PDA

Zobacz pełną wersję : canon s1 is czy canon s50??



grregorry1
19-09-2004, 00:30
Ktory nada sie do amatorskiego fotografowania. Intersuje mnie wasza opinia co do tych @ APARATÓW nie zadnych innych!!!! Moze ktos posiada s 50 i moze podzielic sie wrazeniami??

MichałJ
19-09-2004, 01:13
Bawie się S50 i aparat bardzo dobry.
Ale czy S1 czy S50 to sam musisz zadecydować czy chcesz zoom x10 czy pliki RAW, większy LCD, większa fizycznie matryca CCD 1/1.8" z większą ilościa ustawień manualnych :wink:

Vitez
19-09-2004, 01:52
Bawie się S50 i aparat bardzo dobry.
Ale czy S1 czy S50 to sam musisz zadecydować czy chcesz zoom x10 czy pliki RAW, większy LCD, większa fizycznie matryca CCD 1/1.8" z większą ilościa ustawień manualnych :wink:

Wymieniles tylko jedna zalete S1 przeciw czterem S50.
To ja dorzuce zalety S1 by wyrownac:
- obracany LCD
- stabilizator obrazu
- mozliwosc zalozenia tulejki i konwerterow
- nieograniczone filmiki
- USM czyli cichy i szybki AF, umozliwia zoomowanie rowniez w czasie filmikow ;)
- nowy firmware znacznie uskutecznia dzialanie AF

GDybym ja mial brac ktorys z tych... nadal zdecydowanie S1 8)
(chyba ze do ewentualnego S2 dadza mozliwosc lampy zewnetrznej i RAW no to S2 ;) , ale to tylko gdybanie).

MichałJ
19-09-2004, 12:37
Wymieniles tylko jedna zalete S1 przeciw czterem S50.
To ja dorzuce zalety S1 by wyrownac:
- obracany LCD
Ale mały - miałem A80 przez 6 m-cy niby wyświetlacz wystarcza ale jednak troche mały

- stabilizator obrazu
Przydaje się ale tylko przy dużym zoomie więc w S50 nie potrzebne

- mozliwosc zalozenia tulejki i konwerterow
do S50 też widziałem

- nieograniczone filmiki
- USM czyli cichy i szybki AF, umozliwia zoomowanie rowniez w czasie filmikow ;)
Aparatem się robi zdjęcia a nie kręci filmy (zawsze filmy z aparatu będą słabe tak jak zdjęcia z kamery)

- nowy firmware znacznie uskutecznia dzialanie AF
Tego nie wiem jak działa ale w S50 z AF nie ma jakiś problemów

Vitez
20-09-2004, 08:32
Ale mały - miałem A80 przez 6 m-cy niby wyświetlacz wystarcza ale jednak troche mały
Wygoda uzytkowania wazniejsza od wielkosci. I tak na nim wystarczajaco dobrze widac, uzywalem obracanego LCD dlugi czas i bardzo sobie cenie jego wygode. O wiele fajniejszy (choc troche wolno odswieza) jest EVF w S1 ktorego zapomnialem wymienic. S50 ma tylko zwykly wizjerek optyczny z paralaksa :? .



- stabilizator obrazu
Przydaje się ale tylko przy dużym zoomie więc w S50 nie potrzebne
No wlasnie, czyli w porownaniu z duzym zoomem S1 to dosc wazna zaleta.



- mozliwosc zalozenia tulejki i konwerterow
do S50 też widziałem
Do S50 sa nakladki - bez nakrecania gwintowego. Szczelnosci i stabilnosc tych ukladow do S50 pozostawia wiele do zyczenia, podczas gdy do S1 sie zaklada na zatrzask i sie trzyma solidnie :)



- nieograniczone filmiki
- USM czyli cichy i szybki AF, umozliwia zoomowanie rowniez w czasie filmikow ;)
Aparatem się robi zdjęcia a nie kręci filmy (zawsze filmy z aparatu będą słabe tak jak zdjęcia z kamery)

