PDA

Zobacz pełną wersję : Szumy w PS Elements



Thomason2005
30-08-2014, 12:26
Witam,

Chciałbym spytać się Was, czy w PS Elements (u mnie w wersji 12) nie spotkaliście się ze zbytnim zaszumieniem zdjęć w stosunku do innych programów graficznych/przeglądarek zdjęć.
U mnie notorycznie zdjęcia w trakcie obróbki są nadmiernie zaszumione i nie jest to kwestia nadmiernego wyostrzenia (w PS Elements) lub użytego iso. To samo zdjęcie w przeglądarce zdjęć w Windows 8, czy nawet PS CS jest zupełnie inne. Tam prawie tych szumów nie widać. Co ciekawe, szumy ze zdjęcia znikają w momencie ustawienia podglądu na ok 25% wielkości i dalej 50%, 75%, 100%. Na każdym pośrednim powiększeniu szumy zaczynają niemal przeszkadzać. Przeglądałem opcje w programie i nie znalazłem nic, co pomogłoby mi się pozbyć tego problemu. Moje ustawienie w monitorze to Full HD. Będę wdzięczny za pomoc.

tlustyx
30-08-2014, 19:50
Chcesz porównywać szumy to zawsze na 100% powiększeniu. Program (chyba) w miarę poprawnie przeskalowuje do 25, 50 75 % przy innych wartościach obraz zostaje źle przeskalowany i stąd te "szumy" których w rzeczywistości na zdjęciu nie ma.

RobertON
30-08-2014, 21:19
Mam w użyciu PSE v9.0 i nie zauważyłem do tej pory takiej przypadłości.
Popatrzę dokładnie.

jinks
31-08-2014, 12:11
Photoshop źle wyświetla przy przeskalowaniu na pośrednich powiększeniach stąd ten efekt. Jeśli nie chcesz artefaktów i szumów to musisz powiększać 12,5%, 25%, 50%, 75%, 100%.
Wszystkie wersje photoshop tak mają ;)

Thomason2005
31-08-2014, 20:26
Photoshop źle wyświetla przy przeskalowaniu na pośrednich powiększeniach stąd ten efekt. Jeśli nie chcesz artefaktów i szumów to musisz powiększać 12,5%, 25%, 50%, 75%, 100%.
Wszystkie wersje photoshop tak mają ;)

Problem w tym, że nie do końca. PS CS normalnie wyświetla obraz. Wiem, bo sprawdzałem u kumpla. Dokładnie na tych samych powiększeniach. Sądziłem, że to kwestia ustawień. Mam nadzieję, że nie kastracji PSE w stosunku do lepszego brata.

Dodam, że powiększenie mam ustawione w kółku i dziwnie to wygląda. Ciekaw jestem, co mi odpowiedzą od Adobe.