PDA

Zobacz pełną wersję : Prośba o ocenę portfolio!



needtofly
26-12-2014, 23:01
Witam serdecznie, z racji, że to mój pierwszy post na tym forum, a użytkownikiem Canona jestem od niedawna (wcześniej sony a390, sony a700) niedokońca wiedziałem w którym dziale założyć ten wątek. Jakotaką wiedzę na temat fotografii posiadam i coś tam umiem, aczkolwiek mój warsztat totalnie mnie nie zadowala, wciąż poszukuję kadrów z których się ciesze i jestem w trakcie kompletowania mojego idealnego, uniwersalnego zestawu w systemie Canona.

Proszę użytkowników mniej i bardziej zaawansowanych odemnie o ocenę mojego portfolio które znajduje się na stronie Fotograf - Reportaże, Sesje, Ślubne - Warszawa - Jan Sowa (http://www.jsowa.pl) Proszę o ocenę przedewszystkim zdjęć ale także o kilka słów odnośnie przyjazności interfejsu na stronie oraz sposobu pogrupowania zdjęć, płynności działania galerii itd. :-)

Generalnie zdjęcia, które mam w portfolio to przerób od a390 aż do obecnego 1Dsa, niektóre z nich robiłem x lat temu i jest to porażka według mnie, ale wrzuciłem je tam, żeby potencjalny zleceniodawca widział cokolwiek ^-^.

Lubuję się w inteligentnych portretach z tematem, których nie potrafię robić i zdjęciach studyjnych. Bardzo chciałbym być dobrym reportażystą i w tym kierunku szlifuje mój warsztat. Jeżeli chodzi o zdjęcia wnętrz, które zamieszczone są w PF, to jest to moja pierwsza sesja wnętrz dla klienta. Stwierdził, że zdjęcia są super, więc ja stwierdziłem, że może nie są takie złe jak na pierwszą sesje "wnętrzniarską" i wrzuce aby cokolwiek tam było :-).

Dla ciekawskich i zawistnych dodam także iż sprzęt wymieniony na stronie jest w celach marketingowych i do wszystkich elementów wymienionych na stronie mam dostęp i korzystam z nich zależnie od charakteru zlecenia (nie wszystkich na raz), a na własność od niedawna posiadam leciwego acz świetnego w moich oczach Canona 1Ds mark I oraz obecnie żadnego obiektywu. Plany na przyszły tydzień to zakup 35L f1.4, sprzedałem w tym tygodniu 50mm f1.8 i 70-200 f4 L.

Pozdrawiam serdecznie i mam nadzieję, że zacnie się przedstawiłem :-)!

Janeczek!

needtofly
26-12-2014, 23:44
Witam serdecznie, z racji, że to mój pierwszy post na tym forum, a użytkownikiem Canona jestem od niedawna (wcześniej sony a390, sony a700) niedokońca wiedziałem w którym dziale założyć ten wątek. Jakotaką wiedzę na temat fotografii posiadam i coś tam umiem, aczkolwiek mój warsztat totalnie mnie nie zadowala, wciąż poszukuję kadrów z których się ciesze i jestem w trakcie kompletowania mojego idealnego, uniwersalnego zestawu w systemie Canona.

Proszę użytkowników mniej i bardziej zaawansowanych odemnie o ocenę mojego portfolio które znajduje się na stronie Fotograf - Reportaże, Sesje, Ślubne - Warszawa - Jan Sowa (http://www.jsowa.pl) Proszę o ocenę przedewszystkim zdjęć ale także o kilka słów odnośnie przyjazności interfejsu na stronie oraz sposobu pogrupowania zdjęć, płynności działania galerii itd. :-)

Generalnie zdjęcia, które mam w portfolio to przerób od a390 aż do obecnego 1Dsa, niektóre z nich robiłem x lat temu i jest to porażka według mnie, ale wrzuciłem je tam, żeby potencjalny zleceniodawca widział cokolwiek ^-^.

Lubuję się w inteligentnych portretach z tematem, których nie potrafię robić i zdjęciach studyjnych. Bardzo chciałbym być dobrym reportażystą i w tym kierunku szlifuje mój warsztat. Jeżeli chodzi o zdjęcia wnętrz, które zamieszczone są w PF, to jest to moja pierwsza sesja wnętrz dla klienta. Stwierdził, że zdjęcia są super, więc ja stwierdziłem, że może nie są takie złe jak na pierwszą sesje "wnętrzniarską" i wrzuce aby cokolwiek tam było :-).

