PDA

Zobacz pełną wersję : Pentax FF



Strony : [1] 2

Lucas1981r
17-09-2014, 16:56
Na to wyglada ze jednak Pentax dorobi sie puszki FuFu:
-> Ricoh confirms the Pentax full frame camera is coming in 2015 | Photo Rumors (http://photorumors.com/2014/09/16/ricoh-confirms-the-pentax-full-frame-camera-is-coming-in-2015/)

Kolekcjoner
17-09-2014, 17:34
Trochę im z tym zeszło ;).

jinks
17-09-2014, 19:11
Idealny moment. Większość tych co miała kupić już dawno wybrała rozsądny, rozwojowy system :) kibicuję pentaxowi, ale działania tej firmy najczęściej można traktować jako foto-żart. Szczególnie te ich limitowane serie jakiegoś modelu w kolorze bieli, różu lub do wyboru otoczone migającymi diodami :D Olympus skończył z <4% udziałem w rynku dslr i musiał zrezygnować. Minolty niestety już dawno nie ma. Pentaxie musisz działać szybciej ;)

zysk
17-09-2014, 19:57
kibicuję pentaxowi, ale działania tej firmy najczęściej można traktować jako foto-żart
A ja nie kibicuję.Po 8 latach spedzonych Z Pentaxem,złego słowa na te body ,które używałem nie powiem.A jeśli już mam inny system ,który uznałem dla siebie najlepszy/lepszy od poprzedniego,
nie mam zamiaru sprawdzać: czy przypadkiem nie jest lepszy ten poprzedni ? .Nawet jesli Pentax w końcu wypuści FF dobre jakościowe jak to jest w Pentaxie ,to i tak nigdy nie dogoni C i N na rynku.
A niszowośc Pentaxa była dokuczliwa w doborze/wyborze obiektywów.

Merde
18-09-2014, 11:16
A te pentaksiane szkiełka (projektowane już za ery cyfrowej) to w ogóle kryją pełną klatkę?

cohontes
18-09-2014, 11:19
Idealny moment. Większość tych co miała kupić już dawno wybrała rozsądny, rozwojowy system :) kibicuję pentaxowi, ale działania tej firmy najczęściej można traktować jako foto-żart. Szczególnie te ich limitowane serie jakiegoś modelu w kolorze bieli, różu lub do wyboru otoczone migającymi diodami :D Olympus skończył z <4% udziałem w rynku dslr i musiał zrezygnować. Minolty niestety już dawno nie ma. Pentaxie musisz działać szybciej ;)

Limitowane serie chyba robią furorę w Japonii :) te wszystkie piszczące nastolatki biegające z różowym K-r czy czymś takim..


https://canon-board.info/imgimported/2014/09/r1-2.jpg
źródło (http://i173.photobucket.com/albums/w60/dianarikasari/r-1.jpg)

jinks
18-09-2014, 13:01
Japonia jest charakterystyczna:) Kupowali też płytę Edyty Górniak;)

Lucas1981r
18-09-2014, 13:48
Nawet jesli Pentax w końcu wypuści FF dobre jakościowe jak to jest w Pentaxie ,to i tak nigdy nie dogoni C i N na rynku.
A niszowośc Pentaxa była dokuczliwa w doborze/wyborze obiektywów.

Niby w czym ma nie dogonic? bo w puszkach APS-C moim zdaniem dogonil a nawet w wielu przypadkach przegonil.
Co do obiektywow...moze faktycznie ma mniej - ale co chwila jakies dochodza - teraz nowy spacerniak ma dojsc,a i juz sa zapowiedzi na 70-200 i 100-400:
-> Three New K-Mount Lenses Coming - Photokina 2014 | PentaxForums.com (http://www.pentaxforums.com/articles/photokina-2014/three-new-pentax-k-mount-lenses-2014.html)
-> HD PENTAX-DA 16-85mm F3.5-5.6ED DC WR - Page 10 - PentaxForums.com (http://www.pentaxforums.com/forums/16-pentax-news-rumors/273122-hd-pentax-da-16-85mm-f3-5-5-6ed-dc-wr-10.html#post2943356)


A te pentaksiane szkiełka (projektowane już za ery cyfrowej) to w ogóle kryją pełną klatkę?

Podobno Limired'y kryja i gwiazdki,a nawet te te nowsze stalki



Limitowane serie chyba robią furorę w Japonii :) te wszystkie piszczące nastolatki biegające z różowym K-r czy czymś takim..


Chyba nie tylko w Japoni ale i Chinach - a to nie male rynki - heh specyficzne kraje :D ale co jak co taki K-50 amatorski to juz nie glupia puszka

Usjwo
18-09-2014, 14:10
Canon 1100D tez byl/jest w rozowym kolorze

igor58
18-09-2014, 15:17
lepiej późni, niż wcale
najbardziej wygłupił się Olympus, kiedyś zacna firma (mam do dziś szkła OM), a teraz...
sam miałem kupić któryś z modeli serii E (dawno temu), ale na szczęście opamiętałem się

akustyk
18-09-2014, 17:08
Japonia jest charakterystyczna:) Kupowali też płytę Edyty Górniak;)
:D


https://canon-board.info/imgimported/2014/09/1247573731_by_Anymous_600-1.jpg
źródło (http://img4.demotywatoryfb.pl//uploads/1247573731_by_Anymous_600.jpg)

jinks
18-09-2014, 20:13
:D

http://img4.demotywatoryfb.pl//uploads/1247573731_by_Anymous_600.jpg

hehe...
w sumie to postać VADERa czerpie pełnymi garściami z kultury Japoni m.in. hełm samuraja:)

Lucas1981r
05-02-2015, 06:45
No i w koncu bedzie:
-> Ricoh pokaże pełnoklatkowego Pentaxa na targach CP+ - Optyczne.pl (http://www.optyczne.pl/7956-news-Ricoh_poka%C5%BCe_pe%C5%82noklatkowego_Pentaxa_na_ targach_CP+.html)
-> Pentax Full Frame DSLR Officially Announced! - Pentax Announcements | PentaxForums.com (http://www.pentaxforums.com/articles/pentax-news/pentax-full-frame-officially-coming-cpplus-2015.html)

P 70-200mm F2.8 -> Pentax HD D FA 70-200mm F2.8 ED DC AW Lens 21330 (http://www.adorama.com/PX70200.html?emailprice=t&utm_source=rsys&utm_medium=email&utm_campaign=Email020415NewProduct)

P 150-450mm F4.5-5.6 -> Pentax HD D FA 150-450mm F4.5-5.6 DC AW Lens 21340 (http://www.adorama.com/PX150450.html?emailprice=t&utm_source=rsys&utm_medium=email&utm_campaign=Email020415NewProduct)

I tu o FF -> Ricoh anuncia la primera REFLEX DIGITAL PENTAX FULL FRAME - Pentaxeros.com (http://www.pentaxeros.com/forum/index.php?topic=85490)

Sensor 36Mpx - z A7R??

akustyk
05-02-2015, 11:31
I tu o FF -> Ricoh anuncia la primera REFLEX DIGITAL PENTAX FULL FRAME - Pentaxeros.com (http://www.pentaxeros.com/forum/index.php?topic=85490)


Dios mio!

nadejszla wiekopomna chwila :) :) :) Pentax wypuszcza FF w momencie kiedy wszyscy ewentualni zainteresowani juz dawno maja Nikona badz Canona ;)


a tak serio... to po co to? dla obu fanatykow tej marki, ktorzy marzyli o FF i odczuwali zbyt mocny dyskomfort moralny przed zakupem 6D/D610? :) :) :)

Bechamot
05-02-2015, 11:56
Dios mio!

nadejszla wiekopomna chwila :) :) :) Pentax wypuszcza FF w momencie kiedy wszyscy ewentualni zainteresowani juz dawno maja Nikona badz Canona ;)


a tak serio... to po co to? dla obu fanatykow tej marki, ktorzy marzyli o FF i odczuwali zbyt mocny dyskomfort moralny przed zakupem 6D/D610? :) :) :)

FF od niedawna zaczyna trafiac pod strzechy.
zawdzieczamy to chyba sony , on puscil FF jako pierwszy w ludzkiej cenie i znakomitej jakosci obrazowania.
w miare produkcji matryc FF ich cena bedzie spadac , sprzedaz bedzie wieksza.
kto nie bedzie mial w ofercie FF nie utrzyma sie na rynku , sprzedaz aps nie wystarczy.

dla kogos , kto nie musi miec jakosci high end , spoko wystarcza m3/4 , jesli ktos szuka jakosci to musi kupic co najmniej FF.


sadze z w ciagu co najwyzej 5 - lat ceny zejda ponizej 1000 usdol za najtansze nowe FF.

Pentax jesli chce sie utrzymac w przyszlosci na rynku , musi rowniez pomyslec co bedzie oferowal za kilka lat.

aptur
05-02-2015, 11:56
Spokojnie, pokażą jedynie prototyp. Ale dobre i to. Im więcej FF tym lepiej.

5pirit
05-02-2015, 12:04
Gdyby oferta na szkła byłaby większa to może i więcej chętnych by się znalazło.

Z drugiej strony trzeba poczekać (pewnie jeszcze trochę) aż wyjdzie ta "pełna klatka" i zobaczyć jakie obrazki będzie wypluwać.

Lucas1981r
05-02-2015, 15:04
dla obu fanatykow tej marki, ktorzy marzyli o FF i odczuwali zbyt mocny dyskomfort moralny przed zakupem 6D/D610? :) :) :)

Raczej D810 - na poczatek podobno celuja w ten segment.

a co do dyskomfortu/komfortu - Pentax pozyskal goscia od Nikona (Kenneth Sporsheim) - z tego co mowi na forum pentaxforums.com - ponoc Ricoh kupil go pokazujac plany na 2015 rok dlatego zmienil "statek". - nie zdziwilbym sie gdyby juz sie bawil prototypem FF ;)



Gdyby oferta na szkła byłaby większa to może i więcej chętnych by się znalazło.
Z drugiej strony trzeba poczekać (pewnie jeszcze trochę) aż wyjdzie ta "pełna klatka" i zobaczyć jakie obrazki będzie wypluwać.

Szkła ktore juz pokrywaja FF jest troche, do tego wg.plotek w ciagu roku maja wypuscic jeszcze ok 6-8 szkiel pod FF.
Co do obrazu znajac Pentaxa to sie jakos nie ma co bac - juz pokazal w APS-C co umie ;)

merida
05-02-2015, 18:07
Nie wiem co by musiał oferować,żeby ktoś zmienił system na Pentaxa mając jakikolwiek pełnoklatkowy zestaw Canona czy Nikona.

zysk
05-02-2015, 18:45
Nie wiem co by musiał oferować,żeby ktoś zmienił system na Pentaxa mając jakikolwiek pełnoklatkowy zestaw Canona
-Jakość 1DX
-Cenę 7D

Merde
05-02-2015, 21:11
-Jakość 1DX
Osiągalne, patrz K-5/K-5s


-Cenę 7D
A tu już cię poniosła fantazja... :-)

zysk
05-02-2015, 21:33
Osiągalne, patrz K-5/K-5s
IMHO :NIE ,w sensie całość ( od AF po jakość obrazka)
Używałem K-5 4 lata, 1DX tylko przypadkowo u przyjaciół.

--- Kolejny post ---


A tu już cię poniosła fantazja... :-)
Ponieważ pytanie było rozczochrane :) .

radiki
05-02-2015, 22:44
Pentax pokazał w k-5 jak potrafi oprogramować matrycę, więc jakość obrazka może być pro. Ale pytanie o ten AF, imho odstaje od C czy N. No i wybór szkieł systemowych na FF, bo nie sądzę, że ktoś kupując FF za wiele tysi będzie się chciał bawić manualami. Wydaje mi się, że długo jeszcze pentax pozostanie tylko sprzętem dla hobbystów.

renes
05-02-2015, 23:47
Dios mio!

nadejszla wiekopomna chwila :) :) :) Pentax wypuszcza FF w momencie kiedy wszyscy ewentualni zainteresowani juz dawno maja Nikona badz Canona ;)


a tak serio... to po co to? dla obu fanatykow tej marki, ktorzy marzyli o FF i odczuwali zbyt mocny dyskomfort moralny przed zakupem 6D/D610? :) :) :)


Nie mów hop... się może okazać że 6D/D750 Pentax zostawi w tyle... mocno mnie intryguje wizjer bo po zdjęciu wygląda na ogromny, to może być coś czym Pentax zaskoczy na maksa, poza tym puszka ponoć mniejsza od 6D/750, co najmniej 36MP, 25 krzyżowych, ceną też mogą "zbić" Canona i Nikona, a potrafią ją zbijać - przykład 645.

akustyk
06-02-2015, 00:41
Nie mów hop... się może okazać że 6D/D750 Pentax zostawi w tyle...

czym konkretnie?

pokaz mi trzy podstawowe zoomy do tego Pentaksa FF? jakis porzadny jakosciowo (na cyfrowej matrycy) 17-35, 28-70 i 70-200, dla ulatwienia przyjmuje, ze swiatlo szkla nie odgrywa wiekszego znaczenia.

do 6D moge w Canonie wybierac jak w ulegalkach, w nowych i starszych modelach. w Nikonie jest nieco trudniej, ale tez sie da, co najwyzej cena calosci poleci nieco w gore.
w Pentaksie pod tym wzgledem jest g*... nawet w prospektach, bo o obecnosci tego na polkach sklepowych (zeby przestrzelic i wybrac egzemplarz, jak ktos bardzo musi) nawet nie wspomne

stalki sa, nie przecze. ale nie kazdy nimi foci...

system to niestety nie tylko korpus.



mocno mnie intryguje wizjer bo po zdjęciu wygląda na ogromny, to może być coś czym Pentax zaskoczy na maksa, poza tym puszka ponoć mniejsza od 6D/750, co najmniej 36MP, 25 krzyżowych, ceną też mogą "zbić" Canona i Nikona, a potrafią ją zbijać - przykład 645.
jak wspomnialem - juz Sony zdarzylo sie doraznie przekonac, ze system to nie tylko korpusy ale tez optyka. a nie kazdy marzy o zapinaniu 30-letnich szkiel manualnych...


IMHO, to bedzie bardzo niszowy korpus dla grupki pasjonatow. nawet jesli sam z siebie bedzie lepszy niz 6D czy D750, bo nie przecze, ze moze byc...

Kolekcjoner
06-02-2015, 00:47
Nie mów hop... się może okazać że 6D/D750 Pentax zostawi w tyle... mocno mnie intryguje wizjer bo po zdjęciu wygląda na ogromny, to może być coś czym Pentax zaskoczy na maksa, poza tym puszka ponoć mniejsza od 6D/750, co najmniej 36MP, 25 krzyżowych, ceną też mogą "zbić" Canona i Nikona, a potrafią ją zbijać - przykład 645.

Tylko nie prognozuj z tych optymistycznych założeń, że nagle zaczną się masowe migracje systemowe.
Siła marki i mitologia z tym związana ma niespotykane wręcz magiczne zdolności rynkowe.
Po za tym realnie w tej klasie sprzętu liczy się szklarnia, a nie jakieś tabelaryczne zalety, a tu jest bardzo biedniutko.
Ja życzę Pentaxowi jak najlepiej. Sam przyłożyłem rękę do tego, że kilkoro moich znajomych kupiło sobie lustro Pentaxa ale świata nie zawrócimy i moim zdaniem tu się zasadniczo na rynku nic nie zmieni - ergo C i N nie będą mieli liczącej się konkurencji na tym poletku.

EDIT: @akustyk był szybszy ;)

Lucas1981r
06-02-2015, 05:00
Pentax pokazał w k-5 jak potrafi oprogramować matrycę, więc jakość obrazka może być pro. Ale pytanie o ten AF, imho odstaje od C czy N. No i wybór szkieł systemowych na FF, bo nie sądzę, że ktoś kupując FF za wiele tysi będzie się chciał bawić manualami. Wydaje mi się, że długo jeszcze pentax pozostanie tylko sprzętem dla hobbystów.

Hmmm niby w czym odstaje ten AF - powiedzmy D7000/D7100 vs 70D/7D vs K-5/k-5II? - masz jakies osobiste doswiadczenie? :)

Co do szkiel to rozmowa juz byla chyba nie raz w tematach Pentaxa - z tego co pamietam limitedy kryja FF i * - nie wiem jak z reszta, poza tym jak pisalem sa juz dwa nowe szkla - ponoc lepsze MTF niz u konkurencji i plany na najblizszy czas z wypuszczeniem ok6-8 nowych szkiel w dosyc szybkim czasie. - pozyjemy zobaczymy ;)

Kolekcjoner
06-02-2015, 13:10
No "dwa szkła" - toż to szaleństwo panie :lol:.

Merde
06-02-2015, 13:32
No "dwa szkła" - toż to szaleństwo panie :lol:.

A ile Nikon miał obiektywów kryjących FF i nieprojektowanych pod analoga w momencie premiery D700?
Dajcie im trochę czasu, to może być naprawdę fajna alternatywa dla CanoSoNikona.

renes
06-02-2015, 13:33
czym konkretnie?

pokaz mi trzy podstawowe zoomy do tego Pentaksa FF? jakis porzadny jakosciowo (na cyfrowej matrycy) 17-35, 28-70 i 70-200, dla ulatwienia przyjmuje, ze swiatlo szkla nie odgrywa wiekszego znaczenia.

do 6D moge w Canonie wybierac jak w ulegalkach, w nowych i starszych modelach. w Nikonie jest nieco trudniej, ale tez sie da, co najwyzej cena calosci poleci nieco w gore.
w Pentaksie pod tym wzgledem jest g*... nawet w prospektach, bo o obecnosci tego na polkach sklepowych (zeby przestrzelic i wybrac egzemplarz, jak ktos bardzo musi) nawet nie wspomne

stalki sa, nie przecze. ale nie kazdy nimi foci...

system to niestety nie tylko korpus.


jak wspomnialem - juz Sony zdarzylo sie doraznie przekonac, ze system to nie tylko korpusy ale tez optyka. a nie kazdy marzy o zapinaniu 30-letnich szkiel manualnych...


IMHO, to bedzie bardzo niszowy korpus dla grupki pasjonatow. nawet jesli sam z siebie bedzie lepszy niz 6D czy D750, bo nie przecze, ze moze byc...

Odnosiłem się wyłącznie do korpusu... i oczywiście w tej chwili Pentax odstaje sporo od C/N pod względem oferty obiektywów, choć kilka b.dobrych stałek już ma, a dwa zoomy właśnie zostały ogłoszone. Jeżeli sprawdzi się scenariusz - na CP+ będzie więcej na ten temat - że Pentax w tym roku naprawdę wpuści 6-8 obiektywów (podejrzewam że to półka pro-semipro ) to sprawa będzie wyglądać już zupełnie inaczej. Mam cichą nadzieję, że ten wizjer to przygotowywany killer Pentaxa - taki powrót do kultowego i fantastycznego wizjera z czasów analogowego 645, który dawał niesamowitą przyjemność kadrowania.

Kolekcjoner
06-02-2015, 13:49
A ile Nikon miał obiektywów kryjących FF i nieprojektowanych pod analoga w momencie premiery D700?
Dajcie im trochę czasu, to może być naprawdę fajna alternatywa dla CanoSoNikona.

Ależ ja im żadnego czasu nie zabieram i życzę jak najlepiej, bo konkurencja jest potrzebna. Ale niestety mocno wątpię że cokolwiek drgnie za sprawą pentaxa FF.

Kolekcjoner
06-02-2015, 13:54
Przykład Nikona jest tu zupełnie nie na miejscu bo to jest to o czym pisałem - siła marki i pozycja rynkowa. Nie ma porównania z Pentaxem - przy całym szacunku dla tego ostatniego.

Lucas1981r
06-02-2015, 18:00
Ależ ja im żadnego czasu nie zabieram i życzę jak najlepiej, bo konkurencja jest potrzebna. Ale niestety mocno wątpię że cokolwiek drgnie za sprawą pentaxa FF.

Ja wrecz przeciwnie - watpilem lekko jak nalezal do Hoya ( ktora sama podobno mowila ze nie ma zamiaru wypuszczac FF - czyli jak dla mnie dawala jednak znac ze nie ma zamiaru inwestowac w dzial apartow Pentax),ale od kiedy jest pod Ricoh duzo rzeczy zaczelo sie zmieniac na plus - wiec poczekajmy ten rok i zobaczymy - na razie sie sporo zapowiada na plus. Przy okazji kolejna puszka APS-C sie pokazala KS2

radiki
07-02-2015, 10:06
Hmmm niby w czym odstaje ten AF - powiedzmy D7000/D7100 vs 70D/7D vs K-5/k-5II? - masz jakies osobiste doswiadczenie? :)

Co do szkiel to rozmowa juz byla chyba nie raz w tematach Pentaxa - z tego co pamietam limitedy kryja FF i * - nie wiem jak z reszta, poza tym jak pisalem sa juz dwa nowe szkla - ponoc lepsze MTF niz u konkurencji i plany na najblizszy czas z wypuszczeniem ok6-8 nowych szkiel w dosyc szybkim czasie. - pozyjemy zobaczymy ;)

Owszem, mam kilkuletnie osobiste doświadczenie z K5. Fajna puszka, którą zrobiłem na różnych szkłach mnóstwo niezłych fotek. Ale AF-u jak z 7d to tam na pewno nie ma :D.

Swoją drogą trzymam kciuki za FF Pentaxa, zawsze większa i silniejsza konkurencja jest dobrą wiadomością dla końcowego użytkownika, bo daje nadzieję na jakiś tam spadek cen.

Lucas1981r
07-02-2015, 17:49
Owszem, mam kilkuletnie osobiste doświadczenie z K5. Fajna puszka, którą zrobiłem na różnych szkłach mnóstwo niezłych fotek. Ale AF-u jak z 7d to tam na pewno nie ma :D.

Swoją drogą trzymam kciuki za FF Pentaxa, zawsze większa i silniejsza konkurencja jest dobrą wiadomością dla końcowego użytkownika, bo daje nadzieję na jakiś tam spadek cen.

Oo to dobrze ze K-5 - jakis soft miales? jaki ostatni? bo w zeszlym roku(jezeli dobrze pamieta) nowy firmware sporo poprawil w dzialanu AF K-5 - za to w K-5II AF jeszcze lepszy i w kolejnej K-3 ponoc jeszcze lepiej.

Tez mialem przyjemnosc ze znajomymi porownywac AF wlasnie miedzy innymi z tymi puszkami co wymienilem - nocna jazda rowerami po Warszawie przy wisle - sam nie mam ani K-5 ani K-5II - ale koledzy maja - uwierz mi jakie bylo zdziwienie chlopakow jak przy salabych warunkach w swoich Canonach mieli problemy juz z AF, z Nikonami tez juz zaczynali miec,a Pentaxy dalej bez problemy focily - miny bezcenne :) - to jest moje doswiadczenie - dlatego pytalem sie o Twoje i o firmware :)

Dokladnie - tez tak uwazam ze im wiecej konkurencji to tylko lepiej dla nas klientow - dlatego smiesza mnie Ci hejterzy - oni raczej tego nie ograniaja ;)

zysk
07-02-2015, 18:27
sam nie mam ani K-5 ani K-5II - ale koledzy maja - uwierz mi jakie bylo zdziwienie chlopakow jak przy salabych warunkach w swoich Canonach mieli problemy juz z AF, z Nikonami tez juz zaczynali miec,a Pentaxy dalej bez problemy focily - miny bezcenne
Trochę przesadzasz :roll: .Miałem K-5 juz 1 miesiac po premierze przez 4 lata.
Bywało tak ,ze AF bładzil bez sensu lub łapał błyskawicznie.zależało to najbardziej od obiektywu.
Mój kolega z 5DII był zdziwiony szybkościa AF K-5 ,natomiast ja na pokazach lotniczych lub sportowych byłem umiarkowanie zadowolony.
Co nie znaczy ,ze fajnej fotki nie dało się zrobić.Następnych ,upgreadowanych modeli Pentaxa nie używałem,
bo zmieniłem system na C.I mogę tylko porównać K-5 z 5DIII.To taka mala przepaść.
Gdybym miał wystarczająco dużo "walorów" ,trzymałbym Pentaxa rownolegle.

