PDA

Zobacz pełną wersję : 300D za 3200 zł.



Tytus
17-09-2004, 21:21
:cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

doświadczenie zdobyte od maja w robieniu zdjęć cyfrakiem chyba nie zrekompensuje bólu po uświadomieniu sobie, jaki spadek ceny miał miejsce przez ostatnie trzy miesiące

wiem, wiem, to sie dzieje z prędkością błyskawicy....A CO MNIE TO OBCHODZI???

:cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Kubaman
17-09-2004, 21:52
Tytus,
nie ma siły, nie znajdziesz wyjścia z tej sytuacji :(
Po prostu trzeba sobie powiedzieć, że mam fajny sprzęt i moge robić zdjęcia 8)
ja jeszcze nie mam tego czego pragnę :oops: ale wiem, że nie ma siły i jak kupię, to za dwa miesiące spadnie o 1000 PLN.

Ja bym sie raczej zapytał, czy zdjęcia które masz zrobione w tym czasie mają dla cienie jakąś wartość. Jeśli tak, rachunek mimo wszystko może być korzystny dla ciebie. :)

Tytus
17-09-2004, 22:28
Tytus,
nie ma siły, nie znajdziesz wyjścia z tej sytuacji :(
Po prostu trzeba sobie powiedzieć, że mam fajny sprzęt i moge robić zdjęcia 8)
ja jeszcze nie mam tego czego pragnę :oops: ale wiem, że nie ma siły i jak kupię, to za dwa miesiące spadnie o 1000 PLN.

Ja bym sie raczej zapytał, czy zdjęcia które masz zrobione w tym czasie mają dla cienie jakąś wartość. Jeśli tak, rachunek mimo wszystko może być korzystny dla ciebie. :)

pewnie, że mają wartość, no i zdobyta wiedza, choć droga, to jednak zawsze wiedza :wink:

Kubaman
17-09-2004, 23:24
pewnie, że mają wartość, no i zdobyta wiedza, choć droga, to jednak zawsze wiedza :wink:

i o to chodzi, pionierzy zawsze płacą podwójnie, ale i mają swoje miejsce w historii :D

BTW, o ile dobrze pamiętam, to trochę ci nie pasi twoja maszynka ?
coż, pokonywanie przeszkód jest istotą naszego (foto) życia :roll: :wink: nobody's perfect :D

eternus
17-09-2004, 23:27
:cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

doświadczenie zdobyte od maja w robieniu zdjęć cyfrakiem chyba nie zrekompensuje bólu po uświadomieniu sobie, jaki spadek ceny miał miejsce przez ostatnie trzy miesiące

wiem, wiem, to sie dzieje z prędkością błyskawicy....A CO MNIE TO OBCHODZI???

:cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Gdzie masz taka cene?

Tytus
17-09-2004, 23:40
:cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

doświadczenie zdobyte od maja w robieniu zdjęć cyfrakiem chyba nie zrekompensuje bólu po uświadomieniu sobie, jaki spadek ceny miał miejsce przez ostatnie trzy miesiące

wiem, wiem, to sie dzieje z prędkością błyskawicy....A CO MNIE TO OBCHODZI???

:cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Gdzie masz taka cene?

tutaj (http://www.allegro.pl/show_item.php?item=31363895)

eternus
17-09-2004, 23:47
Zwroc uwage, ze jest to model POWYSTAWOWY. Wiec nie jest to az taka rewelacja.

Choc nie zle mnie przestraszyles, ze w takiej cenie jest "normalna oferta".

Tytus
18-09-2004, 00:54
Zwroc uwage, ze jest to model POWYSTAWOWY. Wiec nie jest to az taka rewelacja.

