąpił Canona A620.

ArekLodzPl
02-02-2015, 11:31
Suchy - to prawda że G15 nie ma gibanego ekranu, ale czy to jest taka wielka wada...???
Spójrz na ekwiwalent ogniskowej w tym aparacie i światło 1,8-2,8 :)
Możliwość założenia tulejki również jest.
Mam ten model od półtora roku i jestem z niego bardzo zadowolony. Nie patrz na testy szumów tylko na zdjęcia w warunkach bojowych ;) ISO 800 wygląda na prawdę bardzo ładnie, co w połączeniu z f/1,8 pozwala w większości przypadków fotografować na świetle zastanym.
Kupiłem go jako "kieszonkowca" by nie dźwigać ze sobą torby z 5D i stałkami....więc moje wymagania względem kompaktu były dość wysokie a G15 spełnił je :)

Suchy
02-02-2015, 12:02
@ArekLodzPl - co do szumów to istotnie mogłem ocenić tylko po tablicach testowych, a te wyniki wskazują na wyższość starszego G12. Brak gibanego ekranu może być wielką wadą jeśli ktoś robi zdjęcia z różnych pozycji, dla mnie akurat jest. Ja osobiście G12 nie zamieniłbym na G15/16 ale to tylko moja prywatna opinia.