PDA

Zobacz pełną wersję : Najlepsza konfiguracja trybu Al Servo w 5D mk III



annja
05-09-2014, 13:31
Witam,
Mam pytanie do użytkowników 5d mk III. Jaka waszym zdaniem jest najlepsza konfiguracja trybu Al Servo? W szczególności chodzi mi o dobór ustawień fotografowania np. wchodzącej do kościoła pary młodej lub tańczących gości na weselu? Jest 6 Case'ów do wyboru. Do wchodzącej pary młodej do kościoła używałam dotychczas "Case 2 - stałe śledzenie obiektów, ignoruj przeszkody", do tańczących par - "Case 4 - obiekty szybko przyspieszające i zwalniające". Ale może ktoś z Was ma inne sprawdzone ustawienia? Jakich używacie? Czy modyfikujecie ustawienia poszczególnych Case'ów pod kątem czułości śledzenia, automatycznej zmiany punktu AF itp.? I jaki obszar AF wybieracie do trybu Al Servo? Będę wdzięczna za wszelkie rady, opinie, sugestie. :)

annja
16-02-2015, 01:11
Ponad 550 osób przeczytało i nic... Gdzie jak gdzie, ale tutaj to myślałam, że może ktoś coś pomoże :(

zysk
16-02-2015, 18:11
Do wchodzącej pary młodej do kościoła używałam dotychczas "Case 2 - stałe śledzenie obiektów, ignoruj przeszkody", do tańczących par - "Case 4 - obiekty szybko przyspieszające i zwalniające"
Chyba jeszcze nie widziałem tak dynamicznej ceremonii :lol: .Ślubów nie fotografuję ,ale wydaje mi się ,że nie ma potrzeby wykorzystywania trybów dedykowanych do sportu lub szybkich obiektów do takiej statyki.
Powyższe na podstawie doświadczeń własnych(ludzie,ptaki i zwierzaki).
Obszar AF ? ,to zależy od szkieł i sposobu przedstawiania ceremonii,kto lub co ma być eksponowane.
Przy takiej statyce nie zgubisz obiekty,więc imho ,nie ma potrzeby poszerzać pola AF.

--- Kolejny post ---


Ponad 550 osób przeczytało i nic... Gdzie jak gdzie, ale tutaj to myślałam, że może ktoś coś pomoże
Po prostu nikt(amtorzy) zawodowcowi nie chcą się wtrącać w warsztat.

annja
16-02-2015, 21:19
Dzięki bardzo :) Trochę czasu już minęło od mojego zapytania i trochę miałam okazję testować ustawienia. Może rzeczywiście masz rację, że do par wchodzących do kościoła to może nie ma co kombinować z takim ustawieniem, o jakie pytałam. Ale jak testowałam Case 4 do par tańczących, właściwie szalejących dość szybko na weselu, to ten case sprawdzał się dobrze :)
Ale i tak jestem ciekawa, jakie doświadczenia mają inni z tymi wszystkimi case'ami. :)

Już straciłam nadzieję, że ktoś mi odpowie więc tym bardziej dzięki :)

Fotosz
16-02-2015, 21:57
@annja, ja nie mam w 5d mk2 Case'ów i jakoś sobie radzę... Do wchodzącej pary daje AF ciągły i centralny punkt (bo tylko taki mam krzyżowy). Daje radę. Do tańczących par używam pkt centralnego i robię "machankę" już do takiej wprawy doszedłem, ze robię to automatycznie... Spust do połowy, kadr fota... Przy bardziej dynamicznych scenach celuję w ręce wirującej pary... najczęściej wtedy twarze i postacie też są ostre... :)