Lucas1981r
07-02-2015, 20:00
Zysk - nie przesadzam - juz nawet kiedys rozmawialismy o tym - i sam powiedziales ze nie miales nowego firmware ;) - dwa - porownujemy AF pomiedzy puszkami APS-C ;) Wiec nie ma sensu porownywac 3 generacje Pentaxa w tyl do 5DIII ;) jak tak to porownajmy AF K-5 raczej do 60D ;)

zysk
07-02-2015, 20:10
jak tak to porownajmy AF K-5 raczej do 60D
To proste :zawsze K-5 był przed 60D ,pamiętam bo byłem zadowolony,ze Canonowy hit był z tyłu :lol: .

--- Kolejny post ---


sam powiedziales ze nie miales nowego firmware
mogło nastapić przekłamanie,firmware upgradeuje natychmiast , zawsze.

zdebik
09-02-2015, 00:05
La BOMBAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

HurricanE
09-02-2015, 15:24
Nie wiem co by musiał oferować,żeby ktoś zmienił system na Pentaxa mając jakikolwiek pełnoklatkowy zestaw Canona czy Nikona.

Ale dlaczego zmieniać. Są ludzie którzy dopiero wybierają system bądz mają sentyment. Fotografia się rozwija - matryce są tańsze - naturalną drogą jest przejscie na FF. IMO crop to jest sztuczny twór który będzie najbardzi j tracił na znaczeniu w najbliższych latach.
Jak Bechemot słusznie zauważył, zostanie m4/3 i FF. Crop ani nie jest mały ani nie ma jakości FF (tak wiem zaraz pojawią się wykresy i tabelki które udowodnią mi każdą możliwą wersję przewagi 1.6 nad ff ;) ) wiec gdzie tu zalety poza ceną. A ta właśnie cena decydowała o sukcesie cropa.

Bechamot
09-02-2015, 15:34
Ale dlaczego zmieniać. Są ludzie którzy dopiero wybierają system bądz mają sentyment. Fotografia się rozwija - matryce są tańsze - naturalną drogą jest przejscie na FF. IMO crop to jest sztuczny twór który będzie najbardzi j tracił na znaczeniu w najbliższych latach.
Jak Bechemot słusznie zauważył, zostanie m4/3 i FF. Crop ani nie jest mały ani nie ma jakości FF (tak wiem zaraz pojawią się wykresy i tabelki które udowodnią mi każdą możliwą wersję przewagi 1.6 nad ff ;) ) wiec gdzie tu zalety poza ceną. A ta właśnie cena decydowała o sukcesie cropa.



zeby P FF mial sens to winen oferowac cos , czego nie oferuja N i C.
Raczej nie ma oczekiwan ze strony fotografujacych lamania rekordow rozdzielczosci - 20 - 30 mpx spokojnie wystarczaja.
ale gdyby tak sie udalo zmienic nieco charakterystyke pracy matrycy - glownie w swiatlach - tutaj rozszerzyc nieco rozdzielczosc i rozpietosc tonalna - to sadze ze chetnych by sie znalazlo od liku.

Kolekcjoner
09-02-2015, 16:25
Myślę że gdyby poszli w stronę A7 ale zapakowali to do korpusu z lustrem. Czyli mało upakowana matryca z bardzo szerokim DR i znakomitym wysokim iso - to mogłoby niektórych skusić, a jakby korpus był jeszcze mały i uszczelniony to byłaby pełnia szczęścia. Problemem tylko nadal pozostają szkła, a właściwie ich brak ,a to jest podstawa jakiegokolwiek systemu. Szczególnie dla świadomych fotografów.

Co do rychłej śmierci cropa - wątpię. Tu są jeszcze zalety w postaci mniejszych i lżejszych szkieł - na rynku amatorskim nie do przecenienia. Po za tym to znakomity rozmiar matrycy do bezlusterkowców.

akustyk
09-02-2015, 16:45
Jak Bechemot słusznie zauważył, zostanie m4/3 i FF. Crop ani nie jest mały ani nie ma jakości FF (tak wiem zaraz pojawią się wykresy i tabelki które udowodnią mi każdą możliwą wersję przewagi 1.6 nad ff ;) )

doraznie to udzial m4/3 w rynku jest taki, ze raczej obawialbym sie czy to m4/3 zostanie na rynku, bo nawet Nikon sprzedaje wiecej korpusow cropowych niz Olympus i Panasonic do kupy ;)
o Canonie nie wspominajac. a nie zakladalbym sie, ze Sony juz nie wyglada tu lepiej niz Olympus...

natomiast ogolniej: IMHO bezlusterkowce z mniejszymi matrycami (1", m4/3, APS-C) powinny w najblizszych latach zajmowac coraz wiekszy procent rynku - chocby tytulem utrzymania jednakowej sprzedazy przy rownoczesnym spadku woluminu lustrzanek.


natomiast co do rozmiarow... jak najbardziej crop pozwala na duzo mniejsze gabaryty:

https://canon-board.info/imgimported/2015/02/compare-2.jpg
źródło (http://andrewvanbeek.com/wp-content/uploads/2013/12/compare.jpg)

HurricanE
09-02-2015, 16:56
Oczywiście, skrót myślowy - miałem na myśliu właśnie wszystkie te małe bezlusterkowe aparaty. Sam bym się skusił gdyby nie to że są trochę niewygodne w uzytkowaniu. Jak ktoś ma troche większe łapy to cieżko tym sie posługiwać.
A Co do pentaxa z FF. Tak nienapakowana matryca z przyzwoitym ISO i rozsądnej cenie to byłaby dobra oferta. Pentax nie powalczy o zawodowców i chyba nie takie są jego zmiary.

renes
10-02-2015, 00:37
doraznie to udzial m4/3 w rynku jest taki, ze raczej obawialbym sie czy to m4/3 zostanie na rynku, bo nawet Nikon sprzedaje wiecej korpusow cropowych niz Olympus i Panasonic do kupy ;)
o Canonie nie wspominajac. a nie zakladalbym sie, ze Sony juz nie wyglada tu lepiej niz Olympus...

natomiast ogolniej: IMHO bezlusterkowce z mniejszymi matrycami (1", m4/3, APS-C) powinny w najblizszych latach zajmowac coraz wiekszy procent rynku - chocby tytulem utrzymania jednakowej sprzedazy przy rownoczesnym spadku woluminu lustrzanek.


natomiast co do rozmiarow... jak najbardziej crop pozwala na duzo mniejsze gabaryty:
http://andrewvanbeek.com/wp-content/uploads/2013/12/compare.jpg


akustyk, kij ma dwa końce, czasem z jednej strony jest grubszy i ty ten zwykle lubisz pokazywać ;)

Poniżej wielkość Fuji X-T1 z 23/1.4 vs Nikon D750 z 35/1.8, para Nikon 1040g, para Fuji 740g

Compact Camera Meter (http://camerasize.com/compact/#567.333,520.422,ha,t)

ale Fuji naprawdę potrzebuje do większych obiektywów choćby małego gripa, ten dodaje 100g, więc z tą parą mamy 840g, różnica wagi robi się niemal żadna. Dodając ten grip i różnica w wielkości jeszcze się zmniejsza, można sobie wyobrazić wstawiając ten grip do tego zdjęcia:

Compact Camera Meter (http://camerasize.com/compact/#567.333,520.422,ha,f)

Moim zdaniem APS-C będą tracić tym bardziej im body FF będą się gabarytowo zmniejszały (i taniały matryce), a taki kierunek przyjmują producenci FF dla przynajmniej 1 swojej puszki, widać to na powyższym przykładzie (podobnie jest z 6D) i będzie z przyszłymi bezlusterkowcami FF. Niedługo w segmencie małych matryc standardem będzie 1", w zapomnienie pójdą wszystkie mniejsze, taki jest trend i nic go nie zatrzyma.

A cena? APS-C Fuji X-T1 + grip + 23/1.4 = 9000zł, FF Nikon D750 + G35/1.8 = 9600zł

--- Kolejny post ---

zysk
10-02-2015, 00:59
Mirrorless is the Future (http://www.thephoblographer.com/2014/12/14/photo-industry-going-five-years-talk-manufacturers-envision-future/#.VNk7LS6K1_E)

tomfoot
10-02-2015, 01:06
No Future!

akustyk
10-02-2015, 01:16
akustyk, kij ma dwa końce, czasem z jednej strony jest grubszy i ty ten zwykle lubisz pokazywać ;)

Poniżej wielkość Fuji X-T1 z 23/1.4 vs Nikon D750 z 35/1.8, para Nikon 1040g, para Fuji 740g

czy probujesz mi udowodnic, ze odpowiednio dobierajac jakies tam warunki brzegowe, da sie udowodnic kazda teze?
bo jesli tak, to nie musisz. ja juz w to wierze. nie takie rzeczy widzialem ;) nawet zanim urodzil sie internet...




ale Fuji naprawdę potrzebuje do większych obiektywów choćby małego gripa, ten dodaje 100g, więc z tą parą mamy 840g, różnica wagi robi się niemal żadna. Dodając ten grip i różnica w wielkości jeszcze się zmniejsza, można sobie wyobrazić wstawiając ten grip do tego zdjęcia:

wyobrazac sobie mozna wiele rzeczy. ale czy miales konkretnie oba te aparaty w rece? ja uzywam na codzien 6D i X-E1 i miedzy nimi jest bardzo wyrazna roznica gabarytowa. wyczuwalna w rece, nie w tabelkach w internecie, bo to sa dwie bardzo odmienne sprawy.

co wcale jeszcze nie znaczy, ze ten czy inny aparat jest lepszy badz gorszy, bo osobiscie do klepania widoczkow ze statywu z okladem wole 6D z ciezkim szklem. ale do spaceru po miescie tego malucha z jego znakomitym optycznie i mechanicznie 18-55.


natomiast niewatpliwie z tym przykladem chodzilo mi o pokazanie, ze da sie zrobic APS-C i zdecydowanie mniejsze od pelnej klatki i wcale tak jakosciowo nie odbiegajace, czyli o zaprzeczenie tezy HurricanE, ze "Crop ani nie jest mały ani nie ma jakości FF". bo o ile w przypadku APS-C Canona to jest swieta prawda (taki 60D czy nawet 600D jest minimalnie mniejszy od 6D, podczas gdy jakosc ich matrycy to wstyd przy 6D) o tyle w Fuji czy Sony juz bardzo niekoniecznie...




Moim zdaniem APS-C będą tracić tym bardziej im body FF będą się gabarytowo zmniejszały (i taniały matryce), a taki kierunek przyjmują producenci FF dla przynajmniej 1 swojej puszki, widać to na powyższym przykładzie (podobnie jest z 6D) i będzie z przyszłymi bezlusterkowcami FF. Niedługo w segmencie małych matryc standardem będzie 1", w zapomnienie pójdą wszystkie mniejsze, taki jest trend i nic go nie zatrzyma.

byc moze. osobiscie nie potrafie odgadnac jak bedzie wygladala przyszlosc. wiem, ze juz dobre pare lat temu koryfeusze Olympusa oglaszali wszem i wobec padaczke APS-C. a poki to to blizej padaczki jest m4/3 a crop Canona czy Nikona trzyma sie duzo lepiej finansowo. abstrahuje chwilowo od ich mocnej beznadziejnosci (cropa w Nikonie a zwlaszcza Canonie), ale taki jest rynek...



A cena? APS-C Fuji X-T1 + grip + 23/1.4 = 9000zł, FF Nikon D750 + G35/1.8 = 9600zł


tja.... a w porownaniach standardow zycia przygotowywanych za Zelazna Kurtyna bezsprzecznie Zwiazek Radziecki wyprzedzal cala reszte swiata, zwlaszcza zgnily kapitalizm...

bo tez porownania maja to do siebie, ze trzeba je w odpowiednim konktekscie osadzic...

Cień
10-02-2015, 01:24
Crop ma sporo zalet w makro, sporcie czy fotografii przyrody. W krajobrazie i architekturze raczej nie ustępuje FF.

pan.kolega
10-02-2015, 03:32
Największym looserem jest obecnie format 4/3, który zaczał z cała ideologia, że niby jest zaprojektowany od poczatku do cyfry i jest totalnie do przodu zamiast być odgrzewanym kotletem ze sklerotycznymi złogami z analoga . Miał wkrótce wyprzeć wszystko inne zarówno dla zawodowców jak i amatorów.

Niestety z prawami fizyki i geometrii nie da się chyba wygrać i obecnie 4/3 doznaje ataku znienacka i od tyłu przez format wymyślony przed Wojna Światowa i to ta pierwsza :shock:......czyli Niezwyciężone Wieczne Imperium FuFu kontratakuje.:lol:

Lucas1981r
10-02-2015, 04:24
A Co do pentaxa z FF. Tak nienapakowana matryca z przyzwoitym ISO i rozsądnej cenie to byłaby dobra oferta. Pentax nie powalczy o zawodowców i chyba nie takie są jego zmiary.

Wlasnie w tym sek ze podobno ta puszka celuja w D810 - dopiero pozniej ma wyjsc cos ala 6D/D750....do tego co do zawodowcow - moj post #18 apropo Kenneth Sporsheim - zostal on ambasadorem Pentaxa/Ricoha na Norwegie - ponoc w kazdym Panstwie chca takie osoby miec - ciekawy ruch.

Co do szkiel - sa dwa nowe - ponoc 70-200 ma lepsza rozdzielczosc nic u konkurencji - ciekaw jestem pierwszych testow. Wiele starszych szkiel kryje FF, dodajmy do tego Sigme, Tamrona to juz na starcie maja lepiej niz kiedys C i N,a takze ostatnio Sony.

jaś
10-02-2015, 08:58
Crop ma sporo zalet w makro, sporcie czy fotografii przyrody. W krajobrazie i architekturze raczej nie ustępuje FF.

o jakich zaletach cropa w przypadku krajobrazy piszesz? bo moje osobiste doświadczenie podpowiada mi coś innego.
miałem cropa, mam FF - robię sporo krajobrazu - crop (a w szczególności obrazek z niego) niestety nie wytrzymuje porównania z FF.

akustyk
10-02-2015, 11:59
Co do szkiel - sa dwa nowe - ponoc 70-200 ma lepsza rozdzielczosc nic u konkurencji - ciekaw jestem pierwszych testow. Wiele starszych szkiel kryje FF, dodajmy do tego Sigme, Tamrona to juz na starcie maja lepiej niz kiedys C i N,a takze ostatnio Sony.
ja bym od innej strony zaczal: "dlaczego ktos wybralby FF Pentaksa zamiast Canona, Nikona czy chocby Playstation?".
jedna odpowiedz dla mnie to: bo mam szafke dobrych szkiel PK.
druga: bo podobaja mi sie stalki Limited.

innych nie bardzo widze. poza limitedami szklarnia PK pokrywajaca pelna klatke generalnie lezy i raptem dwa nowe obiektywy tego nie zimenia. trzeba wiecej. a wlasciwie duzo wiecej, zeby przekonac kogos, ze ma sens wlozenie kilku tysiecy Euro w firme, ktora ostatnimi latami skupiala sie niemal wylacznie na wariantach kolorystycznych. przesadzam, ale to jest ten kierunek rozumowania: jak Pentax zamierza sprzedac swoj system FF? bo to nie o sam jeden jedyny korpus chodzi.




miałem cropa, mam FF - robię sporo krajobrazu - crop (a w szczególności obrazek z niego) niestety nie wytrzymuje porównania z FF.
zgadzam sie. nie ma zadnego porownania miedzy jakoscia obrazka FF a cropa do krajobrazu.

jest jedna zaleta: jesli ktos nie foci ze statywu a ze szlaku w przyzwoitych warunkach oswietleniowych to crop daje mniejszy i lzejszy zestaw i ma przewage trzymania w lape - do uzyskania tej samej GO wystarczy mniej przymknac obiektyw, wiec latwiej utzymac niskie ISO. w praktyce, jesli foci sie w srodku wiosennego czy jesiennego dnia, to to jest mniej wiecej tyle roznicy co miedzy zalozeniem polara a nie. to nie jest tak trywialna roznica

namoamo
10-02-2015, 12:29
Akustyk strasznie mędrkujesz. Nie każdy fotograf to onanista sprzętowy, nie dla każdego milion szkieł jest zaletą. To nie jest nowy gracz na rynku, tylko stara marka z tradycjami, fajnie że coś robią.

Kolekcjoner
10-02-2015, 12:37
Co do szkiel - sa dwa nowe - ponoc 70-200 ma lepsza rozdzielczosc nic u konkurencji - ciekaw jestem pierwszych testow. Wiele starszych szkiel kryje FF, dodajmy do tego Sigme, Tamrona to juz na starcie maja lepiej niz kiedys C i N,a takze ostatnio Sony.

Pytanie jak te starsze szkła będą zachowywać się na FF, bo praktyka pokazuje że z tym bywa różnie.
"Kiedyś C i N" - to chyba mowa o początkach fotografii ;).

Problem jest w tym, że w C /i w Nikonie pewnie też/ jest z grubsza rzecz biorąc ze 60 szkieł systemowych do wyboru + kundle i to czasem z rodowodem (jak choćby Cajsy ;)). Z tym się będą musieli marketyjerowcy ;) Pentaxa zmierzyć.
Wytłumaczyć te ochy i achy garstce fanów systemu nie będzie trudno ale z całym szacunkiem to nie na nich się zarabia.

@namoamo - dla Ciebie może mędrkuje dla innych pisze jak się rzeczy realnie mają.
Nie rozumiem też co ma onanizm sprzętowy do możliwości wyboru. Onanistą może być ktoś kto ma jedno szkło - bez sensu to jest takie generalizowanie.

Tomasz.
10-02-2015, 12:46
Jak ktoś już wspominał seria L pentaxa kryje ff, do tego sigmy dg, tamront di i wcale nie jest tak źle. Jak do tego dodamy pk, pk-m, pk-a, samyangi, dobre działanie z m42 itp. To wcale nie jest źle. Szczególnie jeśli puszka zaoferowała by tyle co 5d... za cenę 6d. Może profesjonaliści odrazu się nie rzucą ale amatorom mogło by to pasować. Szczególnie jeśliby zaoferowali matówkę taką jak w pentax super a. A sporo amatorów ze względu na budżet sięga po starą optykę.

A co do lustrzanek cropów. Wydaje się że ich czas powoli mija... FF tanieje, bezlusterkowce depczą im po piętach... A dzwiganie zestawu typu canon xxxd/xxxxd do tego ze dwa czy trzy obiektywy, statyw, lampa, może jakiś pilot czy transmiterki jest już sporym wyzwaniem. Dla porównania podobny zestaw z przytaczanym wcześniej fuij x-pro byłby i mniejszy obiętościowo i wagowo. A jakość porównywalna. Dlatego wielu ludzi robiących zdjęcia przy okazji po drodze wybierze to co mniejsze. W góry biorąc tonę szpeju odrzuca się zbędny balast.

namoamo
10-02-2015, 12:48
Gdyby tak się rzeczy realnie miały, to by nie było tematu Pentaxa FF.
Po co, na co i dla kogo to zwykłe bicie piany.

akustyk
10-02-2015, 13:30
A co do lustrzanek cropów. Wydaje się że ich czas powoli mija... FF tanieje, bezlusterkowce depczą im po piętach... A dzwiganie zestawu typu canon xxxd/xxxxd do tego ze dwa czy trzy obiektywy, statyw, lampa, może jakiś pilot czy transmiterki jest już sporym wyzwaniem.

Canon xxxD docelowo bedzie tez bedzie bezlusterkowcem. docelowo z znaczniu okolo 5 lat, moze krocej. to akurat jest czysta ekonomia - brak lustra to duze oszczednosci na konstrukcji aparatu (duzo mniej czesci) i obsludze gwarancyjnej (duzo mniej awarii). ale co do xxD to juz nie wiem. byc moze z czasem ale na pewno pozniej niz xxxD. wiele zalezy od rynku.

Canon ma tylko jeden wielki problem - klasyczny bagnet EF ma bardzo duzy flange, co wyklucza konstrukcje naprawde malych aparatow. wiec bezlusterkowosc jako taka nie daje tu wielkich mozliwosci.



Dlatego wielu ludzi robiących zdjęcia przy okazji po drodze wybierze to co mniejsze. W góry biorąc tonę szpeju odrzuca się zbędny balast.
ale tez robiac zdjecia sporadycznie nie kupuje sie sprzetu za bardzo gruba kase. Fuji na pewno nie jest przykladem budzetowki, badzmy realni. rowniez ma problem zwiazany z bardzo krotkim flangem bagnetu X - do tego sie nie da zrobic naprawde malych szkiel szerokokatnych, w szczegolnosci zoomow (zobacz ogora 10-24!). a juz majac wybor miedzy np X-E2 + 10-24 a 760D + 10-18 bedziesz sie solidnie zastanawiac, czy ta roznica w cenie (na korzysc Canona!) nie przewazy jednak odrobine wiekszego gabarytu calosci ;)

Tomasz.
10-02-2015, 13:40
Nie mówiłem o sobie, ja tam dziwigam mojego canona. ;-) Ale moja siostra jest alpinistą... i jej lustrzanka leży prawie nie używana, bo jednak na wyjeździe nastawia się na wspinanie, a jak przy okazji można przywieść dobre jakościowo zdjęcia to tylko plus, szczególnie jak uda się coś z nich sprzedać. A chodząc w stylu alpejskim nie wezmą tony sprzętu.

Wiem że przykład może i skrajnie specyficzny ale jednak... No i nie określiłbym tego ich fotografowania jako bardzo sporadycznego. Dużą część roku siedzą jak nie w skałach to w górach i tak w koło...

Kolekcjoner
10-02-2015, 13:40
Gdyby tak się rzeczy realnie miały, to by nie było tematu Pentaxa FF.
Po co, na co i dla kogo to zwykłe bicie piany.
Ale jak Ciebie to nie interesuje to co za problem? Są jednak tacy co mają coś niecoś do powiedzenia w temacie i po to jest ten wątek.


Canon xxxD docelowo bedzie tez bedzie bezlusterkowcem. docelowo z znaczniu okolo 5 lat, moze krocej. to akurat jest czysta ekonomia - brak lustra to duze oszczednosci na konstrukcji aparatu (duzo mniej czesci) i obsludze gwarancyjnej (duzo mniej awarii). ale co do xxD to juz nie wiem. byc moze z czasem ale na pewno pozniej niz xxxD. wiele zalezy od rynku.