Choc nie zle mnie przestraszyles, ze w takiej cenie jest "normalna oferta".

a co mu brakuje? mam taki telewizor, działa od trzech lat bez zarzutu...
normalne oferty są 200zł. wyższe...

konradl
18-09-2004, 11:28
No ladnie :) Stracilem 200 zl przez tydzien... :)

Algier
18-09-2004, 12:50
Już jest powystawowy za 2900 :D

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=31363958

tpop
18-09-2004, 12:52
No ladnie :) Stracilem 200 zl przez tydzien... :)

Odebrales juz w koncu swojego? Pochwalil bys sie :)

konradl
18-09-2004, 14:15
Oj, sorry :)
No wiec sie chwale, aparat z malymi trudnosciami ale w koncu doszedl do mnie, stan niemal idelany, znalazlem tylko 2 milimetrowa ryske na lakierze przy mocowaniu paska po prawej stronie. Ogolnie jestem bardzo zadowolony, tylko denerwuje mnie pomiar swiatla w 300d, jest jakis dziki, albo przeswietla albo niedoswietla, musialem wlaczyc sobie histogram przy podgladzie :) W nikonie pomiar matrycowy juz w 2000 r swietnie dzialal... :)

Co do takich ogolnych odczuc:
- 300d jest duzy, chociaz dobrze wyprofilowany :)
- kit nie jest to kitu :)
- b.szybki i pewny af
- szybko zapisuje na karcie
- iso 400 porownywalne z iso 100 w nikonie
- kolko nastaw troche za ciezko dziala (za mocne skoki i czasami przejedzie sie o 2 stopnie)
- klapka od karty troche skrzypi ;)
- plastik jest slabo wykonczony (przy tym cross key-u jest to mocno widoczne)
- nieskonczonosc nie jest na koncu skali ostrosci w kicie :(
- brakuje mi informacji o iso w wizjerze

To chyba tyle, jak cosj jeszcze sobie przypomne to dopisze :)
Wasiaware jeszcze nie instalowalem, dam sobie czas zeby poznac aparat.

tpop
18-09-2004, 20:22
- brakuje mi informacji o iso w wizjerze


Oj nawet nie wiesz jak bardzo :). Juz kilka razy z tego powodu robilem zdjecia przy ISO800 w piekny sloneczny dzien :( Np w zoo. W ptaszarni przelaczylem na 800 i tak juz zostalo. Znajomy ktory ma 10D ma dokladnie ten sam problem - tez pare razy zapomnial przestawic po fotkach w ciemnosciach.

muflon
18-09-2004, 22:39
Już jest powystawowy za 2900 :D
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=31363958
Brr... niedawno byłem w sklepie (coś a'la MediaMarkt) i widziałem 300D na "wystawie" - bez obiektywu, bez zatyczki, przymocowany linką do półki (security), świecący gołym lustrem i obmacywany przez wszystkich :( Aż żal było patrzeć. Po tym widoku nigdy w życiu nie kupię nic "powystawowego".

Tytus
18-09-2004, 23:18
Już jest powystawowy za 2900 :D
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=31363958
Brr... niedawno byłem w sklepie (coś a'la MediaMarkt) i widziałem 300D na "wystawie" - bez obiektywu, bez zatyczki, przymocowany linką do półki (security), świecący gołym lustrem i obmacywany przez wszystkich :( Aż żal było patrzeć. Po tym widoku nigdy w życiu nie kupię nic "powystawowego".

są "powystawowe" i "powystawowe"

wszystko zależy od tego, gdzie i jak był wystawiany

muflon
18-09-2004, 23:42
są "powystawowe" i "powystawowe"
wszystko zależy od tego, gdzie i jak był wystawiany
I od tego, czy sprzedający powie Ci "jak i gdzie". A że od tego może zależec bezpośrednio cena...

konradl
19-09-2004, 00:17
No wlasnie zalezy... Np w MM 300d jest za szybka i jak chcialem obejrzec to musialem wolac faceta obslugujacego stanowisko :)

Pozdr




- brakuje mi informacji o iso w wizjerze


Oj nawet nie wiesz jak bardzo :). Juz kilka razy z tego powodu robilem zdjecia przy ISO800 w piekny sloneczny dzien :( Np w zoo. W ptaszarni przelaczylem na 800 i tak juz zostalo. Znajomy ktory ma 10D ma dokladnie ten sam problem - tez pare razy zapomnial przestawic po fotkach w ciemnosciach.

Mimo ze 300d uzywam krotko, tez juz mi sie tak przytrafilo...

