PDA

Zobacz pełną wersję : Jakiej firmy aukumulator LP-E5?



asdf
01-12-2014, 16:47
Witam, pytanie jak w temacie.

Na aukcjach jest sporo różnych firm (jak trochę szukałem, to ponoć warto się zastanowić nad Delta, Newell, Phottix), w różnych cenach, tylko pytanie czy ktoś miał z nimi do czynienia? Oryginał kosztuje 177zł, więc gdyby nie było nic innego do wyboru, to olałbym zapas, bo oryginał jeszcze śmiga.

Pozdrawiam.

namoamo
01-12-2014, 17:04
jak trochę szukałem, to ponoć warto się zastanowić nad Delta, Newell, Phottix
No to w czym problem?

asdf
01-12-2014, 17:09
Nie wiem która z tych firm spisze się najlepiej (może ktoś miał), ale jeśli nie ma większych różnic, to wezmę najtańszy.

lucas_g
01-12-2014, 17:12
Ja bym brał Phottixa. Używam już drugiej sztuki i zero zastrzeżeń.

słowiczek
01-12-2014, 17:14
Phottix, pojemność 1500, w 40d robię 200 do ~270 zdjęć z częstym użyciem lv, na Nevellu trochę lepiej, ale ma większą pojemność.

becekpl
01-12-2014, 17:16
Witam, pytanie jak w temacie.

Na aukcjach jest sporo różnych firm (jak trochę szukałem, to ponoć warto się zastanowić nad Delta, Newell, Phottix), w różnych cenach, tylko pytanie czy ktoś miał z nimi do czynienia? Oryginał kosztuje 177zł, więc gdyby nie było nic innego do wyboru, to olałbym zapas, bo oryginał jeszcze śmiga.

Pozdrawiam.nie, jestes jedyny ktory ma z tym problem

asdf
01-12-2014, 17:40
Widać niekoniecznie, bo już niejeden miał problemy z nieoryginalnym akumulatorem.

Mając pewne doświadczenia z NiMh, które w sporej części przypadków były tak badziewne, że po kilku ładowaniach nie nadawały się nawet do użytku, lub były ładowane częściej niż robiło się nimi zdjęcia, wolę tym razem zapytać.
Li-ion to całkiem inne ogniwo, ale z doświadczenia wiem, że takie bez żadnego napisu mają o wiele większe samorozładowanie nawet niż długo używane ogniwa markowe (mowa o samych ogniwach, bo nie mam pojęcia co pakują producenci do całych baterii).

zanussi
01-12-2014, 17:46
Szukaj Hahnel. Pewna firma, ciut droższa ale bez niespodzianek.

becekpl
01-12-2014, 19:09
Widać niekoniecznie, bo już niejeden miał problemy z nieoryginalnym akumulatorem.

Mając pewne doświadczenia z NiMh, które w sporej części przypadków były tak badziewne, że po kilku ładowaniach nie nadawały się nawet do użytku, lub były ładowane częściej niż robiło się nimi zdjęcia, wolę tym razem zapytać.
Li-ion to całkiem inne ogniwo, ale z doświadczenia wiem, że takie bez żadnego napisu mają o wiele większe samorozładowanie nawet niż długo używane ogniwa markowe (mowa o samych ogniwach, bo nie mam pojęcia co pakują producenci do całych baterii).
tak ,ale zamienników jest 3 czy 4, i jest o tym dosyć na forum
widocznie mas problem z czytaniem,nowy temat tego nie zalatwi

xxkomarxx
01-12-2014, 19:54
Uwazaj na allegrowe okazje na oryginaly bo tam jest masa podrobek.

asdf
01-12-2014, 20:22
tak ,ale zamienników jest 3 czy 4, i jest o tym dosyć na forum
widocznie mas problem z czytaniem,nowy temat tego nie zalatwi

Widocznie słaba ta wyszukiwarka forum, bo na hasło lp-e5 odpowiedziała:

Niestety - brak wyników. Proszę spróbować użyć innych zwrotów, w góglu natomiast na całej stronie możemy zobaczyć gdzie kupić ten aku.

Sporo było o aku dla 5DII, którego niestety nie posiadam, ale wtedy padła odpowiedź by kupić któryś z zamienników (wymienionych firm), bo szkoda kasy na podrobiony oryginał...

Lepsze od pisania bezsensownych odpowiedzi jest milczenie...


EDIT:

Zgadnij czyj temat pojawia się po wpisaniu w góglu lp-e5 canon board, reszta to niestety linki do sklepów.

cobalt
01-12-2014, 20:38
Szukaj Hahnel. Pewna firma, ciut droższa ale bez niespodzianek.
Mam gripa tej firmy do 7D i mogę potwierdzić. Jest OK.
Akumulatorki kupiłem Phottixa i też dają radę.

BartasPL
01-12-2014, 22:23
Bierz oryginał. Z moich doświadczeń Photix ma pojemność ok 30% oryginalnego aku.

RobertON
01-12-2014, 22:48
Widocznie słaba ta wyszukiwarka forum, bo na hasło lp-e5 odpowiedziała:

Przeszukaj Canon-Board.info przez Google (http://maciejko.net/cbsearch/)

To jakoś źle patrzyłeś, powyższa szukajka wynalazała 49 pozycji z forum CB.

Ze swojej strony mogę polecić Newella. W cenie oryginału masz kilka zamienników.
Za 29,99,- kupiłem co prawda LP-E8 w RTV Euro AGD, śmieszna cena i nieźle działa.

fancik
02-12-2014, 00:01
witam
Osobiście uważam ,że stosowanie zamienników jest mimo wszystko opłacalne.
Używałem Phottix przez dwa lata ...tyle wytrzymał . Teraz jeszcze działa ale już słabiej trzyma.
Kupiłem Newell i jak na razie tzn. 8 miesięcy jest bardzo dobrze.
Jednak trudno stwierdzić który lepszy gdyż oba zamienniki pracują wspólnie w gripie , a oryginalny Canon jest jako rezerwa ( ale jakoś nie było potrzeby awaryjnego użycia Canona ).
Wnioskuję ,że każdy zamiennik będzie całkiem dobrze się sprawował pod warunkiem kupowania ze sprawdzonych źródeł , a nie tam gdzie najtaniej.
Inna sprawa że posiadam trochę inny model aparatu , a to może mieć wpływ na jakość akumulatorków przy innych modelach Canona.
pozdrawiam Wojtek