Wiadomo że ciężko być prorokiem ale ja myślę że to nastąpi szybciej. Podejrzewam że prędzej nastąpi to niż wyeliminowanie cropa.

zdebik
10-02-2015, 15:12
Pentax bedzie kusil trybem selfie

Ricoh Imaging Presents: Pentax K-S2: http://youtu.be/kJ_-s93PI5Q

Bechamot
10-02-2015, 15:25
Pentax bedzie kusil trybem selfie

Ricoh Imaging Presents: Pentax K-S2: http://youtu.be/kJ_-s93PI5Q

ha , ha , ha ..
to zadecyduje o sukcesie komercyjnym

jeszcze do tego pare opcji:
-upiekszajaca
-usuwajaca zmarszczki.
-wybielajaca zeby
-odmladzajaca
- zmieniajaca kolor wlosow
-wybor fryzury
-przykrywajaca lysine
itd

a P FF podbije swiat :-))

Cień
10-02-2015, 16:05
Pentax za to ma średni format.

renes
10-02-2015, 16:57
innych nie bardzo widze. poza limitedami szklarnia PK pokrywajaca pelna klatke generalnie lezy i raptem dwa nowe obiektywy tego nie zimenia. trzeba wiecej. a wlasciwie duzo więcej..


znowu przesadzasz... niewiele jest osób, które kupują sprzęt od razu z całą szklarnią - kupowałeś tak kiedyś? - większości wystarczy na początek puszka i 2-3 szkła, za pół roku następne, potem kolejne, tak to w zdecydowanej większości wygląda, a nie - sorry - jak twój straszak o braku "całej szklarni". Jeśli puszka jest rewelacyjna - a czuję że ta Pentaxa może zostawić 6D, 5DIII w tyle - to wielu ją kupi i wytrzyma z 2-3 szkłami przez rok.

akustyk
10-02-2015, 17:09
znowu przesadzasz... niewiele jest osób, które kupują sprzęt od razu z całą szklarnią - kupowałeś tak kiedyś? - większości wystarczy na początek puszka i 2-3 szkła,

no ale mi wlasnie o te 2-3 chodzi: 17-35, 28-70 i 70-200. z tej listy widze tylko 70-200. dwoch pozostalych mozna poszukac w szklach z epoki filmu - ich spodziewana jakosc w cyfrze jest beznadziejna do porazajaco beznadziejna.



za pół roku następne, potem kolejne, tak to w zdecydowanej większości wygląda, a nie - sorry - jak twój straszak o braku "całej szklarni". Jeśli puszka jest rewelacyjna - a czuję że ta Pentaxa może zostawić 6D, 5DIII w tyle - to wielu ją kupi i wytrzyma z 2-3 szkłami przez rok.
albo tez poczeka na szkla i ich cene i dopiero wtedy zastanowi sie nad zakupem...

zdebik
10-02-2015, 17:47
albo tez poczeka na szkla i ich cene i dopiero wtedy zastanowi sie nad zakupem...

I to jest chyba najlepsza opcja dla przyszlych nabywcow.

IMO stare szkla nalezy traktowac jako ciekawostke. Bez AF reportaz czy nawet sesja w studio gdy placi sie za kazda godzine, moze skonczyc sie siwymi wlosami w najlepszym przypadku.

Do macro starsze szkla powinny byc ok.

renes
10-02-2015, 18:21
no ale mi wlasnie o te 2-3 chodzi: 17-35, 28-70 i 70-200. z tej listy widze tylko 70-200. dwoch pozostalych mozna poszukac w szklach z epoki filmu - ich spodziewana jakosc w cyfrze jest beznadziejna do porazajaco beznadziejna.


W serii DA-Limited są szkła FF z genialną jakością, które powinny sprawdzić się na cyfrze... więc jest też 70-200/2.8, zapowiadane są na ten rok inne szkła, podejrzewam że wśród nich będzie 24-70/2.8, wystarczy jak ten jeden wyjdzie to będzie więcej niż lepiej na jeden rok. Nie wygląda to źle, trochę cierpliwości, a w przyszłym roku część Pro będzie miała już co wybrać.

akustyk
10-02-2015, 21:14
W serii DA-Limited są szkła FF z genialną jakością, które powinny sprawdzić się na cyfrze... więc jest też 70-200/2.8, zapowiadane są na ten rok inne szkła, podejrzewam że wśród nich będzie 24-70/2.8

no wlasnie tez watpie, zeby premiera takiego korpusu FF miala miejsce bez standardowego zooma 24-70(80), gdzie biorac pod uwage polkce cenowa to raczej wlasnie bedzie wersja f/2.8

co do reszty, no to sie juz zobaczy.

zysk
10-02-2015, 21:29
czuję że ta Pentaxa może zostawić 6D, 5DIII w tyle
Możliwe,ale tylko w testach : jakichś DxO lub podobnych.
Różnice na wykresach będą promilowe co i tak nie przełoży się na jakość fotek ,
bo to zależne bardziej jest od fotografującego.
K-5 we wszystkich testach magazynów foto wygrywał z 60D ,
a i tak był sprzedawany w ilościach śladowych w porównaniu z 60D.
Wciąż mowa o jakości obrazka ,a o AF nie ma rewelacji .
Dla niektórych zastosowań jest to sprawa kluczowa.

jaad75
10-02-2015, 22:56
Ileż można "ze znawstwem" dyskutować o systemie, o którym wie się tyle co nic?
Po pierwsze, w momencie wejścia FF na rynku mają być 3 podstawowe zoomy reporterskie w zakresie 15-200. Jeden już wyszedł, pozostałe 2 są na roadmapie. Do tego uniwersalny zoom - też na roadmapie.
Czyli w momencie wyjścia puszki dostępne będą:

DFA* 15-30/2.8 (zakres przybliżony)
DFA* 24-70/2.8
DFA 24-105 (brak danych co do światła i ogniskowych)
DFA* 70-200/2.8
DFA 150-450/4.5-5.6

DFA 50/2.8 Macro
DFA 100/2.8 Macro

FA 31/1.8 Limited
FA 35/2
FA 43/1.9 Limited
FA 50/1.4
FA 77/1.8 Limited

Wszystkie te obiektywy są obiektywami z definicji pełnoklatkowymi, dostępnymi jako nowe w sklepach.
Do tego szkieł DA przetestowanych na (cyfrowej i analogowej) pełnej klatce mamy:

DA 35/2.4
DA 40/2.8 Limited
DA 50/1.8
DA* 55/1.4
DA 70/2.4 Limited
DA* 200/2.8
DA* 300/4

To daje 19 szkieł gotowych na dzień dobry do użycia, w systemie, który jak twierdzicie startuje od zera. Oczywiście, system jest tu póki co dziurawy, ale nie jest wcale taki ubogi jak twierdzicie.

BTW, nie wspominam tu o szkłach, które wprawdzie kryją FF, ale winietują powyżej przeciętnej (np. DA 560/5.6) itd., czy takich, które kryją FF w części zakresu.
Wszystkie szkła niepełnoklatkowe będzie można używać oczywiście w trybie cropa, jeśli ktoś chce.

Kolejna rzecz, to stare szkła - przestańcie opowiadać głupoty o tym, że starsze szkła Pentaksa, to wyłącznie manuale - wszystkie szkła FA i F, to szkła z autofokusem i jest ich kolejne kilkadziesiąt do dyspozycji, choć oczywiście niemal wszystkie dostępne wyłącznie na rynku wtórnym. Część jest zwyczajnie słaba, ale jest tam kilka rewelacyjnych obiektywów, które warto mieć.

Można wymienić dużo wad systemu Pentaksa, ale wieczna mantra o tym, jak to rzekomo nie ma co pod niego podpiąć (albo ewentualnie, że można podpiąć tylko stare manuale) jest męcząca i daleka od prawdy.

Podobnie zresztą jak mantra o jego słabym autofokusie.

zysk
10-02-2015, 23:20
jaad75 jesteś użytkownikiem forum pentaxa od 2006 rokudo dziś,więc jesteś zdeklarowanym pentalibem.
Ja do 2013 przez 8 lat byłem użytkownikiem Pentaxa .Takich użytkowników Pentaxa jak ja jest na tym forum więcej,
więc bądź uprzejmy nie pieprzyć w stylu:
Ileż można "ze znawstwem" dyskutować o systemie, o którym wie się tyle co nic?
Dziękuję

jaad75
10-02-2015, 23:31
Powyższe nie było akurat do Ciebie.

renes
10-02-2015, 23:38
Można wymienić dużo wad systemu Pentaksa, ale wieczna mantra o tym, jak to rzekomo nie ma co pod niego podpiąć (albo ewentualnie, że można podpiąć tylko stare manuale) jest męcząca i daleka od prawdy.
Podobnie zresztą jak mantra o jego słabym autofokusie.

Bo to mantrują "canoniarze" :)

Fajnie, że wymieniłeś te wszystkie obiektywy, miałem właśnie napisać że przecież wiele obiektywów AF Canona/Nikona z epoki filmu dobrze się sprawdza dziś na ich cyfrówkach, a tu odmawiają tego Pentaxowi.

jaad75
10-02-2015, 23:42
Wszystkie szkła które wymieniłem, to obiektywy w aktualnej ofercie, większość nie jest "z epoki filmu":


https://canon-board.info/imgimported/2015/02/PentaxKmountlensroadmap2015updated-2.jpg
źródło (http://photorumors.com/wp-content/uploads/2015/02/Pentax-K-mount-lens-roadmap-2015-updated.jpg)

Starych szkieł jest znacząco więcej.

zysk
10-02-2015, 23:44
Powyższe nie było akurat do Ciebie.
Dziękuję za potwierdzenie,wcale tego nie odebrałem osobiście.
Krótki OT w sprawie Pentaxa:
-polskie forum Pentaxa jest"wyrocznią" i piaskownicą przyjaciół a nie obiektywnym forum fotograficznym
-rzetelnym forum pentaxa i fotograficznym jest tylko pentaxforums.com
-moja migracja z Pentaxa nastąpiła nie z powodu "marności" sprzętu tylko z potrzeby nowych doświadczeń
-nigdy złego słowa o Pentaxie nie powiedziałem,wręcz przeciwnie.

renes
10-02-2015, 23:56
Wszystkie szkła które wymieniłem, to obiektywy w aktualnej ofercie, większość nie jest "z epoki filmu":

http://photorumors.com/wp-content/uploads/2015/02/Pentax-K-mount-lens-roadmap-2015-updated.jpg

Starych szkieł jest znacząco więcej.


Gdy chodzi o obecne stałki FF, które są najlepsze - czyli prawdopodobnie najlepiej sprawdzą się na nowej matrycy 36MP?

jaad75
10-02-2015, 23:58
-polskie forum Pentaxa jest"wyrocznią" i piaskownicą przyjaciół a nie obiektywnym forum fotograficznymAni to moja piaskownica, ani przyjaciele, ale zdecydowanie nie nazwałbym tego forum nieobiektywnym, zwłaszcza, że wielu użytkowników używa tam sprzętu różnych firm.


-rzetelnym forum pentaxa i fotograficznym jest tylko pentaxforums.comNo to tu pojechałeś grubo...:p



-moja migracja z Pentaxa nastąpiła nie z powodu "marności" sprzętu tylko z potrzeby nowych doświadczeń
-nigdy złego słowa o Pentaxie nie powiedziałem,wręcz przeciwnie. To brzmi jakbyś czuł potrzebę tłumaczenia się. ;)

BTW, nie pamiętam skąd znam Twojego nicka - z forum Pentaksa, czy z Cyberfoto?

Lucas1981r
11-02-2015, 00:08
ja bym od innej strony zaczal: "dlaczego ktos wybralby FF Pentaksa zamiast Canona, Nikona czy chocby Playstation?".
jedna odpowiedz dla mnie to: bo mam szafke dobrych szkiel PK.
druga: bo podobaja mi sie stalki Limited.

innych nie bardzo widze. poza limitedami szklarnia PK pokrywajaca pelna klatke generalnie lezy i raptem dwa nowe obiektywy tego nie zimenia. trzeba wiecej. a wlasciwie duzo wiecej, zeby przekonac kogos, ze ma sens wlozenie kilku tysiecy Euro w firme, ktora ostatnimi latami skupiala sie niemal wylacznie na wariantach kolorystycznych. przesadzam, ale to jest ten kierunek rozumowania: jak Pentax zamierza sprzedac swoj system FF? bo to nie o sam jeden jedyny korpus chodzi.


trzecia: cena - przypuszczalna cena - co chodza plotki to ok 2tys.Euro - przy cenie D810 i 5D MIII moze zwabic wiele osob, nawet jak bedzie ciut wieksza - znajac Pentaxa cena szybko opadnie :)
czwarta: osiagi i ergonomia - zobaczymy co z tym bedzie - ponoc juz sie chwala ze ma miec najlepszy wizjer w swoje klasie.

Co do kolorostyki sie zgadzam/nie zgadzam - kwestia gustu - ale widze ze nie zrozumiales dlaczego - wiekszosc puszek na swiecie sprzedawana jest w Japonii i Chinach - a tam takie *******y lubia - nawet wrecz kochaja - wiec nie ma co sie dziwic - to pokazuje ze patrza w strone klientow co lubia. I nie zgodze sie ze tylko do kolorystki w swojej klasie taki k-50/K-5/K-5II/s czy K-3 to bardzo dobre aparaty - dajace wiecej w sobie niz puszki Canona w tym samum segmencie.
dla ciekawostki cytuje jednego z forumowiczow z pentax.org.pl
" dokumenty finansowe Ricoha....Wyniki (przychody ze sprzedaży aparatów cyfrowych) za pierwsze trzy kwartały roku finansowego 2014 (mln ÂĽ):
- Japonia - 75,7
- obie Ameryki - 3,7
- Europa, Afryka, Środkowy Wschód - 5,4
- reszta świata - 4,6

Taka ciekawostka - cyfrówki to 5,5% przychodów Ricoha..."



Pentax bedzie kusil trybem selfie

Ricoh Imaging Presents: Pentax K-S2: http://youtu.be/kJ_-s93PI5Q

No tak...bo niektore aparaty konkurencji tego nie posiadaja... LOL :) Za to jedyny (chyba) aparat ktory jest uszczelniony pomimo obrotowego ekranu - o tym juz nie wspomniales? :mrgreen:

jaad75
11-02-2015, 00:19
Gdy chodzi o obecne stałki FF, które są najlepsze - czyli prawdopodobnie najlepiej sprawdzą się na nowej matrycy 36MP? Nie wiem które są "najlepsze", bo to trzebaby przetestować w obiektywnych warunkach. Widziałem Limitedy FA na 24MPix matrycy - są bardzo ok choć 31 w rogach zauważalnie aberruje. DA70 też jest dobre, choć oficjalnie nie jest pełnoklatkowe. DA300 jest świetna, DA200 też bardzo dobra. Nie widziałem FA35/2, a spodziewam się niezłej pracy. DA50/1.8 widziałem tylko na filmie, podobnie jak DA35/2.4. DA40 Ltd widziałem na Canonie 5DII, też dawało radę bez problemu.

--- Kolejny post ---


trzecia: cena - przypuszczalna cena - co chodza plotki to ok 2tys.Euro - przy cenie D810 i 5D MIII moze zwabic wiele osob, nawet jak bedzie ciut wieksza - znajac Pentaxa cena szybko opadnie To jest cena rzucona na Pentaxeros, a jest ona delikatnie mówiąc nierealna. Spodziewałbym się ceny w okolicach obecnej ceny D810, czyli trochę wyżej niż 5DIII. Pentax najwyraźniej nie będzie grał ceną (patrz ceny nowych obiektywów DFA), a jakością. Mnie osobiście bardzo takie podejście odpowiada.

--- Kolejny post ---


Za to jedyny (chyba) aparat ktory jeszcz uszczelniony pomimo obrotowego ekranu - o tym juz nie wspomniales? Nie jedyny aparat i nawet nie jedyna lustrzanka.

Lucas1981r
11-02-2015, 00:53
To jest cena rzucona na Pentaxeros, a jest ona delikatnie mówiąc nierealna. Spodziewałbym się ceny w okolicach obecnej ceny D810, czyli trochę wyżej niż 5DIII. Pentax najwyraźniej nie będzie grał ceną (patrz ceny nowych obiektywów DFA), a jakością. Mnie osobiście bardzo takie podejście odpowiada.

--- Kolejny post ---

Nie jedyny aparat i nawet nie jedyna lustrzanka.

Tez uwazam ze najlepsza decyzja bylo by wejsc w segment FF przez najlepsza jakosc.
ps.ktora jeszcze lustrzanka z gibanym ekranikiem jest uszczelniona?

renes
11-02-2015, 00:54
Nie wiem które są "najlepsze", bo to trzebaby przetestować w obiektywnych warunkach. Widziałem Limitedy FA na 24MPix matrycy - są bardzo ok choć 31 w rogach zauważalnie aberruje. DA70 też jest dobre, choć oficjalnie nie jest pełnoklatkowe. DA300 jest świetna, DA200 też bardzo dobra. Nie widziałem FA35/2, a spodziewam się niezłej pracy. DA50/1.8 widziałem tylko na filmie, podobnie jak DA35/2.4. DA40 Ltd widziałem na Canonie 5DII, też dawało radę bez problemu.


Czy jakieś stałki są jeszcze produkowane w Japonii (poza Limited, która chyba jest tylko Japan?), czy już wszystkie Made in Vietnam?

jaad75
11-02-2015, 01:27
ps.ktora jeszcze lustrzanka z gibanym ekranikiem jest uszczelniona? Z aktualnych modeli - D750, ze starszych - Olympusy E-3 i E-5.

--- Kolejny post ---


Czy jakieś stałki są jeszcze produkowane w Japonii (poza Limited, która chyba jest tylko Japan?), czy już wszystkie Made in Vietnam? Wszystkie Limitedy, łącznie z serią FA, która jeszcze kilka lat temu była produkowana w całości w Japonii, są w tej chwili składane w Wietnamie. Nie wiem jak FA35 i FA50, bo osobiście spotkałem się tylko z wersjami MIJ, ale ponieważ wróciły do oferty, to być może, że wznowili je również w Wietnamie, bo o ile mi wiadomo, Pentax nie ma obecnie żadnej fabryki obiektywów w Japonii. Jest oczywiście teoretycznie możliwe, że korzystają ze starych japońskich zapasów.

Lucas1981r
11-02-2015, 01:34
Czyli tak jak myslalem - zadna puszka w tej chwili w klasie APS-C/w tym segmencie nie jest produkowana. ;)

Myslisz ze mieliby jeszcze takie zapasy?
Ciekaw jestem tych nowych obiektywow co maja puscic w niedlugim czasie.

jaad75
11-02-2015, 01:46
zadna puszka w tej chwili w klasie APS-CŻadna lustrzanka APS-C, chyba, że SLT zaliczysz do lustrzanek. A w "tym segmencie", to się już zgadza - tylko Pentax ma uszczelniane puszki entry level - z ruchomym ekranikiem, czy bez...

solti
11-02-2015, 01:50
ktora jeszcze lustrzanka z gibanym ekranikiem jest uszczelniona?
Wg danych producenta Canon 70D;)

jaad75
11-02-2015, 01:58
Wg danych producenta Canon 70DA faktycznie, zapomniałem...

Kolekcjoner
11-02-2015, 12:32
Ileż można "ze znawstwem" dyskutować o systemie, o którym wie się tyle co nic?
Po pierwsze, w momencie wejścia FF na rynku mają być 3 podstawowe zoomy reporterskie w zakresie 15-200. Jeden już wyszedł, pozostałe 2 są na roadmapie. Do tego uniwersalny zoom - też na roadmapie.
Czyli w momencie wyjścia puszki dostępne będą:

DFA* 15-30/2.8 (zakres przybliżony)
DFA* 24-70/2.8
DFA 24-105 (brak danych co do światła i ogniskowych)
DFA* 70-200/2.8
DFA 150-450/4.5-5.6

DFA 50/2.8 Macro
DFA 100/2.8 Macro

FA 31/1.8 Limited
FA 35/2
FA 43/1.9 Limited
FA 50/1.4
FA 77/1.8 Limited

Wszystkie te obiektywy są obiektywami z definicji pełnoklatkowymi, dostępnymi jako nowe w sklepach.
Do tego szkieł DA przetestowanych na (cyfrowej i analogowej) pełnej klatce mamy:

DA 35/2.4
DA 40/2.8 Limited
DA 50/1.8
DA* 55/1.4
DA 70/2.4 Limited
DA* 200/2.8
DA* 300/4

Dzięki za to zestawienie. Wreszcie mowa o konkretach.
To pokazuje, że póki co walka w zdobywaniu rynku FF dla P będzie bardzo ciężka (tak jak zresztą to było powiedziane wcześniej). Mam wrażenie graniczące z pewnością że to będzie całkowita nisza.

jaad75
11-02-2015, 13:05
Do tego szkieł DA przetestowanych na (cyfrowej i analogowej) pełnej klatce mamy:

DA 35/2.4
DA 40/2.8 Limited
DA 50/1.8
DA* 55/1.4
DA 70/2.4 Limited
DA* 200/2.8
DA* 300/4

To daje 19 szkieł gotowych na dzień dobry do użycia, w systemie, który jak twierdzicie startuje od zera. Oczywiście, system jest tu póki co dziurawy, ale nie jest wcale taki ubogi jak twierdzicie.

BTW, nie wspominam tu o szkłach, które wprawdzie kryją FF, ale winietują powyżej przeciętnej (np. DA 560/5.6) itd., czy takich, które kryją FF w części zakresu.
Wszystkie szkła niepełnoklatkowe będzie można używać oczywiście w trybie cropa, jeśli ktoś chce.

Kolejna rzecz, to stare szkła - przestańcie opowiadać głupoty o tym, że starsze szkła Pentaksa, to wyłącznie manuale - wszystkie szkła FA i F, to szkła z autofokusem i jest ich kolejne kilkadziesiąt do dyspozycji, choć oczywiście niemal wszystkie dostępne wyłącznie na rynku wtórnym. Część jest zwyczajnie słaba, ale jest tam kilka rewelacyjnych obiektywów, które warto mieć.A ten fragment celowo pominąłeś?
To, czego na początek brakuje, to jasne, szerokie stałki - można się posiłkować FA* 24/2, czy Sigmami, ale uzupełnienie oferty w tym zakresie jest najpilniejsze. Tyle, że wszystko po kolei - najważniejsze są podstawowe zoomy f/2.8 ze względu na target puszki.
I jeszcze jedno - to nie ma być "zawojowanie rynku", nikt przy zdrowych zmysłach nie spodziewa się wielkiej migracji pro do Pentaksa (choć paru na pewno przejdzie). Ta puszka i angażowanie pro do promocji systemu ma przede wszystkim służyć wizerunkowi i przyciągnąć ludzi w niższych segmentach, bo póki co wciąż to tam jest główny rynek zbytu DSLR. I IMHO Pentax ma tu o wiele większe szanse niż Sony próbując tego samego kilka lat temu, bo ma (w przeciwieństwie do ówczesnego Sony) dobre produkty również na niskich półkach.

namoamo
11-02-2015, 13:16
I jeszcze jedno - to nie ma być "zawojowanie rynku", nikt przy zdrowych zmysłach nie spodziewa się wielkiej migracji pro do Pentaksa (choć paru na pewno przejdzie).
Są wróżbici którzy tego nie rozumieją :)

Kolekcjoner
11-02-2015, 13:26
A ten fragment celowo pominąłeś?
Jasne - żeby pognębić biednego Pentaxa ;) :lol:.
Już poprawiłem ten niewybaczalny błąd w cytowaniu ;).



I jeszcze jedno - to nie ma być "zawojowanie rynku", nikt przy zdrowych zmysłach nie spodziewa się wielkiej migracji pro do Pentaksa (choć paru na pewno przejdzie).
Otóż to chciałoby się powiedzieć gdyby nie niektóre przepełnione entuzjazmem wypowiedzi sugerujące jakoby miała nastąpić jakaś zasadnicza zmiana na rynku związana z tą zapowiedzią.
Co do Sony to po pierwsze oni chyba sami nie byli przekonani do tego, że zwojują coś na rynku dslr a po drugie właśnie pokazuje co znaczy siła i przyzwyczajenie do marki.

