PDA

Zobacz pełną wersję : Jakie głośniki do kompa do 250zł ?



centur
06-01-2015, 14:15
ponieważ temat z pralkami poskutkował satysfakcjonującym zakupem zarzucam kolejny; dziś, po 9 latach użytkowania, padł mi zestaw komputerowych głośników Creative I-Trigue 3200. Brak zasilania nawet po podłączeniu innego zasilacza, dodatkowo od dłuższego czasu szwankował mi potencjoment więc postanowiłem wymienić zestaw. Cena do 250 zł, przeznaczenie obróbka filmów ślubnych, filmy z neta. Audiofilem nie jestem więc przedział cenowy taki a nie inny. Postanowiłem również że nie chce juz zestawu 2.1 tylko 2.0 ze względów czysto praktycznych - niechęć rozkładania kabli za dużym i skomplikowanym biurkiem a do tego trudniejszy dostęp w sprzątaniu że o braku miejsca na wyciągnięcie kopyt nie wspomnę. Macie jakieś propozycje ? na razie mój faworyt to Creative GigaworkS T20 Series II ale może warto zainwestować w coś innego ?
Zestaw muszę kupić koniecznie jutro !!!

hansu44
06-01-2015, 15:15
Za parę złotych więcej są dostępne Edifier Studio R1280T, grają jak na moje ucho lepiej niż wspomniane T20.

centur
06-01-2015, 15:19
faktycznie opinie mają dobre, wygląd też niczego sobie. Rozważam też Geniusy SP-HF 1800A - bardzo popularny model ...

centur
06-01-2015, 16:37
po ganianiu po forach na chwilę obecną liderem jest Modecom MC-SHF56U, tym bardziej że jest na niego dobra cena 265 zł ...

rysz
06-01-2015, 17:31
po ganianiu po forach na chwilę obecną liderem jest Modecom MC-SHF56U, tym bardziej że jest na niego dobra cena 265 zł ...

Propozycja bardzo kusząca. Polecam jednak sprawdzić przed zakupem. Dźwięk zapewne będzie dobry (sam mam MC-HF32 i sobie chwalę), ale Modecomy mają sporą podatność na zewnętrzne pole magnetyczne, która objawia się denerwującym buczeniem. W swoich walczyłem z tym przez dwa tygodnie, zanim znalazłem optymalne ustawienie na biurku i jest cisza. Z opinii wnioskuję, że inne modele mają podobnie.

Zawsze można kupi wysyłkowo i jeśli będzie to problemem trudnym do rozwiązania odesłać w przeciągu 14 dni.

centur
06-01-2015, 18:39
Tez gdzies o tym czytałem dlatego chce kupic przez neta aby mieć mozliwość zwrotu. Ten modecom najbardziej odpowiadami gabarytowo jak rownieź kolorystycznie :) a z propozycji ktore tutaj padły generuje podobno najlepszy dzwięk

rysz
06-01-2015, 20:02
Tez gdzies o tym czytałem dlatego chce kupic przez neta aby mieć mozliwość zwrotu. Ten modecom najbardziej odpowiadami gabarytowo jak rownieź kolorystycznie :) a z propozycji ktore tutaj padły generuje podobno najlepszy dzwięk

Jeśli stosunek jakość dźwięku/cena mają porównywalny do moich, to zdecydowanie warto.
HF32 nie mają bardzo głębokiego basu, więc w SHF56U też pewnie rewelacji na tym polu nie będzie (ta sama średnica membran), ale dźwięk jest czysty.

Spora zaletą jest też oddzielna gałka regulacji głośności. Ja mam z tyłu i nie jest to wygodne.

W skrócie: jeśli uporasz się z buczeniem, to nie sądzę, żebyś znalazł coś lepszego.

daris
06-01-2015, 20:15
Modecom ma dość ładne wykonanie gra ok, bas jest średni. To akurat normalne w tak małych głośnikach, bo nie mają dodatkowej aktywnej skrzyni. Za tą cenę opłaca się.

centur
06-01-2015, 20:59
modecom ma te zalety że jest trochę tańszy i zdecydowanie bardziej odpowiada mi kolorystycznie. Z kolei Edifier który też zbiera dobre recenzje jak dla mnie ma koszmarną kolorystykę (jasne drewno + jasnosiwe nakładki a ja mam ciurko ciemne venge i cały komp czarny jak smoła) a jestem estetą, jest trochę droższy ale zaletą są pokrętła z boku i bezprzewodowy pilot... sam nie wiem co wybrać. Juz tak kombinuję że jak edifier to z czasem chyb okleję go okleiną wenge a nakłądki potraktuje sprayem bo ta kolorystyka jest koszmarna... O modecomie dodatkowo naczytałem się że firma ma/miała problemy z jakością. Niektórzy narzekali że sprzęt szybko wysiadał lub po zakupie już otrzymali wadliwe głośniki, sam juz nie wiem ....

daris
06-01-2015, 22:18
Kupujesz głośniki za 250 zł ( w tym przedziale cenowym wszystko ma średnia jakość ) wiem bo naprawiam takie sprzęty czasami. Masz na nie gwarancję :)

Co nie zmienia tego, że Edifier Studio wyglądają na lepiej dopracowane. Modecom to cienka sklejka.

