PDA

Zobacz pełną wersję : zdjęcia na serwerze



Reno
27-10-2014, 18:15
Mam wykupiony hosting (w kylos) i potrzebuję wrzucić na serwer zdjęcia z imprezy, tak, żeby osoby, którym podam hasło, mogły obejrzeć sobie i ściągnąć te, którymi są zainteresowane. Da się to jakoś prosto zrobić?
Mam też swoją stronę internetową ale nie jest zabezpieczona hasłem i nie chcę tych zdjęć tam wrzucać.
Bardzo proszę łopatologicznie :)

słowiczek
27-10-2014, 19:44
Jeżeli host ma w ustawieniach " galerie prywatne", to ustawiasz tak wybraną galerię, podajesz wybranym osobom dane do logowania i gotowe, pozdrawiam;)

antek76
01-11-2014, 08:55
Wejdz sobie poprzez ftp na swoj hosting, zrob nowy katalog np zdjecia, uploaduj zdjecia, potem poczytaj o hasłach w .htaccess :) jak tak zrobisz, bedziesz mial adres www twojego hostingu (domeny) , czyli twojadomena.pl/zdjecia po wejsciu na taki link jezeli dobrze ustawisz .htaccess pojawi sie haselko do wpisania.

trumil9
18-11-2014, 07:15
najprosciej i najmniej pracaochlonne jest abys po obrobieniu zdjec zzipowal je w jeden folder na przyklad jpg.zip i dal kazdemu zainteresowanemu link http://www.domena.com/impreza/jpg.zip
Kazdy sobie sciagnie i czesc zatrzyma a reszte wyrzuci. Chyba ze chcesz sie napracowac i dla kazdego zalozysz osobny folder, tez mozesz zrobic x folderow i kazdemu dac. Po co Ci hasla? Zapowiedz, ze link bedzie dzialal 10 dni i pozniej wykasuj zipa. Inaczej beda wchodzili ciagle i obciaza Ci transfer, chyba ze jestes bez limitu

komisarz ryba
20-11-2014, 10:08
najprosciej i najmniej pracaochlonne jest abys po obrobieniu zdjec zzipowal je w jeden folder na przyklad jpg.zip i dal kazdemu zainteresowanemu link http://www.domena.com/impreza/jpg.zip
Kazdy sobie sciagnie i czesc zatrzyma a reszte wyrzuci. Chyba ze chcesz sie napracowac i dla kazdego zalozysz osobny folder, tez mozesz zrobic x folderow i kazdemu dac. Po co Ci hasla? Zapowiedz, ze link bedzie dzialal 10 dni i pozniej wykasuj zipa. Inaczej beda wchodzili ciagle i obciaza Ci transfer, chyba ze jestes bez limitu

ja tak robie. pakuje w zipa zabezpieczonego haslem i rozsyłam link i haslo do pliku.