Lucas1981r
11-02-2015, 14:34
Wg danych producenta Canon 70D;)

nie no hehe :) Nie porownujmy tych smiesznych uszczelnien w 70D do tego jak uszczelnia Pentax :) no i jeszcze dodajmy obiektywy uszczelnione WR.



Otóż to chciałoby się powiedzieć gdyby nie niektóre przepełnione entuzjazmem wypowiedzi sugerujące jakoby miała nastąpić jakaś zasadnicza zmiana na rynku związana z tą zapowiedzią.
Co do Sony to po pierwsze oni chyba sami nie byli przekonani do tego, że zwojują coś na rynku dslr a po drugie właśnie pokazuje co znaczy siła i przyzwyczajenie do marki.

Ale nikt przeciez nie napisal ze nastapi jakas wielka zmiana - ale moim zdaniem do gry o FF wejdzie powazny gracz - co powinno tylko cieszyc nas uzytkownikow/klientow ze wieksza bedzie konkurencja. Ta oferta bedzie bardziej skierowana dla nowych uzytkownikow co dopiero beda wchodzic w FF,ale nie skreslam tych co juz maja - patrzac na znajomych co maja D600/D700 5D MI czy II i mieli w planach cos nowszeo kupic - wiekszosc sie wstrzymuje czekajac do P pokaze.
Co do Sony - nigdy nie uwazalem ich za powaznego gracza - tyle czasu na rynku i nadal nie grzesza szklami - to juz w ostatnim czasie bardziej Fuji i Samsung atakuja bardziej do przodu. Wielu moich znajomych rzuczilo sie na NEXy - ale to tylko przez raklamy/marketing - teraz wiekszosc juz w tym nie siedzi.

akustyk
11-02-2015, 15:15
nie no hehe :) Nie porownujmy tych smiesznych uszczelnien w 70D do tego jak uszczelnia Pentax :) no i jeszcze dodajmy obiektywy uszczelnione WR.

ale na papierze czy w praktyce?

bo w praktyce to do uszczelnien nawet 30D czy 5D nie mam zastrzezen. korpusy katowane nawet w strugach deszczu na zimnym powietrzu i dzialaly mi bez zajakniecia.
70D, wiedzac ze ma lepsze uszczelnienia, nie wahalbym sie uzywac w takich samych warunkach. tyle co do wody bym nie wrzucal.

podejrzewam, ze podobne ograniczenie (wrzucanie do wody) obowiazuje tez Pentaksy. czy w strugach deszczu i zimnym powietrzu by przezyly ze swomi uszczelnieniami - nie wiem. podejrzewam ze tak,
jesli uszczelki sa rzeczywiscie lepsze, ale wytrzymalosc sprzetu i odpornosc na ciezkie warunki to nie tylko kwestia uszczelek.

zeby bylo jasne - zdecydowanie pewniej bym sie czul kupujac korpus z lepszymi uszczelkami. ale na pewno w przypadku Canona xD/xxD widzialem duzo wiecej odpornosci na wode niz jest deklarowana w prospektach.
na tyle, ze nie mialbym zadnych obaw przed uzytkowaniem chocby 6D (stosunkowo delikatny mechanicznie, jak na korpusy, ktorych uzywalem) w kazdych praktycznie warunkach poza moze lejaca sie woda.
to dla mnie w zasadzie max odpornosci jaka mozna miec bez obudowy podwodnej ;)



Ale nikt przeciez nie napisal ze nastapi jakas wielka zmiana - ale moim zdaniem do gry o FF wejdzie powazny gracz - co powinno tylko cieszyc nas uzytkownikow/klientow ze wieksza bedzie konkurencja.

ale przeciez dokladnie taka sama konkurencja Pentax juz byl w korpusach cropowych. gdzie kawalek tortu do podzialu jest o kilka rzedow wielkosci wiekszy niz w FF.
i to byly nieodmiennie od 10 lat jakies tam malenkie procenty udzialu rynku. co kaze przypuszczac, ze w FF sytuacja sie odmieni?



Ta oferta bedzie bardziej skierowana dla nowych uzytkownikow co dopiero beda wchodzic w FF,ale nie skreslam tych co juz maja - patrzac na znajomych co maja D600/D700 5D MI czy II i mieli w planach cos nowszeo kupic - wiekszosc sie wstrzymuje czekajac do P pokaze.
Co do Sony - nigdy nie uwazalem ich za powaznego gracza - tyle czasu na rynku i nadal nie grzesza szklami - to juz w ostatnim czasie bardziej Fuji i Samsung atakuja bardziej do przodu. Wielu moich znajomych rzuczilo sie na NEXy - ale to tylko przez raklamy/marketing - teraz wiekszosc juz w tym nie siedzi.
mamy na pewno bardzo innych znajomych. a na pewno twoi bardzo odrozniaja sie od ogolnej sredniej rynkowej.

jotes25
11-02-2015, 15:25
ale na papierze czy w praktyce?

bo w praktyce to do uszczelnien nawet 30D czy 5D nie mam zastrzezen. korpusy katowane nawet w strugach deszczu na zimnym powietrzu i dzialaly mi bez zajakniecia.
70D, wiedzac ze ma lepsze uszczelnienia, nie wahalbym sie uzywac w takich samych warunkach. tyle co do wody bym nie wrzucal.



Potwierdzam z praktyki. Teraz można też nabyć 7d2, który na pewno ma uszczelnienia na poziomie Pentaxa. Firma niszowa musi czymś się odróżniać od mainstreamu. Najlepiej jeśli będzie to coś niewymagającego potężnych nakładów R&D czyli np. uszczelki :lol:

Kolekcjoner
11-02-2015, 15:49
Ale nikt przeciez nie napisal ze nastapi jakas wielka zmiana - ale moim zdaniem do gry o FF wejdzie powazny gracz - co powinno tylko cieszyc nas uzytkownikow/klientow ze wieksza bedzie konkurencja. Ta oferta bedzie bardziej skierowana dla nowych uzytkownikow co dopiero beda wchodzic w FF,ale nie skreslam tych co juz maja - patrzac na znajomych co maja D600/D700 5D MI czy II i mieli w planach cos nowszeo kupic - wiekszosc sie wstrzymuje czekajac do P pokaze.
Co do znajomych to ja bym jednak się na nich nie oglądał. Ja mam takich że nie wyobrażam sobie co by musiał oferować Pentax żeby ich zmobilizować do przesiadki. Przy czym wszyscy co mają FF to bardzo świadomi użytkownicy mający pod FF już sporą szklarnię.
Co do konkurencji to na co liczysz w tym względzie?



Co do Sony - nigdy nie uwazalem ich za powaznego gracza - tyle czasu na rynku i nadal nie grzesza szklami - to juz w ostatnim czasie bardziej Fuji i Samsung atakuja bardziej do przodu. Wielu moich znajomych rzuczilo sie na NEXy - ale to tylko przez raklamy/marketing - teraz wiekszosc juz w tym nie siedzi.

Sony trudno lekceważyć. Ich potencjał nie pozwalał w każdym razie na bagatelizowanie ich jako poważnej konkurencji. Końcowo okazało się że jednak duopol jest tragicznie trudny do ruszenia.

jaad75
11-02-2015, 16:41
ale na papierze czy w praktyce?

bo w praktyce to do uszczelnien nawet 30D czy 5D nie mam zastrzezen. korpusy katowane nawet w strugach deszczu na zimnym powietrzu i dzialaly mi bez zajakniecia.
70D, wiedzac ze ma lepsze uszczelnienia, nie wahalbym sie uzywac w takich samych warunkach. tyle co do wody bym nie wrzucal.W praktyce.
forum.optyczne.pl :: Zobacz temat - Zabezpieczenie przeciwpyłowe sprzętu. (http://forum.optyczne.pl/viewtopic.php?t=26252)


ale przeciez dokladnie taka sama konkurencja Pentax juz byl w korpusach cropowych. gdzie kawalek tortu do podzialu jest o kilka rzedow wielkosci wiekszy niz w FF.
i to byly nieodmiennie od 10 lat jakies tam malenkie procenty udzialu rynku. co kaze przypuszczac, ze w FF sytuacja sie odmieni?Ale przecież tu wszystkie działania są widoczne jak na dłoni. Jakie są najbardziej popularne argumenty przeciw zakupowi Pentaksa? "Profesjonaliści tego nie używają", "jak się będziesz chciał przesiąść na FF, to będziesz musiał zmienić system", "brak profesjonalnych szkieł" (nawet jeśli pytający nie ma zamiaru takowych kupować i skończy co najwyżej na Sigmach i Tamronach), "słaba dostępność", "mały rynek wtórny". Trzy pierwsze argumenty zbijają za jednym zamachem (po to właśnie pro jakoambasadorzy marki), słaba dostępność, to kwestia zdecydowanie do rozwiązania, choć wymaga sporo pracy, duży rynek wtórny akurat w interesie Pentaksa nie jest, ale rozwinie się niejako sam, jeśli udział w rynku się podniesie. To nie pełna klatka ma się tu sprzedawać, a system jako taki, z głównym naciskiem na niską i średnią półkę, która już teraz jest ofertą co najmniej konkurencyjną do C i N. Oczywiście mówimy o gigantycznym sukcesie, jeśli udziały w rynku osiągną wartości dwucyfrowe, ale IMHO, przy konsekwentnym działaniu, taki cel jest możliwy, zwłaszcza biorąc pod uwagę praktycznie wycofanie się Sony z rynku DSLR.
Jedene wątpliwości jakie mam, to to, czy starczy im czasu na realizację tego planu, zanim DSLR-y same nie staną się sprzętem niszowym...

Sony trudno lekceważyć. Ich potencjał nie pozwalał w każdym razie na bagatelizowanie ich jako poważnej konkurencji. Końcowo okazało się że jednak duopol jest tragicznie trudny do ruszenia. Potencjał Ricoh jest podobny, a Pentax jest marką bardziej "nośną" fotograficznie, niż Sony. Poza tym, wydają się mieć znacznie lepiej przemyślany plan i wyglądają na bardziej cierpliwych w jego realizacji.

Kwapiszon
11-02-2015, 17:05
10 stron podniety na temat aparatu fotograficznego wydrukowanego na drukarce 3d :) Siła marki.

jaad75
11-02-2015, 17:10
Drukarki 3D są bardzo pożytecznym rozwiązaniem przy testowaniu różnych wariantów, zanim aparat będzie gotowy na tyle, by opłacało się tworzyć docelową obudowę.

pan.kolega
11-02-2015, 18:31
Co do Sony - nigdy nie uwazalem ich za powaznego gracza - tyle czasu na rynku i nadal nie grzesza szklami - to juz w ostatnim czasie bardziej Fuji i Samsung atakuja bardziej do przodu.

A Pentax to pojawił się na rynku wczoraj i dlatego nie grzeszy szkłami?:roll:

Sony nie doceniło konserwatyzmu tego rynku. Gdyby kupiło nazwę Minolta (nie wiem, czy była taka możliwość) mogłoby to wygladać zupełnie inaczej.

Natomiast z atakowaniem do przodu jest zwiazane ryzyko. To jest druga strona konkurencji. Te firmy, których z powodu konkurencji właśnie już dzisiaj nie ma wśród nas, zainwestowały dużo, ale nie w to co trzeba. Pentax był w trybie przetrwania i ostrożności ale jeśli pójdzie na całość a potem nic nie sprzeda, to może podzielić ich los, co by mnie zmartwiło. Więc nadmierny entuzjazm jest niebezpieczny.

Przykładem doskonale wykalkulowanego ryzyka i utrafionej wielkiej inwestycji i rewolucji zmieniajacej udziały w rynku było wprowadzenie systemu EOS przez Canona. Tak się to robi. Czy Ricoha stać na coś takiego?

Kwapiszon
11-02-2015, 18:35
Taa. Aparaty z drukarki 3d, szkła na roadmapie, stare szkła znakomite, tylko na optycznych zawsze trafia się wadliwe do testu. Daj spokój. Masz prowizję ? Żyjesz z reklamy ? Jedyna zaleta, to te 70 gumek w entry ? Niestety, obecnie Pentax to system dla leśnych dziadków przy komiku, opowiadających, jak to Limited 77/1.8 rysował, gdy jeszcze widziało się na własne oczy :D

--- Kolejny post ---


Przykładem doskonale wykalkulowanego ryzyka i utrafionej wielkiej inwestycji i rewolucji zmieniajacej udziały w rynku było wprowadzenie systemu EOS przez Canona. Tak się to robi. Czy Ricoha stać na coś takiego?

Pamiętacie, jaki był krzyk niezadowolenia ? Pozbycie się starego bagnetu to był ruch zapewniający dominację na dziesięciolecia.

akustyk
11-02-2015, 18:36
Ale przecież tu wszystkie działania są widoczne jak na dłoni. Jakie są najbardziej popularne argumenty przeciw zakupowi Pentaksa?

no i wlasnie w tym tkwi nieporozumienie. to jest firma o jakichs tam drobnych procentach udzialu na rynku. i nie chodzi o szukanie czemu ktos mialby jej nie wybrac, tylko wlasnie o przekonanie uzytkownikow, zeby wybrali Pentaksa FF zamiast Canona, Nikona czy Sony. czyli szukanie argumentow za Pentaksem a przeciw tym trzem podanym. to juz zupelnie, ale to zupelnie inne zadanie. bo Pentax poki co ani puszki nie ma, ani szkiel do niej. a Canon czy Nikon maja tego na peczki... a w przypadku Canona ponadto wiadomo, ze kupuje sie sprzet sprawdzony, bez babokow...

jaad75
11-02-2015, 20:10
A Pentax to pojawił się na rynku wczoraj i dlatego nie grzeszy szkłami?Pentax ma mnóstwo szkieł, ale rozmawiamy o tych, które są w aktualnej ofercie, a nie wszystkich (dajmmy na to AF), które kiedykolwiek wypuścił.


Gdyby kupiło nazwę Minolta (nie wiem, czy była taka możliwość) mogłoby to wygladać zupełnie inaczej.Ponoć nie było. Przeczytałem niedawno, że Konica-Minolta nie chciala się sprzedać jako całość (nadal istnieją), chcieli się tylko pozbyć działu fotograficznego. Tu jest też plus dla Ricoh - dział foto wraz z nazwą Pentax i tradycjami, a do tego Ricoh jako firma fotograficzna też ma swoją historię.


Natomiast z atakowaniem do przodu jest zwiazane ryzyko. To jest druga strona konkurencji. Te firmy, których z powodu konkurencji właśnie już dzisiaj nie ma wśród nas, zainwestowały dużo, ale nie w to co trzeba. Pentax był w trybie przetrwania i ostrożności ale jeśli pójdzie na całość a potem nic nie sprzeda, to może podzielić ich los, co by mnie zmartwiło. Więc nadmierny entuzjazm jest niebezpieczny.Tyle, że dział foto, to okolice 5% przychodów Ricoh - stać ich na tę zabawę.


Przykładem doskonale wykalkulowanego ryzyka i utrafionej wielkiej inwestycji i rewolucji zmieniajacej udziały w rynku było wprowadzenie systemu EOS przez Canona. Tak się to robi. Czy Ricoha stać na coś takiego? Tu nie chodzi o to, czy ich stać, bo jak widać tak, tylko, czy robi to we właściwym kierunku. Zmiana bagnetu przez Canona, choć była fatalnym ruchem jeśli chodzi o ówczesnych użytkownikow (wiem coś o tym, mój ojciec używał wtedy FD), była swego rodzaju odcięciem się od manualnych zaszłości i dała możliwość budowy nowoczesnego systemu, a w efekcie dominacji na wiele lat. Pentax zachował bagnet od 1975, co, choć przynosi mu chwałę wśród użytkowników, zwłaszcza dzisiaj jest dla niego utrudnieniem - IMHO, jeśli robić dużą rzeczywiście przyszłościową inwestycję, która może odwrócić proporcje na rynku, to lepiej robić to bez tego typu zaszłości. Zwłaszcza, że jak dla mnie dość oczywistym jest, że w perspektywie kilku(nastu) lat tradycyjne DSLR czeka stopniowe zejście do niszy w jakiej obecnie są powiedzmy dalmierze. I nie mówię tego z pozycji fana bezlusterkowców, a tym bardziej EVF, bo absolutnie nim nie jestem. Chodzi mi o to, że na tak długofalowe działanie na rynku DSLR, na jakie nastawił się Ricoh, zwyczajnie mu tych lat w miarę dobrej prosperity DSLR braknie.



Jedyna zaleta, to te 70 gumek w entry ? Niestety, obecnie Pentax to system dla leśnych dziadków przy komiku, opowiadających, jak to Limited 77/1.8 rysował, gdy jeszcze widziało się na własne oczy Właśnie po to jest ta przebudowa wizerunku, żeby co niektórzy na forach (w sklepach/czasopismach) przestali pisać/opowiadać takie bzdury.



i nie chodzi o szukanie czemu ktos mialby jej nie wybrac, tylko wlasnie o przekonanie uzytkownikow, zeby wybrali Pentaksa FF zamiast Canona, Nikona czy Sony.No i właśnie tego nie rozumiesz - nie chodzi o FF póki co. To jest słup reklamowy, który muszą obecnie mieć, żeby sprzedawać niżej na dobrym poziomie. Wystarczy, że przekonają tych kilkudziesięciu ambasadorów, którzy będą robić dużo szumu, oni przyciągną jeszcze choćby kilkudziesięciu. Przećwiczone to już mają na 645, tyle, że 645 w minimalnym stopniu wpływa na sprzedaż K, potrzeba takiego słupa w K i stąd FF.



a w przypadku Canona ponadto wiadomo, ze kupuje sie sprzet sprawdzony, bez babokow... Tyle, że od lat nieco poniżej standardów obrazowania i mocno "poobcinany", żeby tylko mieścił się na "półkach", na które producent go wtłoczył.

Kolekcjoner
11-02-2015, 20:18
Potencjał Ricoh jest podobny, a Pentax jest marką bardziej "nośną" fotograficznie, niż Sony. Poza tym, wydają się mieć znacznie lepiej przemyślany plan i wyglądają na bardziej cierpliwych w jego realizacji.
No to czegoś tu jednak nie rozumiem. Co im w takim razie przeszkadza odkroić większy kawałek tortu w obecnej chwili? FF jest niszą samą w sobie i pchanie się na ten niesamowicie konkurencyjny rynek co ma zmienić?
Nie wiem, chyba że strategia polega na tym, że boją się odpływu dotychczasowych uźytkowników i FF to jest recepta na przetrwanie systemu? Pytanie czy zdążą to zrobić zanim inni nie wyjdą z dslr na dobre?

jaad75
11-02-2015, 20:33
Co im w takim razie przeszkadza odkroić większy kawałek tortu w obecnej chwili? FF jest niszą samą w sobie i pchanie się na ten niesamowicie konkurencyjny rynek co ma zmienić? Potrzebują czasu na realizację. Ricoh przejął Pentaksa w 2011, dopiero od 2013 zaczęły pojawiać się produkty, które zostały opracowane w pełni pod jego rządami, a prawdziawa ofensywa ma się zacząć dopiero w tym roku. Poza tym, wciąż trzeba mieć na uwadze jaki kawałek tortu jest ewentualnie do przejęcia - IMHO bardzo optymistyczny wynik i wielki sukces całej kampanii to byłoby zwiększenie póki udziału do kilkunastu procent. Realnie patrząc, to już samo zauważalne zwiększenie, udziału w rynku będzie sukcesem.


Nie wiem, chyba że strategia polega na tym, że boją się odpływu dotychczasowych uźytkowników i FF to jest recepta na przetrwanie systemu?Owszem to na pewno też mają na uwadze.


Pytanie czy zdążą to zrobić zanim inni nie wyjdą z dslr na dobre? A no właśnie...

zysk
11-02-2015, 20:39
Zainteresowani fotografią wiedzą co to jest Pentax.Potencjalni niezorientowani kilenci chcący kupić lustrzankę
ominą Pentaxa,Ricoha,Panasonica,Samsunga i Fuji.
Skupią się na C,N,S. Bo te sprzęty widać ,słychać i czuć.
Czy ktoś widział reklamę Pentaxa w Polsce ?
CB jest skutecznym "ambasadorem " dla Canona.Polskie forum Pentaxa dla Pentaxa ,raczej odwrotnie.
Amerykańskie pentaxforums.com jest potężnym narzędziem marketingowym i gdyby komukolwiek zależało
na zwiększeniu sprzedaży sprzętu Pentaxa wziąłby z tego przykład.
Na CB Pentax jest raczej chwalony ,na Pentaxowym forum C i N są opisywane z lekceważeniem.
To trochę w oderwaniu od FF Pentaxa,ale w kotekście ilości Pentaxów FF,
które mogą być sprzedane w Polsce i ile kasy Ricoh włoży w cyfrówki a nie drukarki czy kopiarki.

zdebik
11-02-2015, 20:41
Tyle, że od lat nieco poniżej standardów obrazowania i mocno "poobcinany", żeby tylko mieścił się na "półkach", na które producent go wtłoczył.

Panowie, no tak od czasu dxo Canon przestal robic zdjecia ;)

jaad75
11-02-2015, 21:20
Potencjalni niezorientowani kilenci chcący kupić lustrzankę
ominą Pentaxa,Ricoha,Panasonica,Samsunga i Fuji.Nie do końca. Patrząc o pytania o sprzęt na takim Optyczne, Pentaksy przewijają się nad wyraz często, zwłaszcza biorąc pod uwagę udziały w rynku i widoczność w sklepach. Choć zadję sobie sprawę z tego, że szukający odpowiedzi na forach stanowią jakiś tam promil kupujących.


Czy ktoś widział reklamę Pentaxa w Polsce ?Ja widziałem nie raz i to nie tylko w Polsce.


Polskie forum Pentaxa dla Pentaxa ,raczej odwrotnie.W Polsce nie ma oddziału Pentaksa, od tego trzeba zacząć, ale nie o Polsce tu mówimy.


na Pentaxowym forum C i N są opisywane z lekceważeniem.Wręcz przeciwnie, nie wiem skąd takie opowieści. Zresztą na polskim forum Pentaksa, jak wspomniałem, jest mnóstwo ludzi, którzy mają sprzęt wielu firm, a część nawet nie ma już sprzętu Pentaksa, a udziela się bo polubiło forum.


Panowie, no tak od czasu dxo Canon przestal robic zdjecia A ktoś twierdzi, że przestał? Nie przestał, ale spadł poniżej przeciętnej, jeśli o jakość obrazowania chodzi, bo inni poszli w górę. Choćbyś nie wiem jak zaklinał rzeczywistość, to nic to nie zmieni - DxO nie odkryło Ameryki. Choć oczywiście nie wykluczone jest, że za kolejną, czy kilka generacji matryc sytuacja się odwróci.

Cień
11-02-2015, 21:24
o jakich zaletach cropa w przypadku krajobrazy piszesz? bo moje osobiste doświadczenie podpowiada mi coś innego.
miałem cropa, mam FF - robię sporo krajobrazu - crop (a w szczególności obrazek z niego) niestety nie wytrzymuje porównania z FF.

Powiedz to choćby Marcinowi Dobasowi, który nie dość, że nie robi zdjęć FF ani nawet cropem, to używa m 4/3.


ja bym od innej strony zaczal: "dlaczego ktos wybralby FF Pentaksa zamiast Canona, Nikona czy chocby Playstation?".
jedna odpowiedz dla mnie to: bo mam szafke dobrych szkiel PK.

