PDA

Zobacz pełną wersję : Pączątki ...:P



Zakk Wylde
02-04-2006, 15:24
Witam!
Bardzo lubię robić forki różnych rzeczy. Czasem to jakiś krajobraz czasem portrety. Ale najczęściej robię zdjęcia na ślubie (super amatorsko). Zdjęcia robiłem aparatem pewnego rodzaju dobrym jakim jest Fuji FinePix S602Z . Nie byłem jego posiadaczem, właścicielem tegoż aparatu był mój znajomy fotograf który dorobił sie dużego studia fotograficznego. Druga sprawą jest to, że ja bym sobie takiego Fuji nie kupiłbym gdyż denerwowało mnie to, że to była pospolita cyfrówka. Teraz zakupiłem sobie Canona 300D (teraz oznacza 3 miechy temu :)) Bardzo lubię obsługe tego aparatu, dodatkowym atutam jest to, że nie jest to sama cyfrówka. Wszyscy się śmieją, że nie moge robic filmów nim. Jak bym chciał robić filmy to bym sobie kupił kamerę a nie aparat, prawda? Zapłaciłem dużo (tak mi się tylko wydaje) 2700zł. Sprzedawca w firmie Canona w Krakowie powiedział, że ten model co os chce mi sprzedać posiada nie standardowy obiekty tylko jakiś leprzy. Nie mam zdjęcia tego obiektywu ale napisze wam co jest napisane na przedniej części obiektywu. Canon Zoom Lens EF-S 18-55 mm 1:3.5-5.6 i na czerwono USM. Czy to jest standardowy obiektyw w canonach 300D czy jednak sprzedawca nie nabił mnie w "butelkę". I czym się różni od stand.? Hmmm... troszku się zagadałem... więc pisze co chciałbym wiedzieć.

Chciałbym się zając fotografią zawodowo (to nie jest jakiś chwilowy zapał). Mój sprzęt to:

- Canon 300D,
- Obiektyw 18-55mm
- Karta Power ComactFlash 1 GB
- 3X akumulatory
- Czytnik kart 8 in 1 :P
- Wężyk spustowy z dżojstika amigowskiego :P
- Torba
- Filtr UV
- Stary Zenit EM z starą lampą błyskową National Pe-205

Pytanie: Co bym jeszcze potrzebował do tego zestawu abym robił ciekawe zdjęcia. Mogę przeznaczyć na to ok 500zł. Myślałem nad drukarką foto Canon CP510.

Proszę o pomoc.
Zakk wylde :P

AdrianP
02-04-2006, 15:36
Witaj!

Ten obiektyw który posiadasz to jest standardowy "kit" tylko że wersja USM, działająca szybciej pod względem ostrzenia, jednak optycznie jest taka sama co zwykłe 18-55.

Te 500 zł na razie sobie zostaw, a jak dozbierasz więcej to dokup teleobiektyw.
Jeśli nie chcesz czekać i już kupić coś w miarę dobrej jakości to tylko EF 50/1,8 ;).

PS: 2700 PLN to strasznie drogo jak na 300D. Za tą cenę dostaniesz już nowy 350D, a jak dołożysz do tego jeszcze 300 zł to kupisz używany 20D :-(

Pozdrawiam
Adrian

muflon
02-04-2006, 15:36
Canon Zoom Lens EF-S 18-55 mm 1:3.5-5.6 i na czerwono USM. Czy to jest standardowy obiektyw w canonach 300D
Tak.


- Wężyk spustowy z dżojstika amigowskiego :P
To znajdziesz tu bratnie dusze :mrgreen: Według projektu Tomka G? :)

Robson01
02-04-2006, 15:37
IMHO sprzedawca "troszeczkę"przesadził z tym lepszym obiektywem - EF-S 18-55 to jak najbardziej standard.
Co do zawodowej fotografii (ślubnej?) to muszę Cie zmartwić - 500 zł. to kropla w morzu potrzeb (Twoich)

Zakk Wylde
02-04-2006, 15:47
Witam!

Wężyk spustowy wg. http://klub.chip.pl/quiris/pix/spust/index.htm
Masz jakies inne projekty wężyka spustowego? Zapodaj linka bo jestem elektronikiem i dla mnie to chwila czasu a bym sobie coś porobił :D

W tamtych czasach 350D kosztował więcej niz teraz, więc bym go nie kupił z powodu braku kasy :(

--------------------------Robson01-----------------------------------
Co do zawodowej fotografii (ślubnej?) to muszę Cie zmartwić - 500 zł. to kropla w morzu potrzeb (Twoich).
----------------------------------------------------------------------
Wiem. Ale ja tak naprawdę zawodowych rzeczy nie potrzebuje, chciałbyym byc dobrym amatorem w robieniu fotek.

