PDA

Zobacz pełną wersję : EOS 20D - moje pierwsze fotki i porownanie..



Cichy
18-09-2004, 11:17
Witam ! Pokusiłem się o wrzucenie paru fotek, jakie spłodziłem wczoraj nowym EOSem D20.

Obok dla porównania te same motywy z 300D :

przy ISO 1600 (EFS 18-55)

300 D
http://www.mediadom.pl/~j.cichocki/foto/test/1600300d.jpg
D20
http://www.mediadom.pl/~j.cichocki/foto/test/160020d.jpg

I foto kwiatka przy podobnych ustawieniach (70-200 L 4.0)

300 D
http://www.mediadom.pl/~j.cichocki/foto/test/300d.jpg
D20
http://www.mediadom.pl/~j.cichocki/foto/test/20d.jpg

Pierwsze wrażenie ... No faaajny :) Zdjęć może nie robi lepszych (no ani nie gorszych) niż 300 d , ale to zgrabna maszyna, szybka (nie to co 300 d :) ) , ma fajne punkty AF (po ukosie) , troszkę brakuje ISO w wizjerze (trzeba szukać na górnym wyświetlaczu... Tyle na gorąco ...

Ach - cena EOS 20D u mnie - 6350,- body - na dzień dzisiejszy ;)

Kubaman
19-09-2004, 00:26
Czy pojawił się problem z zawieszaniem się aparatu albo błędem err99?

Na dpreview są dziesiątki postów na ten temat, wszystkim się wieszają aparaty i musza wyjmować baterie :(

Cholerka, mógłbym go mieć za tydzień za 5800PLN, ale się boję.

Cichy
19-09-2004, 00:59
Nie zauważyłem ...

Vitez
19-09-2004, 01:49
Czy pojawił się problem z zawieszaniem się aparatu albo błędem err99?

Na dpreview są dziesiątki postów na ten temat, wszystkim się wieszają aparaty i musza wyjmować baterie :(

Cholerka, mógłbym go mieć za tydzień za 5800PLN, ale się boję.

Polityka firmy... wypuscic jak najszybciej pierwsza partie, byle wyprzedzic konkurencje i byc na topie. Ale niestety pierwsza partia zazwyczaj jest niedorobiona z powodu pospiechu, praktycznie "testowa" - na podstawie zgloszonych awarii i opisow uzytkownikow kazda kolejna prtia jest poprawiana, aparat albo wymieniany albo naprawiany ten z pierwszej partii, ewentualnie jakis nowy firmware...
To samo bylo z 10D podobno - na poczatku mnostwo errorow, a szczegolnie FF/BF (sprawdzcie to i w swoich 20D - front focusing i back focusing), ja mam wyprodukowanego rok mniej wiecej po premierze i bezproblemowo dziala :) .

Podsumowujac - NIE SPIESZCIE SIE!!!
Beda tansze a lepsze bo nastepne, poprawione juz serie - poczatek listopada polecam.

dzi
19-09-2004, 09:51
takze nie zauważyłem żadnych problemów, FF/BF sprawdzałem.

gietrzy
19-09-2004, 10:09
takze nie zauważyłem żadnych problemów, FF/BF sprawdzałem.
Wytłumaczcie mi proszę jak krowie na granicy - bez urazy Mućka :wink: - jak w domowych warunkach to sprawdzić? W swoim G3 dead/hot pixel test wykonałem dopiero przy sprzedaży a lustra nigdy wcześniej w ręku nie miałem.

dzi
19-09-2004, 10:11
ja to robie tak http://www.d70klub.digital.pl/back/focus.pdf

Kubaman
19-09-2004, 10:30
takze nie zauważyłem żadnych problemów, FF/BF sprawdzałem.
a kupowałeś w USA? No i czy znasz temat tej usterki? W forum na dpreview jest kilka wątków - zawieszanie aparatu przy zmianie obiektywu, brak wyjścia ze stand by, zawieszanie się lusterka. Na wszystko pomaga wyjęcie baterii, ale to trochę mało profesjonalne :wink:




Polityka firmy... wypuscic jak najszybciej pierwsza partie, byle wyprzedzic konkurencje i byc na topie. Ale niestety pierwsza partia zazwyczaj jest niedorobiona z powodu pospiechu, praktycznie "testowa" - na podstawie zgloszonych awarii i opisow uzytkownikow kazda kolejna prtia jest poprawiana, aparat albo wymieniany albo naprawiany ten z pierwszej partii, ewentualnie jakis nowy firmware...

Vitez,
sorry ale nie mogę się zgodzić w najmniejszym stopniu. Takie firmy obowiązuje coś takiego jak zapewnienie jakości, gwarantowane certyfikatami ISO. Utrata takiej certyfikacji kosztuje setki tysięcy dolarów i przynosi dużo większe straty marketingowe. Żadna normalna firma nie może mieć takiej strategii. Po prostu mogą mieć wpadki...ale nie sądzę, żeby to było coś poważnego

dzi
19-09-2004, 10:37
takze nie zauważyłem żadnych problemów, FF/BF sprawdzałem.
a kupowałeś w USA? No i czy znasz temat tej usterki? W forum na dpreview jest kilka wątków - zawieszanie aparatu przy zmianie obiektywu, brak wyjścia ze stand by, zawieszanie się lusterka. Na wszystko pomaga wyjęcie baterii, ale to trochę mało profesjonalne :wink:
Aparat kupowałem w Niemczech - przy zmianie obiektywu online nic sie u mnie nie wiesza, pozatym ja wyłączam aparat przy zmianie szkła (takie przyzwyczajenie :) ) - włączenie trwa 0.2sek więc w porównaniu z 300D to ....
wyjscie ze standby rownież OK - na razie żadnych problemów, ale chętnie dowiem się jeszcze na co miałbym zwrócić uwagę i ewentualnie sprawdzić...