Może dlatego, że Pentax jako jedna z nielicznych firm, produkujących aparaty, dba o jakość swoich produktów? Robią naprawdę solidne aparaty. Tymczasem taki "uszczelniony" Nikon po byle kontakcie z wodą przestaje działać (według tego, co można przeczytać na nikoniarzach).

zysk
11-02-2015, 21:27
Wręcz przeciwnie, nie wiem skąd takie opowieści
Bo byłem wieloletnim użytkownikiem tego forum i to moje wrażenia.

--- Kolejny post ---


Ja widziałem nie raz i to nie tylko w Polsce.

Ja mówiłem o rynku polskim,równie mały jest wegierski ,slowaci czy czeski

--- Kolejny post ---


W Polsce nie ma oddziału Pentaksa, od tego trzeba zacząć
Może to bład,to nie sa wielkie koszta.
-Nie będę się powtarzał,że życzę Pentaxowi jak najlepiej .

akustyk
11-02-2015, 21:47
Zainteresowani fotografią wiedzą co to jest Pentax.Potencjalni niezorientowani kilenci chcący kupić lustrzankę
ominą Pentaxa,Ricoha,Panasonica,Samsunga i Fuji.

mysle, ze we wszystkich przypadkach za wyjatkiem Pentaksa to omijanie moze wynikac po prostu z faktu, ze pozostale firmy nie produkuja w ogole lustrzanek... ;)

zysk
11-02-2015, 21:57
Miałem raczej na myśli postrzeganie /identyfikację marek i tą drogą wybór aparatu nawet w kategorii :hybryda.
Niezłe ( w swoim czasie)hybrydy Fuji X-S1) i Panasonica(FZ200) były omijane na rzecz C i S.
,a Samsung sprzedawał klona Pentaxa :Samsunga GX-10 i GX-20 co nie pomogło ani jednemu ani drugiemu.

jaś
11-02-2015, 21:58
Powiedz to choćby Marcinowi Dobasowi, który nie dość, że nie robi zdjęć FF ani nawet cropem, to używa m 4/3.



no i co z tego wynika? bo nie bardzo widzę związek, ostatnio miałem w rękach gazetkę w której udowadnia że 4/3 produkuje świetne rozmycie tła, jak mnie sony zasponsoruje to też będę twierdził że trzy szkła systemowe na krzyż wystarczą wszystkim i każdemu z osobna, a jak coś komuś czegoś będzie brakować to podepnie cokolwiek i focus peeking załatwi sprawę i będę to powtarzał z pełnym przekonaniem :mrgreen:.

Cień
11-02-2015, 22:04
Mnie tam bardziej przekonują jego zdjęcia.

akustyk
11-02-2015, 22:05
Może dlatego, że Pentax jako jedna z nielicznych firm, produkujących aparaty, dba o jakość swoich produktów? Robią naprawdę solidne aparaty. Tymczasem taki "uszczelniony" Nikon po byle kontakcie z wodą przestaje działać (według tego, co można przeczytać na nikoniarzach).
a nieuszczelniony Canon zyje 3 lata po zalaniu woda morska (30D) albo 2 lata po chlupnieciu do jeziorka (5d mkII). mowie o wlasnych aparatach. wiec nie wiem co maja niedorobione Nikony do tego tematu?

jaad75
11-02-2015, 22:29
akustyk, u Ciebie żyje i nie trzeba serwisu, a w linku, który wrzucałem wcześniej, mimo zapewnień, że nic się nie stanie:

Wracam do tematu bo właśnie wróciłem z wyjazdu. Zrobiłem na Saharze jakieś 3500 km w różnych warunkach. Diuny, skały, pola lawowe itp. Długo by opowiadać o warunkach, ale było wszystko i burze pyłowe i tumany kurzu spod kół samochodów terenowych i megakrystaliczna pogoda. Efekt jest taki, że cały sprzęt (body +4 obiektywy) zostały w serwisie na Żytniej :)
Dodam, że kolega miał zabrać:

5Dmk3 +16-35 L+24-105L+70-300L

Kolekcjoner
11-02-2015, 22:34
Ja bym jednak proponował nie wytaczać dział co która firma obiecała a nie wypełniła czy jak wygląda sprawa niezawodności uszczelnień itd. itd. Canon też nie raz nagrabił, sam pamiętam wątek na temat tego jak uszczelniony 7D koledze padł od wilgoci. Zresztą mój 30D też zmarł od niewielkiej rosy. Myślę że nie ma co ciągnąć tego tematu.....

zysk
11-02-2015, 22:37
Będziemy się licytować ,co u kogo nie działało ?
Mnie odmówił posłuszeństwa Pentaxowy uszczelniony 18-135 WR na Sri Lace.
Pozostałe zwykłe Sigmy 10-20/3,5 i 50-500 IS bez problemu.
Żadnych deszczów/deszczy ? Zwykla wilgoć.
Po powrocie do kraju odżył i żył długo i szczęśliwie.

Lucas1981r
11-02-2015, 23:22
ale na papierze czy w praktyce?

bo w praktyce to do uszczelnien nawet 30D czy 5D nie mam zastrzezen. korpusy katowane nawet w strugach deszczu na zimnym powietrzu i dzialaly mi bez zajakniecia.
70D, wiedzac ze ma lepsze uszczelnienia, nie wahalbym sie uzywac w takich samych warunkach. tyle co do wody bym nie wrzucal.

podejrzewam, ze podobne ograniczenie (wrzucanie do wody) obowiazuje tez Pentaksy. czy w strugach deszczu i zimnym powietrzu by przezyly ze swomi uszczelnieniami - nie wiem. podejrzewam ze tak,
jesli uszczelki sa rzeczywiscie lepsze, ale wytrzymalosc sprzetu i odpornosc na ciezkie warunki to nie tylko kwestia uszczelek.

i papier i praktyka - kiedys szwagrowi przy mnie wpadl K10d do jeziora - dzisiaj mimu tylu lat uzywa córka ten aparat :)
k20d nie raz plukal woda pod kranem przy mnie :)
mowisz ze 70D ma lepsze? z testow krotko mozna wyczytac - "Uszczelnienia - producent informuje, że aparat jest "bryzgoszczelny" i pyłoszczelny, jednak wystarczy rzut oka na przykład na okolicę gniazda kart pamięci (brak wyraźnego uszczelnienia), żeby zacząć uważać na wodę lejącą się na korpus."
z ciekawosci...zrobilbys to samo z 70D gdybys mial?:
-> https://www.youtube.com/watch?v=Eo61t5fH6Qw
-> https://www.youtube.com/watch?v=wwn6_SQIEF4
-> https://www.youtube.com/watch?v=p0nFu3dm-Gc



ale przeciez dokladnie taka sama konkurencja Pentax juz byl w korpusach cropowych. gdzie kawalek tortu do podzialu jest o kilka rzedow wielkosci wiekszy niz w FF.
i to byly nieodmiennie od 10 lat jakies tam malenkie procenty udzialu rynku. co kaze przypuszczac, ze w FF sytuacja sie odmieni?


Nie byla taka sama sytuacja - przypomnij sobie glowny argument Canoniarzy i Nikoniarzy (na kazdym forum) aby nie kupowac Pentaxa - pamietasz?
To przypomne - "nie oplaca sie wchodzic w system ktory nie ma FF poniewaz przy dalszym rozwoju bedziesz smuszony sprzedac calosc z duza strata i kupowac od nowa wszystko w systemie C lub N aby miec FF" :)

Cień
11-02-2015, 23:34
a nieuszczelniony Canon zyje 3 lata po zalaniu woda morska (30D) albo 2 lata po chlupnieciu do jeziorka (5d mkII). mowie o wlasnych aparatach. wiec nie wiem co maja niedorobione Nikony do tego tematu?

Zdecyduj się wreszcie. Logika najwyraźniej nie jest twoją mocną stroną.


ja bym od innej strony zaczal: "dlaczego ktos wybralby FF Pentaksa zamiast Canona, Nikona czy chocby Playstation?".
jedna odpowiedz dla mnie to: bo mam szafke dobrych szkiel PK.



http://www.canon-board.info/sprzet-fotograficzny-innych-firm-24/pentax-ff-97334/index6.html#post1266621

Kolekcjoner
12-02-2015, 00:08
Logika najwyraźniej nie jest twoją mocną stroną.

Prosiłbym o powstrzymanie się z takimi ocenami.

pan.kolega
12-02-2015, 00:31
Ricoh ptrzebuje jakiegoś geniusza od strategii jak Steve Jobs (choć może się nazywać np. Kaminami) żeby z firmy sprzedajacej się głównie w Japonii zrobić (znowu) markę światowa. Wszystko jest możliwe, bo w latach 60-70 Asahi Pentax był batdzo popularny np. w USA.

Zdziwiłbym się jednak, gdyby to się udało bez rekordowo niskich cen. Wtedy ludzie się dziwili , że można zrobić coś tak dobrej jakości tak tanio i podobno niektóre fanty były sprzedawane po kosztach albo i poniżej, żeby zdobyć rynek.

Nie wiem jakich super wynalazków potrzebowałby Pentax żeby zaczać konkurować na świecie lepsza technologia a nie cena z takim Canonem, który w Japonii sprzedaje dzisiaj mniej niż 10% sprzętu foto, i większość poza Azja, w odróżnieniu od Pentaxa.

Ale FF to chyba dobry krok. Mam nadzieję na puszkę FF za $999 z super matryca z DR =20 EV i stabilizacja i oczywiście bagnetem w 100 % kompatybilnym z Canonem. :p

Lucas1981r
12-02-2015, 20:16
Ale FF to chyba dobry krok. Mam nadzieję na puszkę FF za $999 z super matryca z DR =20 EV i stabilizacja i oczywiście bagnetem w 100 % kompatybilnym z Canonem. :p

Mowisz i masz :mrgreen:


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://www.iv.pl/images/45585819640130992656.jpg)

Kwapiszon
12-02-2015, 20:48
Nie wiadomo, co Pentax wystruga jutro :D

zdebik
12-02-2015, 21:26
Mowisz i masz :mrgreen:


http://www.iv.pl/images/45585819640130992656.jpg

Fuj na cropie :)

filemoon
13-02-2015, 14:47
Niech robia i niech bedzie lepszy niz konkurencja. Im ta wieksza tym bardziej liderzy sie pocic musza by swojej pozycji nie stacic jak Nokia kiedys.

renes
16-02-2015, 14:04
CP+ 2015: Ricoh gets serious with new Pentax full-frame zooms: Digital Photography Review (http://www.dpreview.com/articles/0551230049/cp-2015-ricoh-gets-serious-with-new-pentax-full-frame-zooms)

akustyk
16-02-2015, 14:16
CP+ 2015: Ricoh gets serious with new Pentax full-frame zooms: Digital Photography Review (http://www.dpreview.com/articles/0551230049/cp-2015-ricoh-gets-serious-with-new-pentax-full-frame-zooms)

wypuscic dwa wielkie i ciezkie ogory, zeby przekonywac ludzi do kupienia duzego i ciezkiego body do robienia zdjec, ktore ci ludzie mogli juz robic bardzo dobrymi mniejszymi korpusami i zdecydowanie mniejszymi obiektywami...

no ale dobra... co ja tam wiem...

Lucas1981r
16-02-2015, 17:26
wypuscic dwa wielkie i ciezkie ogory, zeby przekonywac ludzi do kupienia duzego i ciezkiego body do robienia zdjec, ktore ci ludzie mogli juz robic bardzo dobrymi mniejszymi korpusami i zdecydowanie mniejszymi obiektywami...

Pentax 70-200/2.8 - 92-203 1755g
Canon 70-200/2.8 - 85-194 1310g
Nikkor 70-200/2.8 - 87-209 1540g
Tamron 70-200/2.8 - 90-194 1150g
Sigma 70-200/2.8 - 86-198 1430g

co do wielkosci to jakos nie odbiega od konkurencji - jedynie co mozna zarzucic to ze wazy wiecej od konkurencji - no ale to moze byc wynikiem jakosci wykonania - trzeba poczekac do pierwszych testow ;)

Kolekcjoner
16-02-2015, 20:08
Pentax 70-200/2.8 - 92-203 1755g
Canon 70-200/2.8 - 85-194 1310g
Nikkor 70-200/2.8 - 87-209 1540g
Tamron 70-200/2.8 - 90-194 1150g
Sigma 70-200/2.8 - 86-198 1430g

co do wielkosci to jakos nie odbiega od konkurencji - jedynie co mozna zarzucic to ze wazy wiecej od konkurencji - no ale to moze byc wynikiem jakosci wykonania - trzeba poczekac do pierwszych testow ;)

Słowo "więcej" zawiera w sobie rozpacz tych którzy walczą o każdy gram w sprzęcie i ignorancję tych którym kilo w te czy we wte nijakiej różnicy nie robi. Biorąc jednak pod uwagę ile Canon i Nikon ostatnio inwestują w to żeby szkła odlekczyć ;) stawiałbym na to że ta pierwsza grupa jest znacznie liczniejsza 8-).

Co do "jakości wykonania" - nie wiem co masz na myśli ale ona może we współczesnym świecie być mało związana z ciężarem - inaczej mówiąc żeby coś było bardzo pancerne nie musi ważyć tyle co M1 Abrams ;).

marfot
16-02-2015, 21:08
Niech robia i niech bedzie lepszy niz konkurencja.

Z mojego rozeznania wynika, że Pentax ma bardzo wiernych użytkowników. Nie fanboyów zaciekle plujących na resztę ale właśnie użytkowników.
Mój kolega należący do tej grupy zgromadził 80 obiektywów i ciągle odkrywa coś nowego. Takim jak on ewidentnie brakuje FF Pentaxa.
To się należy wiernym użytkownikom tej marki a dokopanie konkurencji to jakiś drugi plan...

jaś
16-02-2015, 21:23
trzeci gracz jest potrzebny, najlepiej by było żeby jeszcze olympus wypuścił fullfrejma bo mi się bardzo nowy om-D M5 podoba już pierwszego chciałem kupić ale głos rozsądku mnie powstrzymał, ale gdyby miał fullfrejma i kilka obiektywów to kto wie, kto wie

aptur
16-02-2015, 21:33
trzeci gracz jest potrzebny, najlepiej by było żeby jeszcze olympus wypuścił fullfrejma bo mi się bardzo nowy om-D M5 podoba już pierwszego chciałem kupić ale głos rozsądku mnie powstrzymał, ale gdyby miał fullfrejma i kilka obiektywów to kto wie, kto wie

To by była prawdziwa rewolucja dla Olka. Znowu byłoby można używać wszystkich fajnych obiektywów OM na cyfrowym, olkowym FF. Jak na razie to podpinam je do pełnoklatkowego Canona :)

Usjwo
17-02-2015, 04:17
Z mojego rozeznania wynika, że Pentax ma bardzo wiernych użytkowników. Nie fanboyów zaciekle plujących na resztę ale właśnie użytkowników.

Tiaa. To raczej zakon, ktory wyznaje jedna prawde :lol:


Mój kolega należący do tej grupy zgromadził 80 obiektywów i ciągle odkrywa coś nowego.
To swiadczy ze albo kolega jest kolekcjonerem (zakonikiem Pentaxa), albo obiektywy Pentaxa sa do d..y, albo brak koncepcji produkcyjnej i trzepie sie jakies egzotyczne konstrukcje.
"Manie" 80 obiektywow niestety swiadczy zle albo o fotografie, albo o systemie.


Takim jak on ewidentnie brakuje FF Pentaxa.
Tylko dopuki nie bylo zadnych informacji na temat FF, zakon Pentaxa uwazal FF za "samo zou" i niepotrzebna fanaberie :mrgreen:


To się należy wiernym użytkownikom tej marki a dokopanie konkurencji to jakiś drugi plan...
Zapewniam Cie ze cele Pentaxa sa zupelnie odwrotne. I ten drugi plan, czyli odkrojenie jeszcze kawalka tortu, jest na pierwszym miejscu.
Zakon i tak zostanie z Pentaxem, wiec nie ma sensu ich nagradzac.
Ta zasada jest stosowana przeciez juz od bardzo dawna i w roznych dziedzinach.
Zacytuje klasyka:

"wieksza jest radosc z jednego nawroconego, niz z dziewiedziesieciu dziewieciu sprawiedliwych"

morlight
17-02-2015, 10:21
"Manie" 80 obiektywow niestety swiadczy zle albo o fotografie, albo o systemie.


Samo posiadanie może świadczyć jedynie o zapędach kolekcjonerskich ;)
Idąc dalej Twoim tokiem myślenia, to system canona też jest zły, bo przecież ma 80 modeli obiektywów EF (wliczając filmowe)

PabloClavo
17-02-2015, 10:50
Mój kolega należący do tej grupy zgromadził 80 obiektywów i ciągle odkrywa coś nowego. Takim jak on ewidentnie brakuje FF Pentaxa.


Sprzeda 79 obiektywów po średniej cenie 150 zł i będzie miał na nowe FF Pentaxa :D

Problemem jest i będzie brak rynku wtórnego FF Pentaxa jeszcze przez bardzo długi czas.

akustyk
17-02-2015, 11:39
Tiaa. To raczej zakon, ktory wyznaje jedna prawde :lol:

ja tez mam wrazenie, ze spora grupa uzytkownikow Pentaksa sie pod ta religijnosc kwalifikuje. bo bardziej trzyma sie wiary niz obiektywnej oceny sytuacji.
oczywiscie zadna marka foto nie jest wolna od tego typu uzytkownikow, ani tez nie wszyscy uzytkownicy Pentaksa sie pod ta kategorie kwalifikuja. moze tylko tutaj sa nieco bardziej zradykalizowani, bo czuja sie uciskani przez inne religie ;)



Zapewniam Cie ze cele Pentaxa sa zupelnie odwrotne. I ten drugi plan, czyli odkrojenie jeszcze kawalka tortu, jest na pierwszym miejscu.

w to akurat watpie. tutaj jest to body glownie i przede wszystkim pod wlasnych wyznawcow. przechrzczenie innych jest raczej dodatkowym celem. a przynajmniej dopoki to nie bedzie z prawdziwego zdarzenia system FF, a nie jakas tam makieta korpusu, pare dobrych stalek, 2 wielkie teleogory (tak jakby ostatni rodzaj obiektywu, ktorym sie sprzedaje FF, zwlaszcza AD 2015) i garsc starych zoomow, ktore nawet na cropowej matrycy niedomagaja - a jak pojawia sie na zdjeciach ich faktyczne rogi, to bedzie tylko zal i zgrzytanie zebow (czyt: wyjasnianie, ze ostrosc wcale nie jest najwazniejsza na zdjeciach :D )....



Zakon i tak zostanie z Pentaxem, wiec nie ma sensu ich nagradzac.

no wlasnie jednak sie wykrusza...

akustyk
17-02-2015, 11:44
Problemem jest i będzie brak rynku wtórnego FF Pentaxa jeszcze przez bardzo długi czas.

dobry rynek wtorny wymaga: 1. czasu, 2. naprawde duzego woluminu sprzedazy na starcie i/lub 3. miernej jakosci na starcie ;) zadna z tych sytuacji nie odnosi sie do Pentaksa FF, bo raczej szkla ktore wypuszcza do FF beda od razu porzadnej jakosci.

Usjwo
17-02-2015, 12:34
Samo posiadanie może świadczyć jedynie o zapędach kolekcjonerskich ;)
Idąc dalej Twoim tokiem myślenia, to system canona też jest zły, bo przecież ma 80 modeli obiektywów EF (wliczając filmowe)

Tylko czy trzeba posiadac wszystkie? 10 obiektywow pewnie w 99% zaspokoi potrzeby 99% uzytkownikow

jaad75
26-02-2015, 00:40
wypuscic dwa wielkie i ciezkie ogory, zeby przekonywac ludzi do kupienia duzego i ciezkiego body do robienia zdjec, ktore ci ludzie mogli juz robic bardzo dobrymi mniejszymi korpusami i zdecydowanie mniejszymi obiektywami...

no ale dobra... co ja tam wiem... No właśnie... :P
Dwa "wielkie ogóry":


https://canon-board.info/imgimported/2015/02/1873087_1423803655-1.jpg
źródło (http://3.bp.blogspot.com/-JnF0MmH2y9E/VN2Xa8p5vPI/AAAAAAAABgk/-jJr3nonl3k/s1600/1873087_1423803655.jpg)

A body ma być wielkości nieco większej od K-3. Olbrzym po prostu... Toż może być nawet rozmiaru D7100... Ba, 70D!... Jak to nosić... :roll:

Kwapiszon
22-03-2015, 01:13
Taa. Świat wchodzi w 50 Mpix, a Pentax lepi FF na drukarce i wypuścił ..... szkło :D

renes
22-03-2015, 01:33
najlepiej by było żeby jeszcze olympus wypuścił fullfrejma ....



To by była prawdziwa rewolucja dla Olka. Znowu byłoby można używać wszystkich fajnych obiektywów OM na cyfrowym...

Gdyby Olek wypuścił bezlusterkowca FF to jestem pewien że byłby lepszy od Soniaka.
Pentax też mógłby namieszać z podobnym, nawet z matrycą APS-C.

jaad75
23-03-2015, 23:19
Świat wchodzi w 50 MpixPentax ma 50MPix od ponad roku. Nieporównywalnie lepiej obrazujące, od tego, co pokazał "świat".:lol:

Lucas1981r
24-03-2015, 14:33
Taa. Świat wchodzi w 50 Mpix, a Pentax lepi FF na drukarce i wypuścił ..... szkło :D


Szkła - nie szkło i kolejne w tym roku juz sa zapowiedziane :mrgreen:
Az tyle potrzeba Ci Mpix? Co ten marketing robi z ludzi....
moze u-lepi-sz bardziej mądrą wypowiedz - zamiast wymyslac hejty - aby bylo o czyms porozmawiac 8-)

Cień
25-03-2015, 01:45
Jak na razie, to ja tutaj widzę wyznawców, a nie na forum Pentaxa. Jak założyłem tam temat o tym, że chciałbym się przesiąść na Pentaxa, to wszyscy mi odradzali. Tutaj widzę pojazd po Pentaxie po całości i nazywanie pentaksiarzy wyznawcami. Hmm...

