PDA

Zobacz pełną wersję : sx600 hs problem z wifi



tmjumper
07-01-2015, 18:44
Witam kupiłem aparat SX600 HS i chciałem przesyłac zdjecia za pomoca wifi.
Postepowałem taj jak instrukcja mówi ale wystepuje pproblem ze aparat nie moze połaczyc sie z komputerem i nie wiem dlaczego.
Mam win 7 home premium. Doda ze na androidzie zainstalowałem aplikacje i działa prawidłowo
Prosze o jakies sugestie

tlustyx
07-01-2015, 19:42
Wyłącz zaporę sieciową i sprawdź wtedy.

tmjumper
07-01-2015, 20:05
wyłaczyłem systemowa , wyłaczylem tez pakiet avasta NIC nie pomogło

CVL
10-01-2015, 18:09
Witam kupiłem aparat SX600 HS i chciałem przesyłac zdjecia za pomoca wifi.
Postepowałem taj jak instrukcja mówi ale wystepuje pproblem ze aparat nie moze połaczyc sie z komputerem i nie wiem dlaczego.
Mam win 7 home premium. Doda ze na androidzie zainstalowałem aplikacje i działa prawidłowo
Prosze o jakies sugestie

Witam,

Witam,

u mnie pojawia się ten sam problem - przy próbie połączenia otrzymuję komunikat: "Cannot detect camera" w CameraWindow. (oprogramowanie Windows Vista HP SP2).

Dodam, że na Androidzie również bez problemów:-)

Czy znasz juz może rozwiązanie?

Pozdrawiam,

7four
10-01-2015, 19:11
Witam kupiłem aparat SX600 HS i chciałem przesyłac zdjecia za pomoca wifi.
Postepowałem taj jak instrukcja mówi ale wystepuje pproblem ze aparat nie moze połaczyc sie z komputerem i nie wiem dlaczego.
Mam win 7 home premium. Doda ze na androidzie zainstalowałem aplikacje i działa prawidłowo
Prosze o jakies sugestie

Wg. tej instrukcji? >

PowerShot SX600 HS - Canon Polska (http://www.canon.pl/Support/Consumer_Products/products/cameras/Digital_Compact/Powershot_SX_series/PowerShot_SX600_HS.aspx?type=faq&faqdetailid=tcm:125-1143336)

"Wersje Starter i Home Basic systemu Windows 7 nie są obsługiwane."

Zobacz różnice jakie są dla Win 7 Home Basic i Home Premium.

CVL
10-01-2015, 19:53
Wg. tej instrukcji? >

PowerShot SX600 HS - Canon Polska (http://www.canon.pl/Support/Consumer_Products/products/cameras/Digital_Compact/Powershot_SX_series/PowerShot_SX600_HS.aspx?type=faq&faqdetailid=tcm:125-1143336)

"Wersje Starter i Home Basic systemu Windows 7 nie są obsługiwane."

Zobacz różnice jakie są dla Win 7 Home Basic i Home Premium.



Cześć,

Natomiast Win Vista Home Premium powinny funkcjonować, a w moim przypadku tak nie jest:-( Nie wyświetla się u mnie natomiast w ogóle ikona do "WiFi connection setup", co jest dziwne.

Czy masz może jakiś pomysł na rozwiązanie w/w? :-)

tmjumper
15-01-2015, 21:58
próbowałem sie podłaczyc na innym laptopie i tez NIC. Jutro zadzwonie do serwisu zobaczymy co powiedza

7four
17-01-2015, 11:25
Cześć,

Natomiast Win Vista Home Premium powinny funkcjonować, a w moim przypadku tak nie jest:-( Nie wyświetla się u mnie natomiast w ogóle ikona do "WiFi connection setup", co jest dziwne.

Czy masz może jakiś pomysł na rozwiązanie w/w? :-)


Nie wiem co robisz, i jak. A jakie masz ustawienia np. routhera ?

Może ja źle szukam, ale na temat systemów, to tylko:

"...
1. Sprawdź wymagania dotyczące komputera.

Aparat może połączyć się przez bezprzewodową sieć Wi-Fi z komputerami wyposażonymi w następujące systemy operacyjne:

"... Systemy operacyjne Windows: Windows 8/8.1, Windows 7 z dodatkiem SP1
Macintosh: Mac OS X 10.7, 10.8.2 lub nowszy, 10.9 ..."

a nie ma nic na temat: "Win Vista Home Premium"

Dla mnie koniec rozważania w tym miejscu, ponieważ nie są spełnione założenia w Twoim przypadku.
Kolega miał wersje Win7 Home Premium a instrukcja jest w tym punkcie okrojona,podają Win 7 z SP1 ale bez podania wersji.

Wszelkie wersje Home są kastrowane z funkcjionalności min również sieciowych. Dlatego do sprawdzenia różnice między Home a Premium.
A to pytanie do kogoś od microsoftu ;-)

do wykonania parę kroków, które w zależności od A, lub B każą zrobić kroki 1, 2 lub ... itd.

po kolei, to nie są "Plug and Play" rozwiązania.

tmjumper
20-01-2015, 23:25
a wiec moj problem został rozwiazany przez pomoc techniczna CANON-a. A mianowicie zeby aparat połaczyłsie z komputerem nalezy dodac aparat do urządzeń w komputerze w zakładce :
Panel sterowania-urzadzenia i drukarki-dodaj urzadzenie i z listy wybieramy nasz aparat
dziekuje za wszystkie sugestie
pozdrawiam