PDA

Zobacz pełną wersję : błąd karty pamięci



kac00
27-09-2014, 20:56
witam.
zakupiłem nową kartę pamięci (4gb) po wsadzeniu ją do aparatu (powershot sx20 is) wyskakuje błąd karty pamięciowej. próbowałem wsadzić starą kartę pamięci to samo. po włożeniu do komputera kartę normalnie czyta można wrzucać pliki. potrzebuję szybkiej odpowiedzi bo w poniedziałek wyjeżdżam na wakacje. z góry dziękuję za odpowiedz.

adawro
29-09-2014, 10:19
Uszkodzenie gniazda/procesora w aparacie? Może trzeba sformatować kartę w aparacie? Może styki zaśniedziały?

becekpl
08-10-2014, 18:31
to nie byla szybka odpowiedz

zysk
08-10-2014, 18:34
to nie byla szybka odpowiedz
Zapytanie nie zasługiwało na szybszą :roll: .

Marika
13-10-2014, 17:41
Witam..
Mam pewien problem..
Posiadam aparat NIKON COOLPIX L330 zakupiłam do niego karte pamięci 64 GB Infinity.. w momencie kiedy wkładam ją do aparatu wyskakuje info. KARTA NIE JEST SFORMATOWANA> CZY SFORMATOWAĆ KARTĘ? robię że TAK... i w momencie kiedy już ją niby sformatuje ponownie wyskakuje to samo!! tak w kołko..
Formatowałam karte na komputerze i na nic to się zdało..
Wie ktoś może co jest jest nie tak i jak mogłabym to naprawić???
POZDRAWIAM

becekpl
13-10-2014, 19:17
najprościej wymienić kartę na inna
byc moze w specyfikacji aparatu masz podkreslone z jaimi kartami najlepiej aparat funkcjonuje

Marika
14-10-2014, 16:54
jasne że najprościej wymienić kartę na inną ale szkoda tych wydanych pieniędzy na tą karte;/
nie ma innego rozwiązania??

adawro
15-10-2014, 22:23
Kolega radził wymienić a nie wyrzucić.
Tak przy okazji co to za firma Infinity - bo google nie znajduje takowej.
Trzymaj się na przyszłość firm takich jak Lexar lub Sandisk.

cobalt
16-10-2014, 09:42
Nie wiem jaki może być problem z kartą Infinity (cokolwiek ta nazwa oznacza), ale nie znam takiej firmy.
Ludzie kupują karty po 64GB micro z adapterami i właśnie te adaptery są zmora w komunikacji z aparatem.
Nie mam już aparatu na SD tylko CF. Zawsze używałem Sandiska, teraz kupuję Lexara. Jest drogi, ale niezawodny.
Podobno można też kupić Toshibę, ale nie mam coś przekonania do tych kart.

Marika
18-10-2014, 12:48
no na karcie jak i na adapterze jest napisane infinity micro sd hc ;/
też myślałam ze to może z adapterem jest coś nie tak dlatego też próbowałam na adapterze z ADATA i KINGSTONA ale problem jest ten sam..
najlepsze jest to że w telefonie ta karta działa;/ trudno sproboje ja wymienic może ktoś sie znajdzie ze wymieni mi na dwie 32 GB he
Dzieki za odpowiedzi;)

adawro
19-10-2014, 00:21
Wygląda, że sprzedawane przez jeden jedyny sklep w Zielonej Górze. 32GB po 39zł - (to 64 pewnie za 79zł)
Ponoć na podzespołach samsunga???
Prawdopodobnie jest to tzw NO-NAME robiony na zamówienie z wymyślonym logiem w Chinach.
Jeden znajomy tak "produkował" pamięci do PC. Zamawiał partię RAM-u z nadrukowanym swoim logiem prosto z chińskiej fabryki.
Ponieważ był duży rozrzut jakości to cena była tak wynegocjowana aby nie odsyłać do fabryki tylko po prostu dawać klientom nowe pamięci a uszkodzone po prostu utylizował.
Skoro działa w telefonie to niech tam zostanie.