Dla ciekawskich i zawistnych dodam także iż sprzęt wymieniony na stronie jest w celach marketingowych i do wszystkich elementów wymienionych na stronie mam dostęp i korzystam z nich zależnie od charakteru zlecenia (nie wszystkich na raz), a na własność od niedawna posiadam leciwego acz świetnego w moich oczach Canona 1Ds mark I oraz obecnie żadnego obiektywu. Plany na przyszły tydzień to zakup 35L f1.4, sprzedałem w tym tygodniu 50mm f1.8 i 70-200 f4 L.

Pozdrawiam serdecznie i mam nadzieję, że zacnie się przedstawiłem :-)!

Janeczek!

p.s. Wszelakich adminów proszę o przeniesienie wątku do odpowiedniego działu, jeżeli źle go ulokowałem!

jajo_antipo
27-12-2014, 12:00
Dla ciekawskich i zawistnych dodam także iż sprzęt wymieniony na stronie jest w celach marketingowych i do wszystkich elementów wymienionych na stronie mam dostęp i korzystam z nich zależnie od charakteru zlecenia (nie wszystkich na raz), a na własność od niedawna posiadam leciwego acz świetnego w moich oczach Canona 1Ds mark I oraz obecnie żadnego obiektywu. Plany na przyszły tydzień to zakup 35L f1.4, sprzedałem w tym tygodniu 50mm f1.8 i 70-200 f4 L.

Szczerze, to bardzo kiepski chwyt marketingowy.
Ogólnie ta cała zakładka 'SPRZĘT' jest bez sensu na stronie.
Żadnych informacji o Tobie na stronie nie ma, co wydaję się być bardziej korzystne niż informacje sprzętowe.

briho
27-12-2014, 12:02
Nie bardzo rozumiem co ten temat robi w dziale "fotografia ślubna". Na w/w stronie nie widzę ani jednego ślubnego zdjęcia w portfolio. Dlatego nie ma czego oceniać.

aptur
27-12-2014, 13:53
Wywalić zakładkę "sprzęt" na stronie. Szczególnie to wielkie, obciachowe zdjęcie wszystkich obiektywów canona.

Bechamot
27-12-2014, 14:38
Proszę użytkowników mniej i bardziej zaawansowanych odemnie o ocenę mojego portfolio które znajduje się na stronie Fotograf - Reportaże, Sesje, Ślubne - Warszawa - Jan Sowa (http://www.jsowa.pl) Proszę o ocenę przedewszystkim zdjęć ale także o kilka słów odnośnie przyjazności interfejsu na stronie oraz sposobu pogrupowania zdjęć, płynności działania galerii itd. :-)

u mnie pasek menu znika po ok 2 sekundach i cala strona jest pokryty zdjeciem fotografa .
nie da sie nigdzie wejsc.

vista 64b.

liquidsound
27-12-2014, 15:36
Nie sprzęt robi dobre zdjęcia tylko fotograf :) a fotograf nic o sobie...poza tym zdjęcia się nie bronią. 2/10, gdzie Adamowi Trzcionce daję 9/10 (punkt odniesienia), a 1/10 przeznaczone dla amatorów (bez aspiracji do bycia pro).

needtofly
27-12-2014, 17:36
Admin przeniósł tutaj ten temat, argumentując przeniesienie tym, że w ofertach jest napisane "Ślub". Jeżeli chodzi o sprzęt to myslałem, że przeciętni klienci nie lubią czytać o fotografie, a raczej wolą dowiedzieć się czy zdjęcia będą wykonane profesjonalnym sprzętem, ale widocznie byłem w błędzie. Jeśli chodzi o zdjęcia to liczyłem na bardziej konstruktywne wypowiedzi. Coś w stylu "to zdjęcie jest do bani bo cośtam, tamto jest lepsze, ale zmieniłbym cośtam, to jest najlepsze ale brakuje jeszcze czegoś tam. Ogólnie popraw to, to i to, a w miarę fajne jest to, to i to."

Nie wiem kto to jest Adam T. i raczej nie pragnę wiedzieć. Proszę jedynie o konstruktywną krytykę bez docinek :-). Zawiść pozostawcie dla grup Facebook'owych :-)

Pozdrawiam serdecznie, Jan!

