PDA

Zobacz pełną wersję : kabel OTG/USB - podglad live view z lustrzanki na tablet.



tymczasowa
18-11-2014, 20:57
Hej. Pomyslalam, ze fajnie byloby miec podglad live na tablecie (tak, to ciekawosc, kaprys - sprawdzenie mozliwosci, opcji) - a takze - jak widzialam w aplikacji DSLR controller (android) pilota / remote control.

Nie moge po zainstalowaniu aplikacji DSLR controller uruchomić jej; zglasza mi na tablecie (Lenovo A3000) blad i chyba chodzi o to, ze tablet nie jest zrootowany (nie pamietam dokladnie komunikatu). Wyinstalowalam aplikację.

Pytanie do was i standardowo prosze o nie wykłócanie sie i nie odchodzenie od tematu - Pytanie-odpowiedz:
- znacie jakies alternatywne programy, ktore umozliwylyby podlaczenie kabla otg/usb miedzy tabletem a lustrzanka i daly podglad na zywo w tablecie?

Przyznam, ze meczy mnie juz przetrzasanie i testowanie czegokolwiek co wydaje sie byc "dzialajace" - moze ktos z Was ma cos zainstalowanego co moglby polecic?
Z gory dzieki za odp.

Bolek02
18-11-2014, 22:29
Są odpowiednie aplikacje w sklepie do obsługi kabla OTG, niektóre dedykowane jak w przypadku Nexus-a. Jednak tą metodą można oglądać jedynie zdjęcia po ich zrobieniu :(

Bechamot
19-11-2014, 10:58
Hej. Pomyslalam, ze fajnie byloby miec podglad live na tablecie (tak, to ciekawosc, kaprys - sprawdzenie mozliwosci, opcji) - a takze - jak widzialam w aplikacji DSLR controller (android) pilota / remote control.

Nie moge po zainstalowaniu aplikacji DSLR controller uruchomić jej; zglasza mi na tablecie (Lenovo A3000) blad i chyba chodzi o to, ze tablet nie jest zrootowany (nie pamietam dokladnie komunikatu). Wyinstalowalam aplikację.

Pytanie do was i standardowo prosze o nie wykłócanie sie i nie odchodzenie od tematu - Pytanie-odpowiedz:
- znacie jakies alternatywne programy, ktore umozliwylyby podlaczenie kabla otg/usb miedzy tabletem a lustrzanka i daly podglad na zywo w tablecie?

Przyznam, ze meczy mnie juz przetrzasanie i testowanie czegokolwiek co wydaje sie byc "dzialajace" - moze ktos z Was ma cos zainstalowanego co moglby polecic?
Z gory dzieki za odp.

na stronie dslr kontorler jest lista konkretnych kabli , konkretnych producentow z ktorymi urzadzenie dziala.
cwioczylem to i rzeczywiscie nie kazdy kabel jest odpowiedni.
jesli juz uruchomisz , to tylko kwestia czasu kiedy calosc sie i tak zawiesi. To w sumie nie dziala . Jesli tablet , to z mozliwie dobra rozdzeilczoscia np Retina .

alternatywnym jest program np helicon remote.

w sumie wiecej z tym wszystkim problemow niz korzysci. strata czasu .
sprawdzilem , gdyby dzialalo zawsze i wszedzie to mialoby czasami sens , a ze sie zawiesi i jest niepewne wiec dlam sobie spokoj.
uzywlame z jakim samsungiem.

ponoc dziala z jakims sony nex , ale czy to Prawda i jak dlugo?

jotes25
19-11-2014, 11:18
Korzystanie z podglądu na tablecie przez kabel USB trochę kłóci się z ideą mobilności ;) Jeśli przez kabel, to pozostaje PC/Mac i EOS Utility.
Jeśli Android czy IOS, to jest EOS Remote, ale oczywiście tylko przez Wi-Fi. Korzystam często i jestem umiarkowanie zadowolony.