Tytus
19-09-2004, 10:45
Witam ! Pokusiłem się o wrzucenie paru fotek, jakie spłodziłem wczoraj nowym EOSem D20.

Obok dla porównania te same motywy z 300D :

przy ISO 1600 (EFS 18-55)

300 D
http://www.mediadom.pl/~j.cichocki/foto/test/1600300d.jpg
D20
http://www.mediadom.pl/~j.cichocki/foto/test/160020d.jpg

I foto kwiatka przy podobnych ustawieniach (70-200 L 4.0)

300 D
http://www.mediadom.pl/~j.cichocki/foto/test/300d.jpg
D20
http://www.mediadom.pl/~j.cichocki/foto/test/20d.jpg

Pierwsze wrażenie ... No faaajny :) Zdjęć może nie robi lepszych (no ani nie gorszych) niż 300 d , ale to zgrabna maszyna, szybka (nie to co 300 d :) ) , ma fajne punkty AF (po ukosie) , troszkę brakuje ISO w wizjerze (trzeba szukać na górnym wyświetlaczu... Tyle na gorąco ...

Ach - cena EOS 20D u mnie - 6350,- body - na dzień dzisiejszy ;)

WIEM WIEM

czepiam się :lol:

ale te zdjęcia są wyrażnie (20D) przepalone :mrgreen: ciut, ale jednak

to już 300D lepiej je naświetlił, oczywiście to kwestia milimetrów by światłomierz złapał odpowiednie ustawienia, ale mi mo wszystko widzę, że nic się nie zmieniło w tym zakresie u Canona,
dzięki za zdjęcia, dają dużo do myślenia, jeżeli nie będziesz robil artystycznych zdjęć gdzie potrzeba tej wszechstronności manualnej 20D to nie ma w ogóle po co go kupować, lepszego zdjęcia nie zrobi...uffff

[ Dodano: 19 Wrzesień 2004 ]


takze nie zauważyłem żadnych problemów, FF/BF sprawdzałem.
a kupowałeś w USA? No i czy znasz temat tej usterki? W forum na dpreview jest kilka wątków - zawieszanie aparatu przy zmianie obiektywu, brak wyjścia ze stand by, zawieszanie się lusterka. Na wszystko pomaga wyjęcie baterii, ale to trochę mało profesjonalne :wink:

powiniem być guzik reset, pomaga w bardziej gównianych kopmuterach :mrgreen:

[ Dodano: 19 Wrzesień 2004 ]


Vitez,
sorry ale nie mogę się zgodzić w najmniejszym stopniu. Takie firmy obowiązuje coś takiego jak zapewnienie jakości, gwarantowane certyfikatami ISO. Utrata takiej certyfikacji kosztuje setki tysięcy dolarów i przynosi dużo większe straty marketingowe. Żadna normalna firma nie może mieć takiej strategii. Po prostu mogą mieć wpadki...ale nie sądzę, żeby to było coś poważnego

Vitez, niestety, ma rację :mrgreen:
tak to się robi w biznesie :cry: :cry: :cry:

Kubaman
19-09-2004, 11:14
Vitez, niestety, ma rację
tak to się robi w biznesie

Panowie, sorry ale jaja sobie robicie :roll:
tak się składa, zę pracuję w firmie, którą można śmiało porównać do Canona (albo raczej Canona do mojej firmy 8) ), choć działającą w innym dziale technologicznym, i wierzcie mi lub nie ale to nie jest strategia firmy. Tak sie nie robi biznesów, szczególnie przed photokiną :shock:


BTW, jak pojawił się 10D to wszyscy robili lament, że AF nie działa w słabym świetle, że wolny itp. Wszyscy narzekali, jak jeden mąż. Dopiero jak Bob Atkins zrobił test i opublikował, wszyscy pozbyli sie problemu, na raz :roll:

Może to spisek Nikonowców, oczernić naszego kochanego Canonka? :evil:

gietrzy
19-09-2004, 11:53
ja to robie tak http://www.d70klub.digital.pl/back/focus.pdf
Dzięki przetestuje, ale teraz mogę powiedzieć, że z 24-70 AF jest dokładny. Taki sobie mój test: w domu, stoje 1,5 m od okna, w oknie żaluzje opuszczone, środkowym punktem celuje w tablice rejestracyjną samochodu, który stoi jakieś 12 metrów od bloku (okna). Celuje w tak "wredny" sposób, że środkowy pkt jest na granicy listka żaluzji, sznurka od żaluzji i ... tablicy rejestracyjnej. Mierząc w tablicę wciskam do połowy spust... ostrość złapana na tablicę. Mimimalny ruch w prawo ostrość już na sznurku. Dla mnie rewelacja :mrgreen:

