PDA

Zobacz pełną wersję : EOS Tryb Dep + Lampa błyskowa



Leprekan
18-09-2004, 10:28
Witam wszystkich.

W moim Eos'ie tryb Dep z lampą działa jak tryb automatyki programowej, co wg mnie jest co najmniej w****.... itd.
Jak sobie radzicie z sytuacją np., gdy zależy wam na konkretnej głębi i musicie doświetlić pierwszy plan. Ja to muszę najpierw wyłączyć lampę, ustawić ostrość, przejść na AV i przysłonę, którą wcześniej otrzymałem + przejście na MF (uff tu już jestem mocno zły), włączam lampę, ustawiam światło i dopiero pstryk... pod warunkiem ze model mi nie uciekł.

Może jest jakiś szybszy sposób w tym trybie

O podglądzie głębi ostrości to wiem - nie do końca jest pomocny.

Jakieś sugestie? Może rozwiązanie jest banalne a ja jestem ****? hi hi. Mam nadzieję, że nie.

Pozdrowionka.

eternus
20-09-2004, 22:47
[quote="Leprekan"]Witam wszystkich.

W moim Eos'ie tryb Dep z lampą działa jak tryb automatyki programowej, co wg mnie jest co najmniej w****.... itd. [quote]

Ja coraz bardziej zaczynam olewac ten tryb, bo pomijajac tryby "latwego fotografowania", to ten spisuje mi sie najslabiej - on nie zawsze dziala tak jak powinien (przynajmniej u mnie). Ponoc to specjalnosc i wyjatkowosc Canona, ale cos tu jest nie tak. Klasyczny przyklad- osoba na pierwszym planie - w tle gory. 1 af na osobie (zaswiecil sie), 1 na niebie (nie zaswiecil sie), pozostale na gorach (zaswiecily sie). I co? tylko gory sa ostre.

Wiem, ze nie o to Ci chodzilo, ale musialem to powiedziec:)
Zas co do Twojego pytania - ja nie znam.