Musi być to nowe ? Może lepiej kupić jakieś monitory z małym wzmacniaczem.

hansu44
06-01-2015, 23:20
No właśnie juz też miałem o tym wcześniej napisać. Mimo, że to głośniki za niecałe 300zł, to Edifier znacznie lepiej są wykonane. Jak kiedyś rozebrałem inne Modecomy za podobną kwotę, to się lekko skrzywiłem ...

centur
06-01-2015, 23:50
ale z drugiej strony te modecomy wygywają prawie wszytskie testy porównanwcze lub są w ścisłej czołówce ... chyba się na nie skuszę, potestuję 2 tyg i zdecyduje czy oddać czy nie. Gdyby te edifiery miały inną kolorystykę to dołyżyłbym tę kasę i kupił własnie je ale ta kolorystyka będzie mnie doprowadzać do szału ...:evil:

Przemek_PC
07-01-2015, 00:18
A moze Alesis Elevate 3 za ok. 280zl ? To nie sa glosniki komputetowe tylko aktywne monitory odsluchowe i maja duza szanse zagrac lepiej i wierniej niz Modecomy. Szukaj na Allegro.

centur
07-01-2015, 00:33
A moze Alesis Elevate 3 za ok. 280zl ? To nie sa glosniki komputetowe tylko aktywne monitory odsluchowe i maja duza szanse zagrac lepiej i wierniej niz Modecomy. Szukaj na Allegro.

no toś mi zadał teraz klina. Opinie w necie mają rewelacyjne tylko jak się to sprawdzi przy kompie ? Zagrają lepiej niż te edifiery czy modecomy za 300-400 zł ????

hansu44
07-01-2015, 00:42
Monitory odsłuchowe maja to do siebie, że wymagają już jednak lepszego źródła dźwięku niż zintegrowana układ audio na płycie. Sam już długi czas używam monitorów odsłuchowych i różnica między kartą dźwiękową na płycie a jakimkolwiek interfejsem audio jest spora. Akurat Alesisy bym sobie odpuścił. To juz lepiej Edifier albo wyżej wspomniane Modecomy.

Jeżeli mówimy już o monitorach, to można jeszcze pomyśleć o Alesis 320 USB, które podłącza się do kompa przez USB, ale to juz sporo wyższa kwota niż zakładane początkowe 250zl.
Alesis M1 Active 320 USB - aktywne monitory multimedialne - Testy - Lauda AUDIO .pl (http://www.lauda-audio.pl/testy,wpis%28alesis-m1-active-320-usb-aktywne-monitory-multimedialne%29.html)

Przemek_PC
07-01-2015, 01:06
Centur nie jest audiofilem (ja jestem) i nie wyczuje roznicy miedzy dzwiekiem zintegrowanym a czyms z wyzszej polki. Dlaczego Alesisy bys sobie odpuscil?

centur
07-01-2015, 12:48
po nieprzespanej nocy i wyrwaniu sobie połowy kłaków z głowy zdecydowałem się na Edifiera R1280T. O wyborze zdecydowało głównie to, że nikt nie był w stanie zaoferować mi Modecomów na jutro a dodatkowo 2 sprzedawców potwierdziło że 56u są dość awaryjne i mają dużo zwrotów. Dodatkowo panowie od Edifiera stwierdzili że wizualnie mogę sobie dowolnie modyfikować głośniki i absolutnie nie będzie to miało wpływu na gwarancję póki nie zacznę dobierać się do wnętrza głośników tak więc maskownice od razu poczują czarny lakier w sprayu. Nie bez powodu był też fakt posiadania przez Edifiera bezprzewodowego pilota bo zdarzało mi się juz w trakcie oglądania w nocy filmów podbiegać do kompa aby ściszyć głośne sceny coby nie pobudzić dzieciaków a potem znowu głośniej jak są same dialogi :-/ Natomiast o wrażeniach z użytkowania napiszę wkrótce .....

