PDA

Zobacz pełną wersję : Praca na dwa body a numery zdjęć zgrywane po



darekPolsztyn
10-09-2014, 20:02
Witajcie,

siedzę nad materiałem ślubno/weselny jak pewnie większość z Was i mam trochę irytującą sytuację ze zgrywanymi zdjęciami z dwóch body, którymi fotografowałem. Każdy z nich numeruje kolejno zdjęcia, wg kolejności jaka po sobie następuje. Potem po zgraniu RAWów ze wszystkich kart, mam taki misz-masz, że aż się odechciewa. Jak sobie z tym radzicie? Macie jakiś patent? Do tej pory robiłem jednym body, w tym sezonie próbuje na dwa i poza wygodą, pojawiły się takie trudności. Ja narazie nie wpadłem na jakieś złote rozwiązanie :/

xxkomarxx
10-09-2014, 20:13
Synchronizuje w aparatach czas i potem zrzucam na dysk, plikom zmieniam nazwe na data czas i nr karty. Potem do jednego folderu i wlala.

jajo_antipo
10-09-2014, 20:19
W oby dwóch body ten sam czas, a w lightroomie importuję wszystkie zdjęcia i ustawiam sortowanie - czas wykonania.

darekPolsztyn
10-09-2014, 20:30
wiedziałem, że są tu Mądre Głowy ;) dzięki chłopaki!

xxkomarxx
10-09-2014, 20:34
Zaden problem :-)

af-p
10-09-2014, 21:59
albo w adobe bridge...sortowanie wg daty modyfikacji, potem - narzędzia - seryjna zmiana nazw i wszystko...

zaitsev
10-09-2014, 22:27
W EOS Utility od razu przy zrzucaniu można ustawić zmianę nazw plików na dowolnie przez siebie wybraną (w tym np. data, czas, numer seryjny/model aparatu itp.).

pawko
11-09-2014, 12:30
Ja robię to tak:
1. ustawiam dokładnie taki sam czas w obu puszkach przed zleceniem,
2. zgranie materiału z kart do osobnych katalogów : jedna karta -> jeden katalog
3. dla każdego katalogu w infranvie przetwarzam bachowo zmianę nazwy plików na dane z exifa np. na: 5d_data_czas_puszka_nr1.cr2
4. przenoszę pliki do jednego katalogu z datą ślubu w nazwie katalogu
5. mam wszystkie pliki w jednym katalogu posortowane po czasie
6. w totalcomdenrze zmieniam nazwy plików wg maski imageXXXX.cr2
7. dopiero taki katalog importuję do LR .
8. ten katalog też backupuje na inny dysk

pozdrawiam

Paweł

GalaktycznyMuczaczo
11-09-2014, 16:20
a moze macie jakis sposób na lag na zdjęciach, tzn mam ustawione w obu 5dmkI ten sam czas tam tylko gdzina i minuta, oba rowno zsynchronizowane a mimo wszystko w LR widze roznice pomimo ustawiania wg czasu zrobinai zdjęcia i tak np obrabiam krojenie tortu, potem taniec i nagle znowu krojenie tortu z drugiej puszki...

xxkomarxx
11-09-2014, 20:57
Ja mam data i czas [rrrr mm dd, hh,mm,ss] i tu nie mam problemow, nigdy nie mialem. Nazwy zmieniam i sortuje w tc.

scooter
16-09-2014, 01:19
A ja uzywam breeze downloader pro super narzedzie do zrzutu kart...