GalaktycznyMuczaczo
27-12-2014, 18:13
Nie wiem kto to jest Adam T. i raczej nie pragnę wiedzieć.
i tym miłym akcentem własnie pokazujesz jak bardzo zalezy ci na wiedzy :)
Bardzo waznym w samodoskonaleniu siebie nie tylko indywidualna praca ale tez podglądanie lepszych fotografów, dzieki czemu sami mozemy wyłapywałć pewne błędym różnice i to dlaczego nasze zdjęcia nie sątakie jak innych albo nie takie jak chcemy lub zakładamy.
Zakładasz wątek który ma ocenic twoje całe portfolio, jest słabo moim zdaniem, to co w dziale prasa wyglada jakby kompletnie inna osoba obrabiała do tego co widaćw portretach, wg mnie tak jak wyzej 2/10 , wnętrza oraz ciuchy tez mnie nie interesują wiec wstrzymam się. Wątek jest w fotografii slubnej tak tez podpisujesz swoją strone a nie widzialem tam zadnego slubu... szkoda
I jeszcze jedno zdanie wzbudza moją ciekawość "Jeżeli podobają Ci się nasze zdjęcia, to świetnie, bo fotografie z Twojej uroczystości będą jeszcze lepsze!" tzn że co ? do portretów, wnętrz i ciuchów podchodzisz z mniejszą dozą staranności i umiejętności? zabierasz gorsze body i gorsz e obiektywy :D ? bo nie kumam , tzn staram sie zrozumiec ze chodzi tutaj ze jest to marketing itp ale troche dziwnie, jak zadzwoni klient i powie " dziendobry panie Janie, chciałbym sesje portetową z moją rodziną ale zeby Pan sie przyłożył jak do ślubu " ...

Janie, nikt cie tutaj za rączke nie poprowadzi i nie da złotej rady, tymbardziej ci którzy z tego żyją, to jest proste, taka wiedze zdobywa sie latami oraz tysiącami godzin spędzonych przy komputerze oraz na sesjach, nie mowiac o wydanej kasie na kursy, ksiazki, programy, osprzęt foto oraz PC . Sorry ale to nie tak działa :)

Jedyne co mogę ci powiedzieć to jeżęli chcesz robić sluby i w to celujesz to twoja strona powinna się skupiać na tym, też nie ilość a jakośćjest wazna, wolałbym chyba miećprostąstronę z 10 zdjeciami na full screen jedno po drugim lecące z kontaktem do mnie jak całe portfolio zasypane byle jakimi zdjęcami. Jedno słabe zdjęcie może zepsuć odbiór całego reportażu . pozdrosy, chcesz to pisz na priv na forum wiecej hejtu dostniesz

liquidsound
27-12-2014, 18:46
To smutne gdy ludzie proszą o opinię na jakiś temat a gdy opinia jest negatywna to strzelają focha :)

Nikt Ci nie będzie pisał co w jakiej focie jest źle itd, bo to nie jest szkolenie. Nikt nie poświęci na takie rzeczy czasu. Chcesz polepszyć warsztat to zapisz się na warsztaty do Adama T. którego nie znasz lub innego nieznanego fotografa ślubnego :D

cobalt
27-12-2014, 20:24
Rany boskie to są lody włoskie!

Link "sprzęt" uroczy. Mam nadzieję, że Canon udostępnił fotkę, bo jak nie to ....
"Fotografie wykonywane są profesjonalnym sprzętem - aparat Canon 1Ds mk. III oraz obiektywami serii L!" WOW robi wrażenie!

Podoba mi się w "portfolio" Maria Jolanta Batycka-Wąsik. Szkoda, że nie znam faceta :).

RobertON
27-12-2014, 21:12
Cytuję

"Ja stawiam na perfekcję i fotografuję tylko najlepszym sprzętem z profesjonalnych linii wyposażeniowych"

Tylko który bank należy obrabować, aby tyle profesjonalnych gratów nabyć.

Umiar...wskazany...ech

briho
27-12-2014, 23:33
Widzę, że zniknęła zakładka sprzęt, ale pojawiła się równie ciekawa "O mnie" ;). Również pozwolę sobie zacytować:

Mimo młodego wieku zebrałem naprawdę pokaźne doświadczenie i na czele mojego zespołu jestem w stanie zapewnić Państwu usługi najwyższej jakości w każdej dziedzinie dzieła fotograficznego.

A nie dałoby się tego bardziej po ludzku napisać, bez tego całego patosu? Zwłaszcza, że zdjęcia na stronie, jakby to powiedzieć, nie wskazują na to, że zapewniasz usługi najwyższej jakości.

... zajmujemy się badaniami obrazu portretowego pacjentów w trakcie przebiegu choroby, analizując mimikę ich twarzy, kolor cery oraz wyraz oczu.

Tylko co to ma wspólnego z fotografią i na co Twojemu potencjalnemu klientowi takie informacje?

