PDA

Zobacz pełną wersję : Czy 500MB internetu w telefonie - to dużo czy mało ?



centur
11-08-2014, 17:56
Ponieważ za 1,5 miecha kończy mi się umowa z drogim Orange postanowiłem przenieśc się do Playa (oferta dla firm 4.0 za 29,99) gdzie mam w pakiecie 500MB pakietu internetowego i tu pojawia się pytanie czy to dużo czy mało ponieważ jeszcze nigdy nie korzystałem z neta po przez dane pakietowe (tylko wi-fi). Głównie interesuje mnie ile pożera nawigacja on-line no i powiedzmy 15-20 min przeglądania stron ? Macie jakieś doświadczenia ?

axidus821
11-08-2014, 18:13
ile będziesz korzystał z navi on-line?
15-20min stron, ale tylko tekst czy filmy na yt, słuchanie radia internetowego itp.

ja mam 2Gb w plusie i miesięcznie wykorzystuję ok 1,5Gb- tylko strony WWW+ poczta

zysk
11-08-2014, 18:30
IMHO:bardzo mało.Mnie nie starczało 1Gb.Mam konto internetowe z transferem 35 Gb w Orange i telefon.W telefonie jest limit 1 Bg,ale jeśli się skończy,
dalszy transfer jest brany z internetowego transferu,więc w telefonie nigdy go nie brakuje.Mnie odpowiada takie rozwiązanie.

salas
11-08-2014, 18:43
centur masz teraz w play fajną ofertę na kartę
nazywa się ona 4w1 kosztuje 21zł miesięcznie i masz w tym:
- nielimitowane smsy do wszystkich
- 1gb internetu
- nielmitowane rozmowy w play
- 9gr za 1min do innych sieci

Aktywujesz sobie to i co miesiąc tego samego dnia pobiera Ci 21zł a reszta kasy z doładowania (powiedzmy, że ładujesz raz w miesiącu za 30zł to zostaje Ci 9zł na rozmowy czyli masz 100minut do innych sieci)
Jak nie wykorzystasz internetu to przenosi Ci dane na kolejny miesiąc

500mb mi wystarcza na instagrama/pocztę jakieś przeglądanie swoich stronek + czasami youtube, ale ogólnie nie jest to dużo :p 1gb to chyba minimum

centur
11-08-2014, 18:50
z netu w komórce zamierzam tylko korzystać okazjonalnie czy ew. navi 1-2 x w tygodniu i strony jak jestem poza domem, w domu mam szybki net z wi-fi i wszelkie aktualizacje jak równiez pobieranie na smartfona robię z wifi... głownie chodzi mi o to ile pożera powiedzmy 100-200 km nawigacji on line powiedzmy od google maps ....

--- Kolejny post ---


centur masz teraz w play fajną ofertę na kartę
nazywa się ona 4w1 kosztuje 21zł miesięcznie i masz w tym:
- nielimitowane smsy do wszystkich
- 1gb internetu
- nielmitowane rozmowy w play
- 9gr za 1min do innych sieci

Aktywujesz sobie to i co miesiąc tego samego dnia pobiera Ci 21zł a reszta kasy z doładowania (powiedzmy, że ładujesz raz w miesiącu za 30zł to zostaje Ci 9zł na rozmowy czyli masz 100minut do innych sieci)
Jak nie wykorzystasz internetu to przenosi Ci dane na kolejny miesiąc

500mb mi wystarcza na instagrama/pocztę jakieś przeglądanie swoich stronek + czasami youtube, ale ogólnie nie jest to dużo :p 1gb to chyba minimum
za 29,99 w formule 4.0 dla firm mam nielimitowane rozmowy, smsy, mms-y absolutnie do wszystkich ( w tym na stacjonarne a czasami dorabiam jako akwizytorzyna telefoniczna) także dla mnie to najlepsza oferta no i w gratisie dają te 500MB miesięcznie w tym przez pierwsze 6 miesięcy nielimitowany LTE) także lepszej oferty teraz na rynku nie ma dla kogoś kto chce mieć nielimitowane rozmowy do wszytskich w tym na stacjonarki ale dzięki za cynk...

latant
11-08-2014, 19:57
głownie chodzi mi o to ile pożera powiedzmy 100-200 km nawigacji on line powiedzmy od google maps ....



