PDA

Zobacz pełną wersję : Photoshop CS6 - gdzie kupic ?



BRS
04-08-2014, 09:29
pytanie moze wydawac sie dosc smieszne ale... jak na wiosne byl wysyp cs'ow w wersji pl w granicach 2000zl
tak teraz na alegro pustki, a potrzebuje nabyc takowego (nowego, z faktura)
podpowiecie gdzie mozna znalezc w dobrej cenie ? bo wertuje net i cos slabo mi chyba idzie.

darecky
04-08-2014, 10:59
Zasugeruję coś innego.
Dostałem ostatnio na maila ofertę adobe LR + PS CC w cenie 12,29EURO z VAT/miesiąc, tj ok 50pln/mc, czyli 600pln/rok. Wychodzi to bardzo korzystnie. Mamy najnowszy soft i brak konieczności wywalenia sporej gotówki. Za rok, dwa trzy wyjdzie nowa aktualizacja to nie zostajesz z małowartościowym produktem bez wsparcia dla nowych puszek itp.

jinks
04-08-2014, 12:30
pytanie moze wydawac sie dosc smieszne ale... jak na wiosne byl wysyp cs'ow w wersji pl w granicach 2000zl
tak teraz na alegro pustki, a potrzebuje nabyc takowego (nowego, z faktura)
podpowiecie gdzie mozna znalezc w dobrej cenie ? bo wertuje net i cos slabo mi chyba idzie.

No właśnie z tego co pamiętam cs6 miał być w sprzedaży do 1-go czerwca. Pozostaje CC, albo zaprzyjaźnić się z tańszym ELEMENTS. Ewentualnie śledzić allegro.

RobertS
04-08-2014, 14:59
Zasugeruję coś innego.
Dostałem ostatnio na maila ofertę adobe LR + PS CC w cenie 12,29EURO z VAT/miesiąc, tj ok 50pln/mc, czyli 600pln/rok. Wychodzi to bardzo korzystnie. Mamy najnowszy soft i brak konieczności wywalenia sporej gotówki. Za rok, dwa trzy wyjdzie nowa aktualizacja to nie zostajesz z małowartościowym produktem bez wsparcia dla nowych puszek itp.

No nie do końca tu widać oszczędność...
Po pierwsze 12,29 EURO za miesiąc wychodzi jak zapłacisz za rok z góry.
Program będzie działać dotąd dokąd będziesz uiszczał "abonament", a CS-6 masz na zawsze.
Oczywiście można polemizować czy ze względu na najnowsze aktualizacje nie warto w to wejść...
Chociaż znam ludzi którym w zupełności CS-3 wystarcza. Dlatego myślę że jeśli ktoś szuka gdzie kupić CS-6 to jest świadomy tego.

Yacomitam
04-08-2014, 17:15
Też jestem tym zainteresowany, więc podpinam się pod wątek. Aperture dead - trzeba wybrać alternatywę. Capture One oprócz paru zalet - niestety za wolny.
Swoją drogą uwielbiam mistrzów marketingu - zamiast tego że soft jest wolny - wciskają że poświęcasz więcej uwagi focie. Ysz. :twisted:

p0lish
04-08-2014, 17:27
tu masz za 2k ale po ANG
Wyprzedaż Adobe Photoshop CS6 Win lub Mac (4475192570) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. (http://allegro.pl/wyprzedaz-adobe-photoshop-cs6-win-lub-mac-i4475192570.html)
niedługo i tą wersję będzie ciężko kupić

jinks
04-08-2014, 22:01
Też jestem tym zainteresowany, więc podpinam się pod wątek. Aperture dead - trzeba wybrać alternatywę. Capture One oprócz paru zalet - niestety za wolny.
Swoją drogą uwielbiam mistrzów marketingu - zamiast tego że soft jest wolny - wciskają że poświęcasz więcej uwagi focie. Ysz. :twisted:

Dziwne. Na swoim kompie nie odczuwam różnicy w prędkości ACR vs C1. Polecam trochę potestować to oprogramowanie, bo jest bardzo fajne. Niestety C1 nie zastąpi PS. Kolejna sprawa kupując CS6 nie będziesz miał wsparcia dla nowych puszek w ACR.