Pozdr

Vitez
19-09-2004, 01:43
Już jest powystawowy za 2900 :D
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=31363958
Brr... niedawno byłem w sklepie (coś a'la MediaMarkt) i widziałem 300D na "wystawie" - bez obiektywu, bez zatyczki, przymocowany linką do półki (security), świecący gołym lustrem i obmacywany przez wszystkich :( Aż żal było patrzeć. Po tym widoku nigdy w życiu nie kupię nic "powystawowego".

są "powystawowe" i "powystawowe"

wszystko zależy od tego, gdzie i jak był wystawiany

Czy sprzedawca ci powie? I czy mu uwierzysz?

Tytus
19-09-2004, 10:55
Już jest powystawowy za 2900 :D
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=31363958
Brr... niedawno byłem w sklepie (coś a'la MediaMarkt) i widziałem 300D na "wystawie" - bez obiektywu, bez zatyczki, przymocowany linką do półki (security), świecący gołym lustrem i obmacywany przez wszystkich :( Aż żal było patrzeć. Po tym widoku nigdy w życiu nie kupię nic "powystawowego".

są "powystawowe" i "powystawowe"

wszystko zależy od tego, gdzie i jak był wystawiany

Czy sprzedawca ci powie? I czy mu uwierzysz?

zależy, czy znam sprzedawcę ;) tak kupiłem telewizor w MM i aparat też tak bym kupił, bo w MM stoją one zamknięte w gablotach z założonym obiektywem i nikt ich nie maca, do macania są kompakty

ale zgadza się, na allegro aparatu tak bym nie kupił oczywiście, trzeba by zrobić niezły wywiad, co się z tymi aparatami działo...

Rafalski
19-09-2004, 13:30
zależy, czy znam sprzedawcę ;) tak kupiłem telewizor w MM i aparat też tak bym kupił, bo w MM stoją one zamknięte w gablotach z założonym obiektywem i nikt ich nie maca, do macania są kompakty

A ja, proszę kolegi, macam lustrzanki w MM i to intensywnie. Ostatnio trzymałem swe łapska na wręczonym przez panią z obsługi 10D, która z profesjonalną usłużnością chciała mi dokręcić do niego obiektyw. Sięgnęła po leżący obok 300D i zaczęła zdejmować kitowca.. Udało mi się ją powstrzymać ;)

Jak pisałem ostatnio na prfc, polskie sklepy to zazwyczaj wypożyczalnie sprzętu dla obsługi i znajomków. Kupując lustrzankę nie wiesz, ile wesel zrobił nią sympatyczny sprzedawca w wolne łikędy :)

R

Tytus
19-09-2004, 22:51
zależy, czy znam sprzedawcę ;) tak kupiłem telewizor w MM i aparat też tak bym kupił, bo w MM stoją one zamknięte w gablotach z założonym obiektywem i nikt ich nie maca, do macania są kompakty

A ja, proszę kolegi, macam lustrzanki w MM i to intensywnie. Ostatnio trzymałem swe łapska na wręczonym przez panią z obsługi 10D, która z profesjonalną usłużnością chciała mi dokręcić do niego obiektyw. Sięgnęła po leżący obok 300D i zaczęła zdejmować kitowca.. Udało mi się ją powstrzymać ;)

Jak pisałem ostatnio na prfc, polskie sklepy to zazwyczaj wypożyczalnie sprzętu dla obsługi i znajomków. Kupując lustrzankę nie wiesz, ile wesel zrobił nią sympatyczny sprzedawca w wolne łikędy :)

R

ale jest też tak, że się "wystawowca" chowa pod ladę i czeka na wyprzedaż :mrgreen:
w ten sposób zaopatrują sie w buty z przeceny moje koleżanki :wink:

Vitez
20-09-2004, 09:42
zależy, czy znam sprzedawcę ;) tak kupiłem telewizor w MM i aparat też tak bym kupił, bo w MM stoją one zamknięte w gablotach z założonym obiektywem i nikt ich nie maca, do macania są kompakty

To jest to co ty widzisz - ze zamkniete w gablotach i nikt nie maca. A pytales sie choc raz czy wolno pomacac? Przeciez po to sa na wystawie te wystawowe by klient mogl sprawdzic czy mu taki pasuje.
Poza tym - czy sprawdzales co sie z nimi dzieje po godzinach pracy sklepu?

eternus
20-09-2004, 22:03
są "powystawowe" i "powystawowe"

wszystko zależy od tego, gdzie i jak był wystawiany

Tak, ale nigdy nic nie wiadomo. Poza tym zawsze jest styrany i chociazby zywotnosc akumulatorka przeszla ciezki test.

