PDA

Zobacz pełną wersję : Serie Olympus Mju



Buminthealley
15-09-2014, 23:26
Pytanie do ludzi którzy pamiętają tą serie.
Zamierzałem kupić aparat Olympus Mju II ze względu na jego gabaryty i wiele pozytywnych opinii w internecie ale po przejrzeniu ofert powstało parę wątpliwości.
Czy wie ktoś jak wypadały modele ze stałą ogniskową obiektywu 35mm na tle tych z zoomami 35-80mm? Oraz czy nowszy model Olympus Mju III miał ten sam obiektyw?

pan.kolega
16-09-2014, 01:12
Mam zarówno wersję ze stałka jak i zoom. Nie pamiętam który to zoom, ale mam chyba ze 3 egzemplarze, w tym 2 nowe nieużywane.
Wersja z 35/2.8 czyli Stylus Epic, była (jest) absolutnie wyśmienita. To był kiedyś mój podstawowy sprzęt :shock: mieszczacy się prawie do kieszeni koszuli, a zdjęcia jak z luszczanki. No i to był FF a nie crop. :p

Zoom jest już grubszy, obiektyw ciemniejszy, na pewno całkiem niezły, ale nie to co stałka. Bardzo dobry aparacik, ale już nie tak kultowy.

FlatEric
16-09-2014, 09:45
Mju III to już raczej miał zoomy - różne, zależnie od wersji. Mju II sprawował - i wciąż sprawuje - mi się znakomicie, szczególnie jeśli obiektyw jest przymknięty, aczkolwiek spotkałem się i z bardzo krytycznymi wobec niego opiniami, głównie ze względu na delikatność (i podobnież akrylowe soczewki).

Ale, że tak prowokacyjnie zapytam, dlaczego nie na przykład Yashica T4 czy T5? ;)

namoamo
16-09-2014, 10:01
Ja bym poszedł w stronę XA, co prawda mniejszy zakres iso(<800) ale za to manualne ostrzenie i priorytet przysłony. A wielkość niemal ta sama.

FlatEric
16-09-2014, 10:50
Fakt, że AF w mju II nieraz niespecjalnie się sprawdza i ostrość na zdjęciach z bliska ustawia na nieskończoność.

Buminthealley
16-09-2014, 19:16
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi!
@FlatEric
Nie znam się na sprzęcie analogowym. Zależy mi aby aparat miał małe gabaryty i jednocześnie był w miarę sprawny.
Korzystając już z założonego tematu, znacie jakieś miejsca gdzie można się tanio zaopatrzyć w kliszę?

namoamo
16-09-2014, 21:17
Bratex.org