becekpl
07-01-2015, 12:58
mam jakies starocie ,ktore ladnie graja od 10 lat
ale jakbym zmienial to na cos takiego
Głośniki komputerowe Logitech 2.0 Z200 Czarne 1,8m (4948134541) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. (http://allegro.pl/glosniki-komputerowe-logitech-2-0-z200-czarne-1-8m-i4948134541.html)

centur
07-01-2015, 13:27
Wyglądają i kosztują jak jakieś popierdółki :)

daris
07-01-2015, 20:35
Lakier to zły pomysł na maskownice, już lepiej zabarwić je ( tak jak się tkaniny barwi ) lub wymienić tkaninę na inny kolor.

centur
07-01-2015, 21:02
A dlaczego? Nie sądzę aby uniwersalny czarny spray im zaszkodził ale jeszcze poczytam w necie...

centur
08-01-2015, 21:01
sprzęt dotarł, pierwsze wrażenia - czuć że to kolumny dobrej jakość, dzwięk czysty, dobre tony wysokie i średnie ale kurde.... troche mi brakuje basu mojego poprzedniego zestawu 2.1 i zaczynam mieć wątpliwości czy dobrze zrobiłem zamieniając 2.1 na 2.0. W poprzednim zestawie nawet jak grałem cicho to bas był fajnie i wyraźnie słyszalny a tu żeby poczuć coś z basów trzeba dać głośno bo przy cichym wieczornym słuchaniu basu wyraźnie brakuje ale pobawię się jeszcze pare dni i zobacze, być może wymienię na coś 2.1... w każdym razie pierwsze wrażenia mieszane .....

daris
08-01-2015, 21:25
Napisałem ci o tym. Bez aktywnej skrzyni będzie słaby bas.

Więc zostaje ci kupić coś 2.1 lub dokupić suba.

centur
08-01-2015, 21:31
o dokupywaniu nie ma mowy, z drugiej strony tony średnie brzmią naprawdę super np. gdy oglądam koncerty z YT. Cóz, więcej testów jutro bo to opinia na gorąco a testy przy jeszcze ciut zawilgoconym sprzęcie przy dzieciaku oglądająym bajki a drugim śpiącym za ścianą więc warunki sami widzicie jakie ale jedno wiem, jak ktoś jest fanatykiem basów to niech się nawet nie ładuje w zestaw 2.0 ...

daris
08-01-2015, 22:25
w zestaw 2.0 tej klasy, musisz dodać :)

Przemek_PC
08-01-2015, 22:43
Dawno temu krolowaly kolumny Altus z Tonsilu. Glosniki tubowe o skutecznosci 98dB i ogromne 30cm niskotonowe. Robilo to niesamowite "bum" i "cyk". Kiedy czlowiek przesiadal sie na dobre zagraniczne kolumny przezywal to co ty teraz czyli zero basu i wysokie tony jakies takie ciche. Pierwsze wrazenie negatywne ale po osluchaniu sie z nowymi kolumnami okazywalo sie ze slychac cos wiecej niz tylko bum i cyk z Altusow. Pojawila sie przestrzen, poprawila lokalizacja, bas byl nadal ale nie dudniaco-natarczywy tylko szczegolowy, rytmiczny, nie spowalniajacy muzyki. Dawne czasy… Osluchaj sie z glosnikami a przede wszystkim daj im sie wygrzac a stwierdzisz ze nie samym dudnieniem (bo czymze innym jest bas z komputerowych subwooferow) uszy sie ciesza. A jesli dudnienia bedzie jednak brakowalo no to niestety powrot do 2.1

centur
08-01-2015, 23:12
no właśnie ostanie 3 dni do kompa miałem podłączoną wieże Technicsa jeszcze z czasów kawalerskich (SA-DV250) i może na edifiery patrzę jeszcze przez pryzmat dzwięku z tego technicsa. Właściwe testy porobię w weekend gdy się pozbędę rodziny z chałupy, wtedy szersza recka ....

daris
08-01-2015, 23:30
Altusy nie nadają się za bardzo do nagłaśniania w domu, o czym dużo ludzi nie wiedziało. Podobnie jak np Eltron :) No nie zmienia faktu, że i tak zagrają lepiej od wszystkich komputerowych wydmuszek. Już jakość dźwięku z tego SA-DV250 będzie o niebo lepsza.


Pojawila sie przestrzen, poprawila lokalizacja, bas byl nadal ale nie dudniaco-natarczywy tylko szczegolowy, rytmiczny, nie spowalniajacy muzyki. Dawne czasy… Osluchaj sie z glosnikami a przede wszystkim daj im sie wygrzac a stwierdzisz ze nie samym dudnieniem

Mówisz o głośniczkach komputerowych ze zintegrowanym wzmacniaczem ?