Tytus
23-09-2004, 10:13
są "powystawowe" i "powystawowe"

wszystko zależy od tego, gdzie i jak był wystawiany

Tak, ale nigdy nic nie wiadomo. Poza tym zawsze jest styrany i chociazby zywotnosc akumulatorka przeszla ciezki test.

akumulatorek nowy Canona na giełdzie kosztuje 90 zł więc tym zbytnio bym się nie przejmował, i jak pisałem, gablotowiec wcale nie musi być styrany, rzecz gustu, wyboru i preferencji

[ Dodano: 23 Wrzesień 2004 ]


zależy, czy znam sprzedawcę ;) tak kupiłem telewizor w MM i aparat też tak bym kupił, bo w MM stoją one zamknięte w gablotach z założonym obiektywem i nikt ich nie maca, do macania są kompakty

To jest to co ty widzisz - ze zamkniete w gablotach i nikt nie maca. A pytales sie choc raz czy wolno pomacac? Przeciez po to sa na wystawie te wystawowe by klient mogl sprawdzic czy mu taki pasuje.
Poza tym - czy sprawdzales co sie z nimi dzieje po godzinach pracy sklepu?

Vitez, ja mam przyjaciela w MM, z którym na dziwki nieraz chodziłem i jeżeli on mówi, że jest tak a nie inaczej, to tak jest, kwestia zaufania do człowieka, którego się zna 17 lat. Poza tym są sposoby robienia z nowiuśkich modeli gablotowców, co jest powszechną praktyką w wielu sklepach, niezależnie od branży.

Vitez
23-09-2004, 13:47
Vitez, ja mam przyjaciela w MM, z którym na dziwki nieraz chodziłem i jeżeli on mówi, że jest tak a nie inaczej, to tak jest, kwestia zaufania do człowieka, którego się zna 17 lat. Poza tym są sposoby robienia z nowiuśkich modeli gablotowców, co jest powszechną praktyką w wielu sklepach, niezależnie od branży.

Ty piszesz o pojedynczej osobie, pracujacej w pojedynczym sklepie i plotkujacym o tym sklepie. Ja pisze ogolnie o jakosci sprzetow powystawowych, na podstawie opinii osob ktore taki sprzet chcialy kupic, lub nie daj Boze - kupily.
Wybacz, ale opinia twojego najlepszego qmpla jest dla ciebie wazna, ale zbyt zlokalizowana i ograniczona do jednego sklepu. Ewentualny chetny na kupno sprzetu powystawowego raczej nie powinien wnikac w stopien twojej zazylosci z _jednym_ pracownikiem MM, a poslucha opinii calej grupy (wyszukac linki w archiwum pl.rec.foto czy foto.cyfrowa albo na forum dpreview - zaden problem).

Tytus
24-09-2004, 00:40
Vitez, ja mam przyjaciela w MM, z którym na dziwki nieraz chodziłem i jeżeli on mówi, że jest tak a nie inaczej, to tak jest, kwestia zaufania do człowieka, którego się zna 17 lat. Poza tym są sposoby robienia z nowiuśkich modeli gablotowców, co jest powszechną praktyką w wielu sklepach, niezależnie od branży.

Ty piszesz o pojedynczej osobie, pracujacej w pojedynczym sklepie i plotkujacym o tym sklepie. Ja pisze ogolnie o jakosci sprzetow powystawowych, na podstawie opinii osob ktore taki sprzet chcialy kupic, lub nie daj Boze - kupily.
Wybacz, ale opinia twojego najlepszego qmpla jest dla ciebie wazna, ale zbyt zlokalizowana i ograniczona do jednego sklepu. Ewentualny chetny na kupno sprzetu powystawowego raczej nie powinien wnikac w stopien twojej zazylosci z _jednym_ pracownikiem MM, a poslucha opinii calej grupy (wyszukac linki w archiwum pl.rec.foto czy foto.cyfrowa albo na forum dpreview - zaden problem).