Co do głośności obiektywu: jeżeli inne są głośniejsze to ja dziękuje innym firmom :shock:
Co do szybkości AF: porównania do G3 nie ma, w stosunku do Oly E-10 jest zauważalnie szybciej.
Co do opóźnienia migawki: NIE MA :shock: :shock: :shock: trzeba się pozbyć starych nawyków z G3, żeby nie "dociskać" zbyt wcześnie

Tytus
19-09-2004, 18:02
Vitez, niestety, ma rację
tak to się robi w biznesie

Panowie, sorry ale jaja sobie robicie :roll:
tak się składa, zę pracuję w firmie, którą można śmiało porównać do Canona (albo raczej Canona do mojej firmy 8) ), choć działającą w innym dziale technologicznym, i wierzcie mi lub nie ale to nie jest strategia firmy. Tak sie nie robi biznesów, szczególnie przed photokiną :shock:


BTW, jak pojawił się 10D to wszyscy robili lament, że AF nie działa w słabym świetle, że wolny itp. Wszyscy narzekali, jak jeden mąż. Dopiero jak Bob Atkins zrobił test i opublikował, wszyscy pozbyli sie problemu, na raz :roll:

Może to spisek Nikonowców, oczernić naszego kochanego Canonka? :evil:

1. niektóre firmy TAK działają, mają to wliczone w ryzyko prowadzonej działalności, szkoda, że robi to Canon
a by nie być gołosłownym podam przykład ERY, była pierwszą telefonia GSM w kraju, nie ważne, że zasięg był ograniczony do Warszawy, jakość połączenia kiepska, była pierwsza, Plus wszedł po trzech miesiącach (choć licencję dostał pierwszy, stąd oznaczenie 601) z zasięgiem w większości dużych miast, i co z tego? nic, tego nikt nie zapamięta, za to wszyscy zapamiętają, że ERA była pierwsza...

2. Co do Boba Atkinsa, to chyba jednak AF ciągle działa do ****, tyle, że skoro guru powiedział, że działa dobrze, to już nikt nie śmiał lamentować i wszyscy zaczęli się onanizować, to też nie najlepsze podejście do sprawy

3. jestem utylitarystą i jak coś mi nie leży, to będe to coś krytykował do skutku, Canon będzie Canonikiem jak sobie na to zasłuży

4. O Nikonowcach zapomnij, to inna rasa :mrgreen:

dzi
19-09-2004, 18:30
z aparatem jest wszystko OK - przynajmniej z moim modelem
- ani razu sie nie zawiesił przy zmianie obiektywu online (machałem nimi już troche)
- szybkie budzenie się to niewątpliwie zaleta
- test BF/FF i nie stwierdziłem problemów

A dla Tytusa dodam, iż z pomiarem światła też sobie dobrze radzi - to moje pierwsze fotki jakie nim zrobiłem
ISO 1600 http://www.tomek.webd.pl/3.jpg
ISO 800 http://www.tomek.webd.pl/tig.jpg

Kubaman
19-09-2004, 20:10
A dla Tytusa dodam, iż z pomiarem światła też sobie dobrze radzi - to moje pierwsze fotki jakie nim zrobiłem
ISO 1600 http://www.tomek.webd.pl/3.jpg
ISO 800 http://www.tomek.webd.pl/tig.jpg

hej, a gdzie ty mieszkasz? Afryka ? :lol:

a foty fajne 8)

Tytus
19-09-2004, 21:31
z aparatem jest wszystko OK - przynajmniej z moim modelem
- ani razu sie nie zawiesił przy zmianie obiektywu online (machałem nimi już troche)
- szybkie budzenie się to niewątpliwie zaleta
- test BF/FF i nie stwierdziłem problemów

A dla Tytusa dodam, iż z pomiarem światła też sobie dobrze radzi - to moje pierwsze fotki jakie nim zrobiłem
ISO 1600 http://www.tomek.webd.pl/3.jpg
ISO 800 http://www.tomek.webd.pl/tig.jpg

przykłady niemiarodajne, dluga ogniskowa,
daj coś zrobionego szreokim kątem

dzi
19-09-2004, 21:35
daj coś zrobionego szreokim kątem
kitem jeszcze nie robiłem :)

Vitez
20-09-2004, 09:37
Polityka firmy... wypuscic jak najszybciej pierwsza partie, byle wyprzedzic konkurencje i byc na topie. Ale niestety pierwsza partia zazwyczaj jest niedorobiona z powodu pospiechu, praktycznie "testowa" - na podstawie zgloszonych awarii i opisow uzytkownikow kazda kolejna prtia jest poprawiana, aparat albo wymieniany albo naprawiany ten z pierwszej partii, ewentualnie jakis nowy firmware...

Vitez,
sorry ale nie mogę się zgodzić w najmniejszym stopniu.

Takie twoje zdanie, a firma robi swoje, co uzytkownicy odczuwaja na wlasnej skorze i to potwierdzaja swoimi wypowiedziami. Mozesz sie nie zgadzac... ale nie zgadzajac sie ze mna nie zgadzasz sie rowniez z setkami uzytkownikow np forum dpreview (cytujac Shreka: "ale... masz jakies wsparcie?" :mrgreen: ) - to samo bylo z 10D , to samo jest z 20D i pewnie roznymi innymi modelami, i pewnie niekoniecznie tylko Canona.
I nie ma co kombinowac z certyfikatami jakosci czy horrendalnymi sumami placonymi za ich niedotrzymywanie - Canon na pewno znalazl na to jakis sposob skoro robi to co robi i uzytkownicy to niestety potwierdzaja.