Przemek_PC
08-01-2015, 23:37
Nie. Mowie o domowym sprzecie audio.

daris
08-01-2015, 23:56
A to fakt, dobry sprzęt stereo + odpowiednie pomieszczenie to coś pięknego, po zestrojeniu nie potrzebny system wielokolumnowy.

centur
09-01-2015, 01:20
z każdą godziną testów utwierdzam się w przekonaniu że zestaw generuje za mało basu a dźwięk jest zbyt płaski. Słuchałem wiele razy tych samych utworów, tych samych scen filmowych na moim wcześniejszym zestawie creativa i-trigue 3200 i na mój gust tam to brzmiało lepiej. Edifiery bardzo fajnie i czysto oddają partie wokalne, dialogi czy instrumeny, generalnie średnie tony brzmią naprawdę fajnie ale brakuje mi basu który to dopełni. Dlatego na 90% wrócą one w pon-wtorek do sprzedawcy na podmiankę z modecomem MC-MHF60U (zestawu 2.0 juz nie chcę) ale tu pytanie czy będzie on grał lepiej niż ten zestaw creativa który mam prawie 10 lat ! ??? Porównując dane papierowe, modecom ma większą moc i satelitki wyglądają solidniej ale pasmo przenoszenia creativ ma jakby lepsze (30Hz-20kHz vs 45-20). Pytanie czy jest opcja aby ten modecom zagrał gorzej niz starutki creative ????

daris
09-01-2015, 02:05
Zapewne zagra to podobnie. Nie oczekuj dużej zmiany. Z parametrów creativ niżej schodzi, to lepiej i jest zapewne lepiej wykonany od modecomów.

To muszą być takie małe kolumienki czy mogą być podłogowe aktywne ? Czego dokładnie ci brakuje w obecnym sprzęcie ? Za cicho ? Za słabo ?

centur
09-01-2015, 02:22
Mój sprzęt po prosły padł. Już od jakiegoś czasu nawalały potencjometry a 3 dni temu padło zasilanie więc uznałem ze pora na zmianę ale moze warto zreanimować stary zestaw skoro tak się rzeczy mają

Przemek_PC
09-01-2015, 03:12
Parametrow nie bralbym na powaznie bo 30Hz to duze wyzwanie dla duzych kolumn podlogowych a co dopiero dla malego subwoofera z zapewne 12cm glosnikiem. Obudowy komputerowych subwooferow sa strojone dosc wysoko bo w okolicach 100-130Hz.

5pirit
09-01-2015, 08:21
Osobiście mam zestaw zestaw 5.1 Creative'a:

http://proline.pl/imgart/inspire_t7900_c.jpg <-- na zdjęciu akurat 7.1, ale dokładnie coś takiego

który zakupiłem tak samo jak Ty "Centur" jakieś 10 latek temu, może nawet trochę więcej i akurat w moim przypadku ciągle działają tak samo jak na początku, choć mam ten sam problem co Ty z potencjometrem, chodzić chodzi, tylko czasami nie kontaktuje i muszę nim lekko walnąć o biurko i jest git.

W tamtym okresie miałem manie na punkcie dźwięku, i kupowałem różniste karty dźwiękowe i co chwile zmieniałem głośniki. Przerabiałem różne firmy, Creative, Logitech, i inne ...., ale za każdym razem i tak wracałem do Creative'a. Jak dla mnie (bynajmniej wtedy) robili najlepsze głośniki komputerowe i jakoś do dzisiaj je trzymam bo dają mi to czego oczekuję. Może obecnie wyszły lepsze modele z lepszym dźwiękiem, ale póki chodzi to nie zmieniam.

Jeżeli lubisz basik nawet w lekkim stopniu, to się nawet nie zastanawiaj i bierz 2.1. Wiem, że czasami jest problem ze znalezieniem miejsca na suba, ale warto gdzieś go upchnąć i cieszyć się fajnym basikiem.

daris
09-01-2015, 12:34
5pirit tak to zagra ok. Ja mam podłączone do kompa Kleopatrę Hifi i kolumienki Philips 482 :)

Merde
09-01-2015, 13:01
Osobiście mam zestaw zestaw 5.1 Creative'a:

http://proline.pl/imgart/inspire_t7900_c.jpg <-- na zdjęciu akurat 7.1, ale dokładnie coś takiego

Ja mam bliźniacze:

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://www.pcplanetsystems.com/abc/images/big/SP-INS5800_LG.gif)

Od... hmm... 15 lat? Ale cudem techniki bym tego nie nazwał, tj. są soprany, są dudniące basy, a nie ma kompletnie środka. Można kombinować z equalizerami, ale cudów nie osiągniesz.
Dodatkowo (co usłyszałem po podłączeniu dobrej klasy słuchawek) coś delikatnie, ale wkurzająco skwierczy. Nie ma tego efektu po podłączeniu słuchawek do line out karty dźwiękowej.