jak pisałem, z niepewnego źródła powystawowego aparatu bym nie kupił, ale mam, i być może inni też, "pewne" źródło, poza tym opisywałem właśnie swoją indywidualną przypadłość i nic więcej

choć linka do aukcji, przyznaję, podałem na Berdyczów

prezesooo
01-10-2004, 19:17
obecnie szukam dobrego i niedrogiego żródła bo chcę kupić 300D .... ale po przeczytaniu tego co piszecie kupię sobie Młodego Technika i sam złożę aparat! dopiero wtedy uzyskam pewność że nie obskoczył żadnego wesela ani tym bardziej żadnej nocy poślubnej ........... pozdr

a tak serio to forum to wprost bezcenna skarbnica wiedzy

Tytus
01-10-2004, 19:24
obecnie szukam dobrego i niedrogiego żródła bo chcę kupić 300D .... ale po przeczytaniu tego co piszecie kupię sobie Młodego Technika i sam złożę aparat! dopiero wtedy uzyskam pewność że nie obskoczył żadnego wesela ani tym bardziej żadnej nocy poślubnej ........... pozdr

a tak serio to forum to wprost bezcenna skarbnica wiedzy

jak z większości forów, i tu da się źdźbło wiedzy wyłowić... :mrgreen:

MichalP
02-10-2004, 01:21
Witam :) pierwszy moj post na forum :)

Co do ceny to w poniedzialek biore kitowego 300d z faktura za 3450 ... te ceny coraz bardziej mi sie podobaja :) (no chyba ze ktos ma taniej to chetnie porozwawiam)

Vitez
02-10-2004, 02:06
Co do ceny to w poniedzialek biore kitowego 300d z faktura za 3450

A na jaka walute bedzie wystawiona ta faktura? ;)

Tytus
02-10-2004, 02:14
Co do ceny to w poniedzialek biore kitowego 300d z faktura za 3450

A na jaka walute bedzie wystawiona ta faktura? ;)

3450 z VATem, to nic tylko na kogoś kto ma firmę kupić i sobie VATcik odliczyć :wink:

Vitez
02-10-2004, 06:16
Co do ceny to w poniedzialek biore kitowego 300d z faktura za 3450

A na jaka walute bedzie wystawiona ta faktura? ;)

3450 z VATem, to nic tylko na kogoś kto ma firmę kupić i sobie VATcik odliczyć :wink:

Pytalem sie o walute a nie kwote :roll: . Szczegolnie by mnie interesowalo zdjecie tej faktury (wyrazne) juz po zakupie 8)

sal
02-10-2004, 07:19
3450 z VATem, to nic tylko na kogoś kto ma firmę kupić i sobie VATcik odliczyć :wink: Nie rozumiem dlaczego w Polsce pokutuje stwierdzenie, że jak jakaś firma kupuje coś, to może VAT odliczyć zawsze i wszędzie... Otóż nie. Taka firma musi to dobrze umotywować urzędowi skarbowemu (w przypadku aparatów).

MichalP
02-10-2004, 08:02
w PLN na allegro oferta za 3450 , druga warszawska za 3500 PLN.. :)

A odliczyc mozna i nawet po miesiacu ci kase odddadza jak w srodki trwale wprowadziz :) wraca ~700zl

sal
02-10-2004, 12:51
A odliczyc mozna i nawet po miesiacu ci kase odddadza jak w srodki trwale wprowadziz :) wraca ~700zl Tia. I ciekawe jak np. firma robiąca koparki ma umotywować zakup aparatu w US... No ale w Polsce już tak jest, że każdy kombinuje byle maksymalnie Państwo wycyckać (a Państwo kombinuje jakby tu maksymalnie wycyckać obywatela).

Tomasz Golinski
02-10-2004, 12:56
sal, łatwo! Do przygotowania katalogu reklamowego!

sal
02-10-2004, 13:04
sal, łatwo! Do przygotowania katalogu reklamowego! Tia. I tak właśnie tłumaczy takie zakupy większość firm :>

TomaszQ
02-10-2004, 13:39
Taka firma musi to dobrze umotywować urzędowi skarbowemu (w przypadku aparatów).