A tu się okazuje, że Pentax robi fotki i to całkiem fajne: LuxuriaBlog.pl Âť Thank you Lord, I’m de Woman (http://www.blogluxuria.pl/thank-you-lord-im-de-woman/)


Siedzę w Nikonie i sam mam ochotę przejść do Pentaxa. Na FF mnie na razie nie stać. Pentax robi bardzo fajne, uszczelnione, solidne aparaty. Daje też dobre matryce i niezły AF. Jedynym problemem jest dla mnie rynek wtórny. W Nikonie wkurzają od wielu lat wpadki i gówniany serwis. Szkła też wydają się trochę mało ostre w porównaniu z innymi systemami (ale tutaj w pełni nie jestem pewny, bazuję na porównaniach znalezionych na youtubie i przeglądaniu zdjęć makro na pewnym polskim forum, gdzie Canon wydaje się dawać sporo lepsze rezultaty od Nikona - jeśli chodzi o szkła). Canon ma znowu trochę słabe matryce w porównaniu z pozostałymi systemami.

zysk
25-03-2015, 17:30
Ciekawe opinie o Pentaksiarzach :lol: .Jeszcze ciekawsze: ilu kolegów zmieniło cropa Pentaxa na cropa innego systemu ?
IMHO:
Dziś poziom rozwiązań technologicznych jest na podobnym poziomie
i tylko "analitycy ,wkreślarze" widzą różnicę w jakości fotek,
a tu i tak ma spory odział( w efekcie końcowym) PP i użyte obiektywy.
Amatorzy fotografujacy ( a tym bardziej ich odbiorcy)na potrzeby albumowe lub internetu nie zauważą różnicy.
Po ponad 8 latach z Pentaxem zmieniłem system na C ,najbardziej z ciekawości :
Jak to jest z FF C (bo profi to C albo N) i innymi kultowymi ELKAMI.
Teraz wiem ,i szczrze mówiąc ,gdyby to było łatwe i tanie pobawiłbym się chętnie innym systemem
nie przywiązując jakiej specjalnej wagi do sentymentu.
A nawiasem mówiąc polskie forum Pentaxa nie jest"ambasadorem" tej marki.

busz
25-03-2015, 19:15
Jak na razie, to ja tutaj widzę wyznawców, a nie na forum Pentaxa. Jak założyłem tam temat o tym, że chciałbym się przesiąść na Pentaxa, to wszyscy mi odradzali. Tutaj widzę pojazd po Pentaxie po całości i nazywanie pentaksiarzy wyznawcami. Hmm... Bo to wbrew opinii tutejszej większości normalni ludzie, którzy znają zalety i wady systemów, a nie zakręceni wyznawcy... :)

zdebik
25-03-2015, 21:04
Jak na razie, to ja tutaj widzę wyznawców, a nie na forum Pentaxa. Jak założyłem tam temat o tym, że chciałbym się przesiąść na Pentaxa, to wszyscy mi odradzali.

Tu tez koledzy radziliby na pozostanie w starym systemie i inwestycje w szklarnie oraz warsztat.

A Pentax jak kazdy system ma wady i zalety.

Cień
25-03-2015, 21:22
Szczerze mówiąc po zagrywkach Nikona mam ochotę zmienić na cokolwiek. D7000 - problemy z AF. D7100 - banding, nieprawidłowa współpraca z Sigmą 17-50mm. Niższe serie - wykastrowane z pomiaru światła z manualami. Szkła - takie sobie.

busz
26-03-2015, 00:09
Szczerze mówiąc po zagrywkach Nikona mam ochotę zmienić na cokolwiek. D7000 - problemy z AF. D7100 - banding, nieprawidłowa współpraca z Sigmą 17-50mm. Niższe serie - wykastrowane z pomiaru światła z manualami. Szkła - takie sobie.Nie bardzo orientujęsię w testach, ale ktoś u Optycznych pisał, że wszystkie (APSC?) canona mają banding. ;)

jaad75
26-03-2015, 00:49
wszystkie (APSC?) canona mają bandingNie tylko APS-C.

akustyk
26-03-2015, 10:57
Nie bardzo orientujęsię w testach, ale ktoś u Optycznych pisał, że wszystkie (APSC?) canona mają banding. ;)
a ktos u Nieoptycznych pisal, ze wszystkie Ople to szajs, a kazdy pijak to zlodziej...

no a ciocia matki kolegi mojego wujka to w ogole powiedziala, ze widziala jak syn pana z telewizji robil zdjecia takim Canonem, co to nawet na korpusie mial banding...

ludzie, prosze...

z cropowych korpusow Canona przerobilem 10D, 30D, 450D, 40D, 600D. razem do kupy co najmniej 30 tysiecy zdjec. nigdy nie mialem problemow z bandingiem.
z tym ze ja nie wyciagam fot z cieni o 3 EV. w tych aparat jest swiatlomierz i wbrew pozorom jest bardzo latwy w obsludze. nawet nie musial mi nikt na optycznych napisac, ze wszystkie APSC Canona maja taki swiatlomierz...



Nie tylko APS-C.
a ilu uzywales? mam na mysli, zeby focic regularnie a nie miec raz w rece albo widziec przez polke w sklepie

5D mark I nie mial zadnych problemow z bandingiem. w 5D mkII mozna bylo to zobaczyc, jesli sie mocno podciagnelo cienie - w osobistym przypadku znalazl bym moze ze 20 zdjec (na ponad 15 tysiecy wykonanych tym korpusem) gdzie to mozna dostrzec. w 6D temat nie istnieje, ta matryca jest tonalnie kosmiczna...

jaad75
26-03-2015, 13:43
a ilu uzywales? mam na mysli, zeby focic regularniePomijając, że nie robię zdjęć regularnie Canonami, to do pewnego momentu używałem prawie wszystkich wypustów z pominięciem pominięciem Jedynek i EL (chociaż miałem doczynienia z plikami z nich). 6D ma najlepszą matrycę z ostatnich znanych mi Canonów (nie wiem jak 5Ds i nie miałem do czynienia z 7DII), ale do "kosmicznej" to jeszcze daleka droga. I nie napisałem, że wszystkie mają banding, tylko, że nie tylko APS-C go mają.

z cropowych korpusow Canona przerobilem 10D, 30D, 450D, 40D, 600D. razem do kupy co najmniej 30 tysiecy zdjec. nigdy nie mialem problemow z bandingiem. I wszystkie te modele miały mniej lub bardziej wyraźny banding.

z tym ze ja nie wyciagam fot z cieni o 3 EV. w tych aparat jest swiatlomierz i wbrew pozorom jest bardzo latwy w obsludze.I nie masz pojęcia po co używa się cieni, prawda? ETTR nic Ci nie mówi, a ze scenami przekraczającymi rozpiętość JPG-a nigdy się nie spotkałeś? No tak, przecież używasz Canona... :lol:
Jak Wam Canon w końcu zrobi matryce, których będzie się dało używać w naprawdę szerokiej części zakresu dynamicznego, to nagle się okaże, że wszyscy to widzą i jednak używają, chociaż wcześniej zarzekali się, że "przecież jest światłomierz" (i HDR)... A propos światłomierza - pamiętam podobne gadki o tym, jak to wąski spot jest zbędny, bo pomiar "skupiony" jest wystarczająco dokładny i w ogóle to zbędne czepialstwo...

Kolekcjoner
26-03-2015, 14:31
No jak te "wypusty" tak Ci strasznie przeszkadzały w robieniu zdjęć to nie dziwota że się tu tak produkujesz :lol:.

jaad75
26-03-2015, 14:41
W niczym mi nie przeszkadzały, po prostu sporo z nich było w owym czasie "na stanie" w firmie, a do tego, dużo znajomych fotografuje/fotografowało Canonami. A "produkuję się", jak ktoś pisze bzdury.

RobertON
26-03-2015, 17:22
Jak Wam Canon w końcu zrobi matryce,

Może to ważne, ale miało być o pentaksie FF.

zdebik
26-03-2015, 20:06
Może to ważne, ale miało być o pentaksie FF.

Tym z gumy, juz bylo. Teraz jest banding i wyciaganie z cieni. :)

jaś
26-03-2015, 21:25
Jak Wam Canon w końcu zrobi matryce,
to se jeszcze poczekamy - my na matrycę, wy na fullfrejma, a potem na jakieś szkła do niego :mrgreen: ale nie zakładałbym się o to co będzie pierwsze :mrgreen: mimo wszystko my już fullfrejma mamy i szkieł do niego w duckę albo lepiej - z dwojga złego to już wolę to niż wieczne oczekiwanie.

jaad75
26-03-2015, 21:37
z dwojga złego to już wolę to niż wieczne oczekiwanie. O ile ktoś czeka. Ja nie. A nowe szkła interesują mnie przede wszystkim ze względu na spodziewaną jakość, choć będą się musieli bardzo starać, żeby przebić te które mam - no, może poza UWA.

zysk
26-03-2015, 21:56
nowe szkła interesują mnie przede wszystkim ze względu na spodziewaną jakość, choć będą się musieli bardzo starać, żeby przebić te które mam
Więc po co czekasz na nowe ?
skoro:
będą się musieli bardzo starać, żeby przebić te które mam
btw:
jak czasem czytam stopki fotografików z posiadanym sprzętem,
to odnoszę wrażenie ,że to kustosze muzeów fotograficznych a nie czynni hobbyści fotografii.
Być może żonglowanie słoikami daje im większą frajdę niż fotografowanie.

jaad75
26-03-2015, 22:14
Więc po co czekasz na nowe ?Z ciekawości, z nudów, dla zabawy... :roll:
Mam ustabilizowany zestaw szkieł od wielu lat, z jedną małą dokładką, która mogłaby pociągnąć za sobą zmiany, zwłaszcza na szerokim kącie...

Być może żonglowanie słoikami daje im większą frajdę niż fotografowanie. Nie uważam żeby 10 szkieł to było dużo, jeśli używa się głównie stałek. W torbie i tak rzadko miewam więcej niż 5. Mógłbym w sumie ograniczyć zestaw, ale nie lubię pozbywać się dobrych obiektywów, nawet jeśli miałbym na tym zarobić. Poza tym, nie mam ciśnienia, żeby cokolwiek zmieniać.

Kolekcjoner
26-03-2015, 22:18
W niczym mi nie przeszkadzały, po prostu sporo z nich było w owym czasie "na stanie" w firmie, a do tego, dużo znajomych fotografuje/fotografowało Canonami. A "produkuję się", jak ktoś pisze bzdury.
A kto i gdzie pisze te bzdury, że czujesz taką potrzebę niesienia oświaty 8-)?

jaad75
26-03-2015, 22:40
A kto i gdzie pisze te bzduryZazwyczaj cytuję fragmenty, do których się odnoszę.

zysk
26-03-2015, 22:47
Nie uważam żeby 10 szkieł to było dużo, jeśli używa się głównie stałek. W torbie i tak rzadko miewam więcej niż 5
Pewnie ilość szkieł zależy od tego co sie fotografuje.W czasach Pentaxa mialem kilkanaście i motałem sie : które zabrać .Teraz tylko 5 i wystarczy i tylko zmiennoogniskowe
i wszystkie zawsze mam ze sobą.Odpada problem: nie zabrałem xxxx .

jaad75
26-03-2015, 23:03
Najczęściej wiem co, i w jakich warunkach będę fotografował, więc na co dzień raczej problemu nie ma, gorzej z wyjazdami, typu wakacje, bo trudniej się zdecydować co zostawić.

radiki
26-03-2015, 23:22
Teraz tylko 5 i wystarczy i tylko zmiennoogniskowe
i wszystkie zawsze mam ze sobą.Odpada problem: nie zabrałem xxxx .

No nie gadaj, że targasz ze sobą pięć ciężkich zoomów :D

Kolekcjoner
26-03-2015, 23:44
Zazwyczaj cytuję fragmenty, do których się odnoszę.

Ale tu widać zwyczaj zmieniłeś, bo cytatu brak a kupskiem o pisaniu bzdur rzuciłeś :D.

zysk
26-03-2015, 23:53
No nie gadaj, że targasz ze sobą pięć ciężkich zoomów
Zaraz tam: ciężkich :D
-Tokina 16-28
-C 100-400 L
-C 24-105 L
-C 10-18
-C 70-200/4
+5D3 i 7D2
w plecaku lowepro 400 flipside :mrgreen: .
Tylko lampa YN już się nie miesci :roll: .

jaad75
27-03-2015, 00:00
Ale tu widać zwyczaj zmieniłeś, bo cytatu brak a kupskiem o pisaniu bzdur rzuciłeś . Bo dotyczyło to bzdur, które cytowałem wyżej i do których się odniosłem. Czegoś jeszcze nie ogarniasz? :p

Kolekcjoner
27-03-2015, 00:16
Bo dotyczyło to bzdur, które cytowałem wyżej i do których się odniosłem. Czegoś jeszcze nie ogarniasz? :p

Skoro nie chcesz wskazać konkretów to bardzo proszę nie rzucaj słów na wiatr /o "pisaniu bzdur"/, bo to jest tu bardzo niemile widziane i traktowane jak trollowanie.

Kolekcjoner
27-03-2015, 00:18
Zaraz tam: ciężkich :D
-Tokina 16-28
-C 100-400 L
-C 24-105 L
-C 10-18
-C 70-200/4
+5D3 i 7D2
w plecaku lowepro 400 flipside :mrgreen: .
Tylko lampa YN już się nie miesci :roll: .


Ty wynajmujesz tragarza do tego wszystkiego czy robisz zdjęcia koło domu ;)8-)?

zysk
27-03-2015, 00:28
Ty wynajmujesz tragarza do tego wszystkiego czy robisz zdjęcia koło domu
Przecież to tylko 10 kg ,
zabieram zawsze ten komplet.
głupio byłoby zostawić którykolwiek obiektyw,
tak się pięknie zazębiają :D .

jaad75
27-03-2015, 00:46
Skoro nie chcesz wskazać konkretów to bardzo proszę nie rzucaj słów na wiatr /o "pisaniu bzdur"/Konkrety wskazałem w cytatach wcześniej i odniosłem się do nich - nie widzę powodu, żeby się powtarzać. Nie masz ochoty wrócić do wcześniejszych postów, to Twój problem, nie mój.


bo to jest tu bardzo niemile widziane i traktowane jak trollowanie. To chyba powinniście zajrzeć do słownika, i przeczytać co kryje się pod hasłem "trollowanie".

zysk
27-03-2015, 00:59
jaad75,
nie wiem czego się spodziewałeś na forum Canona ?
jakiejś specjalnej życzliwości dla Pentaxa ?
Migracji z C na P ?
Lekkie złośliwości przeplatane z rzeczywistością odnośnie systemów to norma przecież.
Przypomnij sobie dziesiątki pogardliwych postów na polskim forum pentaxowym
pod adresem C i N.Ja wciąż czuję duża sympatię do Pentaxa i to tyle i aż tyle.

jaad75
27-03-2015, 01:23
nie wiem czego się spodziewałeś na forum Canona ?
jakiejś specjalnej życzliwości dla Pentaxa ?
Migracji z C na P ?Nic z tych rzeczy. Obiektywizmu, popartego minimum wiedzy.



Przypomnij sobie dziesiątki pogardliwych postów na polskim forum pentaxowym
pod adresem C i N.To są m.in. właśnie wspomniane bzdury, z powodu których się "produkuję".
Nie ma i nie było "dziesiątek pogardliwych postów pod adresem C i N" na wspomnianym forum - robisz im czarny PR, bo zostałeś zbanowany. I na pewno nie dlatego, że zmieniłeś system, bo innosystemowców nikt tam nie tępi - pewnie można by prześledzić posty użytkownika "zamach", albo zapytać administracji o powód.

Kolekcjoner
27-03-2015, 01:27
Przecież to tylko 10 kg ,
zabieram zawsze ten komplet.
głupio byłoby zostawić którykolwiek obiektyw,
tak się pięknie zazębiają :D .
Jakiś czas temu też tak robiłem, już mi się odechciało 8-).


Konkrety wskazałem w cytatach wcześniej i odniosłem się do nich - nie widzę powodu, żeby się powtarzać. Nie masz ochoty wrócić do wcześniejszych postów, to Twój problem, nie mój.

Czego się tak boisz że nie chcesz wskazać konkretnie tych postów i tych cytatów w których jak to uprzejmie określiłeś "ktoś pisze bzdury"? Co za problem?
A do postów wróciłem i dlatego pytam.

zysk
27-03-2015, 02:47
Jakiś czas temu też tak robiłem, już mi się odechciało
Pewnie kiedyś tego doczekam :? .

Nie ma i nie było "dziesiątek pogardliwych postów pod adresem C i N" na wspomnianym forum
Przyjacielu,nie jestem jakiś ajpien aby robić backupy takich bzdur ,a tym bardziej pokazywać na udowodnienie swojej racji.
Ładnych kilka lat to wystrczajacy czas aby widzieć/zauważyć różne rzeczy.
Chyba nie sądzisz ,że zmieniłem samochód ,bo mechanik mojej marki to niedouczony cymbał ? :roll: .
Myśląc takimi kategoriami ,nie jeździłbym nawet rowerem.
Ileż to razy podkresliłem na tym forum,że Pentax to świetny system ?
WIELOKROTNIE
Boli Ciebie ,ze innych stać na zmianę ? a Ciebie nie i dorabiasz ideologię do wybranego zdania ? :roll: .

jaad75
27-03-2015, 03:23
Czego się tak boisz że nie chcesz wskazać konkretnie tych postów i tych cytatów w których jak to uprzejmie określiłeś "ktoś pisze bzdury"? Co za problem? Boję? Dobrze się czujesz? Zwyczajnie mi się nie chce i nie widzę takiej potrzeby - jak dla mnie, sprawa jest oczywista. Kto ma będzie miał ochotę, to sobie do nich wróci - aż tak wiele postów tu nie napisałem.


Przyjacielu,nie jestem jakiś ajpien aby robić backupy takich bzdur ,a tym bardziej pokazywać na udowodnienie swojej racji.
Ładnych kilka lat to wystrczajacy czas aby widzieć/zauważyć różne rzeczy.Zdaje się, że bywam na wspomnianym forum znacznie dłużej niż Ty (wliczając w to Twoje przebywanie tam w nowym, damskim wcieleniu) i jakoś nie widzę tam niczego, co opisujesz. Wręcz jest to wyjątkowo przyjazne innym systemom forum. Aż za bardzo.

Chyba nie sądzisz ,że zmieniłem samochód ,bo mechanik mojej marki to niedouczony cymbał ? .
Myśląc takimi kategoriami ,nie jeździłbym nawet rowerem.A to zdaje się aluzja do Tych, którzy Cię zbanowali? Kolejnego nicka Ci nie zbanowali (podobnie jak Kwapiszonowi vel sektoid vel Limited77), więc albo są baardzo niedouczeni, albo bardzo wyrozumiali... :p


Boli Ciebie ,ze innych stać na zmianę ? a Ciebie nie i dorabiasz ideologię do wybranego zdania ? . Ile Ty masz dziecko lat? :lol:

zdebik
27-03-2015, 09:53
Panowie spokojnie :). Juz ustalilismy, ze Canon nie ma matrycy a Pentax szkla i FF. Wychodzimy na zero poniewaz nikt tu nie moze robic zdjec :).

RobertON
27-03-2015, 10:30
Ile Ty masz dziecko lat?


Czytałem Twoje wcześniejsze teksty, również na forum optycznych i miałem Cię za zrównoważonego człowieka o sporej wiedzy w tej materii.

Tymczasem pokazałeś jakąś inna osobowość.
Po co ta agresja (słowna), przecież nikt nie pisze tutaj po to, aby pozbywać się własnych frustracji. Czemu ma służyć to wypominanie zyskowi jakichś banów z innego forum ?
Pokazaniu, że jesteś lepszy, sprytnieszy, bardziej dociekliwy ?

Przecież piszemy tu i teraz o FF Pentaxa i chętnie bym o tym pocztał, a tak rozleci się kolejny wątek przez "osobiste wycieczki".

Jako samochodziarz proponuję "wrzuć na luz"€, zaproś kogoś na piwko czy wódeczkę, może kobitkę :)

Zdrowia życzę.

jaś
27-03-2015, 11:02
Jeśli chodzi o mnie to kibicuję pentaxowi (nawet mam w szafce korpus i szkło pentaxa) podobnie jak kibicuję sony czy olympusowi bo tylko zdrowa konkurencja może przełamać ten duopol jaki oglądamy od pewnego czasu. życzę pentaxowi jak najszybszego wprowadzenia fullfrejma i całego kompletu szkieł do niego, ale sprowadzanie dyskusji do "jak wam canon zrobi matrycę" na pewno nie pomaga takim wątkom.

jaad75
27-03-2015, 12:27
Wychodzimy na zero poniewaz nikt tu nie moze robic zdjec . Tylko, że ja akurat nic takiego nie napisałem.

Po co ta agresja (słowna), przecież nikt nie pisze tutaj po to, aby pozbywać się własnych frustracji. Czemu ma służyć to wypominanie zyskowi jakichś banów z innego forum ?To poprostu wyjaśnia dziwną skłonność do wtrętów na temat polskiego forum Pentaksa. Nie zauważyłeś? Ja bym to właśnie podpiął po "pozbywanie się własnych frustracji". A pytanie o wiek jest dość zasadne jeśli ktoś wyskakuje z tekstem, jak cytowany fragment.


Przecież piszemy tu i teraz o FF Pentaxa i chętnie bym o tym pocztał, a tak rozleci się kolejny wątek przez "osobiste wycieczki". "Osobiste wycieczki" są wynikiem przeszłości niektórych osób - trudno do niej nie wracać, jeśli same te osoby chcą do niej wracać i podpierają się faktami z niej. Osobiście mogę do czasu traktować czyjś nowy nick jak kolejną czystą kartę, ale jeśli sama ta osoba nawiązuje do przeszłości próbując do tego przeinaczać rzeczywistość, to trudno być wobec tego obojętnym.

A co do FF, to nic nowego nie słychać, poza pracami nad Pentaksową wersją Hasselbladowego Multi-Shota, w wersji true color (co być może będzie dotyczyło także starszych korpusów) i zachwytami norweskiego ambasadora marki nad AF w nowym DFA*70-200 (co generalnie było do przewidzenia).


ale sprowadzanie dyskusji do "jak wam canon zrobi matrycę" na pewno nie pomaga takim wątkom. Widzisz, tylko że ja nie twierdzę, że Canonami nie da się robić zdjęć, natomiast nigdy nie zrozumiem ignorowania faktu, że matryce są zapóźnione i niedopracowane w stosunku do konkurencji, na zasadzie "bo mnie w tysiącach zdjęć to nie było potrzebne". Ja nie robię zdjęć na długim tele i nie są mi one do szczęścia potrzebne, ale nie będę twierdził, że Pentax ma tu aktualnie bogatą ofertę (choć wcale nie ma takiej ubogiej, jak niektórzy sugerują). Podobnie sytuacja wygląda z AF-C, czy po Waszemu AI-Servo - mnie wystarcza do moich zastosowań, ale nie twierdzę, że Pentax jest tu dobry, czy nawet przeciętny (pomijając K-3), bo ten tryb jest póki co poniżej przeciętnej (choć wciąż da się robić Pentaksami dynamiczne zdjęcia).

Kolekcjoner
27-03-2015, 14:09
Boję? Dobrze się czujesz? Zwyczajnie mi się nie chce i nie widzę takiej potrzeby - jak dla mnie, sprawa jest oczywista. Kto ma będzie miał ochotę, to sobie do nich wróci - aż tak wiele postów tu nie napisałem.

Ale ja widzę taką potrzebę i dlatego zapytałem. Jak ci się "nie chce" to po prostu tu nie pisz i nie rób tu śmietniska.
Puszczanie bąków na forum o tym że "ktoś pisze bzdury" bez uzasadnienia nie jest tutaj tolerowane i jeśli dalej tak będzie wyglądała Twoja kariera na forum to szybko się zakończy.