Dzisiaj korzystałem z Yanosika + google maps i w ciagu 40 min pobrał 6 MB, dane z licznika w telefonie, nic więcej dzisiaj nie uruchamiałem więc w miarę wiarygodne.
500 MB to faktycznie ubogo, mam 1,5 GB i to jest bezpieczny zapas.

KuzynPit
11-08-2014, 20:32
Mam w orange po doładowaniu za 25zł-jakieś 1.5gb i szczerze mówiąc jak korzysta się sporadycznie po pare h z neta,fb,instagrama,tumblr itp to schodzi tak do 1Gb... Jak nie korzystasz z serwisów społecznosciowych i stron które mają duużo zdjęć to 500mb do odczytu maili i pogody ewentualnie map to może być na styk wg mnie;)

janhalb
11-08-2014, 20:39
Co do Janosika - nie wiem, ale nawigacja (używam NaviExperta) pobiera jakieś kompletne grosze: przejazd przez pól Polski (z centrum nad morze!) - ściągnęło mi bodaj kilka MB.

Jak korzystasz z sieci w komórce na co dzień - to 500MB to mało.

Ale jak na co dzień jesteś w zasięgu WiFi, a sieć przez komórkę okazjonalnie... Zrób prosty test: ściągnij sobie jakiś licznik transferu, korzystaj tak, jak zwykle, i sprawdź po tygodniu czy dwóch, ile poszło.

misiek_lublin
11-08-2014, 20:43
Jak masz telefon na androidzie to w ustawieniach telefonu jest licznik transferu, mozna ustawic sobie jaki okres na liczyc i powiadomienie przy przekrocczeniu zalozonego transferu.

Domcia
11-08-2014, 22:41
dla nawigacji i sporadycznego otwierania stron 500MB powinno Ci spokojnie wystarczyć. Nie ma co się szarpać na więcej dopóki nie stwierdzisz, że Ci to potrzebne. A operator zawsze chętnie weźmie od Ciebie kasę za dodatkowy pakiet, gdyby to było za mało. :)

Jeśli chodzi o Yanosika, to trasa ~180 km jaką ostatnio robiłam z Poznania do Wrocławia zjadła mi prawie 11mb transferu. Nie pamiętam jak google (przestałam z niego korzystać na rzecz SWOM - Systemu Wczesnego Ostrzeania o Mandatach), ale chyba nieznacznie więcej bierze (to się jednak może zmieniać z wersjami oprogramowania).

słowiczek
19-08-2014, 21:32
500mb w plusie wystarcza mi na obsługę konta bankowego ( comiesięczne rachunki i czasem zakupy), poczta, ulubione portale i fora, trochę muzyki, to w ciągu miesiąca, czasem coś zostanie. Mimo wszystko uważam że 500mb to niezbyt wiele.

centur
19-10-2014, 21:15
coż, jestem już po pierwszym tygodniu testowania nowej taryfy i mogę rzec że te 500 MB w zupełności mi wystarcza. Myślałem że nawigowanie on-line pochłania więcej danych a zużycie rzekłbym - jest symboliczne, oczywiście najwięcej zżera nawigowanie z mapami googla z widokiem zdjęć sateitarnych (fajna frajda) ale generalnie tego nie uzywam natomiast automapa z traffikiem + yanosik w tłe, zużycie naprawde symboliczne zresztą w taryfie którą posiadam zawsze mogę aktywować dodatkowe 500 mb/m-c za 7,38 lub dokupić jednorazowy pakiet 300 mb za 8,60 tak więc jest git... natomiast co do samego planu taryfowego to myślę że lepszej oferty teraz nie ma. Oczywiście powoli staje się standardem że za 29,99 są nielimitowane rozmowy na stacjonarne i komóry ale inne sieci każą juz sobie extra dopłacać za smsy, mmsy lub internet a tu play daje to za darmo w abonamencie także polecam....

zysk
19-10-2014, 21:42
jestem już po pierwszym tygodniu testowania nowej taryfy i mogę rzec że te 500 MB w zupełności mi wystarcza.
Daj znać jak to wykorzystujesz po miesiącu,drugim i trzecim.czy się wyrabiasz ?Po tygodniu ,to wnioski mogą być mylące.

centur
19-10-2014, 21:54
coż,w pakiecie mam jeszcze nielimitowany LTE przez pół roku a ponieważ zamierzam niedługo zmienić aparat na taki z LTE to chyba problem zniknie, przynajmniej do kwietnia....