Niczego nie musisz od razu tłumaczyć.
Dopiero przy ewentualnej kontroli i ewentualnym pytaniu powinienneś ten zakup we względnie logiczny sposób uzasadnić.
Zawsze można powiedzieć, że planuje się rozszerzenie działalności.

Spontan
02-10-2004, 14:35
Z fakturą za 3450zł dobra cena.




:shock: MichałP :shock: :?

Tytus
02-10-2004, 15:09
Co do ceny to w poniedzialek biore kitowego 300d z faktura za 3450

A na jaka walute bedzie wystawiona ta faktura? ;)

3450 z VATem, to nic tylko na kogoś kto ma firmę kupić i sobie VATcik odliczyć :wink:

Pytalem sie o walute a nie kwote :roll: . Szczegolnie by mnie interesowalo zdjecie tej faktury (wyrazne) juz po zakupie 8)

a jakiej waluty oczekujesz?

[ Dodano: 2 Październik 2004 ]



3450 z VATem, to nic tylko na kogoś kto ma firmę kupić i sobie VATcik odliczyć :wink: Nie rozumiem dlaczego w Polsce pokutuje stwierdzenie, że jak jakaś firma kupuje coś, to może VAT odliczyć zawsze i wszędzie... Otóż nie. Taka firma musi to dobrze umotywować urzędowi skarbowemu (w przypadku aparatów).

nie znam przypadku, by US coś moim znajomym zakwestionował, trzeba by się nieźle uprzeć lu kupować coś zupelnie od czapy, dajmy na to fotel dentystyczny jak się prowadzi zakład fryzjerski...

[ Dodano: 2 Październik 2004 ]



A odliczyc mozna i nawet po miesiacu ci kase odddadza jak w srodki trwale wprowadziz :) wraca ~700zl Tia. I ciekawe jak np. firma robiąca koparki ma umotywować zakup aparatu w US... No ale w Polsce już tak jest, że każdy kombinuje byle maksymalnie Państwo wycyckać (a Państwo kombinuje jakby tu maksymalnie wycyckać obywatela).

Działalność gospodarcza ma to do siebie, że robi się wszystko co przynosi dochód, wykorzystanie w tym celu aparatu fotograficznego dziwne raczej nie jest.

Pokaż mi na świecie jedną firmę, która uczciwie płaci podatki po stawkach maksymalnych i nie staje na rzęsach, by je maksymalnie obniżyć to odszczekam wszystko co powiedziałem.

Póki co w Polsce mało która firma wg papierów US przynosi jakikolwiek dochód podlegający opodatkowaniu, większość wychodzi na zero lub przynosi straty i choć z tego także trzeba się w US tłumaczyć jakoś z trudnością to nie przychodzi.

W Polsce per saldo więcej podatków płacą emeryci i renciści nić podmioty gospodarcze a kombinowanie jak zapłacić mniej zdecydowanie nie jest polską specjalnością.

eternus
02-10-2004, 15:31
Tia. I ciekawe jak np. firma robiąca koparki ma umotywować zakup aparatu w US... No ale w Polsce już tak jest, że każdy kombinuje byle maksymalnie Państwo wycyckać (a Państwo kombinuje jakby tu maksymalnie wycyckać obywatela).

Wszystko mozna wytlumaczyc.
A takie wzajemne wycyckiwanie nie jest moze fair (na pewno nie jest fair), ale wieszkosc mysli: inni kradna, mnie okradaja, to ja tez nie bede gorszy...

Tomasz Golinski
02-10-2004, 15:34
Unikanie podatkow to nie kradziez, ale ochrona przed kradzieżą raczej.

eternus
02-10-2004, 15:38
Unikanie podatkow to nie kradziez, ale ochrona przed kradzieżą raczej.

To nie jest kradziez wprost, ale oszustwo, a przynajmniej przekret (no chociaz przekrecik). Ja nie mam czelnosci potepiac tego, bo sam kombinowalem przy zakupie jak moglem - byle taniej, byle zza granicy (a co za tym idzie bez podaktow dla RP).

Tomasz Golinski
02-10-2004, 15:42
Gdy złodziej żąda od ciebie pieniędzy, a ty ukrywasz część w innej kieszeni i twierdzisz, że nie masz więcej, to też jest przekręt i oszustwo?