Uprzedzam także, że wszelkie dalsze wywlekanie kto co i na którym forum robił zostanie usunięte i nagrodzone.

aptur
27-03-2015, 18:00
matryce są zapóźnione i niedopracowane w stosunku do konkurencji

Konkretnie co jest zapóźnione i niedopracowane w stosunku do konkurencji? Jako że jesteśmy w wątku o pentaxie to proszę o wskazanie zapóźnień i niedopracowań w w porównaniu z pentaxem.

jaad75
27-03-2015, 20:24
Konkretnie co jest zapóźnione i niedopracowane w stosunku do konkurencji?Ale co tu wskazywać? Naprawdę to jest dla kogokolwiek jakaś nowość? Począwszy od procesu, w którym są wykonywane (0.5 um), poprzez sposób odczytu i oprogramowanie (bardzo wysoki bias), a skończywszy na efektach, jaki ten łańcuch daje, w postaci wspomnianego bandingu właśnie, który dodatkowo ogranicza użyteczność i tak niezbyt szerokiego DR. Tu naprawdę nie trzeba wiele wiedzieć, wystarczy sciągnąć sobie dwa RAW-y i porównać - gwarantuję, że kilka ruchów suwakami pokaże wszystko jak na dłoni.
A jak chcesz konkretne porównanie Pentaksa i Canona w tej materii, to linkowałem już wcześniej obrazek, na którym widać to dobrze - ileż razy można?
https://farm6.staticflickr.com/5051/5572392577_d3f66312bb_o.jpg

Kwapiszon
29-03-2015, 21:52
Banding wyciągany z 5 dziury ? Nie żartuj. To ciekawostka dla maniaków. Rozgarnięty fotograf nie popełnia takiego wała nawet bez światłomierza.

Bechamot
30-03-2015, 08:29
Ale co tu wskazywać? Naprawdę to jest dla kogokolwiek jakaś nowość? Począwszy od procesu, w którym są wykonywane (0.5 um), poprzez sposób odczytu i oprogramowanie (bardzo wysoki bias), a skończywszy na efektach, jaki ten łańcuch daje, w postaci wspomnianego bandingu właśnie, który dodatkowo ogranicza użyteczność i tak niezbyt szerokiego DR. Tu naprawdę nie trzeba wiele wiedzieć, wystarczy sciągnąć sobie dwa RAW-y i porównać - gwarantuję, że kilka ruchów suwakami pokaże wszystko jak na dłoni.
_o.jpg[/url]

to wszystko prawda co piszesz ( albo i nie ) tylko , ze swoje zale wylewasz pod niewlasciwyma adresem.
nikt z uzytkownikow forum CB ani red CB nie konstruowal canona. Napisz moze swoje uwagi do wytworcy i postaw ich na nogi.

Ne piszesz nic nowego. O tym, ze canon nie ma aktualnie najlepszych matryc na swiecie , to wiemy od chwili pojawienia sie n800 , a7 & co - czyli matryc sony.
Ale dzieki temu mozesz nie stawiac takich zarzutow - ze nie produkuje najlepszych matryc- sonemu.

( wole czytac narzekania na c od narzekan na S - bo te drugie mi sie juz dawno przejadly i sa malo kreatywne)


mnie taki stan rzeczy nawet bardzo odpowiada. Zmusza mnie to do uzycia inteligencji w celu obejscia ograniczen wynikajacych z niedoskonalosci aparatu.
Jesli pojawi sie aparat doskonaly , taki ktory uczyni wysilek intelektu zbednym , natychmiast zmienie zainteresowanie.


Poslugujesz sie jesli dobrze zrozumialem pentaxem - czyli aps -c . Wynika z tego ze nie robisz rzeczy szczegolnie waznych czy trudnych technicznie - skad wiec masz wiedziec co jest naprawde waznym i odgrywa istotna role ?



Ja jestem ciagle zaskakiwany pytaniami o sprzet jakim sie posluguje . splywaja maile regularnie z roznych czesci eu.


dla przykladu ostatni :

"Freitag, 27. März 2015, 22:30
Deine Kamera zum Fotografieren
Servus P....,
nachdem ich immer wieder Deine Panoramen bewundere möchte ich Dich einmal was fragen.
Mir fallen in Deinen Bildern immer wieder die scharfen rauschfreien Aufnahmen auf."



odpowiadam - stary majacy ponad 200 000 wyzwolen c5mk2 i nie ma potrzeby wymiany ( dlugi czas poslugiwalem sie rownolegle n800d).

widac dla sporej czesci jest to ciagle atrakcyjna jakosc obrazu.
jak to mozliwe ?
a no tak, ze to nie aparat robi zdjecia , tylko fotograf aparatem.
wynik zalezy od tego co bedziesz potrafil zu niego wyciagnac - a rezerwy sa-wyciagnac da sie duzo , zapewne wiecej niz sobie wyobrazasz.

jaad75
30-03-2015, 10:15
woje zale wylewasz pod niewlasciwyma adresem.
nikt z uzytkownikow forum CB ani red CB nie konstruowal canona. Napisz moze swoje uwagi do wytworcy i postaw ich na nogi.
Ależ ja nie wylewam żadnych "żali". Ktoś zapytał - odpowiedziałem. To użytkownicy Canona powinni "stawiać wytwórcę na nogi", jak już, ale jak widać niektórzy wolą nie widzieć postępu w obrazowaniu jaki dokonał się w ostatnich latach i twierdzić, że jest im zbędny.


Ne piszesz nic nowego. O tym, ze canon nie ma aktualnie najlepszych matryc na swiecie , to wiemy od chwili pojawienia sie n800 , a7 & co - czyli matryc sony.Przecież napisałem, że to nic nowego, jestem zdziwiony, że ktoś w ogóle pyta. BTW, wiemy znacznie wcześniej niż od pojawienia się D800, czy Sony A7...


Poslugujesz sie jesli dobrze zrozumialem pentaxem - czyli aps -c . Wynika z tego ze nie robisz rzeczy szczegolnie waznych czy trudnych technicznie - skad wiec masz wiedziec co jest naprawde waznym i odgrywa istotna role ?
Posługuję się tym, co jest niezbędne do wykonania konkretnego zdjęcia/zdjęć - w przytłaczającej większości przypadków wystarcza Pentax i jego bardzo dobrej jakości APS-C, w pozostałej jest to najczęściej Nikon. Pentaksem posługuję się przede wszystkim dlatego, że lubię go używać i dlatego praktycznie zawsze używam go prywatnie. I generalnie, nie uważam fotografii (poza bardzo specjalistycznymi jej działami) za zajęcie szczególnie trudne technicznie... :) Owszem, część wymaga specjalistycznego sprzętu i doświadczenia w danej dziedzinie, ale pod względem technicznym to są wciąż te same proste zasady.


Ja jestem ciagle zaskakiwany pytaniami o sprzet jakim sie posluguje . splywaja maile regularnie z roznych czesci eu.
Bo zajmujesz się bardzo specyficznym działem fotografii. Mnie nikt nie pyta o sprzęt, co najwyżej ja pytam, czy dany klient ma jakieś konkretne wymagania rozdzielczościowe (o ile widzę, że to ktoś kogo jest sens pytać ;)).


wynik zalezy od tego co bedziesz potrafil zu niego wyciagnac - a rezerwy sa-wyciagnac da sie duzo , zapewne wiecej niz sobie wyobrazasz. Wiesz, przez wiele lat zajmowałem się postprocessingiem, w przeważającej większości cudzych zdjęć (reklama). Naprawdę "wyobrażam sobie", co można zrobić, tyle, że jak przyzwyczaisz się do dobrego, to nie bardzo chce Ci się potem rzeźbić, żeby ukryć wady obrazu.

Kolekcjoner
30-03-2015, 12:34
Ależ ja nie wylewam żadnych "żali". Ktoś zapytał - odpowiedziałem. To użytkownicy Canona powinni "stawiać wytwórcę na nogi", jak już, ale jak widać niektórzy wolą nie widzieć postępu w obrazowaniu jaki dokonał się w ostatnich latach i twierdzić, że jest im zbędny.
Ja widzię u Ciebie olbrzymią chęć niesienia oświaty co ludzie powinni, robić, co twierdzić, co powinno być dla nich ważne i czego nie widzą. Obawiam się jednak że tracisz tylko czas na tę pisaninę bo powiedziałeś to co ludzie zainteresowani w temacie od dawna wiedzą, a znając ograniczenia sprzętu umieją je omijać. Zresztą wątpię żeby Twoje aroganckie wypowiedzi /o pisaniu bzdur/ przekonały kogokolwiek do czegokolwiek.

jaad75
30-03-2015, 14:35
Ja widzię u Ciebie olbrzymią chęć niesienia oświaty co ludzie powinni, robić, co twierdzić, co powinno być dla nich ważne i czego nie widzą.Ja widzę u Ciebie ograniczone umiejętności czytania ze zrozumieniem, co jak na moderatora, jest dość zastanawiające. Ktoś coś napisał - odpowiedziałem, zauważyłeś "powinni", nie zauważyłeś "jak już", kontekstu też nie. Więc jeszcze raz, specjalnie dla Ciebie: JEŚLI ktoś coś powinien, to EWENTUALNIE użytkownicy Canona, a nie ja, jak sugeruje Bechamot. Ale skoro użytkownicy nie uważają, że tego potrzebują...

Obawiam się jednak że tracisz tylko czas na tę pisaninę bo powiedziałeś to co ludzie zainteresowani w temacie od dawna wiedzą, a znając ograniczenia sprzętu umieją je omijać.Napisałem już kilka razy, że to są oczywistości i dziwi mnie, że co chwilę ktoś ma jakieś wątpliwości, co do faktów. Jak widać ma. Napisałem też, że nie uważam, żeby Canonami "nie dało się" robić zdjęć z powodu ich ograniczeń, co niektórzy implikują z moich wypowiedzi - fakty jednak pozostają faktami, to, że ktoś sobie z ograniczeniami tych matryc radzi, czy specyfika zdjęć które robi sprawia, że nie są one bardzo uciążliwe, czy wręcz w ogóle ich nie widzi, nie oznacza jeszcze, że one nie istnieją. I to nie ja wracam w kółko do tego nudnego bądź co bądź tematu.

Zresztą wątpię żeby Twoje aroganckie wypowiedzi /o pisaniu bzdur/ przekonały kogokolwiek do czegokolwiek. Abstrahujac od różnego pojęcia, co jest aroganckie, a co nie, nie mam zamiaru, kogokolwiek z Was przekonywać do czegokolwiek, poza zaprzestaniem zaprzeczaniu rzeczywistości.

Cień
30-03-2015, 15:00
Widzę tu niezłych fanboyów Canona. Lol. Jechać po Pentaxie to pierwsi, ale jak im wytknąć, że matryce w Canonie odstają od konkurencji, to nagle im to niepotrzebne, a to nagle, że to jakieś żale i nie ten adres... WTF?

Bechamot
30-03-2015, 15:49
, nie mam zamiaru, kogokolwiek z Was przekonywać do czegokolwiek, poza zaprzestaniem zaprzeczaniu rzeczywistości.

przeciez nikt nie przeczy rzeczywistosci.
wiadomo , ze od paru lat canon nie ma najlepszych na rynku matryc.
taka jest rzeczywistosc i mimo tego jest nadal piekna.

Kolekcjoner
30-03-2015, 19:17
Ja widzę u Ciebie ograniczone umiejętności czytania ze zrozumieniem, co jak na moderatora, jest dość zastanawiające. Ktoś coś napisał - odpowiedziałem, zauważyłeś "powinni", nie zauważyłeś "jak już", kontekstu też nie. Więc jeszcze raz, specjalnie dla Ciebie: JEŚLI ktoś coś powinien, to EWENTUALNIE użytkownicy Canona, a nie ja, jak sugeruje Bechamot. Ale skoro użytkownicy nie uważają, że tego potrzebują...
Napisałem już kilka razy, że to są oczywistości i dziwi mnie, że co chwilę ktoś ma jakieś wątpliwości, co do faktów. Jak widać ma. Napisałem też, że nie uważam, żeby Canonami "nie dało się" robić zdjęć z powodu ich ograniczeń, co niektórzy implikują z moich wypowiedzi - fakty jednak pozostają faktami, to, że ktoś sobie z ograniczeniami tych matryc radzi, czy specyfika zdjęć które robi sprawia, że nie są one bardzo uciążliwe, czy wręcz w ogóle ich nie widzi, nie oznacza jeszcze, że one nie istnieją. I to nie ja wracam w kółko do tego nudnego bądź co bądź tematu.
Abstrahujac od różnego pojęcia, co jest aroganckie, a co nie, nie mam zamiaru, kogokolwiek z Was przekonywać do czegokolwiek, poza zaprzestaniem zaprzeczaniu rzeczywistości.


Widzę tu niezłych fanboyów Canona. Lol. Jechać po Pentaxie to pierwsi, ale jak im wytknąć, że matryce w Canonie odstają od konkurencji, to nagle im to niepotrzebne, a to nagle, że to jakieś żale i nie ten adres... WTF?
Zarzucanie użytkownikom tego forum że nie mają wiedzy o ograniczeniach sprzętu jakiego używają jest przejawem albo całkowitej braku znajomości tematyki, która tu była dziesiątki jeśli nie setki razy poruszana albo zwykłą chęcią wywołania wojenki systemowej.
Panowie przejrzyjcie sobie to forum, bo to o czym piszecie to żadna nowość. A zarzuty że użytkownicy systemu omijają niedogodności i jego braki są po poprostu absurdalne, a co niby mieliby robić?

becekpl
30-03-2015, 19:54
ciekawe, skoro ten pentax jest taki zajefajny to co tu robicie/piszecie???
macie swoje forum pentaxa,tam się nabijajcie z zacofanych użytkowników canona
a najlepiej róbcie zdjęcia, czymkolwiek

pan.kolega
30-03-2015, 20:48
Niestety, koledzy od Pentaksa maja rację. "Wiemy, wiemy, i co z tego" to nie jest prawidłowa reakcja kanoniarzy na zacofanie Canona. Słusznie należy spdziewać się prędkiej zmiany systemu, bo żaden rozsadny miłośnik sprzętu nie zadowoli się matryca 100 lat za Murzynami. A jak ktoś nie ma na to odwagi, już conajmniej należy wymagać ciagłego i spontanicznego biadolenia "oj kiepskie, kiepskie ci te nasze matryce" bez potrzeby przypominania, bo faktycznie, ile można.:roll:

A fanboje Canona wbrew rozumowi jeszcze dokupuja nowe badziewie od Canona zamiast docenić wspaniałe matryce od Ricoha. Np. tacy Japończycy kupuja 12 przestarzałych Canonów i 9 Nikonów na każdego Ricoha.....ten tępy upór, przyznam, może być irytujacy dla wtajemniczonych w nowsze technologie.:cry:

Japan Has Spoken: Canon Dominates, Sony Dethrones Olympus And Nikon Stutter - DIY Photography (http://www.diyphotography.net/japan-has-spoken-canon-dominates-sony-dethrones-olympus-and-nikon-stutters/)

Merde
30-03-2015, 21:38
z cropowych korpusow Canona przerobilem 10D, 30D, 450D, 40D, 600D. razem do kupy co najmniej 30 tysiecy zdjec. nigdy nie mialem problemow z bandingiem.
z tym ze ja nie wyciagam fot z cieni o 3 EV. w tych aparat jest swiatlomierz i wbrew pozorom jest bardzo latwy w obsludze. nawet nie musial mi nikt na optycznych napisac, ze wszystkie APSC Canona maja taki swiatlomierz...

Naprawdę nie rozumiem twojej obrony Częstochowy. To, że ty nie miałeś problemów z bandingiem (bo w twoich zastosowaniach nie ma potrzeby używania iso 1600 i wyżej i najczęściej nie ma potrzeby ciągnąć cieni za uszy) nie oznacza, że problem nie istnieje.
W puszkach do 50D banding jest na pewno, potem już przestałem testować rawy z każdej nowości, bo zmiana z cropa na cropa przestała dla mnie mieć sens.

Wcale nie trzeba ciągnąć cieni o 5 EV - często wystarczy 2 EV, jeśli np. zdjęcie zostało celowo niedoświetlone (żeby uniknąć przepałów).

Kolekcjoner
30-03-2015, 21:48
Naprawdę nie rozumiem twojej obrony Częstochowy. To, że ty nie miałeś problemów z bandingiem (bo w twoich zastosowaniach nie ma potrzeby używania iso 1600 i wyżej i najczęściej nie ma potrzeby ciągnąć cieni za uszy) nie oznacza, że problem nie istnieje.
W puszkach do 50D banding jest na pewno, potem już przestałem testować rawy z każdej nowości, bo zmiana z cropa na cropa przestała dla mnie mieć sens.

Wcale nie trzeba ciągnąć cieni o 5 EV - często wystarczy 2 EV, jeśli np. zdjęcie zostało celowo niedoświetlone (żeby uniknąć przepałów).
Ja z kolei nie rozumiem po co pisać o tym w co drugim wątku? Ostatnio miałem do czynienia dłuższy czas z soniakiem A6000 i jeśli chodzi o DR to obrazek jest jak z gumy. Nie ma porównania do cropa Canona i rozumiem że mam o tym pisać w każdym wątku i wszędzie :lol:?

Druga rzecz to co mam zrobić jak sobie z tym w Canonach radzę /tak jak Bartek/? Pisać że się nie da i używać światłomierza i histogramu tak żeby świadomie sobie psuć zdjęcia??? Problemem tak naprawdę jest to, że trzeba dużo więcej kombinować i myśleć ale o tym pisał już Bechamot.

Cień
30-03-2015, 22:43
Zarzucanie użytkownikom tego forum że nie mają wiedzy o ograniczeniach sprzętu jakiego używają jest przejawem albo całkowitej braku znajomości tematyki, która tu była dziesiątki jeśli nie setki razy poruszana albo zwykłą chęcią wywołania wojenki systemowej.
Panowie przejrzyjcie sobie to forum, bo to o czym piszecie to żadna nowość. A zarzuty że użytkownicy systemu omijają niedogodności i jego braki są po poprostu absurdalne, a co niby mieliby robić?

A gdzie kolega stwierdził, że ktoś tu nie ma pojęcia o ograniczeniach Canona? Kolega po prostu o nich napisał, a tu ciągle go atakujecie za... pisanie jak jest. I to ma być niby moderator? Sam narobiłeś syfu na dwie strony pytając go ciągle o te "bzdury". To samo jakiś inny typek, który wróży z fusów, co kolega od Pentaxa robi, a czego nie, i czemu jest to mało ważne. ;) Ani na nikoniarzach, ani na pentaxie nie ma takiego fanboystwa i nikt nie udaje, że produkty N czy P są idealne. Otwarcie mówi się o ich wadach i zaletach. Tak samo jak o wadach i zaletach innych systemów. Tutaj widzę, że Canon jest ********y, a nawet jak nie jest ********y, to przecież nie ma to znaczenia.

PS Nie mam Pentaxa. :)

Kolekcjoner
30-03-2015, 22:48
Tutaj widzę, że Canon jest ********y, a nawet jak nie jest ********y, to przecież nie ma to znaczenia.

PS Nie mam Pentaxa. :)

To patrzysz bardzo wybiórczo, no ale widać że masz ogromną ochotę pomachać szabelką więc mnie to wcale nie dziwi :lol:.

Cień
30-03-2015, 22:57
No tak. Każda krytyka to "machanie szabelką", a jak ktoś wspomni o słabym zakresie tonalnym Canona względem innych systemów, to znaczy, że "wypusty Canona przeszkadzają mu w robieniu zdjęć i musi się produkować". ;) Ależ wybiórczo patrzę na temat. :)

busz
30-03-2015, 23:29
Tutaj widzę, że Canon jest ********y, a nawet jak nie jest ********y, to przecież nie ma to znaczenia.Nie zgadzam się.
Po pierwsze większość osób na forach to świadomi użytkownicy, którzy kupują sprzęt pod swoje potrzeby więc uważają, że mają coś bo jest dobre, a nie jest dobre bo ich. Do moich zastosowań Canon okazał się lepszym i tańszym rozwiązaniem od Pentaksa (którego posiadałem). Zgadzam się z tym, że obrazek w P był lepszy, ale... w C mam lepszy AF i dostęp do szklarni przez co mogę pstrykać to co lubię tak jak lubię (no może do pstrykania jak lubię to potrzebowałbym 800/2.8 i pewnie bym zakładał TC, ale... :mrgreen: ).

Po drugie, jak zastanawiałem się czy jest sens zmieniać K-5IIs na 7D to mi to odradzano (więc nie wszyscy twierdzą, że Canon to cud), bo puszka gorsza, no i obrazek jest gorszy, ale w moim odczuciu do ISO2500 wystarczający więc nie narzekam tylko cieszę się z robienia zdjęć. Z czasem pewnie zmienię puchę.

Co do forum Pentaksa... chyba jest tam najwięcej osób używających innych systemów, ponad to często są to osoby interesujące się fotografią od wielu wielu lat i można się od nich dowiedzieć czegoś ciekawego. :)

jaś
30-03-2015, 23:38
Ani na nikoniarzach, ani na pentaxie nie ma takiego fanboystwa i nikt nie udaje, że produkty N czy P są idealne. Otwarcie mówi się o ich wadach i zaletach. Tak samo jak o wadach i zaletach innych systemów. Tutaj widzę, że Canon jest ********y, a nawet jak nie jest ********y, to przecież nie ma to znaczenia.

PS Nie mam Pentaxa. :)

nie no to już odrobinę naciągasz rzeczywistość, nie będę pokazywał palcem ale fanboyostwo u naszych przyjaciół jest zupełnie podobne, może w bardziej zawoalowanych słowach, mógłbym wskazać (ale tego nie zrobię) takich którzy nawet w wadach korpusów widzą zalety lub takie zupełnie nieistotne nawet nie problemy, a w zaletach korpusów konkurencji potrafią powiedzieć że właściwie są nic nie znaczące - zawsze i za każdym razem nawet o rozsypującym się autofocusie w topowej puszce, nawet o lustrze ruszającym całą komora lustra - to nie problem "ze względu na dużą ilość pixeli trzeba skrócić czasy" - koń by się uśmiał.

żeby nie było to tamto to ja akurat zawsze narzekałem na szumy i dr (Kolekcjoner świadkiem), odkąd zmieniłem puszkę na ff narzekam mniej - uważam że do ideału naszemu najwspanialszemu producentowi odrobinę brakuje (ale tylko odrobinę :mrgreen:), ale nie wymagaj żebym się biczował w każdym poście że taką kiszkowatą puszkę kupiłem bo uważam że jest wręcz przeciwnie :) ja który jej używam jestem zadowolony ale skoro ci którzy jej nie używają wiedzą lepiej to co właściwie mogę powiedzieć, nawet ostatnio zauważyłem że zdjęcia robione korpusem który używam powinny być wrzucane do wątków ogólnych (na forum naszych przyjaciół) a nie do wątku o korpusie - czyżby były za dobre i przeczyły tezom kolektywu?

patrząc na sprawy dialektycznie to to dobrze że system nie jest idealny bo zabiłby konkurencję i umarłby bo nie miałby pola do rozwoju :mrgreen: powinniśmy się wszyscy cieszyć

Bechamot
30-03-2015, 23:58
No tak. Każda krytyka to "machanie szabelką", a jak ktoś wspomni o słabym zakresie tonalnym Canona. :)
Ktos?
Nie przeceniasz sie aby?
60 postow w 7 lat i ani jednego zdjecia, to jest raczej nic.
A wiec niejaki cien o nijakim dorobku uwaza, ze jest kims i wie najlepiej czym jest canon, choc zapewne nie mial go w reku.
Ciekawe , najwiecej na temat slabosci canona wiedza ci, ktorzy go w ogole nie uzywaja.
Nawet nie bardzo wiesz czym jest zakres tonalny.

Pokaz swoje wlasnoreczne zdjecie robione czym tam uzywaz , a pokaze ci jaki jest zakres tonalny canona. He?
I jak znam teoretykow gawedziarzy, to sie okaze , ze zdjec pokazac nie mozesz, hi, hi, hi...

