PDA

Zobacz pełną wersję : lightroom - końcowy efekt pracy na zdjęciu .



robhary
25-08-2014, 21:21
Jak wygląda u Was końcowy efekt pracy ze zdjęciem w lightroome . Balas bieli , poprawna ekspozycja , kadrowanie ...... i właśnie co dalej dla jak najlepszego uzyskania "profesjonalnego zdjęcia " zjęcia z "pazurem" zanim oddacie je do rąk klienta ( np. ślub ) . Czy macie jakieś gotowe presets ,jak wygląda sprawa w module wyostrzennie , i jak zapisać poprawnie zdjęcie do jpeg,a.

GalaktycznyMuczaczo
26-08-2014, 00:14
efekty mozna zobaczyc na stronie oraz w galeriach. Presety to tylko baza , można podejrzeć ale tak naprawdę korekcji musi zostać poddane każe zdjęcie, tymbardziej pędzlowanie. Co do wyostrzania to zalezy też, jednakże LR załatwił wiele moich imprez.

awm
27-08-2014, 14:02
nikt Ci nie da gotowca na tacy, wielu z nas do pewnych spraw dochodzi ciężką pracą oraz wieloma godzinami spędzonymi nad programem by uzyskać zadowalające efekty, jest wiele tutoriali oraz materiałów dostępnych w sieci które trzeba oglądać i wykorzystywać je w swoich pracach i w ten tylko i wyłącznie sposób dojdziesz do tego co chcesz uzyskać.

dzeej
27-08-2014, 14:52
Ja w lightroomie ruszam ekspozycję, balans bieli, czasami dodaję winietę, cropowania jak najmniej, wyostrzanie, ewentualnie podciągam sobie zieleń i niebieski, i kochane przez większość Pań maskowanie niedoskonałości "doskonałej" skóry.
Na "jutubie" jest dużo ciekawych porad, lecz dla mnie to tylko taki dodatek - teoria. Każde zdjęcie jest inne, każde wymaga osobnych ustawień. Złotego środka nie ma, jest to raczej taka piaskownica do zabaw - to samo zdjęcie możesz zrobić na wiele sposobów. Czasami wywołuję sobie kilka rawów i wybieram te najlepsze dla mojego oka.
Jeżeli zależy Ci na jeszcze większym bajerowaniu fotek to polecam poradnik do portretów do PS'a (też "jutub"), gdzie pokazano jak nakładać filtry, zmieniać odcień skóry czy nakładać całą tapetę :D.

KKillah
28-08-2014, 12:42
Presets'y to tylko początek pracy, większość jeszcze bardziej uwydatnia niedoskonałości tak więc trzeba trochę popracować nad efektem końcowym ;-)