[ Dodano: 02-10-2004, 3:46 ]
Również, skoro używam linuxa to okradam microsoft?

sal
02-10-2004, 16:05
Gdy złodziej żąda od ciebie pieniędzy, a ty ukrywasz część w innej kieszeni i twierdzisz, że nie masz więcej, to też jest przekręt i oszustwo?
Ładnie wytłumaczyłeś robienie wszystkiego aby płacić mniejsze podatki *sigh* Ja nie narzekam na ustrój podatkowy, chociaż mnie trzepie po kieszeni. Wyznaję jednak zasadę, że jak komuś się nie podoba, to jest wiele miejsc na świecie w których można płacić podatki.

eternus
02-10-2004, 16:08
Gdy złodziej żąda od ciebie pieniędzy, a ty ukrywasz część w innej kieszeni i twierdzisz, że nie masz więcej, to też jest przekręt i oszustwo?

[ Dodano: 02-10-2004, 3:46 ]
Również, skoro używam linuxa to okradam microsoft?

Nie chce tutaj wyjsc na jakiegos siewce poprawnych zasad moralnych - bynajmniej nie o to mi chodzi. Mimo wszystko nie porownalbym Urzedu Skarbowego do zlodzieja (choc czasem sie przekonuje, ze wbrew pozorom droga nie jest tak odlegla - roznica polega na tym, ze jeden robi to w swietle prawa, a drugi nie).

Nie chce tu wchodzic w glebsza dyskusje, bo i tak kazdy ma swoje zdanie, ktore powinno wyplywac z jego zasad. A mi na prawde nie zalezy na tym, zeby kogolokwiek pouczac w tej kwestii.

MichalP
02-10-2004, 16:10
hehe sie rozwinelo.. ale Panowie :) ja mam firme reklamowa .. www, poligrafia etc .. czemu mial bym tego nie dac sobie w srodki trwale :) Przeciez po czesci to jest do pracy ...

Oczywiscie jesli nawet by to nie byla reklama i jesli byla by taka mozliwosc bym tak czy taka staral sie maxymalnie zaoszczedzic..

W kazdym razie oferta zz fakturka jest na allegro ta za 3499 i ta za 3300 z W-wy (wawa 3300+200).. maja dobry import .. Ten pierwszy z krakowa juz z Wasi softem daje + gwara polska realizowana u importera krakowskiego..

Moze jest ktos z krakowa co bylby chetny sprawdzic czy obietnice sie pokrywaja z rzeczywistsoscia.. bo kawalek mam do Kraka :)

Jesli tam nie wypali to kupie w W-wie za caly 1 zl wiecej

Tomasz Golinski
02-10-2004, 16:17
Wyznaję jednak zasadę, że jak komuś się nie podoba, to jest wiele miejsc na świecie w których można płacić podatki.
Jasne, po co nam Polska... :roll:

MichalP
02-10-2004, 16:24
hymm tylko ja bym sie tu jeszcze zastanawial jakie nam warunki daje panstwo do rozwoju.. bedac calkiem legalnym osiagniecie sukcesu jest bardzo trudne.. zachodnie firmy nie maja takich problemow jak nasze...

Na dzien dobry dostajemy ZUS, ktory nas zabija.. zatrudnienei pracownika takze odbija sie w budzecie firmy..
Powinny byc jakies okresy ochronne dla startujacych.. ale nie bede sie nad tym rozwodzil jak tu jest ciezko itd ...

W kazdym razie prawo pozwala odpisac sobie to od podatku i trzeba z tego korzystac.. tak czy tak bynajmniej mnie az sciska jak spora czesc swojej pracy musze oddac US..

Vitez
02-10-2004, 17:56
Co do ceny to w poniedzialek biore kitowego 300d z faktura za 3450

A na jaka walute bedzie wystawiona ta faktura? ;)

3450 z VATem, to nic tylko na kogoś kto ma firmę kupić i sobie VATcik odliczyć :wink:

Pytalem sie o walute a nie kwote :roll: . Szczegolnie by mnie interesowalo zdjecie tej faktury (wyrazne) juz po zakupie 8)

a jakiej waluty oczekujesz?