Kolekcjoner
31-03-2015, 00:06
Ależ wybiórczo patrzę na temat. :)
Wiem że ta samokrytyka nie jest szczera ale Twoja argumentacja trafia kulą w płot całkowicie. Tu nie raz i nie dwa pojawiały się zupełnie przeciwne zarzuty, że to forum jest zbyt krytyczne wobec sprzętu Canona, prawdopodobnie z tego powodu były nawet problemy z nazwą /o ile wiem do dziś nie rozwiązane ostatecznie/. Gdybyś zamiast częstować ludzi tymi bezproduktywnymi wpisami, przejrzał niektóre wątki na forum to szybko byś się przekonał jak bardzo się mylisz.

Bechamot
31-03-2015, 00:27
Przede wszystkim to nie jest takie jednoznaczne, iz canon ma mniejszy zakres tonalny.
Rzeczywiscie ma mniejszy na niskich czulosciach, na wyzszyvh i to wcale nie tak wysokich bo powyzej 400, 800 iso ma zakres szerszy. Canon sie do tego przyznaje. Jak twierdzi ma tak ustawiona matryce by na wysokich iso dac mozliwie niski szum.
Wiedzac o tym, nie wpadamy w czarna rozpacz z powodu malego zakr.tonal.

Kolekcjoner
31-03-2015, 00:30
Dokładnie tak jest jak piszesz, tak samo nie jest tak jednoznacznie źle z szumami na wysokich iso /niekiedy i takie krytyczne wpisy się pojawiają/ ale do tego trzeba znać system, robić zdjęcia a nie trollować na forum.

Cień
31-03-2015, 01:20
Ktos?
Nie przeceniasz sie aby?
60 postow w 7 lat i ani jednego zdjecia, to jest raczej nic.
A wiec niejaki cien o nijakim dorobku uwaza, ze jest kims i wie najlepiej czym jest canon, choc zapewne nie mial go w reku.
Ciekawe , najwiecej na temat slabosci canona wiedza ci, ktorzy go w ogole nie uzywaja.
Nawet nie bardzo wiesz czym jest zakres tonalny.

Pokaz swoje wlasnoreczne zdjecie robione czym tam uzywaz , a pokaze ci jaki jest zakres tonalny canona. He?
I jak znam teoretykow gawedziarzy, to sie okaze , ze zdjec pokazac nie mozesz, hi, hi, hi...

No tak, a teraz powiedz mi, co mają moje zdjęcia do czystych danych faktycznych jak DR? :) Typowy fanboy. Ty już wiesz wszystko o moim dorobku. Nieważne, że go nie widziałeś. :D Boże, wy jesteście jeszcze głupsi, niż mi się przed chwilą wydawało.


Wiem że ta samokrytyka nie jest szczera ale Twoja argumentacja trafia kulą w płot całkowicie. Tu nie raz i nie dwa pojawiały się zupełnie przeciwne zarzuty, że to forum jest zbyt krytyczne wobec sprzętu Canona, prawdopodobnie z tego powodu były nawet problemy z nazwą /o ile wiem do dziś nie rozwiązane ostatecznie/. Gdybyś zamiast częstować ludzi tymi bezproduktywnymi wpisami, przejrzał niektóre wątki na forum to szybko byś się przekonał jak bardzo się mylisz.

Wystarczy mi, że czytam ten wątek, gdzie kiedy napisać o słabym DR Canona, dowiaduję się o swoim nijakim dorobku, machaniu szabelką etc. :D To jest dopiero argumentacja!

Merde
31-03-2015, 08:31
Ja z kolei nie rozumiem po co pisać o tym w co drugim wątku?

To ma mniej więcej taki sens, jak zaprzeczanie oczywistym faktom w co drugim wątku :-)

zdebik
31-03-2015, 09:18
Kazda osoba ktora wydaje nie male w koncu pieniadze, zdaje sobie sprawe z ulomnosci systemu. Niestety wszedzie sa braki.

Dla wielu osob Canon byl najlepszym wyjsciem.

Ciekawe co mieliby do powiedzenia N P i S, gdyby C kupil matryce od Sony?

becekpl
31-03-2015, 12:21
ze migawka jest u konkurencji lepsza:mrgreen:

Bechamot
31-03-2015, 12:37
przede wszystkim bodaj wszystkie wspolczesne dslr sa w stanie dostarczyc znakomity obraz.
Jest bardzo dobrze lub w niektorych modelach jeszcze lepiej.
to jest zupelnie normalne , ze ostatni , najnowszy model znanych producentow najczesciej ma najwiecej mozliwosci , pozostali w nastepnym wydaniu go przescigna.

Wiemy - wczesniej Canon zainwestowal majatek w matryce i byl bodaj najlepszy , pozniej sony ok miliard us (!) i aktualnie ma najlepsze matryce.
Ale to nie jest przepasc jakosciowa.

Kazdy z wiekszym doswiadczeniem fotograf dochodzi kazdym wspolczesnym aparatem porownywalnej wielkosci matrycy do praktycznie takiego samego wyniku,
roznice sa bez wiekszego znaczenia - je sie da zmniejszyc przez odpowiednie naswietlenie , obrobke. najwazniejsze to poznac wlasciwosci i ograniczenia aparatu.
Nie ma istotnego znaczenia co sie bierze do reki , majac odpowiednie doswiadczenie , oby nie bylo uszkodzone.

jesli chlopcy pisza o slabym DR C - to wiedza to z optycznych - tam sie naczytali. Bo przeciez Canona w reku nie mieli , w kazdym razie nie dluzej niz " testujac " w MM lub podobnej instytucji.

Przeciez przezbywanie sie ktory jest lepszy P czy C i dlaczego to dziecinada - byc moze jest to wyzwanie dla intelektu gimbazy.

ktory dzidzius ma najladniejsze wiaderko w piaskownicy ? :-))))))))

pan.kolega
31-03-2015, 17:33
Przede wszystkim to nie jest takie jednoznaczne, iz canon ma mniejszy zakres tonalny.
Rzeczywiscie ma mniejszy na niskich czulosciach, na wyzszyvh i to wcale nie tak wysokich bo powyzej 400, 800 iso ma zakres szerszy. Canon sie do tego przyznaje. Jak twierdzi ma tak ustawiona matryce by na wysokich iso dac mozliwie niski szum.
Wiedzac o tym, nie wpadamy w czarna rozpacz z powodu malego zakr.tonal.

A konkretnie - sławetny ranking "Sport" DXO (któremu się wierzy albo nie w zależności od tego czy zgadza się z nasza teza;)) daje P K5ii 0.19 EV przewagi nad C7Dii. To jest prawie jedna piata stopa! :lol:

Natomiast DR to całe 2.0 EV przewagi dla P na ISO 100. To jest już coś, ale od ISO ~800 ta przewaga już jest żadna, a od ISO 1600 przewagę tycia ma C.

Jest o co drzeć szaty, zwłaszcza, że korpus DSLR to o wiele więcej parametröw niż tylko DR, a cały system to jeszcz o wiele, wiele, wiele więcej?:roll:

I dodatkowe zwłaszcza - (na co celnie zwrócił uwagę Bechamot) biorac pod uwagę dialektykę konkurencji-współpracy między japońskimi koncernami (jak nie przymierzajac między rodzinami w mafii cosa nostra8-)) nie należy watpić, że Canon w końcu nam ten DR wydłuży.:p

zdebik
31-03-2015, 17:57
Jesli "chlopcy" sie dogadaja i dostaniemy dr i wyciaganie z cieni co dostana chlopaki z Nikona? Lepszy customer support?

busz
31-03-2015, 17:59
A konkretnie - sławetny ranking "Sport" DXO (któremu się wierzy albo nie w zależności od tego czy zgadza się z nasza teza;)) daje P K5ii 0.19 EV przewagi nad C7Dii. To jest prawie jedna piata stopa! :lol:Ale nie wyciąga 10EV z cieni.:p

Kolekcjoner
01-04-2015, 11:39
To ma mniej więcej taki sens, jak zaprzeczanie oczywistym faktom w co drugim wątku :-)
Szczególnie jak są to oczywiste oczywistości cytując klasyka ;).



Wystarczy mi, że czytam ten wątek, gdzie kiedy napisać o słabym DR Canona, dowiaduję się o swoim nijakim dorobku, machaniu szabelką etc. :D To jest dopiero argumentacja!
Widać że nie wystarczy bo wyciągasz błędne wnioski.

zdebik
02-04-2015, 18:47
Na dobra sprawe Canon jest jeszcze w najlepszej sytuacji. Jesli Sony powie sobie dosc P i N zostana bez sensora :).

jaad75
02-04-2015, 18:57
Zarowno Pentax, jak i Nikon miewali różnych dostawców sensorów, poza tym, Sony Semiconductors, to nie to samo co Sony Imaging i raczej wątpliwe, by tak dobrze prosperująca firma jak SS powiedziała sobie dość.

zdebik
02-04-2015, 19:22
One day sobie powiedza - po co sie dzielic tortem, zabijemy ich obrazkiem. Sony jako corporacja nie dziala charytatywnie i tez jest nastawiona na zysk. Nikon i Pentax zapewne jesli chodzi o matryce sa w okolicach D700.

jaad75
02-04-2015, 22:36
Zdaje się, że się nie zrozumieliśmy - Sony Semiconductors istnieje m.in dzięki sprzedaży matryc (prawie wszystkim generalnie, również Canonowi, czy Fuji) samo dostarczanie ich dla Sony Digital Imaging (które nota bene jest zupełnie odrębnym tworem, pod innym kierownictwem), to trochę za mały rynek dla nich. Oczywiście teoretycznie mogą postanowić, że nie będą zarabiać na innych i ograniczą produkcję tak, by dostarczać matryce tylko dla Sony Digital Imaging, tylko że to prosta droga do spadku dochodów, a co za tym idzie spadku nakładów na R&D i tym samym spadku ze szczytu, który teraz okupują. Bardzo wątpliwy scenariusz.
A co do tego kto jest gdzie, jeśli o matryce chodzi - Pentax w ogóle nie zleca produkcji matryc, kupują gotowe produkty, co najwyżej lekko zmodyfikowane pod nich, Nikon tak, a wykonawców jest sporo - choćby Renesas, Aptina, czy ostatnio Toshiba. W D700 były akurat matryce Renesas, ale przypomnę, że po drodze był jeszcze choćby D4, a w APS-C D3100 i D3200 z matrycami Renesas i seria 24-megapikselowych sensorów Toshiby...

Lucas1981r
04-04-2015, 19:18
Nie zapominajmy takze o Samsungu :)

Lucas1981r
03-06-2015, 12:59
Ciekawa "plotka" o AF Pentaxa:
-> O tym się mówi, czyli plotki i ploteczki z ostatniego tygodnia - Optyczne.pl (http://www.optyczne.pl/8437-news-O_tym_si%C4%99_m%C3%B3wi__czyli_plotki_i_ploteczki _z_ostatniego_tygodnia.html)
-> The latest patents from Ricoh, Tamron, Olympus and Canon | Photo Rumors (http://photorumors.com/2015/05/27/the-latest-patents-from-ricoh-tamron-olympus-and-canon/)
-> https://translate.google.com/translate?sl=auto&tl=en&js=y&prev=_t&hl=en&ie=UTF-8&u=http%3A%2F%2Fdigicame-info.com%2F2015%2F05%2Faf-18.html&edit-text=

Kolekcjoner
04-06-2015, 22:22
A co w tym takiego ciekawego?

zdebik
07-06-2015, 09:19
A co w tym takiego ciekawego?

Bedzie trafial :)

jaad75
08-06-2015, 17:19
Bedzie trafial Masz mocno nieaktualne informacje - od dawna trafia bardzo dobrze.

Lucas1981r
09-06-2015, 18:12
A co w tym takiego ciekawego?

Jak sie jest bardziej humanista niz umyslem scislym to fakt...moze byc malo ciekawa... :mrgreen:

Lucas1981r
18-02-2016, 00:59
I oficjalnie pokazala sie puszka FuFu od Pentaxa:
-> https://www.youtube.com/watch?v=wDpXOFhciPg
-> Pentax K-1 Officially Announced - Pentax Announcements | PentaxForums.com (http://www.pentaxforums.com/articles/pentax-news/pentax-k-1-officially-announced.html)
-> Pentax K-1 review: First look – What Digital Camera (http://www.whatdigitalcamera.com/reviews/digital-slrs/pentax-k-1-review)



https://canon-board.info//brak.gif
źródło (https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xpt1/v/t1.0-9/12717832_10208573643529372_3886621900720663459_n.j pg?oh=0690684686cf3c4d6f8cec96fc276975&oe=572FFEBE)

szwayko
18-02-2016, 11:05
Ile osób zostało ze sprzętem Pentaxa, po 10 latach jak weszły przystępne FF Canona i Nikona.
Po forum Pentaxa widać, że zaawansowanych użytkowników można na palcach obu dłoni by policzyć.

BeatX
18-02-2016, 11:13
o, Pentax się obudził z lustrzanką FF :lol:
Ale tak na poważnie, to zarówno parametry jak i funkcje ma bardzo ciekawe - przy zestawieniu z ceną.
Problem jest tylko innej natury... co podpiąć do tej puszki? Jak szkła systemowe Pentaxa to jakiś żart :D
Coś czuję, że fanboye Pentax FF będą musieli znowu poczekać, aż Sigma lub Tamron wypuszczą swoje szkła z mocowaniem do Pentax'a :mrgreen:

zdebik
18-02-2016, 11:20
Pentax rebranduje tamrony. Inna sprawa, ze nowy spacer zoom to smiech na sali.

Kwapiszon
18-02-2016, 11:45
... nowy spacer zoom to smiech na sali.

To jest obiektyw na miarę ich możliwości. Oni tym obiektywem otwierają oczy niedowiarkom. Mówią: to jest nasz obiektyw, przez nas zrobiony i to nie jest nasze ostatnie słowo !

BeatX
18-02-2016, 11:57
Polać temu Panu! :mrgreen:

borys609
18-02-2016, 11:59
Ruszy się ponownie rynek starych obiektywów do Pentaxa. Pytanie tylko jak będą one współpracować z nowym sprzętem..

szwayko
18-02-2016, 12:35
manipulacje ekranem - nowy patent

https://canon-board.info/imgimported/2016/02/pentaxk112b403159ea7901208b8092000-1.jpg
źródło (http://m.fotoblogia.pl/pentax-k-1-12-b403159ea7901208b8,0,920,0,0.jpg)

tutaj troche informacji
Pentax K-1 - długo oczekiwana lustrzanka z pełną klatką 36,4 Mpix w cenie 2000 euro | Fotoblogia.pl (http://fotoblogia.pl/8424,pentax-k-1-dlugo-oczekiwana-lustrzanka-z-pelna-klatka-36-4-mpix-w-cenie-2000-euro)

jaad75
18-02-2016, 13:21
Problem jest tylko innej natury... co podpiąć do tej puszki? Jak szkła systemowe Pentaxa to jakiś żart :DWszystkie 20 szkieł w produkcji, które można używać na pełnej klatce, to żart? Kolejne dojdą w tym roku, więc będzie ponad 30.

chester_jds
18-02-2016, 13:40
Biorąc pod uwagę zaangażowanie emocjonalne fanboyów Pentaxa, to można by było od nich wydoić jednak więcej za ten aparacik. A tymczasem cena pokazuje, że dobre nie musi być wywalone cenowo w kosmos. Może da to do myślenia i naszemu Canonowi...
Manipulacje ekranem mi się nie podobają, oj czuję, że będzie to najszybciej powyłamywany ekran ever.

szwayko
18-02-2016, 13:43
Wszystkie 20 szkieł w produkcji, które można używać na pełnej klatce, to żart? Kolejne dojdą w tym roku, więc będzie ponad 30.

Do pełnej klatki - 100% obrazu, tutaj 3
https://pentax.com.au/categories/lenses/series/d-fa
a tutaj 4
https://pentax.com.au/categories/lenses/series/fa

Czyli razem 7, bo rozumiem że tylko te FA są w pełni FF.

jaad75
18-02-2016, 13:49
Lista była kilka stron wcześniej - 7 DFA, 5 FA, 7(8) DA. Wcześniej nie liczyłem DA560/5.6, ale Pentax sam dorzucił go niejako do puli. Oczywiście liczę tylko te w obecnej ofercie.

zdebik
18-02-2016, 14:36
Wszystkie 20 szkieł w produkcji, które można używać na pełnej klatce, to żart? Kolejne dojdą w tym roku, więc będzie ponad 30.
Zartem jest 28-105 3.5-5.6 toz to kit z xxD.

Lucas1981r
18-02-2016, 15:31
Ile osób zostało ze sprzętem Pentaxa, po 10 latach jak weszły przystępne FF Canona i Nikona.
Po forum Pentaxa widać, że zaawansowanych użytkowników można na palcach obu dłoni by policzyć.

Raczej sporo patrzac na forum pentaxa - i sporo osob dochodzi,
w temacie K-1 mozesz zauwazyc juz ze odezwaly sie osoby ktorych dawno nie bylo - i zaczynaja sie zastanwaic nad powrotem. - wiec chyba takiej tragedii nie ma :)
Ciekawi mnie jak oceniasz/definiujesz tych zaawansowanych uzytkownikow?
siebie uwazasz za zaawansowanego?




Manipulacje ekranem mi się nie podobają, oj czuję, że będzie to najszybciej powyłamywany ekran ever.

chyba tak zle nie bedzie...

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://cdn0.mos.techradar.futurecdn.net/art/cameras/Pentax/K-1/Hands%20on%20shots/P2170193-420-90.JPG)



Zartem jest 28-105 3.5-5.6 toz to kit z xxD.

Canon EOS 6D + EF 24-105mm f/3.5-5.6 IS STM - Fotozakupy.pl (http://fotozakupy.pl/canon-eos-6d-ef-24-105mm-f35-56-is-stm/40680s)

zdebik
18-02-2016, 15:33
Canon EOS 6D + EF 24-105mm f/3.5-5.6 IS STM - Fotozakupy.pl (http://fotozakupy.pl/canon-eos-6d-ef-24-105mm-f35-56-is-stm/40680s)

I ile ich sprzedali? dziwie sie, ze jeszcze nie wycofali tego modelu.

szwayko
18-02-2016, 16:07
Ciekawi mnie jak oceniasz/definiujesz tych zaawansowanych uzytkownikow?
siebie uwazasz za zaawansowanego?


:-) wg mnie taki, który oprócz DSLR z kitem i kitem tele kupionym na gwiazdkę ma jeszcze oddzielnie świadomie kupione ze 3 szkło.

nowart
18-02-2016, 17:14
Ile osób zostało ze sprzętem Pentaxa, po 10 latach jak weszły przystępne FF Canona i Nikona.
Po forum Pentaxa widać, że zaawansowanych użytkowników można na palcach obu dłoni by policzyć.

Bez obaw. Forum to nie wyznacznik. Fujikowe też leży i kwiczy, zero ruchu a jakoś na brak użytkowników system nie narzeka...

Tom77
18-02-2016, 17:14
Ile osób zostało ze sprzętem Pentaxa, po 10 latach jak weszły przystępne FF Canona i Nikona.
Po forum Pentaxa widać, że zaawansowanych użytkowników można na palcach obu dłoni by policzyć.

Forum nie jest wyznacznikiem ilości użytkowników tego systemu. K5 to bardzo fajna puszka, jak coś ciekawego się pojawi na FF to polecą w kierunku Pentaxa następni, szczególnie że szkieł do tego systemu przybyło

Merde
18-02-2016, 17:48
Bez obaw. Forum to nie wyznacznik. Fujikowe też leży i kwiczy, zero ruchu a jakoś na brak użytkowników system nie narzeka...
Fujikowe forum działa na nikoniarzach :-)

Kolekcjoner
18-02-2016, 18:02
Forum nie jest wyznacznikiem ilości użytkowników tego systemu. K5 to bardzo fajna puszka, jak coś ciekawego się pojawi na FF to polecą w kierunku Pentaxa następni, szczególnie że szkieł do tego systemu przybyło

Być może, natomiast skąd się mają brać ci "następni"? Rynek dslr topnieje. Dwa systemy zdominowały praktycznie pozostałości zupełnie. Wiadomo że zdarzają się skoczkowie ale jakiejś masowej migracji to ja bym się nie spodziewał. Domyślam się do kogo adresowany jest nowy Pentax ale moim zdaniem ta premiera przejdzie bez większego wstrząsu na rynku.

aptur
18-02-2016, 18:07
manipulacje ekranem - nowy patent

Dla mnie porażka.

BeatX
18-02-2016, 18:17
Mnie ciekawi z kolei jak się sprawdzi AF w tej nowej puszce Pentaxa.
Tzn, jak będzie się działo ze współpracą z obiektywami niesystemowymi.
Fajnie, jakby chociaż Pentax się wyłamał i udostępnił pełną dokumentację ich systemu AF, tak żeby Sigma i Tamron nie musieli kombinować z reverse engineering.
Ja co prawda nie narzekam na AF w swoich zabawkach, ale jestem romantycznym orendownikiem zmiany świata na lepsze :lol:

Lucas1981r
18-02-2016, 18:27
Nie wiem jak Sigma,ale Tamron raczej dostal :)

BeatX
18-02-2016, 18:30
Wiem, dlatego realnie rozkminiam opcję że się dogadają - Pentax z Sigmą i Tamronem :)

Tom77
18-02-2016, 18:51
Być może, natomiast skąd się mają brać ci "następni"? Rynek dslr topnieje. Dwa systemy zdominowały praktycznie pozostałości zupełnie. Wiadomo że zdarzają się skoczkowie ale jakiejś masowej migracji to ja bym się nie spodziewał. Domyślam się do kogo adresowany jest nowy Pentax ale moim zdaniem ta premiera przejdzie bez większego wstrząsu na rynku.

Wsród moich znajomych kilka osób ma Pentaxy, mają gdzieś fora, od zawsze 1 obiektyw a jak następuje wymiana to na inny model Pentaxa. Problemem Pentaxa był mały wybór szkieł, teraz mamy Sigmę, Tamrona. Brakuje puszki dla której zaawansowani userzy zostawia Canona czy Nikona. Niewiele do tego trzeba - dobry AF z Sigmą i Tamronem i pozamiatane. O jakość wykonania puszek nie ma się co bać. Rynek jest zdominowany tak jak kiedyś był przez Nokię, ile czasu zajęło Samsungowi zdominowanie rynku ?

RTSiak
18-02-2016, 19:40
Jeśli AF z sigmami będzie działał dobrze to byłbym w stanie zmienić system.

sebcio80
18-02-2016, 19:42
Wsród moich znajomych kilka osób ma Pentaxy, mają gdzieś fora, od zawsze 1 obiektyw a jak następuje wymiana to na inny model Pentaxa. Problemem Pentaxa był mały wybór szkieł, teraz mamy Sigmę, Tamrona. Brakuje puszki dla której zaawansowani userzy zostawia Canona czy Nikona. Niewiele do tego trzeba - dobry AF z Sigmą i Tamronem i pozamiatane. O jakość wykonania puszek nie ma się co bać. Rynek jest zdominowany tak jak kiedyś był przez Nokię, ile czasu zajęło Samsungowi zdominowanie rynku ?


nie ma co porównywać, na rynku telefonów mieliśmy wtedy rewolucję, tu żadnej rewolucji nie będzie,

Olympus dwa razy miał szanse zdominować rynek foto, i wypuszczając 4/3 i później drugi raz z micro 4/3, jakby oba systemy były od razu przystosowane do FF to większość z nas tu obecnych pewnie rozmawiała by na forum Olka ;-) a tak 4/3 wyginął śmiercią naturalną i to samo kiedyś spotka m4/3

podoba mi się ten Pentax z wyglądu, taka cegła, szkoda że brakuje jakiegoś joya do sterowania,