PDA

Zobacz pełną wersję : Wtyczka Camera Raw PS6



maati
30-12-2014, 15:40
Mój Camera raw to wersja 7.1 chciałem go zaktualizować do wersji najnowszej ale... Na stronie Adobe jest Camera Raw z Conventerem, który mi się instaluje. Natomiast wtyczki mi nie aktualizuje. Kiedyś było tak, że ściągałem plik Camera Raw, kopiowałem do folderu w ps i gitara. Teraz nie wiem jak, bo nie mogę w ogóle tego zaktualizować. Może ktoś pomóc w tej sprawie, bo potrzebuje otworzyć kilka Rawów z nowszych puszek.
Aha! Konwersja Raw do psd za pomocą w/w konwertera nie wchodzi w grę. Po prostu chcę żeby Rawy normalnie mi czytał CapturaOne (wersja 6) i Ps
Z góry dzięki za pomoc

marbo
30-12-2014, 18:40
Nie jest to może najnowsza wersja Camera Raw , ale działa z C 5D Mark III i C 6D - jakiś czas temu wyselekcjonowałem z konwertera DNG (nie pamiętam czy jest to wersja 7.x czy już 8.x ... na pewno nie wyżej niż 8.3 lub 8.4 :D ) i sorry za serwer , ale wujek google taki mi podpowiedział jak spytałem gdzie mogę wrzucić plik :-) - Camera Raw CS6 64bit.rar - Speedy Share - upload your files here (http://speedy.sh/ZmyJX/Camera-Raw-CS6-64bit.rar)

maati
31-12-2014, 09:50
Chyba mam coś źle. Wgrałem w/w wtyczkę do folderu Plugins w PS. Teraz jak otworze Program to w zakładce Pomoc i informacja o wtyczkach mam dwa razy Camera Raw starą i tą nową. Zawsze jak kojarzę to była tylko jedna. W tym folderze Plugins ogólnie nic nie było wcześniej. A chyba powinna być stara i ją po prostu zastępowałem. Dziwne. Miał może ktoś taki przypadek?. Może powinienem przeinstalować PS.

marbo
01-01-2015, 00:54
Prawdopodobnie w złe miejsce skopiowałeś :-) Prawidłowa docelowa lokalizacja pliku - " C:/ Program Files/ Common Files/ Adobe/Plug-Ins/CS6 " -wtedy system poprosi o zamianę pliku , oczywiście potwierdzamy i musi działać :-) pozdrawiam

marbo
02-01-2015, 15:35
Dodam tylko, że bardzo istotnym fragmentem lokalizacji jest "Common Files" - ponieważ istnieje folder z pluginami w bezpośredniej lokalizacji programu CS6 i może on być mylący

darkon
02-01-2015, 20:14
Tu masz link do instalki najnowszej wersji Camera RAW CS6 v8.7.57 https://copy.com/aFDtBExTvlf6uqzH

maati
08-01-2015, 15:52
Dzięki wielkie sprawdze w domku jeszcze raz jak to działa

maati
08-01-2015, 23:02
ok w PS działa. Ale CaptureOne wersja 6 nadal nie czyta tych rawów co teraz PS. Czy tez powinienem gdzieś skopiować wtyczkę

jinks
08-01-2015, 23:41
ok w PS działa. Ale CaptureOne wersja 6 nadal nie czyta tych rawów co teraz PS. Czy tez powinienem gdzieś skopiować wtyczkęPrzecież C1 to program innej firmy. Wtyczka ACR od adobe jest do PS.
Jeśli chodzi o capture one dla nowszych puszek musisz kupić nową wersję 8 PRO.

maati
10-01-2015, 14:12
Szczerze to myślałem czy gdzieś wyczytałem, że C1 korzysta z Camera Raw. Czyli nie ma opcji takiej jak w ps aktualizacji, żeby rawy czytał z nowszych modeli aparatów. za wyjątkiem kupna oczywiście.

jinks
10-01-2015, 17:07
w camera raw też masz wsparcie dla nowszych modeli aparatów do jakiegoś czasu. potem nie będzie aktualizacji. Pozostanie jedynie konwersja DNG converterem, albo przejście na abonamentowy photoshop CC.