Obilo mi sie o uszy ze ci co na Allegro tak tanio sprzedaja daja faktury... w dolarach :roll: . Jednak nie widzialem na oczy - dlatego jak juz ktos sprobuje i kupi wlasnie taka oferte na Allegro i faktura bedzie w PLN to chetnie zobaczylbym zdjecie tej faktury jako dowod :twisted: .

Tomasz Golinski
02-10-2004, 17:59
Ja mam fakture w Jewro (z allegro)

Vitez, BTW. O taki cytat mi chodziło ;)

MichalP
02-10-2004, 18:01
jasne :) w poniedzialek Ci takowe zdjecie wykonam.. zdecydowalem sie na oferte w ktorej wyraznie pisze 22% vat w PLN i po kontakcie telefonicznym postanowilem pojechac do Zielonej Gory - (1,5h autem - wiec tym razem blisko) .. Podobne warunki - pisemna gwara 12 miesiecy, faktura vat 22%, kwota 3500 zl ...

Dalej nie rozumiem co w tym dziwnego.. nie ma az takiej przepasci miedzy sklepami ~4200

[ Dodano: 02-10-2004 ]
dla pewnosci jeszcze raz wykonalem telefon :)) vat w PLN 22%

Vitez
04-10-2004, 08:03
Vitez, BTW. O taki cytat mi chodziło ;)

Taki cytat jest niezbedny by zachowac jasnosc mojej odpowiedzi :P

[ Dodano: Pon Paź 04, 2004 8:05 am ]

faktura vat 22%, kwota 3500 zl ...

Dalej nie rozumiem co w tym dziwnego.. nie ma az takiej przepasci miedzy sklepami ~4200

No wlasnie przepasc jest - 700 zl . Mam nadzieje ze to nie 3500 + faktura vat (czyli ze ci jeszcze 22% dolicza do 3500 :roll: ).

Tytus
04-10-2004, 08:22
No wlasnie przepasc jest - 700 zl . Mam nadzieje ze to nie 3500 + faktura vat (czyli ze ci jeszcze 22% dolicza do 3500 :roll: ).

nigdy tak nie ma

MichalP
04-10-2004, 11:09
hyhy On to lubi wprowadzac groze :)))

tec
04-10-2004, 22:25
wyraznie pisze 22% vat w PLN i po kontakcie telefonicznym postanowilem pojechac do Zielonej Gory
Daj dokładne namiary
z góry dziekuje i pozdrawiam

MichalP
05-10-2004, 01:24
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=32221137 z tej aukcji , umowilem sie na 3500 z racji konkurencji oferty 3449 z krakowa..

Jestes z Zielonej ? Ktos u Was ma dobre ceny na karty CF ?

prezesooo
05-10-2004, 12:06
no to ja poproszę namiary na tego sprzedawcę :D

Aszu
05-10-2004, 13:48
JAk gość tak tanio sprzedaję to kupujcie, Warto. Byleby była nieuszkodzona i matryca była cała!!!!!!!

santiblue
05-10-2004, 23:57
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=32221137 z tej aukcji , umowilem sie na 3500 z racji konkurencji oferty 3449 z krakowa..

Jestes z Zielonej ? Ktos u Was ma dobre ceny na karty CF ?

trzeba bylo pisac to bym jeszcze opuscil :)

Vitez
06-10-2004, 10:23
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=32221137 z tej aukcji , umowilem sie na 3500 z racji konkurencji oferty 3449 z krakowa..

Jestes z Zielonej ? Ktos u Was ma dobre ceny na karty CF ?

trzeba bylo pisac to bym jeszcze opuscil :)

Ktos opuscil przed toba. *zonk* Badanie rynku zawiodlo i konkurencja uprzedzila. Life is brutal a biznes jest biznes winetuu ;)

MichalP
06-10-2004, 20:50
nie nie :) mi na szczescie lub na nieszczescie :) firma zawalila przelew wiec sprawa otwarta :)

Jak mozesz stuknij mi na gg bo cos cie zlapac nie moge :) albo popostu jutro zadzwonie :)

santiblue
07-10-2004, 00:12
Wysłałem Ci na PW. Zadzwon jutro to sie ugadamy.