Pozdrawiam

AdrianP
02-04-2006, 16:01
Przez 3 "miechy" Ceny uległy nieznacznej obniżce ;)

Adrian

Robson01
02-04-2006, 16:06
No to się źle zrozumieliśmy, wcześniej pisałeś o zawodowym podejściu do fotografii. Tak czy inaczej do fotografii ślubnej obiektyw który masz jest zdecydowanie za ciemny (kościoły), a niestety nic jaśniejszego do 500 zł. nie kupisz, no może 50/1.8.

Zakk Wylde
02-04-2006, 16:11
No to się źle zrozumieliśmy, wcześniej pisałeś o zawodowym podejściu do fotografii. Tak czy inaczej do fotografii ślubnej obiektyw który masz jest zdecydowanie za ciemny (kościoły), a niestety nic jaśniejszego do 500 zł. nie kupisz, no może 50/1.8.

Witam!

Aby dojść do zawodowego sprzętu jak i umiejętności trzeba dojść :D

Pozdrawiam

Robson01
02-04-2006, 16:13
Witam!

Aby dojść do zawodowego sprzętu jak i umiejętności trzeba dojść :D

Pozdrawiam
No to dochodź śmiało i zdecydowanie. ;-)

piast9
02-04-2006, 16:18
Chciałbym się zając fotografią zawodowo (to nie jest jakiś chwilowy zapał).
Potrzebujesz zatem kredyt na parę tysięcy na przyzwoite szkła i lampę błyskową. A to, jakie konkretnie, to forumowicze mogą podpowiedzieć jeśli określisz na czym chcesz zarabiać. Śluby?


Pytanie: Co bym jeszcze potrzebował do tego zestawu abym robił ciekawe zdjęcia. Mogę przeznaczyć na to ok 500zł. Myślałem nad drukarką foto Canon CP510.
Drukarką zdjęć się nie robi. Potrzebujesz moim zdaniem obiektywów, książek i praktyki. Te dwie ostatnie rzeczy są mało kosztowne.

Zakk Wylde
02-04-2006, 16:19
Dzięki za otuchę... :D Ale co by teraz kupic? Drukarę, obiektyw, osłona przeciwświatłowa, statyw?

Pozdrawiam

muflon
02-04-2006, 16:45
Masz jakies inne projekty wężyka spustowego? Zapodaj linka bo jestem elektronikiem i dla mnie to chwila czasu a bym sobie coś porobił :D
Linka nie podam, ale dałbym głowę że swego czasu Tomek Goliński opisywał jak zrobił swój (http://tomaszg.pl/wezyk.jpg).


Dzięki za otuchę... :D Ale co by teraz kupic? Drukarę, obiektyw, osłona przeciwświatłowa, statyw?
Ale skąd my to mamy wiedzieć? :lol: Kup to, czego brak odczuwasz. Jeśli nie odczuwasz - już ktoś coś napisał o wycieczce i to jest najlepszy sposób wydania tych pieniędzy.

piast9
02-04-2006, 16:45
Dzięki za otuchę... :D Ale co by teraz kupic? Drukarę, obiektyw, osłona przeciwświatłowa, statyw?
Za 500PLN? Czego Ci najbardziej brakuje? Czy tak sobie tylko dywagujesz siedząc w domu z ochotą na kupienie sobie czegoś? Piwo sobie kup najlepiej ;)

Jak pójdziesz robić zdjęcia to się przekonasz czego potrzebujesz

Raff
02-04-2006, 17:31
Myślę że potrzebujesz no wiesz jak by to powiedzieć no więcej trochę obycia i doświadczenia bo jak się chcesz zawodowo zając jakimś tematem nieważne czy fotografią to takie podejście jakie tu reprezentujesz nie wróży wielkiej kariery przepraszam za taki styl mej wypowiedzi ale tak jakos pasuje mi do Twojego pozdrawiam i życzę miłej nauki i robienia wyrąbistych fotek narazie ;)

Bigmar
02-04-2006, 18:17
Przykro to mówić Zakk Wylde ale, masz wielkie plany a malutko pieniążków. Nic to, życzę wytrwałości w dążeniu do celu (foto zawodowe) a i pamiętaj że to nie sprzęt robi zdjęcia....ale to pewnie wiesz.

