PDA

Zobacz pełną wersję : prezentacja HD



onsight99
07-11-2014, 19:40
Witam,

Mam 30 zdjęć które zajmują po 1MB każde, o rozdzielczości 1920 x 1275 , 100 ppi. Jak mam podejść do tematu, aby je wyświetlić w pokazie slajdów z zadowalającą jakością. Próbowałem LR Slideshow w rozdzielczości 1080 i powstał mp4 które zajmuje 300 MB -szok.
Chce stworzyć prezentacje która później wrzucę na Facbooka a później ewentualnie na stronę www. Zmniejszyć ich rozdzielczość bardziej ? Ale i tak jeśli pliku powiększa się 10 x to jakaś masakra. Może jakiś inny program ? Pro Show Gold ? Jak wy to robicie.
Pracuje na os x ale jeśli to ma załatwić sprawę to mogę przerzucić zdjęcia ręcznie na laptopa jeśli to miałoby załatwić sprawę .

tlustyx
07-11-2014, 20:14
Robiłem kiedyś slideshow w Pro Show Gold. 41 fotek zmniejszonych do 1080 piks w pionie (choć nie jest to konieczne, bo program sam zmniejsza), zajmowały 43 mb + muzyka mp3.
Pokaz miał 2 min 11s, zapisany dla YouTube plik avi zajmował w FullHD (1920x1080) 89MB, a w HD (1280x720) 44MB

jan pawlak
08-11-2014, 08:51
Witam,

Mam 30 zdjęć które zajmują po 1MB każde, o rozdzielczości 1920 x 1275 , 100 ppi. Jak mam podejść do tematu, aby je wyświetlić w pokazie slajdów z zadowalającą jakością. Próbowałem LR Slideshow w rozdzielczości 1080 i powstał mp4 które zajmuje 300 MB -szok.
Chce stworzyć prezentacje która później wrzucę na Facbooka a później ewentualnie na stronę www. Zmniejszyć ich rozdzielczość bardziej ? Ale i tak jeśli pliku powiększa się 10 x to jakaś masakra. Może jakiś inny program ? Pro Show Gold ? Jak wy to robicie.
Pracuje na os x ale jeśli to ma załatwić sprawę to mogę przerzucić zdjęcia ręcznie na laptopa jeśli to miałoby załatwić sprawę .


Rozdzielczość "internetowa" to na ogół 800 x 600 i do takiej przed wyświetleniem na monitorze jest "automatycznie" dopasowywana. Spróbuj z taką wystartować do tworzenia pokazu.
Unikaj również trybu HD jeśli chcesz mieć mały plik wynikowy.

jp

kimi77
08-11-2014, 10:44
Rozdzielczość "internetowa" to na ogół 800 x 600 i do takiej przed wyświetleniem na monitorze jest "automatycznie" dopasowywana
Nie bardzo wiem co Autor miał na myśli...
800x600 to raczej niewiele widać, szczególnie np jak ktoś ogląda na retinie. Dziś już byle co ma HD. Standardy szybkości łącz też jakby inne, nie widzę więc powodu kurczowo trzymać się owych 800px po dłuższym boku.

Z tego co pamiętam w Quick Time Player masz funkcję przygotowującą do prezentacji w internecie - zmniejsza wagę i robi stream-a, spróbuj, może nie poszatkuje za bardzo...

onsight99
08-11-2014, 21:56
Rzeczywiście wolałbym zachować wyższą rozdzielczość. Dzięki za pomoc. Sprawdziłem jak wyglądałby rozmiar prezentacji przy dłuższym boku 1000 px i zmniejszyło to rozmiar pliku nie znacznie, tylko o 10 %. Wypróbuje rożne sposoby i później postaram się napisać do czego doszedłem.

zysk
08-11-2014, 22:19
Jakiś czas temu używałem program:
PicturesToExe
Elastyczny,pełna paleta konfiguracji:
od tekstu,muzyki ,efektów wraz możliwością ingerencji w czasie prezentacji.

flipflap
08-11-2014, 22:47
Jezeli uzywasz programy z ADOBE to w Photoshop mozesz zmieszyc wszystkie zdjecia do tego wymiaru co potrzebujesz. FILE-AUTOMATE-BATCH - tam mozesz sobie nastawic co i jak chcesz zmienic. Nastepnie wstawiasz to do PREMIERE PRO i tam tworzysz caly slide show.