Anonymous
20-09-2004, 10:33
bylo troche problemow z canonami 10d ale moim zdaniem wiekszoc z nich (tych zwiazanych z BF/FF wystapila ze wzgledu na nieumiejetne robienie zdjec - kazdy probowal sie dopatrzyc czegos czego nie bylo choc zdarzaly sie tez i egzemplarze ewidentnie zwalone w fazie produkcyjnej). Ja swojego 10d mam od czerwca 2003 (jeszcze z pierwsza wersja softu go kupilem) i do tej pory nekal mnie tylko err99 jednak wymiana migawki poskutkowala i problem niczym patrick swayze z filmu duch rozplynal sie w powietrzu.

Na 20d na razie sie nie przesiadam - jak bedzie potrzebne mi jakies szklo konkretne to wole je kupic.

Kubaman
20-09-2004, 16:10
Takie twoje zdanie, a firma robi swoje,

oki, dosyć tej dyskusji, nie dojdziemy prawdy :wink:

Ktoś zrobił podsumowanie na dpreview i wygląda, że ten bug wystepuje tylko raz lub dwa na początku i znika. Byc może, jak sądzą niektórzy jest to sprawa zabezpieczenia styków. Modlę się, żeby tak było, bo mam możebność sobie to cacko kupić niedługo :mrgreen:

Vitez
20-09-2004, 19:25
Byc może, jak sądzą niektórzy jest to sprawa zabezpieczenia styków.

Moze to miny Canonochronne? Odpalaja przy probie zalozenia niefirmowego szkla i wypalaja w nim styki :D

DariuszM
20-09-2004, 20:44
i do tej pory nekal mnie tylko err99 jednak wymiana migawki poskutkowala i problem niczym patrick swayze z filmu duch rozplynal sie w powietrzu..

mozna wiedziec ile cie kosztowala wymiana migawki?

czeczot
21-09-2004, 16:07
Posiadam 20D od wczoraj i dzisiaj mi się już zawiesił. Ostrzył ale nie chciał zrobić zdjęcia po wciśnięciu spustu do końca, wyjecie baterii pomogło :D

dzi
21-09-2004, 16:12
Posiadam 20D od wczoraj i dzisiaj mi się już zawiesił. Ostrzył ale nie chciał zrobić zdjęcia po wciśnięciu spustu do końca, wyjecie baterii pomogło :D
kurcze jaki fuks, ze u mnie nie ma takich ceregieli

gietrzy
21-09-2004, 18:27
Posiadam 20D od wczoraj i dzisiaj mi się już zawiesił. Ostrzył ale nie chciał zrobić zdjęcia po wciśnięciu spustu do końca, wyjecie baterii pomogło :D
Planują nowy firmware na grudzień

dzi
21-09-2004, 18:30
Posiadam 20D od wczoraj i dzisiaj mi się już zawiesił. Ostrzył ale nie chciał zrobić zdjęcia po wciśnięciu spustu do końca, wyjecie baterii pomogło :D
Planują nowy firmware na grudzień
eee no to widocznie serwis ma przerąbane - gdzie to wyczytałeś?

gietrzy
21-09-2004, 21:36
eee no to widocznie serwis ma przerąbane - gdzie to wyczytałeś?
http://www.steves-digicams.com/pdf/canon_1ds_markii.pdf
strona nr 20, oczywiście w dok. nie ma mowy o zwisach 20D

Jerzy
22-09-2004, 06:15
Posiadam 20D od wczoraj i dzisiaj mi się już zawiesił. Ostrzył ale nie chciał zrobić zdjęcia po wciśnięciu spustu do końca, wyjecie baterii pomogło :D

Witaj
W stopce u Ciebie figurują tylko obiektywy innych producentów niż Canon.Może tu tkwi przyczyna.Widziałem przecież jak kupowałeś aparat.Podziwiam modelki i zazdroszczę.
Jurek

czeczot
22-09-2004, 14:01
Posiadam 20D od wczoraj i dzisiaj mi się już zawiesił. Ostrzył ale nie chciał zrobić zdjęcia po wciśnięciu spustu do końca, wyjecie baterii pomogło :D

Witaj
W stopce u Ciebie figurują tylko obiektywy innych producentów niż Canon.Może tu tkwi przyczyna.Widziałem przecież jak kupowałeś aparat.Podziwiam modelki i zazdroszczę.
Jurek

Do aparatu był podpięty obiektyw Tamrona a ta firma ma licencje Canona na produkcje obiektywów, więc nie powinno być jakichkolwiek problemów

Tequil
22-09-2004, 14:31
niedoszukujmy sie winy w obiektywie (nie canona)
Po prosu jest cos zje.... i to FUCKT! nie ma co usprawiedliwac tej pewnie chwilowej i sporadycznej wady...

lec
22-09-2004, 20:49
A dla Tytusa dodam, iż z pomiarem światła też sobie dobrze radzi - to moje pierwsze fotki jakie nim zrobiłem
ISO 1600 http://www.tomek.webd.pl/3.jpg
ISO 800 http://www.tomek.webd.pl/tig.jpg

hej, a gdzie ty mieszkasz? Afryka ? :lol:

a foty fajne 8)

no co ? wyszedł na podwórko i zrobil :D

Jak dla mnie przesiadka z 300D na 20D jest nie warta tych pieniedzy... tymbardziej dla kogos kto sie jeszcze nie zdazyl nacieszyc 300D. Natomiast chetnie bym przymierzyl ten obiektyw...