AdrianP
02-04-2006, 19:39
Cóż, muszę przyznać, że na razie kiepsko sobie zaplanowałeś kupno sprzętu, masz teraz tylko DSLR z "kitem", a wiadomo że zakres 18-55mm (28-88mm) nie zaspokoi wszystkich twoich potrzeb:-(

Po prostu pomnóż oszczędności i dokup zewnętrzną lampę i jakieś tele.

AdrianP

negatyv
02-04-2006, 20:07
Na twoim miejscu przez najblizsze tygodnie nic ze sprzetu bym nie kupowal, a skupil sie raczej na lekturach i podgladaniu ludzi, ktorzy maja wieksze doswiadczenie od Twojego.

Zakk Wylde
02-04-2006, 21:24
Witam.

Teraz sobie tak zastanawiam i myślę nad kupnem lampy błyskowej zewnętrznej. Jaki mi proponujecie model i dlaczego ten właśnie (może być używany).

Pozdrawiam

GrzegorzS
02-04-2006, 21:37
Dzięki za otuchę... :D Ale co by teraz kupic? Drukarę, obiektyw, osłona przeciwświatłowa, statyw?

Pozdrawiam

w/g mnie (bo sam to robię) ;) to te 500zł najlepiej przeznaczyć na książki o fotografii i ew. koszty dojazdu na plenery. Czyli inwestować w doświadczenie. Oczywiście im słabszy sprzęt tym najczęściej więcej samozaparcia trzeba by dojśc do efektów zbliżonych do takich jakie można zobaczyć np. w albumach czy na wystawach. Czyli tak czy owak sporo czasu potrzeba.
Po sobie widzę iż kiedyś miałem dużo wolnego czasu ale brak pieniędzy na realizacje hobby. Teraz całkiem odwrotnie.

SimOn!
02-04-2006, 21:43
Witam.

Teraz sobie tak zastanawiam i myślę nad kupnem lampy błyskowej zewnętrznej. Jaki mi proponujecie model i dlaczego ten właśnie (może być używany).

Pozdrawiam

Proponuje nastepujaca lekture:
430EX (http://canon-board.info/search.php?searchid=479518)
550EX (http://canon-board.info/search.php?searchid=479521)
580EX (http://canon-board.info/search.php?searchid=479525)

Pozatym przegladnij jeszcze tematy zwiazane z 420EX, oraz co i jak dziala w systemie blysku Canona....
Jak juz za jakis tydzien :mrgreen: przebrniesz przez lekture to SAM bedziesz wiedzial co kupic i kiedy...

Zakk Wylde
02-04-2006, 23:27
Witam

A co sądzicie o tym?

http://www.allegro.pl./item95571364_canon_speedlite_430ez_430_ez_nie_prze gap_okazji_.html

http://www.allegro.pl./item94269786_sunpak_power_zoom_4000_af_canon_instr ukcja.html

Robson01
02-04-2006, 23:30
Moim zdaniem daruj sobie i zainwestuj w lampę z serii EX.

marlon
02-04-2006, 23:40
ja mam 430EZ i do amatorszczyzny wystarcza, jestem bardzo zadowolony..tyle że mam analogowego EOSa, nie wiem jak z dSLR.

chyba że kolega coś bardziej "pr0" potrzebuje, to inna sprawa ;)

SimOn!
03-04-2006, 00:01
ja mam 430EZ i do amatorszczyzny wystarcza, jestem bardzo zadowolony..tyle że mam analogowego EOSa, nie wiem jak z dSLR.

no 300D kolega ma TAK.... no to po jaka ****** mu lampa EZ?? No jasne zawsze mozna walic w manualu, jako poczatkujacy i po 2 godzinach rzucic lampa o sciane ;-)

gwozdzt
03-04-2006, 08:10
ja mam 430EZ i do amatorszczyzny wystarcza, jestem bardzo zadowolony..tyle że mam analogowego EOSa,
Do tego miejsca się zgadza - z kliszakiem wszystko OK.


nie wiem jak z dSLR.
Seria EZ w połączeniu z dSLR generalnie nie bangla, tzn. nie działa żadna automatyka błysku.
Trzeba by sobie z nimi zrobić tabelkę zależności ISO/zoom palnika/GN i liczyć przysłonę, tyle że KIT nie ma skali odległości więc to odpada i jedynym wyjściem jest robić próby i sprawdzać histogram.
Po przeczytaniu całego wątku wydaje mi się, że inwestycja w lampę błyskową bedzie tutaj najlepszym rozwiązaniem i za te 500zł najlepiej poszukać używanej 420EX, zaś do 300D koniecznie wgrać hack firmware (Wasia, UnD), żeby miec FEC.

