PDA

Zobacz pełną wersję : CaptureOne Pro 8



JacekMF
16-09-2014, 11:14
Dziś pojawił się CaptureOne Pro w wersji 8.

Z informacji na stronie wynika, że ma być szybszy http://www.phaseone.com/en/Imaging-Software/Capture-One/Features.aspx

jaś
16-09-2014, 11:29
nareszcie :), dzięki za posta, potrzebuję profil do sigmy 50A i parę drobiazgów, może jeszcze usunęli zbędne i przegadane komunikaty, buga z wyświetlaniem miniaturek.

Jerzy
16-09-2014, 13:21
Można wybrać język polski...Ale u mnie jest pomieszany z angielskim,tak jakby ktoś nie dokończył roboty.

JacekMF
16-09-2014, 13:43
No dziwnie wygląda to pomieszanie języków ale plus, że jest. Poprawią. Znaczy to, że Polacy są już dla PhaseOne znaczącym klientem (lub potencjalnie znaczącym klientem).

octopusik
16-09-2014, 14:38
Ciekawe czy 8 faktycznie będzie szybsza, na C2D 7 się strasznie muliła, i5/16gb ram było ok, ale i tak nie było różowo. Trial leci na testy :)

jaś
16-09-2014, 23:02
tak na szybko - interfejs praktycznie identyczny z c1v7, pojawiła się zakładka purple fringing ale temat jest słabiej rozwiązany niż w LR5 (brak ręcznego sterowania) co do skuteczności to się nie wypowiadam bo jak dotąd jechało falami tzn C1 6 i 7 był skuteczniejszy od LR4, LR5 wyglądał mi na skuteczniejszy od c1v7, profilu do 50A brak :( - kiszka - co oni tam robią, za to są wszystkie? ex-y, bug z wyświetlaniem miniaturek usunięty :), chyba się szybciej włącza i wyłącza (to na 100%), oglądam dalej.

manfred1
17-09-2014, 07:43
Pędzel WB jest?

jaś
17-09-2014, 08:00
przy warstwach pojawiła się zakładka WB więc pewnie jest ale jeszcze nie próbowałem.
co do samego wywołania jako takiego to zmiany są mniejsze niż przy przejściu z v6 na v7 wtedy było widać różnicę i trzeba było mieszać suwaczkami teraz nic takiego nie widzę - moim zdaniem i po pierwszym rzucie okiem oczywiście.

jinks
17-09-2014, 11:39
No ja też tak na szybko...

1.W korektach lokalnych jest WB (wreszcie :D), odszumianie i HDR ( w sumie fajne bo można to bardziej kontrolować min. przez użycie pędzla z różnym opacity). Kolejna bardzo fajna zmiana to punkty zaczepienia maski. Przy kopiowaniu ustawień między sąsiednimi zdjęciami wystarczy czasami lekko przesunąć maskę zamiast od nowa ją rysować.

2. Engine 8 praktycznie identyczny z engine 7 - różnicę widać szczególnie w działaniu HDR. Nie rusza tonów średnich więc jest to jeszcze lepsze niż w 7c-e. Trochę inaczej działa BW. Suwaki mają większą czułość, przez co efekt może być mocniejszy. Przy skrajnych ustawieniach nie pojawiają się szumy co mi się nie podoba bo wcześniej powstawało takie fajne ziarno;) adobe LR do tej pory szumi przy użyciu tego narzędzia. Osobiści najbardziej podobał mi się stary engine 6 :D

3. Clarity natural - poprzednie metody działały identycznie jak zdjęcie potraktowane highpass-em o małym/średnim promieniu. Ta nowa metoda bardziej jak unsharp mask o bardzo dużym promieniu. Nowe rozwiązanie podoba mi się najbardziej:)

4. Warstwy reperacyjne cloning&healing - na razie trochę "kwadratowo" mi się tego używa. Wolę to robić w PS i raczej się to nie zmieni.

5. Film grain - mega! Szczególnie, że od engine 7 te obrazki były takie bardzo gładkie.

6. Jak na razie program mi działa odczuwalnie wolniej niż v7 podczas rysowania maski. Nie wywoływałem jeszcze większych partii zdjęć w batchu więc tu nie wiem jak to wygląda.

7. Krzywe - wykres jest większy przez co bardziej precyzyjny. Niestety nie działa scroll na ustawionych punktach. Można je korygować strzałkami na klawiaturze. Wolałem stare rozwiązanie.

8. Podobno poprawiono działanie narzędzia skintone. Na razie nie miałem czasu tego przetestować.


Na pewno na początku będzie kilka update-ów naprawiających różne bugi, ale ogólnie program mi się bardzo podoba.