Krakers
08-10-2004, 23:06
zobaczcie to http://www.stopa.cso.pl/inne/cn.jpg

Czacha
08-10-2004, 23:11
roznice widac - ale D70 jest konkurentem dla 300D ;-)

Tequil
09-10-2004, 00:29
poczekajmy na nowego D100 :roll: :mrgreen:

Krakers
15-10-2004, 14:40
przesiadlem sie z dziesiatki na dwudziestke wrazenia mam takie ze to jest sprzet bezkompromisowy i blyskawiczny, dziesiatka czasem miala jakies wachania co niemogew powiedzic o dwudziestce raz byla ostrosc raz byla prawie prawie a raz jej wcale nie bylo a tu w dudziestce bach bach i po ptakach to jest to czego chcialem, ale to juz moja choroba ze co roku zmieniam sprzet pozdrawiam

janjakub
16-10-2004, 22:38
ja kupiłem 20d we wtorek ,po pierwszych 5-ciu /slownie pieciu/ zdj. zawiesił się na amen ,wyjecie bat. nie pomogło. Wczoraj dostałem nowe body , i już dzisiaj wisiał ,ale po wyjęciu bateri działa.

Krakers
17-10-2004, 08:45
teraz kiedy zrobilem troche zdjec z lampa blyskowa jestem mile zaskoczony wiernoscia i jakoscia oddania kolorow, w dziesiatce ludzie np w kosciele stojacy dalej od motywu fotografowanego oswetleni mneijsza iloscia swiatla byli szarzy a w dwadziescia to widac prawdziwe kolory i ztego sie bardzo chyba najbardziej ciesze i tu rowniez widac najwieksza roznice pomiedzy tymi modelami , natomiast na zewnatrz roznica juz sie nietak rzuca w oczy jak rozdzielczosc ktora w brew pozorom widac i przy powiekszeniu 200% obraz jest mile ostry pozdrawim

Vitez
17-10-2004, 16:45
ludzie np w kosciele stojacy dalej od motywu fotografowanego oswetleni mneijsza iloscia swiatla byli szarzy

Argument 'od czapy' . Zdjecie z lampa , zapewne wbudowana, w ciemnym kosciele, ludzie w odleglosci... i ty mowisz o kolorach. Heh :lol: . Podejrzewam ze chodiz ci o balans bieli - w 10tce wystarczy robic na RAW a potem bawic sie pipetka, nie przecze ze w 20tce mogli AWB poprawic (chociaz ja wcale nie narzekam na AWB w 10tce - bardzo rzadko musze poprawiac balans), ale sytuacja jaka podales nie jest zbyt dobra do sprawdzania tego :roll: .

Krakers
17-10-2004, 18:49
ludzie np w kosciele stojacy dalej od motywu fotografowanego oswetleni mneijsza iloscia swiatla byli szarzy

Argument 'od czapy' . Zdjecie z lampa , zapewne wbudowana, w ciemnym kosciele, ludzie w odleglosci... i ty mowisz o kolorach. Heh :lol: . Podejrzewam ze chodiz ci o balans bieli - w 10tce wystarczy robic na RAW a potem bawic sie pipetka, nie przecze ze w 20tce mogli AWB poprawic (chociaz ja wcale nie narzekam na AWB w 10tce - bardzo rzadko musze poprawiac balans), ale sytuacja jaka podales nie jest zbyt dobra do sprawdzania tego :roll: .
Szary to znaczy bezbarwny nie balans , swoje podejrzenia moglbys w tym momecie skierowac na nasycenie kolorow i to jest sluszna teza ale niewpadlo ci to do glowy a wyprowadzajac cie z bledu uzywam 2 lamp 550 EX i sigme 500tke wiec wiem co mowie.
Czytalem rowniez twoje wrazenia z ogladania 20stki skupiles sie na macaniu i wzgledami dotykowymi wogóle niezwracajac uwagi na jakosc zdjec , dla ciebie w twojej ocenie miec 20stke czy 10tke ogranicza sie do oceny czy dobrze lezy w dloni , pewnie jakies pozostalosci po zajeciach z pilki recznej ignorujac jakiekolwiek porownanie jakosci zdjec, a pozatym fotografujac slub robie okolo 1000 zdjec wiec ciezko mi potem obrabiac to w rawie musze miec zdjecia dobre od zaraz i pracuje nad tym od wielu lat a rawem ostrosci nie wyciagne.
Jesli bede fotografowal kwiatki albo koty to bede mial czas na rawy i 10tka sie do tego bardzo dobrze nadaje.
uprawiajac wlasnie taka fotografie powiem ci ze masz racjie, dla jednego kota niewarto zmieniac sprzetu:) pozdrawaim i sory za bledy

