PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z zasilaniem EOS 300



htx
30-03-2006, 20:13
Piszę, bo już nie wiem co mam myśleć na ten temat. Może mnie ktoś oświeci i naprowadzi na dobrą drogę.

EOS 300
obiektyw Sigma 70-300 DG APO Macro Super II

Wcześniej na tym zestawie zrobiłem ok 10 rolek filmu.
Jakiś czas temu - wymieniłem w aparacie baterie i ...:confused:
Podczas robienia zdjęcia - lustro się podniosło i koniec, zacięło się. Myślałem, że ustawiłem źle czas, a tu się okazuje, że baterie padły (wg wskazania w aparacie.:shock:
Myślę sobie - zima, mróz, pewnie kupiłem jakieś padło.
Teraz zrobiło się cieplej, pomykam do sklepu po baterie i w plenerek. Składam się i sytuacja dokładnie taka sama - w trakcie robienia zdjęcia - po bateriach!:mad:

Wracam wściekły, ale podmieniłem obiektyw na kita :idea: i cud !
wskaźnik pokazuje, że baterie ful, pstryka jak należy, z lampą i bez...:?: :?: :?:

Nie wiem o co chodzi - może być jakiś konflikt z obiektywem, czy mam już pakować obiektyw do reklamacji?
Jeżeli ktoś mi może pomóc, albo spotkał się z takim zachowaniem - proszę o pomoc.

Silent Planet
31-03-2006, 15:47
http://www.eosdoc.com/manuals/?q=BCerror

Jest to tu gdzieś na forum po polsku, ale wyszukiwarka ma czkawkę najwyraźniej, bo nie chce znaleźć.

W skrócie - w EOS 300 pulsująca ikonka baterii to manifestacja jednego z błędów BC - i niekoniecznie oznacza on puste baterie.
Wszystko masz w linku, który podałem.

htx
01-04-2006, 10:24
Dziękuję za linka.
Jedno mnie niepokoi - było tam napisane, że to może być z winy szkła. U mnie to chyba możliwe, bo na kicie Canona chodzi poprawnie.
Tylko nie wiem, czy da się to naprawić, czy to całkowicie wina obiektywu, który będę musiał reklamować (może chodzi o mocowanie Sigmy do Canona?)
trochę się obawiam