Inny program to Magix PhotoStory 10 - Tam wstawiasz zdjecia i pracujesz nad slide show. Osobiscie wole ADOBE jako ze daje mi wiecej mozzliwosci kontroli ale tez zajmuje wiecej czasu zeby go opanowac.

onsight99
08-11-2014, 23:30
Dzięki, a orientujecie się o ile te programy powiększają prezentacje ? Bo zależy mi na kompaktowym rozmiarze pliku a 1000% w LR to jakiś żart.

zysk
08-11-2014, 23:52
Jak mam podejść do tematu, aby je wyświetlić w pokazie slajdów z zadowalającą jakością. Próbowałem LR Slideshow w rozdzielczości 1080 i powstał mp4 które zajmuje 300 MB -szok.
Chce stworzyć prezentacje która później wrzucę na Facbooka a później ewentualnie na stronę www.
Trochę mętnie tłumaczysz :? .
Ja zrozumiałem tak:
1/potrzebujesz prezentacje wyswietlaną rzutnikiem na ekran
2/potrzebujesz tę sama prezentację wrzucić na www

IMHO:
- w 1 przypadku wielkość pliku nie ma znaczenia
- prezentacja na stronie www: wystarczy jakaś galeria z funkcją slideshow,a są tego dziesiatki,
w tym przypadku prezentacja składa się z normalnych jpg o małej wadze: np 200 kb o szerokosci 1024
Tak to widze.

onsight99
12-11-2014, 12:58
Wybaczcie czasami mam trudność z wyrażeniem się klarownie.

Byłem na szkoleniu masażu dziecięcego na który obok nauki masażu równolegle robiłem zdjęcia. Uczestnicy i prowadząca prosili mnie o przesłanie/udostępnienie zdjęć. Chciałem stworzyć pokaz slajdów lub plik video, który będzie przedstawiał zdjęcia w odpowiedniej kolejności z podkładem muzycznym. Nie chciałem porostu przesłać 30 zdjęć. Chodziło mi dbałość w prezentacji zdjęć. Jeśli przesłał porostu w meilu 30 zdjęć to nigdy nie miałbym kontroli jak te zdjęcia będą później prezentowane.

Spodziewałem się, osoba prowadząca kurs będzie chciała wrzucić zdjęcia na stronę celu promocji kolejnych szkoleń. Chciałem stworzyć uniwersalny plik, który może być wysłany meilem do uczestników kursu, może być wrzucony na stronę centrum masażu na Facebook i później ewentualnie wrzucony na stronę www. Próbowałem rożnych rozwiązań.


1. W Pro Show Gold stworzyłem prezentacje exe która zajmowałam około 15 MB, ale nie mogła zostać wysłana przez pocztę google ze względu na rozszerzenie exe. Ta prezentacja nie mogłaby być również wrzucona na Facebook. I jakość pokazu również była dyskusyjna.
2. W Pro Show Gold stworzyłem plik video mpg4, który z kolei zajmował od 370 MB do 340 w zależności od rozdzielczość zdjęć. Jak na 30 zdjęć zajmujących około 1MB to bardzo dużo
3 W iPhoto stworzyłem plik video o rozszerzeniu m4v i ta prezentacja zajmowała 100 MB . Już jakiś postęp, ale i tak dość sporo. Jako, że cierpliwości miałem coraz mniej postanowiłem, że wrzucę plik na dropbox i każdy ściągnie sobie ten plik i niech się dzieje co chce.

Tak jak się spodziewałem zostałem poproszony o możliwość udostępnienia pokazu slajdów na stronie. Spodziewałem się, że osoba, która zarządza stroną ściągnie plik i umieści go bezpośrednio na stoenie www. Jedak zrobiła to inaczej.
Na stronie www umieściła bezpośredni link do podglądu w dropboxa i tak jest to wyświetlane na www. Wygląda to masakryczne pixel na pixelu.

Sami możecie zobaczyć :

Fotorelacja kurs masażu dziecięcego - Centrum Naturalnego Rodzicielstwa ROZKWIT (http://rozkwit.bialystok.pl/fotorelacja-kurs-masazu-dzieciecego/)

Jako, że w przyszłości planuj stworzyć własną stronę dalej będę zgłębiał temat. Dlatego ciekawi mnie jak inni podchodzą do tematu prezentacji zdjęć/pokazu slajdów w internecie.

pozdrawiam

LZ