Tequil
17-10-2004, 21:12
Zgadzam sie w 100% z KRAKERSEM! Rowniez pisalem o teoretycznie poprawionych koloroch skory w 20D wzgledem 10D -widcznie sie to sprawdza w praktyce! Jak rowniez o zapisywaniu w JPGach (nie majac czasu na zabawe z RAWem) Pisalem rowniez ze opinie tych ktorzy macali aparacik i porobili kilka fotek sa NADWYRAZ nieobiektywne!
Osobiscie mialem ten aparat jak i wiele innych w raczce focilem na wlasnej karcie przy stoisku CANONa, zakladalem wszelakie obiektywy i trudno jest mi cos powiedziec o tym aparacie... po ogladnieciu fotek
Według mnie warto sie przesiasc z 10D na 20D chocby nawet dla mniejszego dlubania w foty...
Sadze ze zastosowanie dopiero 580EX w 20D da porzadane efekty!!! :D jak i mam nadzieje ,ze efekt przesycania fotek z zastosowaniem rozpraszajacych nakladek na lampy, zniknie
Focilem 1D MKII z 580EX (zastane swiatlo, bardzo cieple) kolorki wyszly mniam...

kavoo
17-10-2004, 23:12
Krakers - piekny post, i wyjatkowo celny :D

Ja na szczescie poczekalem chwile i wydalem kase od razu na 20D, ale gdybym byl w goracej wodzie kapany to teraz pewnie focilbym 10D i... tez bym pisal, ze nie warto dokladac do 20D, bo mniejszy, lzejszy, a tak poza tym to zadnych istotnych roznic nie widac, a te ktore sa, sa kompletnie nieistotne ;-)
Mysle, ze takie argumentowanie sobie samemu przeciwko zmianie sprzetu to calkiem normalne zachowanie... choc jak to przewaznie bywa - nie do konca obiektywne ;-)

Vitez
18-10-2004, 01:45
Czytalem rowniez twoje wrazenia z ogladania 20stki skupiles sie na macaniu i wzgledami dotykowymi wogóle niezwracajac uwagi na jakosc zdjec , dla ciebie w twojej ocenie miec 20stke czy 10tke ogranicza sie do oceny czy dobrze lezy w dloni

Mialem 20tke w reku kilkanascie minut... jak niby moglem ocenic jakosc zdjec? Na wyswietlaczu LCD?
Nie robilem na swojej karcie nim zdjec, nie mialem jak ocenic z niego zdjec wiec opisalem wrazenia tylko z tego co dane mi bylo sprawdzic, jednoczesnie nigdzie nie twierdzac ze jest to pelna recenzja 20D :P . Co do tego ze miec 20tke czy 10tke to tylko czy dobrze lezy w dloni... hmmm... moze przeczytaj jeszcze raz moj subiektywny watek i sprawdz dokladniej jakie elementy w nim opisywalem? Bo chyba zbyt splycasz moja ocene, wlasciwie przeklamujac ja :roll: .

Krakers
20-10-2004, 09:27
Vitez zauwazyl ciekawa rzecz ze minąl czas kiedy na zmiane body wdobie negatywow decydowali sie nieliczni kladac nacisk bardziej na funkcjionalnosc i jak to cos lezy w dloni , bardziej liczyla sie optyka to cos co dzieki temu byly ostre kontrastowe zdjecia . Zmiana body w czasie kiedy dominowal negatyw niezawsze przekladala sie na jakosc zdjec jak zmiana obiektywu , opisy ludzi ktorzy mieli kontakt z nowym analogowym sprzetem akcentowali oni bardziej na funkcjionalne i uzytkowe walory PUSZKU i czesto tez w opisach mozemy sobie przeczytac jak np aparat lezy w dloni i gdzie ma rozmiesczone przyciski , czesto tez ogladajac zdjecie dobrej jakosci najwazniejsze pytanie cisnace sie na usta ogladacza bylo na jakim filmie robisz i jakim obiektywem na jakiej ogniskowej a rodzaj puszki to juz jakby druga po obiektywie rzecz ktora nas interesowala chociaz producenci wciskali nam co innego. tak teraz w dobie aparatow cyfrowych PUSZKA jest rowniez istotna jak i obiektyw ,zmieniaja sie powoli recenzjie i opisy PUSZEK ktore nieograniczja sie tylko do wygladau ale co ta rzecz potrafi zrobic ,poniewaz PUSZKA zaczela miec wplyw na jakosc zdjec zacząl sie wyscig technologiczny firm ktory wymusi na potencjialnych klientach wylozenie kasiory na body kuszac rozdzielczoscia matryc, przychodzi mi taki zarcik do glowy ze teraz zamiast jednego aparatu i 4 obiektywow bedziemy nosic w torbie 1 obiektyw i cztery aparaty karzdy do innego zastosowania np do przyrody 1Ds a do sportu 1d marcII:) ale to tylko zarcik pozdrawiam

november
20-10-2004, 14:49
Pierwsze wrazenia po użytkowaniu 20D przez weekend:
- złudzenie plastikowej obudowy, trzeba dbac o paznokcie, bo zostaja biale smugi na obudowie ale schodzą pod wpływem......śliny (w sprzecie za 7500zł :D ,
- kolko nastaw tez nie przejemne w dotyku, dosc ciezko pracuje, wyczuwalny lekki luz,
- "ciezki", dobrze lezy w reku, dostep do wszystkich klawiszy bez problemu,
- szybka bestia 5 kl/sekunde robi wrazenie, auto fokus szybki ale sa momenty ze miesza i miesza i miesza i wreszcie ustawi,
- wizjer jasny, czytelne parametry,
- lampa dosc wysoko wyskakuje ale klapie tak, ze prawie wyrywa aparat z reki...,
- kitowy obiektyw: wyglad tandetnego, pierscien zoomowania chodzi dosc ciezko,
- z tylu klawiszologia podstawowa do opanowania w ciagu 15 minut,

