PDA

Zobacz pełną wersję : Plener w okolicach Warszawy...



af-p
25-09-2014, 11:59
Witam,
może podpowiecie gdzie w okolicach Legionowa, Zegrza, ogólnie w tych rejonach znajdę jakieś ruiny, stare budynki na plener ?
Ze dwa lata temu robiłem w twierdzy Modlin ale jakiś czas temu zostało to sprzedane i nie wiem czy jest możliwość wejścia na ten teren...
Pozdrawiam

Tomasz.
25-09-2014, 12:55
W Beniaminowie są ruiny fortu, jakiś czas temu powieszono tabliczkę że teren prywatny i że zabytek, później to zniknęło teraz nie wiem jak jest. A tak to w okolicy jeszcze była opuszczona jednostka ale chyba ją rozwalili. Z innych, w Kuligowie jest skansen i ładne rozewiska nad Bugiem.

p0lish
25-09-2014, 13:07
a Twierdza Modlin?

Tomasz.
25-09-2014, 13:12
A i z opuszczonych, starych i ruin to jest dostępnych kilka fortów twierdzy modlin w okolicy. Z pamięci nie napiszę gdzie konkretnie ale postaram się nie zapomnieć i napisać jak wrócę do domu

af-p
25-09-2014, 13:32
będę wdzięczny...dzięki

Tomasz.
26-09-2014, 12:10
Jeden fort był w czosnowie, duża ściana jest nawet obita do wspinaczki. Dwa forty są w okolicach janówka. Jeśli chodzi o zdjęcia to więcej światła jest w mniejszych bunkrach w janówku, czosnów mocno zarośnięty i dość podmokły (przynajmniej jak tam byłem), fort w beniaminowie zdecydowanie, w tym zestawieniu, jest największy i najciekawszy. Są tam i drzewa i otwarta przestrzeń, podziemia itp. No i plusem jest to że jest gdzie samochód zostawić.

Z fortów i innych takich o których słyszałem ale w nich nie byłem to zdaje się że są: fort w zegrzu, pałac w ślężanach, małopolu i jadwisinie.
Podobno jakieś schrony są jeszcze w okolicach borek ale nie umiem ich zlokalizować.