Zakupiłem upgrade :D

upgrade 69 eurasów+25%VAT również dla wersji express. Co jest bardzo korzystne. Tak tanio jeszcze nie było :) Ogólnie capture jest droższy niż adobe, ale warto.

jaś
17-09-2014, 22:57
dalej na szybko ....
poprawiono znacząco szybkość nie sprawdzałem aptekarsko o ile ale to się mocno czuje - może być nawet dwa razy szybszy
punkty zaczepienia maski jakoś do mnie nie przemawiają (dla mnie to dinks który przeszkadza w pracy), może dlatego że nie maluję skomplikowanych masek w odrawiaczu :), nie zauważyłem również wolniejszego malowania maski ale moje maski są wyjątkowo nieskomplikowane.
v8 to nie jest rewolucja raczej ewolucja, czy zasługuje na nowy duży numer wersji? chyba tak ale odczuwam pewien niedosyt.
ja również byłem zachwycony silnikiem wersji 6 ale jakoś przywykłem do v7, przy v8 nie widać rewolucyjnych zmian w silniku więc kociokwiku po ugradzie nie ma
to co najbardziej odczułem:
1.szybkość
2.ktoś zlikwidował (w końcu) idiotyczne i nadmiarowe komunikaty o zakończeniu przetwarzania i okienko o przetwarzaniu - dziękuję - zwykle robię jedno zdjęcie na raz i nie potrzebuję żadnego komunikatu że się zrobiło.
3.zlikwidowali upierdliwy bug przesuwający pasek miniaturek na początek albo gdzieś przy minimalizacji okna aplikacji
czego brakuje:
interfejs LR5 do usuwania aberracji jest lepszy i daje się przełączyć na sterowanie ręczne

Jerzy
18-09-2014, 08:30
To ja sprawdziłem aptekarsko...
Wstępne przetworzenie przy otwieraniu katalogu:
C1 7.2.3-------7:42,17
C1 8.0---------5,14,37

Export do jpg

C1 7.2.3-------6:37,18
C1 8,0---------4:28,18

Czas w minutach.
Do testu użyłem 287 zdjęć w formacie RAW z Canona 5D MIII
Czas mierzyłem stoperem z telefonu
Komputer : procesor 2600K @4300 ,geforce 770,ram 16GB,dysk SSD Samsung 840 pro

Jest szybciej.

jinks
18-09-2014, 10:53
Czyli poniżej sekundy na wywołanie zdjecia:) a mógłbyś sprawdzić jak dziala zaznaczanie maski. U mnie strasznie zwolniło? I jeszcze pytanko przez @4300 mam rozumieć podkreconego procka?

Jerzy
18-09-2014, 11:52
Tak,procek Core I7 chodzi na 4300GHz ale tylko wtedy kiedy aplikacja wymusza podwyższenie taktowania, pod obciążeniem.
W wersji 7.3.2 maska nie nadążała za pędzlem,zostawała zawsze z tyłu, w C1 8.0 nadąża,opóźnienie jest prawie niedostrzegalne. Na forum Phase one często była poruszana współpraca z kartami graficznymi.Te od "zielonych" podobno lepiej współpracują z C1

jinks
18-09-2014, 13:42
No właśnie. C1 v7 jak mialem ustawiony engine6(bo mi sie bardziej podobał)to maski chodziły wolno. Po przlaczeniu na engine 7 (czyli wlasciwie to co oferuje C1 v7) maski chodziły mega szybko. Raczej ja nie wyrabialem się z piorkiem od tabletu;)a w nowym C1 v8 te maski chodzą mi troche wolniej niz w wersji 6. Troche dziwne.

Używam identycznego procka 8gbramu i normalny hdd. Po twoich wynikach widze że trzeba zainwestowac w ssd:)Ciekawi mnie tez czy open cl z karty faktycznie cos daje?

kamodj
30-12-2014, 20:51
Dziś pojawił się CaptureOne Pro w wersji 8.

Z informacji na stronie wynika, że ma być szybszy Kamerasysteme | Raw-Konverter für führende Kameras (http://www.phaseone.com/en/Imaging-Software/Capture-One/Features.aspx)

i jest szybszy;) mam aktualnie stara 6tke do której mam sentyment i 8mke która jest jakby przymusem technologicznym ;) wiadomo że 8mka daje o wiele wiecej mozliwosci + niezliczona ilosć warstw maskowania czego w 6 nie było. Ale mozliwosci tonalne to jakis kosmos.
Bardzo polecam dla fotografów każdej dziedziny i pozdrawiam modowych fotografów:))) bierzta i robta z tego wszyscy:)

jinks
30-12-2014, 21:21
Ale mozliwosci tonalne to jakis kosmos. W tym stwierdzeniu masz na myśli 8, czy 6?
Aktualnie używam pro8 :) Swoją drogą wolisz obrazek z 6, czy 8?