Zakk Wylde
03-04-2006, 22:06
no 300D kolega ma TAK.... no to po jaka ****** mu lampa EZ?? No jasne zawsze mozna walic w manualu, jako poczatkujacy i po 2 godzinach rzucic lampa o sciane ;-)

Witam!
Więc mam sobię kupić lampa z Serii EX. Ile moge kosztowac używki?

Robson01
03-04-2006, 22:13
Proponuję sie odrobinę wysilić i luknąć na allegro, np:
http://www.allegro.pl/item95618724_canon_spedlite_420ex.html

SimOn!
03-04-2006, 22:23
Oj ja cos czuje ze kolega Zakk Wylde jest na dobrej drodze do przegiecia.....

Naprawde wysil sie odrobinke! Podalem Ci juz linki do postow o tych lampach, a wpisujac model lampy w Google (http://www.google.pl/) mozna cos ;) znalezc. Pozatym sa sklepy i-netowe, i takie w realu ....

lampy na Allegro (http://www.allegro.pl/11711_canon.html?order=t&view=gtext)

Pozatym posluchaj rad kolego i idz troche porob zdjec, zobaczysz czego Ci trzeba, a tak bedziesz sie miotal.... pozatym czesto zbyt wypchana torba ze sprzetem zabija wene...

Zakk Wylde
03-04-2006, 22:33
Witam!
Jesli chodzi o moję umiejętności internetowe to moge powiedzieć, że szukac na goooglach umiem :P Sam wysyłam moich przyjaciół na google.pl gdy coś odemnie chcą (myslą,że bede im wszystko szukał). Mi raczej chodziło o to byście mi napisali gdzie NAJLEPIEJ kupić sprzet (giełada foto, jakiś znany sklep internetowy) itp. Jesli chodzi o przeginanie to powiem, że nie lubie przegianać :P Jeśli zaś chodzi o allegro to pierwsze co robie to szukam w nim różnych urządzeń.

Przepraszam z góry za to moje dziwne pisanie ale posiadam kalwiaturę trochu nie taka jaka trzeba mieć (nie chce mi sie iść kupić nowej a sklep komputerowy mam obok nosa :D). Czasem nie ma spacji itp więc jak czytacie moje posty to sie nie przerazajcie :]

marekb
03-04-2006, 22:40
witam, moze sie ładuje w temat, ale nie wiem jak na tym forum zadac pytanie czy temat.Nowy jestem

Robson01
03-04-2006, 22:51
Trochę podobnie jak to co napisałeś tylko ze znakiem "?" na końcu. :-)
A w kwestii nowego tematu: wchodzisz np do: "dla początkujących", klikasz na "new thread" (napisz nowy temat) i piszesz (zadajesz pytanie)

Zakk Wylde
03-04-2006, 22:51
Jesli chodzi o nowy wątek (temat) to musisz w poszukać sobie takiej ikonki "New Thread".

Wszystko masz jak co w FAQ :P

Pozdrawiam
Zakk WYlde

P.S.

Robson01 mnie wyprzedził :P

marekb
03-04-2006, 23:20
oki dzieki

Zakk Wylde
05-04-2006, 20:28
A co sądzicie o Lampie 420EX ?

Robson01
05-04-2006, 21:37
Zależy czy nowa czy używana. Jeżeli używana to na "dobry początek" będzie ok. Jeżeli nowa to raczej skłaniałbym się na Twoim miejscu ku 430EX.

leiho
06-04-2006, 12:59
chłopie, nie liczy się wspaniały sprzęt, nawet świetny nic nie da jak nie masz pojęcia o kompozycji, świetle, kadrowaniu itd. ja się fotografii cały czas uczę i czuję wielki respekt do lepszych i starszych fachem. Mam kasę na 70-200 mm f4 Canona - ale CZEKAm, bo najpierw chce podpatrzeć, poszukac, poczytać... I wolę kupić najpierw dobrą torbę do sprzetu niz od razu super szkło i rozwalić je o płyte chodnikową przy upadku z 30 cm (tak jak rozje...łem 50 1,8 :p)

pozdrawiam, i zyczę cierpliwości i pokory :)

Robson01
06-04-2006, 19:35
A co to ma wspólnego z pytaniem Zakk Wylde'a o lampę błyskową?