- menu bardzo rozbudowane i trzeba troche poczytac,

- lustro strasznie klapie



Ogolnie....no fajny sprzecik...taki amerykanski! To narazie tyle. Pozdrawiam.

Vitez
20-10-2004, 21:21
poniewaz PUSZKA zaczela miec wplyw na jakosc zdjec zacząl sie wyscig technologiczny firm ktory wymusi na potencjialnych klientach wylozenie kasiory na body kuszac rozdzielczoscia matryc

Taki sam wyscig do pewnego czasu prowadzili (i chyba nadal prowadza ale juz z o wiele mniejszym impetem) - producenci filmow do aparatow?

Material swiatloczuly + szklo decyduja glownie o jakosci.
O ile "puszka" w sensie analogowym miala sens i byla mniej rozpatrywana pod katem "czy warto zmieniac" , o tyle w cyfrowkach PUSZKA ZAWIERA MATERIAL SWIATLOCZULY - zamiast wybierac swojego ulubionego producenta filmow, trzeba od razu wybrac najodpowiedniejsze body. Moze to i jest pewien minus ograniczajacy wybor, a moze jednak plus pozwalajacy co klatke i/lub w czasie obrobki zdjecia zmieniac parametry materialu swiatloczulego (iso, nasycenie, kontrast itp) - rzecz gustu.

bdx
20-10-2004, 21:23
november - Najważniejsze: zawiesza się? problemy z BF/FF? :) heh mam nadzieję w tym tygodniu odebrać mój egzemplarz..

kavoo
20-10-2004, 22:34
november - Najważniejsze: zawiesza się? problemy z BF/FF? :) heh mam nadzieję w tym tygodniu odebrać mój egzemplarz..
Jesli chodzi o moj egzemplarz, to zawiesil mi sie raz, jakies 2 tygodnie po zakupie, w trakcie testowania zdjec seryjnych. Od tego momentu minely 2 kolejne tygodnie i na firmware 1.0.5 nie zwisl ani razu - ani w serii, ani po zmianie szkla (od tego zwisu zaopatrzylem sie w drugi obiektyw wiec czasami zmieniam :wink:).

Problemow z FF/BF tez na razie nie zauwazylem, ale precyzyjnie na skali nie testowalem (bo i po co :wink:).

november
21-10-2004, 08:03
Ani zaru nie zwiesił się wszystko działało poprawnie.
problemy z BF/FF?
nie badałem problemu...za mało czasu[/quote]

bdx
21-10-2004, 08:18
kavoo, november - dzięki, z trochę mniejszymi oporami wydam teraz $$ :) Wygląda na to, że faktycznie im dalej od pierwszej partii tym lepiej, no i nowe firmware.. oby tak zostało.

november
21-10-2004, 10:09
Żeby jeszcze kolejne partie były cichsze!!! Ale na to chyba już nie ma co liczyć :( . Pozdrawiam.

kavoo
21-10-2004, 10:42
Wygląda na to, że faktycznie im dalej od pierwszej partii tym lepiej
Nie wiem o czym piszesz ;-)
Ja kupilem puszke ponad miesiac temu, chwile po tym jak sie w sprzedazy pojawil. Przynajmniej jesli chodzi o TIPow, bo na BH jeszcze dlugo byl "out of stock" a np. w Pstryku przewidywany czas premiery oceniali na poczatek listopada :lol:
Mozna wiec zaryzykowac stwierdzenie, ze moj egzemplarz pochodzi z pierwszych serii, a - poza wspomnianym jednym zwisem - zadnych problemow z nim nie mialem... i oby tak dalej 8)

[ Dodano: 21-10-2004 ]

Żeby jeszcze kolejne partie były cichsze!!! Ale na to chyba już nie ma co liczyć :( . Pozdrawiam.
A mi glosnosc migawki kompletnie nie przeszkadza, a nawet rzelkbym ze brzmi duzo fajniej niz w 10D... bardziej mechanicznie i "profi" (jak to ktos tutaj zabawnie okreslil :lol:). Plochliwej zwierzyny i tak nie zamierzam w lesie podchodzic a to, co fotografuje, na dzwiek migawki z kadru nie spieprza ;-)

november
21-10-2004, 11:12
To lusterko może klapie "profi", ale porównałem głośność ze sprzętem na literę N :wink: i miałem też do testów sprzęt na literę F ......2 Pro :wink: i tu jest ciszej i dyskretniej.

bdx
21-10-2004, 19:10
Mozna wiec zaryzykowac stwierdzenie, ze moj egzemplarz pochodzi z pierwszych serii, a - poza wspomnianym jednym zwisem - zadnych problemow z nim nie mialem... i oby tak dalej

No to tego ( oprocz tego jednego ) Tobie i sobie zycze :) ..w każdym razie w tym tygodniu swojego raczej nie odbiorę - ponoć wszystko wyprzedane :shock:

santiblue
21-10-2004, 21:15
Nie wyprzedane a Canon cofna dostawy z hurtowni by poprawic bledy pierwszych partii bo byly zbyt czeste i uciazliwe.

bdx
21-10-2004, 21:25
Nie wyprzedane a Canon cofna dostawy z hurtowni by poprawic bledy pierwszych partii bo byly zbyt czeste i uciazliwe.