W tamtym okresie miałem manie na punkcie dźwięku, i kupowałem różniste karty dźwiękowe i co chwile zmieniałem głośniki. Przerabiałem różne firmy, Creative, Logitech, i inne ...., ale za każdym razem i tak wracałem do Creative'a. Jak dla mnie (bynajmniej wtedy) robili najlepsze głośniki komputerowe i jakoś do dzisiaj je trzymam bo dają mi to czego oczekuję.
Masz po prostu niskie wymagania, albo słoń ci na ucho nadepnął :-)
To są tanie i cienkie jak barszcz pierdziawki komputerowe z subwooferem i nic więcej.

5pirit
09-01-2015, 13:54
"Merde" nie mierz wszystkich swoją miarą, miałem może manię na punkcie dźwięku (w takim stopniu w jakim myślałem że jest OK) i w tamtych czasach przeleciałem parę zestawów, ale też ograniczała mnie kasa, więc nie mogłem sobie pozwolić na coś z wyższej półki, a z tej półki cenowej nie było nic lepszego wówczas, więc nie miałem porównania do czegoś lepszego, jedynie do jakichś wież stereo, i zaznaczę jeszcze raz, że mówimy o głośnikach komputerowych a nie wypaśnych kinach domowych podłączanych pod wzmacniacze, amplitunery czy inne takie tam.

Zresztą trzeba czytać do końca "...do dzisiaj je trzymam bo dają mi to czego oczekuję.." A, że oczekuję tylko tyle i nic więcej to moja sprawa i nie trzeba kogoś pouczać, że jest jakimś laikiem w kwestiach dźwięku.

Uwielbiam to, jak w takich tematach znajdzie się jakiś "niby audiofil" i wszystkich poucza :D

Przemek_PC
09-01-2015, 14:06
Ja mam tez Creative 5.1. Problem potencjometru rozwiazany sprayem Contact. W dwoch przednich kolumienkach zmienilem glosniki na sredniotonowe firmy Hertz ktore mialy byc zamontowane w samochodzie. Roznica w dzwieku kolosalna. Przez jakis czas mialem podpiety subwoofer samochodowy, wpialem sie do wzmacniacza w subwooferze a oryginalny glosnik odlaczylem. Gralo to calkiem znosnie.

Merde
09-01-2015, 16:25
Uwielbiam to, jak w takich tematach znajdzie się jakiś "niby audiofil" i wszystkich poucza :D

Jak wspomniałem - nie jestem audiofilem, w życiu nie kupiłbym zestawu za kilka tysięcy złotych. Ale zdecydowanie milej wspominam dźwięk z super-hiper-hi-fi wzmacniacza Unitra Tosca 303 + dwie kolumny 40W niż ten plasticzak od Creative.
Te 10+ lat temu po prostu wybór był mizerny...

centur
11-01-2015, 15:10
decyzja zapadła, niestety mój technics skutecznie wyleczył mnie z chęci zakupu jakichkolwiek głośników za 300 czy 400 zł ponieważ jakością dzwięku miażdzy moje dwa poprzednie zestawy razem wzięte tak więc edifiery wracają do sprzedawcy a modecomy muszą jeszcze niestety poczekać. Technics brzmi naprawdę fantastycznie praktycznie w każdym rodzaju odtwarzanego dzwięku i co najwazniejsze, nawet jak gra cicho to generajuje naprawdę ładną plastkę dzwięki natomiast jak to wygląda to możecie ocenić sami ......

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://www.iv.pl/)

daris
11-01-2015, 16:01
Bardzo dobre rozwiązanie !

diora
19-01-2015, 19:28
Wystarczające chyba.

centur
19-01-2015, 20:51
napiszę tak: dopiero gdy podłączyłem technicsa, doceniłem jak dobry mikrofon ma moja kamera (fx1000). Natomiast wszystkim którzy rozważają zamianę systemu 2.1 na 2.0 piszę: żaden komputerowy zestaw 2.0 nie jest w stanie zasąpić basów z subwoofera 2.1 no chyba że zastosuje podobne rozwiązanie jak ja w każdym razie zwolennikom słyszalnych basów odradzam te edifiery i wszelkie zestawy 2.0 ....