AdrianP
06-04-2006, 20:27
A co to ma wspólnego z pytaniem Zakk Wylde'a o lampę błyskową?

No właśnie?

Zakk Wylde
07-04-2006, 08:35
Witam.....

Właśnie się zastanawiam czy 420Ex może rović zdjęcia seriami? Chodzi mi o zdjęcie jak pan młody zakłada obrączki pani młodej i odwrotnie. o i czy jest jasna lampa :P

---------------------------------------------------------------------------

Też nie lubie pytan w stylu "wy mówcie co mam kupić" ale naprawdę nie chcę kupić czegoś złego.

gwozdzt
07-04-2006, 09:03
Właśnie się zastanawiam czy 420Ex może rović zdjęcia seriami?
Generalnie potrafi, ale zależy to od bardzo wielu czynników (ilości klatek/sek, odległości od motywu, otworu przysłony, ISO, ogniskowej obiektywu).


Chodzi mi o zdjęcie jak pan młody zakłada obrączki pani młodej i odwrotnie.
Darowałbym sobie robienie zdjęć seryjnych w kościele, bo mozesz z hukiem z niego wylecieć.


o i czy jest jasna lampa :P
W przypadku lamp błyskowych nie istnieją pojęcia "jasna" czy "ciemna" lampa.
Siłę błysku lamp wbudowanych oraz zakładanych na aparat określa się za pomocą liczby przewodniej (GN), zaś moc fleszy studyjnych podaje się w watosekundach (Ws).
Przede wszystkim sięgnij więc najpierw po jakąś literaturę, jak już Ci w tym wątku radzono.

A 420EX możesz śmiało kupić. Ważne, żebyś miał wgrane do 300D jakieś hack firmware (Wasia, UnDutchables), bo tylko w ten sposób uzyskasz dostęp do korekcji błysku lampy, a to dość istotne.

Vitez
07-04-2006, 18:33
Darowałbym sobie robienie zdjęć seryjnych w kościele, bo mozesz z hukiem z niego wylecieć.



Przez te pare sekund przy zakladaniu obraczek ksiadz bywa najbardziej wyrozumialy (pod warunkiem ze jest jeden foto i jeden kamera max) i te kilka sekund blyskow seryjnych wytrzymuje.

Zakk Wylde
08-04-2006, 15:15
Hmm...

Z ksiedzem jest czasem dziwnie.... Raz byłem na jednym weselu i ksiądz powiedział, że moge robić wszystko (ale nie wolno mi wejsć za jego plecy (ciekawe po co?)), a jeden zrobił mi wykład kiedy co moge :/

Vitez
10-04-2006, 08:14
Raz byłem na jednym weselu i ksiądz powiedział, że moge robić wszystko (ale nie wolno mi wejsć za jego plecy (ciekawe po co?))


Po to zeby miec zdjecie mlodych en face a nie "letko z boku" .

Calliactis
10-04-2006, 09:55
500zł = Canon 50mm f1.8 + pierścień mocowania Canon EF -> M42 + manualny obiektyw Jupiter 135mm f3.5 i (może!) jeszcze jeden Jupiter 200mm f4.0.
Na początek powinno wystarczyć. Lampę - na pewno warto kupić... Sam musisz zdecydować co Ci jest potrzebne. Pokaz jakieś przykładowe zdjęcia, to moze będzie mozna powiedzieć 'coś na temat' - gdzie dalej iść.

gwozdzt
13-04-2006, 15:06
A co sądzicie o Lampie 420EX ?
Zauważyłem, że zdecydowałeś się na zakup.
To dobry wybór, ale gdybyś miał problemy z dostępnością, to podrzucam Ci linki do dwóch wątków, z których powinieneś się zorientować w czym jeszcze ewentualnie możesz się obracać przy kwocie 500zł.

http://canon-board.info/showthread.php?t=9967
http://canon-board.info/showthread.php?t=9972

Zakk Wylde
13-04-2006, 15:46
Witam.
Gdzie moge znalesc lampę 420Ex? Szukam wszedzie i nie moge juz szukac bo nic :D

A jak znajdę to już kosztuje 699zł :(

Pozdrawiam

gwozdzt
13-04-2006, 15:59
Gdzie moge znalesc lampę 420Ex? Szukam wszedzie i nie moge juz szukac bo nic :D
Allegro + cierpliwość :-)


A jak znajdę to już kosztuje 699zł :(
Po tyle są nowe (nieużywane). Musisz się zaczaić na używaną.