Do każdego zlecenia przygotowuję się indywidualnie, przeglądając proponowane przez klienta zdjęcia i kadry oraz rozważam jakiej techniki fotografowania i jakiego sprzętu oświetleniowego użyć

No to się chwali, ale zastanawiam się, co Ci z tych rozważań wychodzi? ;)

GalaktycznyMuczaczo
27-12-2014, 23:51
dziwi mnie tylko dlaczego kolega pomimo tak bogatego portfolio cyt. "...setki zleceń dla firm, organizacji pozarządowych, instytucji państwowych, aktorów, muzyków, coachów oraz indywidualnych zleceniodawców..." kolega zamieszcza takie cuda http://www.jsowa.pl/media/com_twojtoolbox/5(2).jpg , mysle ze mozemy potrktować ten temat jako dobry żart i zapomnieć o sprawie :D

--- Kolejny post ---

http://www.jsowa.xx.pl/
ja to tu tylko zostwie :)

--- Kolejny post ---

kurde rozkminiłem, koleś pracuje w jakiejs firmie i ten sprzet co wymienił na stronie dostaje do focenia, to zapewne tłumaczy że zdjęcia do gazety zostały wykonane prze Janka a juz tak jak myslalem obróbka przez tatalnie ogarnietego goscia, co widać po różnicy w portfolio. jak widać 1ds i pozyczone szkła pro to nie wszystko, jednak trzeba miec wiedze i umiejętnosci, których koledze bardzo brakuje. Dlaczego w pf tak ubogo skoro kolega wykonał setki zleceń? a to pewnie dlatego ze nie ma praw autorskich do zdjęć bo jakby inaczej miał się nie pochwalić sesjią z aktorami czy ludzmi biznesu :)

GalaktycznyMuczaczo
28-12-2014, 00:24
J.S. - The Underground of The Photography (http://jsowa.blogspot.co.uk/)
fajne teksty ,poletzam

Tom77
28-12-2014, 00:32
Witam serdecznie, z racji, że to mój pierwszy post na tym forum, a użytkownikiem Canona jestem od niedawna (wcześniej sony a390, sony a700) niedokońca wiedziałem w którym dziale założyć ten wątek. Jakotaką wiedzę na temat fotografii posiadam i coś tam umiem, aczkolwiek mój warsztat totalnie mnie nie zadowala, wciąż poszukuję kadrów z których się ciesze i jestem w trakcie kompletowania mojego idealnego, uniwersalnego zestawu w systemie Canona.

Proszę użytkowników mniej i bardziej zaawansowanych odemnie o ocenę mojego portfolio które znajduje się na stronie Fotograf - Reportaże, Sesje, Ślubne - Warszawa - Jan Sowa (http://www.jsowa.pl) Proszę o ocenę przedewszystkim zdjęć ale także o kilka słów odnośnie przyjazności interfejsu na stronie oraz sposobu pogrupowania zdjęć, płynności działania galerii itd. :-)

Generalnie zdjęcia, które mam w portfolio to przerób od a390 aż do obecnego 1Dsa, niektóre z nich robiłem x lat temu i jest to porażka według mnie, ale wrzuciłem je tam, żeby potencjalny zleceniodawca widział cokolwiek ^-^.

Lubuję się w inteligentnych portretach z tematem, których nie potrafię robić i zdjęciach studyjnych. Bardzo chciałbym być dobrym reportażystą i w tym kierunku szlifuje mój warsztat. Jeżeli chodzi o zdjęcia wnętrz, które zamieszczone są w PF, to jest to moja pierwsza sesja wnętrz dla klienta. Stwierdził, że zdjęcia są super, więc ja stwierdziłem, że może nie są takie złe jak na pierwszą sesje "wnętrzniarską" i wrzuce aby cokolwiek tam było :-).

Dla ciekawskich i zawistnych dodam także iż sprzęt wymieniony na stronie jest w celach marketingowych i do wszystkich elementów wymienionych na stronie mam dostęp i korzystam z nich zależnie od charakteru zlecenia (nie wszystkich na raz), a na własność od niedawna posiadam leciwego acz świetnego w moich oczach Canona 1Ds mark I oraz obecnie żadnego obiektywu. Plany na przyszły tydzień to zakup 35L f1.4, sprzedałem w tym tygodniu 50mm f1.8 i 70-200 f4 L.

Pozdrawiam serdecznie i mam nadzieję, że zacnie się przedstawiłem :-)!

Janeczek!

Jak już wrzuciłeś te zdjęcia to nie chwal się 1D i obiektywami L.
Eventy i portrety nie zachęcają do skorzystania z twoich usług.
Bazę modeli i modelek posiada każdy kto się zarejestruje na odpowiedniej stronie :)
Prasa i wnętrza na dobrym poziomie.