Bechamot
19-11-2014, 11:32
Korzystanie z podglądu na tablecie przez kabel USB trochę kłóci się z ideą mobilności ;) Jeśli przez kabel, to pozostaje PC/Mac i EOS Utility.
Jeśli Android czy IOS, to jest EOS Remote, ale oczywiście tylko przez Wi-Fi. Korzystam często i jestem umiarkowanie zadowolony.

oczywiscie.

w Studio - portret , macro mialoby to sens , ale musi dzialac niezawodnie.
jesli cos sie zawiesza , to przestaje byc ulatwieniem , staje sie utrudnieniem.
mnie dslr controler przestawil w ogole aparat , o czym nie wiedzialem - np zmienil format zapisu.

dziala cam ranger - ale to tez jest z tym troche zabawy - pamietac o naladowanych bateriach itd itp.

w sumie im mniej sprzetu , tym mniejsze ryzyko popelnienia bledu.
im mniej sprzetu do obslugi , tym bardziej mozna sie koncentrowac na samej fotografi. Obsluga sprzetu odrywa od sedna materii.

KuzynPit
19-11-2014, 15:31
Pytanie jeszcze czy masz puszke kompatybilną z programem, bo wiem że u mnie 5d classic nie chulał. Na innym jakimś programie pamiętam że zaskoczył podgląd zdjęć od razu na tablecie.
A cam ranger kosztuje 300$, w wersji zrobionej na podstawie routera TPLink Który jest identyczny do tego camranger kosztuje jakieś 150-200 ZŁ ;)
Jak coś to mogę tutorial podesłać jak to zrobić, bo znalazłem...

Bechamot
19-11-2014, 15:40
Pytanie jeszcze czy masz puszke kompatybilną z programem, bo wiem że u mnie 5d classic nie chulał. Na innym jakimś programie pamiętam że zaskoczył podgląd zdjęć od razu na tablecie.
A cam ranger kosztuje 300$, w wersji zrobionej na podstawie routera TPLink Który jest identyczny do tego camranger kosztuje jakieś 150-200 ZŁ ;)
Jak coś to mogę tutorial podesłać jak to zrobić, bo znalazłem...

to dziala tylko z aparatami ktore maja LV. 5 c nie moze wiec hulac.
jest lista modeli , z ktorymi dslr ma dzialac.


cam ranger kosztuje , to jedno , a drugie ze jednak dziala bezblednie.
nawet gdyby byl za darmo nie uzywalbym poza wyjatkowymi sytuacjami , jak np w miejscach niedostepnych ( mialem takie raz - dla przykladu: 132 (http://spherapan.vot.pl/132/132.html) ),
gdyz uwazam , ze najprostszymi srodkami najlatwiej dojsc do celu.
Wi fi jest na pewno przydatna nieraz mozliwoscia, kabel to jednak utrudnienie.

tymczasowa
19-11-2014, 20:01
Hm, dzieki za odpowiedzi - faktycznie nic nie zacheca dalej zeby isc w kierunku opcji tablet-live-view+lustrzanka. ... Niby ladnie to wyglada na filmiach youtube - im dziala bez problemu; mysle ze daloby rade gdybym miala lepszego tableta, ale niestety cos mi aplikacja nie hula. Nie mniej jednak warto bylo zapytać ;)

KuzynPit
23-11-2014, 14:58
No tak, moje 400d nie ma a dlsdasrboard chula-ja miałem na myśli nie do wyzwalania zdjęć i sterowaniem body tylko o bezpośredni podgląd zrobionych zdjęć np na tablecie, a tutaj raczej nie potrzeba LV. Bo przecież można podpiąć aparat do laptopa i via opgroamowanie canona zgrywać bezpośrednio zdjęcia i je od razu oglądać.... Mnie nie zależy zbytnio na podglądzie na żywo a podglądzie od razu gotowych zdjęć na większym monitorze. 5d classic nie współpracuje z 64bitowym systemem i trzeba obchodzić via VirtualPC. A czy ten "camranger" vel tplink będzie działał z 5d classic tego nikt nie może mi powiedzieć...

KuzynPit
27-01-2015, 15:49
Taki news (https://fstoppers.com/originals/control-your-dslr-wirelessly-through-smartphone-fstoppers-reviews-case-remote-55737), koszt 130$, i można tańszym kosztem niż camranger i innej szmery bajery mieć live view na smartphonie albo tablet. Ponoć działa z 5d ale wiadomo z braku live view ma się ograniczone możliwości...