A wyczuwając sytuację, już Ci polinkowałem powyżej w czym jeszcze możesz wybierać.

Zakk Wylde
13-04-2006, 16:05
Witam!

Dzięki za linki... ale sadzę, że jesnak canon to canon. Słyszałem, że Metz też jest dobry ale.....

Właśnie widzę, że będęmusiał uzbroić się w cierpliwość. Jesli zas chodzi czy uzywka czy nówka to od początku szukałem sprzętu urzywanego.

Avadra_K
13-04-2006, 16:56
Witam!

Dzięki za linki... ale sadzę, że jesnak canon to canon. Słyszałem, że Metz też jest dobry ale.....

Właśnie widzę, że będęmusiał uzbroić się w cierpliwość. Jesli zas chodzi czy uzywka czy nówka to od początku szukałem sprzętu urzywanego.


Tyle, że musisz pamietać również o tym, że lampa (a zwłasza jej odbłyśnik - czy jak to się nazywa) też się zuzywa, nie jesteś w stanie poznać prawdziwego przebiegu lampy (niestety) a szkoda wydać oszczędności na coś co przestanie poprawnie działać na pierwszej imprezie. Z nowymi lampami jest o tyle źle że 500 pln niebardzo wystarczy, ostatnio kupiłem dyfuzor (150 pln) i też jestem zły bo to przecież cholerny kawałek plastiku. Jednak do fotografii (zwłaszcza w pomieszczeniach) polecam gorąco. Niektóre lampy mają fabrycznie zamontowaną namiastkę (np. 580) ale to jednak nie to samo. :roll:

Zakk Wylde
13-04-2006, 19:20
Witam!
Wiem, że wszystko sie zużywa ale będę w dobrej myśli, że sprzęt który kupię bedzie dobry :)

Avadra_K
14-04-2006, 10:30
I tego Ci życzę, ale na wszelki wypadek przed zapłatą "poznęcaj" się trochę w obecności sprzedajacego ( o ile bedziesz miał taka możliwość) jeżeli sprzęt będzie OK na pewno gościu nie bedzie miał nic przeciwko temu ;- 0

_invictus
14-04-2006, 11:05
może taką lampe kupisz sobie ?
http://www.allegro.pl/item96423781_tumax_386_afz_do_350d_20d_5d_eos_30_3 3_itp_.html

Zakk Wylde
14-04-2006, 16:57
Witam.
oczywiście chiałbym mieć pełną kontrolę nad lampą (funkcje manual), but narazie nie bedę umiał dobrze się obsługiwacz nowym sprzętem więc jakiś automat bedzie jak ulał :D jesli chodzi o testowanie sprzętu to jak kupie na allegro i gość bedzie z krakowa to full wypasik bo moge ją przetestować (mieszkam niedaleko Kraka), niestety jak ktoś mieszka dalej to nie chce mi się jechac do jakies wioski na konieć polski aby odebrac osobiście (chociarz mam 80% zmizki na przejazdy PKP :P).

-invictus .... jeśli chodzi o tę lampę to przypomina mi się stare dobre porzekadło "Co tanie to nowe to złe i złe". Nie wiem czy ta lampa obsługuje wszystkie funkcje jakie ma canon 300D co on sam w sobie posiada jakiś soft dodatkowy. Tak naprawdę wolałbym uzywane 420EX a jak bym miał kase to 430EX.

Pozdrowienia :D

_invictus
14-04-2006, 17:03
zerknij w odpowiedni dział tego forum, poczytasz o tej lampie; ja właśnie będę ją kupował - nie stać mnie by dołożyć drugie tyle do 430 czy jeszcze więcej na 580 .

Zakk Wylde
14-04-2006, 17:18
Hmmm...
Moze inaczej,, jak kupisz to napisz mi cos o niej (bo takie mieszanki tekstów na allegro mydlą tylko człowiekowi oczy). A to że mieszkam niedaleko Oświęcimia (Trzebinia) To bym kiedyś przyjechał tan na piwo i bym zobaczył jak działa. Co ty na to? :D