needtofly
28-12-2014, 01:25
Hahaha miło czytać to wszystko co piszecie :-) postaram się pracować regularnie nad portretami i reportażem, zdjęcia w zakładce eventy to dno, które wrzuciłem bo nie mogę znaleźć nic lepszego :(, dopiero dwa miesiące wstecz zacząłem solidnie katalogować zdjęcia, żeby możnabyło się w tym odnaleźć. A czy przynajmniej zdjęcie w zakładce "O mnie" Wam odpowiada? :-) Jeżeli chodzi o zakładke sprzęt której już nie ma, to był tam wymieiony w głównej mierze sprzęt który wypożyczam :-) to tanie rozwiązanie a do tego do każdego zlecenia można indywidualnie dobrać sprzęt. Jeżeli chodzi o ilość zleceń, które wykonałem to nie ma tutaj kłamstw. Było tego sporo, ale wiele zdjęć zniknęło w otchłani dysku. Problem jest jedynie w tym, że nie mam czasu tego wszystkiego przejżeć i powybierać najlepsze strzały, póki co w portretach po zmianach zostanie tylko jedno zdjęcie - dziewczyny zasłaniającej oczy lizakami, a reszta będzie na wyższym poziomie. Jeżeli chodzi o prase, to te zdjęcia nie były właściwie wcale obrabiane, wysłałem je tylko po wywołaniu RAWa bo wszystko trzebabyło szybko, a same zdjęcia były tylko wrzucane w gazete. Ciesze się że przynajmniej prasa i wnętrza na zadowalającym poziomie. Wnętrza to akurat była moja pierwsza sesja jak do tej pory, ale ciesze się że nie spotkałem się z falą krytyki :). Umówiłem się z modeliną na TFP na początku stycznia więc wybiore ze 2-3 zdjęcia do PF. Dziękuję za wszystkie rady, a jakby ktoś miał coś jeszcze do dodania to bardzo prosze! :-) Tekstu w "O mnie" nie będę pozbawiał patosu bo ludzie nie chcą raczej czytać wypowiedzi w stylu "robię fajne zdjęcia", a projekt fotograficzny na WUMie to temat pracy magisterskiej także myślę że będzie zacny ;-) pozdrawiam serdecznie!

Yavanna
28-12-2014, 03:39
Hm... coś mi tu nie gra, na sesję TFP masz czas, a na wybranie porządnych zdjęć z komercyjnych realizacji już czasu brak? Przerażające jest to, że masz w ofercie zdjęcia ślubne... Zwłaszcza jakby zajrzeć na Twojego fb, pierwsza lepsza fotka.

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xaf1/t31.0-8/10872919_856533184397366_6231274081778867527_o.jpg )

Zajrzałam jeszcze do Twojego portfolio, dział Portrety. Jakość podobna.

W sumie to podziwiam, ja bym nie miała śmiałości wzięcia pieniędzy za tak wykonaną pracę.

GalaktycznyMuczaczo
28-12-2014, 04:50
no własnie mi też coś tutaj nie halo że tutaj zagraniczne firmy obsługuje kolega, foty do magazynu biznes robi, aktorów obsługuje i "czyste zdjęcie" w gazecie wygląda lepiej niż foty z działu portret które są poprostu słabe :D
Żeby nie było to zdjęcia wnętrz to tzw ujdzie które zrobi każdy kto posiada statyw i dostęp do twojego sprzętu. Czuje tutaj że Janek przed nami ukrywa dość znaczącą częśc czyli Janek robi jako fotograf dla kogoś, ten ktoś ma sprzęt , Janek trzepie foty (nie stawiam na wielką cene jak ma tylko 1 szkło i 1 body po 8 latach fotografii z czego 5 profesjonalnych) , Janek nie ma praw autorskich do zdjęc dlatego ich nie zamieszcza, może co najwyżej się pochwalić słownie żę robił zdjęcie takim i takim ludziom, a portfolio musi uzupełniać już tym co sam sobie zrobił a co zrobił to widać :)
Dłuuuuuga droga przed tobą Janku aby moim skromnym zdaniem podbijać rynek fotograficzny swoją twórczością, no chyba że wciąż chcesz trzepać sesje za 50zł (Tak jak to wyczytałem na poprzedniej stronie) i za kilka lat jak opanujesz warsztat swój to wciąz będziesz musiał takie sianko brać no bo " przecież mojej koleżąnce zrobiłeś sesje za tyle" :D

Janek pracuj, zdjęcia masz przeciętne , powiedziałbym że wręcz słabe i to bardzo jak na 8 lat fotografii dodatkowo z dostępem do takiego sprzętu oraz tego że robisz to zawodowo.

