PDA

Zobacz pełną wersję : Capture One Pro 8



michael_key
02-11-2014, 09:06
Ze storny Phase One można pobrać kolejną, ósmą część programu do obróbki RAWów.

Tutaj (http://www.phaseone.com/pl-PL/Downloads.aspx)

Zmiany w nowej wersji to: uleprzenie silnika programu, nowe klonowanie, inteligentne ziarno, pogląd na żywo, ulepszone możliwości regulacji lokalnej.

Pobrałem, zainstalowałem i jakoś nie mogę się przestawić z Lr na C1 :) Pożyjemy, zobaczymy ;)

octopusik
03-11-2014, 09:35
W stosunku do wersji 7 programik pracuje trochę szybciej, po kilku godzinach zabawy zero zwisów, czego nie można powiedzieć o wcześniejszych wersjach.

eleroo
21-09-2015, 06:08
Halo halo. Używa ktoś? Ryję program od dwóch dni i jestem wstępnie zachwycona. Czy ktoś może mi powiedzieć, czy jest tam taka funkcja maskowania wyostrzania jak w LR? Bo chyba nie ma... przeryłam dokumentację i tutki i albo nie ma albo schowane głęboko to jest. Nie chodzi mi o zrobienie warstwy i namalowanie maski, bo to wiem, że można, ale w globalnym wyostrzaniu o przykrycie gładkich powierzchnii i skupienie się filtra na krawędziach.

jinks
21-09-2015, 12:22
@eleroo nie ma takiej opcji. To co chcesz osiągnąć możesz regulować jedynie parametrem treshold. Nie bardzo jednak widzę potrzebę. Wersja 8 wyciąga tyle detalu, że ostrzenie i tak znacznie zmniejszam względem tego domyślnego. Podobnie z odszumianiem.

eleroo
21-09-2015, 18:11
O dziękuję, to chciałam wiedzieć, bo nie dawało mi spokoju :) Próg jednak działa inaczej niż ta maska w LR :) Nie ma to nie ma, da się żyć. Trochę szkoda, bo to imho całkiem fajna rzecz, ale C1 na ten moment poznania go przeze mnie ma kilka na tyle ciekawych rozwiązań i możliwości, że skłonna mu jestem wybaczyć brak tej maski i w razie potrzeby sama sobie narysuję. :)

PiKa
21-09-2015, 21:04
A tak z ciekawości, jak działa to maskowanie wyostrzania?

Merde
21-09-2015, 21:29
A tak z ciekawości, jak działa to maskowanie wyostrzania?
Jeśli masz dostęp do Lightrooma lub Photoshopa (w ACR), to w sekcji Detail / Sharpening, wciśnij i przytrzymaj lewy Alt i pomachaj suwakiem Masking i obserwuj co się dzieje na zdjęciu. Potem powtórz operację bez trzymania klawisza alt na zdjęciu zrobionym na wysokiej czułości i z ustawionym na zero odszumianiem luminancji.

Wszystko stanie się jasne.

PiKa
21-09-2015, 21:33
Nie mam dostępu.




Wszystko stanie się jasne.

Czyli zmienia ekspozycję? ;)

Merde
21-09-2015, 22:08
Nie mam dostępu.
No to może tutaj:

https://youtu.be/p0b9hB-lVOk?t=300