Z tym ze zawsze filmy z aparatu beda slabe jak zdjecia z kamery to nie masz racji. Obejrzyj filmik z S1 640x480 w 30fps i dopiero sie wypowiedz ok?
Owszem, aparat niby sluzy do robienia zdjec. Ale gdy jego dodatkowe cechy zaczynaja nabierac wymiaru przyzwoitosci a nie bajeru to mozna je spokojnie w poczet zalet zaliczyc, dlatego filmy z S1, o bardzo dobrej jakosci, o nieograniczonej dlugosci, dodatkowo z mozliwoscia zoomowania 10x z cichym USM i z dzialajacym IS - to juz dosc powazna zaleta, przynajmniej dla mnie... bo takie mialbym przeznaczenie tego aparatu - podreczny imprezowicz/wycieczkowicz i mozliwosc takiego nagrywania filmow przy takim przeznaczeniu (do robienia dobrych fotografii mam 10D :P ) jest wazna zaleta.




- nowy firmware znacznie uskutecznia dzialanie AF
Tego nie wiem jak działa ale w S50 z AF nie ma jakiś problemów

Godzina 22:00 , wlacz tylko lampke biurkowa, odwroc sie do niej plecami i zlap na cos AF. Opisz czy mialesz jakies problemy, tylko szczerze :twisted: .

plluszak
03-10-2004, 20:05
Czy nie wydaje sie wam ze S1 jest troche do tyłu, Olypmus 770 i Minolta Z3 mają 4 mpix, wieksze LCD oraz maja mozliwosc podlaczenia lampy. Olympus ma tez filmy Mpeg4.

Aktualnie A95 ma wiekszy obrotowy LCD.

Vitez
04-10-2004, 08:34
Czy nie wydaje sie wam ze S1 jest troche do tyłu, Olypmus 770 i Minolta Z3 mają 4 mpix, wieksze LCD oraz maja mozliwosc podlaczenia lampy. Olympus ma tez filmy Mpeg4.

Dodatkowo Olympusy i Minolty maja wyjatkowo sliczne szumy (szczegolnie minolta - system antishake grzeje mocno matryce) i aberracje oraz niziutka jakosc i ostrosc. Canon mimo rownie wielkiego zooma ustrzegl sie az tak brzydko zrobionego obiektywu - zdjecia z niego sa przyjemniejsze.

MichałJ
04-10-2004, 19:21
Dodatkowo Olympusy i Minolty maja wyjatkowo sliczne szumy (szczegolnie minolta - system antishake grzeje mocno matryce) i aberracje oraz niziutka jakosc i ostrosc. Canon mimo rownie wielkiego zooma ustrzegl sie az tak brzydko zrobionego obiektywu - zdjecia z niego sa przyjemniejsze.
Dokłądnie - Minolta Z3 to największy bubel jaki wyszedł z Minolty.

wlowoj
07-11-2004, 10:18
Wymieniles tylko jedna zalete S1 przeciw czterem S50.
To ja dorzuce zalety S1 by wyrownac:
- obracany LCD
Ale mały - miałem A80 przez 6 m-cy niby wyświetlacz wystarcza ale jednak troche mały

Się ludzie porozpieszczali:) "Obracalność" LCD to jednak jest coś - zdjęć znad głowy co prawda nie robiłem, ale z niskich poziomów owszem i bez wychylanego monitorka muszę kucać/klękać/tarzać się :)



- stabilizator obrazu
Przydaje się ale tylko przy dużym zoomie więc w S50 nie potrzebne


Niezupełnie. Przy dużym zoomie stabilizacja jest najbardziej potrzebna, a jak ktoś robi bez statywu to wręcz niezbędna, ale i przy "35-115" się przyda. Ostatnio Panasonic zrobił kompakta o "normalnych" ogniskowych ze stabilizacją. W warunkach "średniego" oświetlenia można zrobić z ręki nieporuszone zdjęcia przy 1/30s. Inna sprawa że to żre prąd i się grzeje...

Vitez
07-11-2004, 14:24
Inna sprawa że to żre prąd i się grzeje...

Zalezy jaka stabilizacja... jesli matrycy jak w Minoltach to sie grzeje, jesli jak w Canonach to matryca tam sie nie grzeje (stabilizacja jest zyroskopowa w obiektywie).