cobalt
28-12-2014, 09:02
Na początek proponuje założyć bloga i zbierać zdjęcia. Z WWW można wystartować za jakiś czas, gdy będzie odpowiednio dużo materiału na stronę.
Zamawiającego nie interesuje czym zrobisz zdjęcie. Ono musi być dobre i już. Nikt nie zaryzykuje zlecenia ślubu osobie, która nie ma tego typu zdjęć w portfolio.
I nie zamieszczaj na początku ładowania witryny bezsensownych zdjęć obcych osób z aparatem. Chodzi o Azjatę z lustrzanką w ręku.
Strona musi być Twoja w całości i reklamować to co potrafisz zrobić. Można oczywiście skorzystać z gotowego szablonu WWW. Zdjęcia są najważniejsze, a nie słodkie pierdzenie o profesjonalizmie, nie jest potwierdzone fotkami.
Dobrze Ci radzę zacznij od bloga. Nie zamyka on kontaktu z klientem, bo można sobie wstawić swoje namiary dla szukających autora zdjęć.

needtofly
28-12-2014, 11:43
Wszystko spoko Panowie, tylko, że ja nawet nigdy nie myślałem o robieniu zdjęć ślubnych ;-) nie kręci mnie to, nie znam się na tym i nie mam zamiaru tego robić, jest to wpisane w tagach bo tak zostało wpisane przy zakładaniu strony :-), a to ile biorę za zdjęcia naprawdę nie powinno Was interesować :-) Ja Wam do kieszeni nie zaglądam :-)

salas
28-12-2014, 11:59
Wszystko spoko Panowie, tylko, że ja nawet nigdy nie myślałem o robieniu zdjęć ślubnych ;-) nie kręci mnie to, nie znam się na tym i nie mam zamiaru tego robić, jest to wpisane w tagach bo tak zostało wpisane przy zakładaniu strony :-), a to ile biorę za zdjęcia naprawdę nie powinno Was interesować :-) Ja Wam do kieszeni nie zaglądam :-)
a potem jeszcze tak po prostu zostało wpisane to poniżej, a przez przypadek i zostało już :mrgreen: :lol:



Ślub

W ofercie posiadamy pakiety z pełną obsługą fotograficzną na ślubne uroczystości, ale także chrzty, komunie czy bierzmowanie.

Zdjęcia wykonujemy profesjonalnie, pełnoklatkowymi aparatami Canon 1Ds mk. III oraz obiektywami serii L.

Pakiet Gold:

- fotografie z przygotowań, ślubu, pleneru tego samego dnia i wesela do 3 rano

- zdjęcia w formie cyfrowej na płycie DVD ze specjalnie zaprojektowaną okładką

- książkowy album podzielony na sekcje

- pamiątka w postaci zdjęcia pary młodej dla gości

Pakiet Silver:

- fotografie z przygotowań, ślubu i wesela do 3 rano

- zdjęcia w formie cyfrowej na płycie DVD ze specjalnie zaprojektowaną okładką

Pakiet Plenerowy:

- plener w strojach ślubnych

- zdjęcia w formie cyfrowej na płycie DVD ze specjalnie zaprojektowaną okładką



Każdy pakiet można dowolnie modyfikować! Każda usługa będzie omówione osobno ze zleceniodawcą!



Jeżeli podobają Ci się nasze zdjęcia, to świetnie, bo fotografie z Twojej uroczystości będą jeszcze lepsze!

briho
28-12-2014, 13:32
Wszystko spoko Panowie, tylko, że ja nawet nigdy nie myślałem o robieniu zdjęć ślubnych ;-) nie kręci mnie to, nie znam się na tym i nie mam zamiaru tego robić, jest to wpisane w tagach bo tak zostało wpisane przy zakładaniu strony :-), a to ile biorę za zdjęcia naprawdę nie powinno Was interesować :-) Ja Wam do kieszeni nie zaglądam :-)

Jeśli zakładasz temat na forum i pytasz o porady, to musisz liczyć się też z krytyką. Na stronie masz kilkadziesiąt zdjęć, w dodatku niezbyt udanych, a reklamujesz się jako specjalista w "w każdej dziedzinie dzieła fotograficznego
". Czym chcesz poprzeć stwierdzenie, że "Ze swojej strony mogę Państwa zapewnić o najwyższej jakości moich usług oraz indywidualnym podejściu do każdego realizowanego przezemnie zlecenia!"? No bo chyba nie zdjęciami, które pokazałeś. Sam zresztą napisałeś wcześniej, że te zdjęcia są słabe, tak więc nie rozumiem po co takie teksty na stronie umieszczać. W ogóle strona jest nieprzemyślana. Taki misz-masz, który w ogóle nie mówi o tym w jakiej dziedzinie fotografii jesteś dobry. Lepiej skoncentrować się na jednej działce i to rozwijać, a nie łapać się wszystkiego jak leci.


Tekstu w "O mnie" nie będę pozbawiał patosu bo ludzie nie chcą raczej czytać wypowiedzi w stylu "robię fajne zdjęcia", a projekt fotograficzny na WUMie to temat pracy magisterskiej także myślę że będzie zacny ;-) pozdrawiam serdecznie!