Oh, tzn, że w najbliższym czasie nie ma większych szans na D20, a nawet jak będzie to pohamować rządze :twisted: i czekać? :roll:

Vitez
22-10-2004, 03:20
Oh, tzn, że w najbliższym czasie nie ma większych szans na D20, a nawet jak będzie to pohamować rządze :twisted: i czekać? :roll:

Na D20 to na razie zadnych szans nie ma - jeszcze zadna firma nie zapowiedziala takiego modelu :twisted: , za to 20D moze bedzie znowu w sprzedazy niedlugo :twisted:

bdx
22-10-2004, 07:49
Oh, tzn, że w najbliższym czasie nie ma większych szans na D20, a nawet jak będzie to pohamować rządze :twisted: i czekać? :roll:

Na D20 to na razie zadnych szans nie ma - jeszcze zadna firma nie zapowiedziala takiego modelu :twisted: , za to 20D moze bedzie znowu w sprzedazy niedlugo :twisted:

heh, nie jestem odosobniony w swoim ignoranctwie (http://www.google.pl/search?hl=pl&q=canon+d20&lr=) :P

btw. po pierwszych słowach "na razie zadnych szans nie ma.." zamarłem :evil: :mrgreen:

Tequil
22-10-2004, 10:22
Oh, tzn, że w najbliższym czasie nie ma większych szans na D20, a nawet jak będzie to pohamować rządze :twisted: i czekać? :roll:

Na D20 to na razie zadnych szans nie ma - jeszcze zadna firma nie zapowiedziala takiego modelu :twisted: , za to 20D moze bedzie znowu w sprzedazy niedlugo :twisted:

ojeeeeju i tak wiadomo o co chodzi!w koncu jestesmy na CANON BOARD

Kubaman
22-10-2004, 18:47
Mozna wiec zaryzykowac stwierdzenie, ze moj egzemplarz pochodzi z pierwszych serii, a - poza wspomnianym jednym zwisem - zadnych problemow z nim nie mialem... i oby tak dalej

No to tego ( oprocz tego jednego ) Tobie i sobie zycze :) ..w każdym razie w tym tygodniu swojego raczej nie odbiorę - ponoć wszystko wyprzedane :shock:

a gdzie chcesz kupić? mój został kupiony tydzień temu i podobno było do wyboru do koloru. Zwiesznie się to czysty bug w oprogramowaniu -już po sprawie.

S.W.A.T
26-10-2007, 19:17
hej, ostatnio focilem swoim 20d i mialem jakby dziwne uczucie ze cos sie dzieje ze spustem...

Kiedys nie przywiazywalem do tego wagi, a moze to sobie tylko wymyslilem? a problem wyglada nastepujaco:
Naciskam do polowy spust, ostrzy itp i zeby zrobic zdjecie to tylko dociskam spust, no wlasnie i to mnie dziwi bo 'czuje' jakby tej sprezynki tam nie bylo...
poprostu mocniej ociskam i robi sie fotka, a chyba powinno byc:
klik-ostrzy-klik-robi fotke

pzdr. mam nadzieję, że nie zamącilem ;p

KMV10
26-10-2007, 19:23
3 lata, 4 dni i 0,5h - to może być forumowy rekord w odświeżeniu wątku - gratulacje ;)

S.W.A.T
26-10-2007, 19:33
nie chcialem zakladac nowego wątku, tak tak uzywam opcji szukaj :)

pzdr.

Vitez
26-10-2007, 22:38
hej, ostatnio focilem swoim 20d i mialem jakby dziwne uczucie ze cos sie dzieje ze spustem...

Zużywa się. Jak padnie to serwis cię czeka.

asdfasfd
26-10-2007, 23:30
Dzisiaj oglądałem Sony A700. Spust mięciutki i przyjemny jak w EOS 3. Czemu już takich nie robią? Są zdecydowanie dużo przyjemniejsze.

paweleverest
27-10-2007, 09:45
3 lata, 4 dni i 0,5h - to może być forumowy rekord w odświeżeniu wątku - gratulacje ;)

Ha a jak się juz popatrzy na pierwszy post Cichego:

"Ach - cena EOS 20D u mnie - 6350,- body - na dzień dzisiejszy "

to wogóle mozna szoku dostać :)

co do spustu to fakt zużywa się ale z tego co wiem wymiana nie kosztuje majątku :)

KMV10
27-10-2007, 14:43
Ha a jak się juz popatrzy na pierwszy post Cichego:
"Ach - cena EOS 20D u mnie - 6350,- body - na dzień dzisiejszy "
to wogóle mozna szoku dostać :)

Oby jak najwięcej takich szoków :)