PDA

Zobacz pełną wersję : Szukam pomysłu - coś potrzebujecie?



yaqq
03-10-2014, 19:21
Cześć,

Fotografowaniem zajmuję się trochę ponad amatorsko i do współpracy z moją puszką wystarcza mi raczej to, co już jest. Dorwałem się jednak do SDK Canona i tak sobie pomyślałem: hmmm, może ktoś coś...

Więc zamiast bawić się w pierdołki mam pytanie do Was:
nie potrzebujecie czasem jakiegoś softu pod Windows, który będzie robił coś konkretnego z Waszym Canonem, czego np. nie robi standardowe oprogramowanie? Chętnie zmierzę się z prawdziwym problemem, zamiast robić kolejny sw do timelapse czy coś.

Oczywste ograniczenia: możliwości sdk canona i moja wiedza :D

xxkomarxx
03-10-2014, 19:28
Hmm. Program do kalibracji kazdego punktu af w aparacie :-)

zysk
03-10-2014, 19:41
Więc zamiast bawić się w pierdołki mam pytanie do Was:
nie potrzebujecie czasem jakiegoś softu pod Windows, który będzie robił coś konkretnego z Waszym Canonem, czego np. nie robi standardowe oprogramowanie
Ciekawa propozycja ,dziękuję .
Czy w tym kocercie zyczeń poruszamy się w firmware czy software.
To ja poprosze o software i odszumianie lepsze niz noise ninja .

yaqq
03-10-2014, 19:45
Ciekawa propozycja ,dziękuję .
Czy w tym kocercie zyczeń poruszamy się w firmware czy software.
To ja poprosze o software i odszumianie lepsze niz noise ninja .

Może sprecyzuję: coś związane z sw do obsługi aparatu raczej, automatyzacji zadań itp, niż obróbki obrazu. Lepszej obróbki obrazu niż zaawansowane algorytmy ze znanego oprogramowania nie zrobię. Przykład (już jest): time lapse, wyzwalanie 10 aparatów podłączonych do komputera w określonych odstępach/na raz, itp.

Fotopstryczek
03-10-2014, 20:18
Może jakieś (tańsze) oprogramowanie serwisowe, przykład - Service Adjustment Software (http://www.spt.info/index.php/service-adjustment-software)

jotes25
03-10-2014, 20:29
O sprawach serwisowych można zapomnieć, SDK Canona nie obsługuje takich rzeczy z oczywistych względów. W grę wchodzą aplikacje związane z szeroko pojętym fotografowaniem. Nie wykluczam, że i na tym polu da się jeszcze wymyśleć coś interesującego.

Fotopstryczek
03-10-2014, 21:34
Jeśli autor się nudzi i chce zabić czas programowaniem, zawsze można dołączyć do Magic Lantern ;)

Wyzwalanie 10 aparatów naraz na pewno nie znajdzie dużej grupy odbiorców, zresztą bardziej widziałbym to jako aplikacje na androida poprzez wifi.

jotes25
03-10-2014, 22:13
Problem w tym, że o ile platformy mobilne są rzeczywiście bardziej interesujące, to Canon, póki co, nie udostępnia dla nich SDK...

flipflap
03-10-2014, 23:28
1. Cos do mierzenia ilosci zrobionych zdjec.

2. Kontrola i Obsluga roznych funkcji aparatu z "Live View" cos takiego jak Capture One albo Canon EOS Utility

jinks
04-10-2014, 12:58
Może soft do samodzielnego regulowania obiektywów za pomocą mAF - czyli na ekranie kompa widzimy na żywo obraz z aparatu i poprawki mAF możemy wprowadzać suwakiem na ekranie. mAF z tego co wiem nie jest dostępne z poziomu np. EOS Utility i po zrobieniu zdjęcia trzeba wchodzić w menu aparatu i wybierać to ręcznie. Trochę czasochłonne:)