Ludzie też raczej nie chcą czytać o tym jaki to wspaniały jesteś, jeśli takie teksty nie mają potwierdzenia w portfolio. No ale Twoja sprawa, w każdym razie życzę powodzenia :)

GalaktycznyMuczaczo
28-12-2014, 14:12
Wszystko spoko Panowie, tylko, że ja nawet nigdy nie myślałem o robieniu zdjęć ślubnych ;-) nie kręci mnie to, nie znam się na tym i nie mam zamiaru tego robić...

Ale w ofercie masz nawet kilka pakietów ślubnych :D a i znalazły się dwie sesje które zrealizowałeśw tym kierunku :D Głupie tłumaczenie się i szukanie na siłę wymówki moim zdaniem.
Z pierwszym zdjęciem na polu, mi też coś nie pasowało i wydawało mi się że jest to azjata. Gdybyś nie był tak zadufany w sobie to miałbyś okazję trafić na stronę Adama T. o którym mówili koledzy i zobaczyłbyś jak bardzo minimalna oraz praktycznie bezt twojego patosu może być strona , a jednak budzić niesmowite emocje nie tylko u klienta ale u fotografa ze względu na jedną ważną rzecz... świetne foty. Jeżeli jesteś dobrym fotografem to potrzebujesz zdjęć, nikt nie bedzie patrzył na twój sprzęt czy to komu je robiłeś, zdjęcie broni się samo

Bechamot
28-12-2014, 14:59
Moim zdaniem opisem nie ma sie co przejmowac - to sciema. Takich rzeczy nie traktuje sie powaznie - wiadomo ze chodzi o zlowienie klijenta.

Gorzej z poziomem prac.
sa na nijakim poziomie - ot zwykle banalane pstryki , ktore jest w stanie zrobic kazdy posiadacz aparatu ( glownie tzw " portrety ").
wiele zdjec jest zwyczajnie nieestetycznych- chocby pani w srednim wieku siedzaca na krzesle z rozlozonymi nogami " na okrak" . Albo sie ma wyczucie , albo nie ma.
MOzna od razu zauwazyc ze jestes samoukiem i nie miales okazji poznac warsztatu.
checi to podstawa , ale nie wystarcza.

Nikt mnie o rady nie pyta , wiec nie bede ich udzielal , staram sie takich stron unikac , gdyz mozna sobie popsuc smak.
w sumie jest to jedna ze slabszych stron komercyjnych na jakie sie natknalem.


Lepiej jest pokazac jedno dobre zdjecie i zrobic nim tylko jedna przyjemnosc ogladajacym , niz pokazac 50 razy dziadostwo i 50 razy zadac bol - bez sensu.
Jesli chce sie byc potraktowanym powaznie , to nie mozna pokazywac wszystkiego co sie robi. Jakiejs selekcji sie dokonuje - ze wzgledu na szacunek dla ogladajacego , a tym samym potencjalnego klijenta.

Moim zdaniem nie jestes na poczatku drogi , ale podazasz w nieznanym kierunku. Brak podstaw.
W RP fotografia nie jest profesja - kazdy moze zglosic dzialanosc gospodarcza i probowac uprawiac ten zawod - ma to i zalety i wady. Wada m.inn . - duze ryzyko niskiego poziomu uslugi .

salas
28-12-2014, 15:27
bechamot Ty jesteś niezły KLIJENT :mrgreen: zdarza Ci się coś mądrego napisać, ale czasem robisz takie błędy, że ręce opadają :(

Osobiście wstydziłbym się brać nawet 50zł za takie sesyjki. Zjawisko coraz bardziej popularne, u mnie w mieście jest kilku takich "ARTYSTÓW" po 20zł za sesyjke i jazda na fejsika :mrgreen: śluby też mogą, ale to już za 50zł :mrgreen:

Bechamot
28-12-2014, 15:52
bechamot Ty jesteś niezły KLIJENT :mrgreen: zdarza Ci się coś mądrego napisać, ale czasem robisz takie błędy, że ręce opadają :(

:

obawiam sie , ze nie masz najmniejszych szans stwierdzic czy robie bledy , czy tez nie.
potrzebujesz na to co najmniej kilku - kilkunastu lat intensywnej pracy

salas
28-12-2014, 16:06
obawiam sie , ze nie masz najmniejszych szans stwierdzic czy robie bledy , czy tez nie.
potrzebujesz na to co najmniej kilku - kilkunastu lat intensywnej pracy

:mrgreen: pozostawię to bez komentarza :mrgreen:

p0lish
28-12-2014, 16:24
portfolio mogłoby dodać otuchy niejednemu ziutkowi !
Proponuje żebyś szedł z tematem do przodu skoro masz za sobą setki sesji. Jest rynek na Twoje usługi.

RobertON
28-12-2014, 16:32
obawiam sie , ze nie masz najmniejszych szans stwierdzic czy robie bledy , czy tez nie.
potrzebujesz na to co najmniej kilku - kilkunastu lat intensywnej pracy

A wystarczyło użyć edytora i poprawić...a nie irytować się, że KLIJENT zwrócił uwagę :) .
Albo dodać faktycznie błąd i tyle, zawsze można się przyznać, to naprawdę nie zaboli.

Bechamot
28-12-2014, 16:35
A wystarczyło użyć edytora i poprawić...a nie irytować się, że ktoś zwrócił uwagę.



przynudzasz jak zwykle.
tak trudno sie domyslec , ze zwykla literowka?

Jakie IQ trzeba miec zeby domyslec sie o co chodzi ?

zaraz bedziesz pewnie dawal porady jakiego software uzyc, zeby przecinek znalazl sie bez spacji po literce.

napisz cos z sensem i przydatnego bo jak na razie to nic istotnego nie napisales - tresc jest wazniejsza.

RobertON
28-12-2014, 16:47
napisz cos z sensem i przydatnego bo jak na razie to nic istotnego nie napisales - tresc jest wazniejsza.

Rozumiem literówka raz, ale dwa to błąd i tyle.

Właśnie, taka jest z Tobą rozmowa - zamiast przyznać, że to zwykły błąd, to dalej się "sadzisz".
Trudno, widocznie taki masz charakter (-ek) :)

Bechamot
28-12-2014, 17:02
Rozumiem literówka raz, ale dwa to błąd i tyle.

Właśnie, taka jest z Tobą rozmowa - zamiast przyznać, że to zwykły błąd, to dalej się "sadzisz".
Trudno, widocznie taki masz charakter (-ek) :)

do czego sie mam przyznawac ?
przeciez kazdy znajacy pisownie polska widzi , ze jest napisane niepoprawnie .
do szkoly nie chodzil ? nie wie ze , ze istnieja bledy ?
Nie wie ze sie pisze klient?


po co rozwadniac temat " portfolio" ?

jest blad , czas edycji minal - sprawa zamknieta.

RobertON
28-12-2014, 17:05
po co rozwadniac temat " portfolio" ?

Racja, to nie jest na temat - "portfolio".

Dla mnie, to zbyt nachalna reklama "samego siebie" i tyle.
Twórca się nieco zagalopował, a teraz szuka jakiegoś wyjścia - może mniej słów.

Życzę autorowi powodzenia.

Kolekcjoner
28-12-2014, 17:35
p
przynudzasz jak zwykle.
tak trudno sie domyslec , ze zwykla literowka?

Jakie IQ trzeba miec zeby domyslec sie o co chodzi ?

zaraz bedziesz pewnie dawal porady jakiego software uzyc, zeby przecinek znalazl sie bez spacji po literce.

napisz cos z sensem i przydatnego bo jak na razie to nic istotnego nie napisales - tresc jest wazniejsza.
Kolego ja ostrzegam już ostatni raz. Jak nie skończysz z tą arogancją w stosunku do forowiczów to się pożegnamy.

Panowie, bardzo proszę nie ciągnąć tego OT.

antek76
28-12-2014, 18:36
To teraz proszę odwiedzić moje Andrzej Antczak (http://antczak.org.uk/)

KaRoLuS MaXiMuS
28-12-2014, 21:10
Sytuacja na ulicy
Witaj(dziewczyno) mam ********y aparat C1ds , może porobić Ci zdjęcia? Na pewno będą super ,mogłabyś reklamować bieliznę : ] :(

Bangi
28-12-2014, 21:55
Jak dla mnie - sam wygląd strony całkiem fajny, podobają mi się takie, aczkolwiek po kliknięciu w fotę trochę długo się ładuje.
Co do reszty się nie wypowiadam ;)

Bogdan56_Ch
29-12-2014, 13:15
Jak na tak duży staż fotograficzny zdjęcia nie robią wrażenia, może został dokonany zły wybór. Gdybym miał komuś powierzyć zlecenie, to na podstawie tej strony i zdjęć tam zamieszczonych wybrałbym innego fotografa. To że kiedyś robiłeś słabszym sprzętem, to żadna wymówka. Sam mam na ścianie portrety na A3 od których goście nie mogą oderwać oczu, a robione były kiedyś prostym aparatem.

Jago
30-12-2014, 12:38
To teraz proszę odwiedzić moje Andrzej Antczak (http://antczak.org.uk/)

Jeśli chodzi o Twoje portrety to nie widzę żadnej różnicy pomiędzy nimi a tymi prezentowanymi przez założyciela wątku.