Podsumowując:
- photoshop CC - abonament, wywołasz rawy z aktualnych korpusów, dostęp do wszelkich nowinek (najczęściej niepotrzebnych;))
- photoshop CS - jednorazowa opłata, musisz dodatkowo mieć/zakupić odrawiacz np. w postaci LR lub C1

No chyba, że masz starszy aparat obsługiwany przez ACR z CS6, ale to zazwyczaj nie trwa wiecznie;) Mam też przeczucie, że LR niedługo też będzie w subskrypcji.
Pamiętajmy też, że w USA abonament dla fotografów to tylko 9,99$ (paczka fajek?)a w PL 50zł a poziom zarobków wiadomo ;) Jeśli tam ktoś narzeka na to, że PS przeszedł w system creative cloud to po prostu nie ma co robić i pisze pierdoły na forach :D

maciek12ss
04-08-2014, 22:26
No chyba, że masz starszy aparat obsługiwany przez ACR z CS6
Kolego mylisz się chyba troszkę... Nie wiem jaki jest najnowszy model canona w tej chwili, ale moje 6d obsługuje normalnie, a to raczej jakiś dziadek nie jest.. Mam też dostęp do aktualizacji acr bz żadnej opłaty. No chyba, że ma się coś w tym temacie zmienić ? cs6 kupiłem w grudniu 2013 puszkę 6d też. Wszystko działa jak należy.

banan82
05-08-2014, 01:29
CS6 nie ma wielu bajerów ktore są w CC. Z roku na rok będzie się ten program starzał bez update'ów. Taka jest prawda.

manfred1
05-08-2014, 06:47
No ale jakie bajery potrzebne dla fotografa do czytaj normalnej obróbki ma cc które by dyskwalifikowaly cs6. Druga sprawa szkoda że na siłę wciskają LR a nie obniża cenę za samego shopa.

pan.kolega
05-08-2014, 07:32
Przechodząc na system wypożyczanego softwaru przechodzi sie również na system płatnego dostepu do własnych plików, czyli własnej pracy.
Jeżeli ktoś zgromadzi sporo plików w formacie adobe z warstwami itd., będzie musiał do końca zycia płacić za wypożyczanie ich softwaru. Oczywiście tak nigdy przedtem nie było. Nawet jesli stara wersja nie mogła być przez pazerność Adobe uaktualniona, zawsze można było jej używac do otwierania starych plików.

Ten system zakłada, że po wsze czasy adobi bedzie monopolistą i nigdy nie będzie nic lepszego. Bo jak będzie, to i tak trzeba ciagle płacić adobi za dostęp do już włozonej własnej pracy.

Cena USD 9.99 (plus podatek) to cena tymczasowa na zachętę. Jeśli wypożyczanie softwaru się przyjmie (w co wątpię, biorąc pod uwagę przytłaczajacą krytykę) cena bedzie systematycznie podwyższana. Rosnąca ilość terapetaexabajtów plików klientów w formacie fotoszopa i w ktalogach lajtróma CC będzie umożliwiać adobi dowolne manipulacje cenami.

Jeżeli lr + ps wypozyczają za $9.99 to sam lr powinien kosztować <$0.99.... Oczywiście takiej oferty nigdy nie będzie - kupuj całą szopę czy jej uzywasz czy nie. Czyli praktycznie musiałbym kupować lr co roku.

Te zachęty są obecnie dosyć desperackie, bo chyba każdy na tej planecie już dostał ze 37 emaili zachecajacych do prenumeraty. Ja dostaje je systematycznie na każdy adres prywatny i w pracy. Adobi najwyraźniej ma ambicje opanowania rynku wielokrotnie większego niż tylko zawodowych fotografów....i tu się zawiedzie.

A paczke papierosów za $10 i więcej, owszem, mozna kupić. Jak sie bardzo chce. Ale co tam papieroski... Dopiero w porównaniu z ceną kokainy adobe zapewnia naprawdę całkiem tani sposób wzniesienia sie haj haj pod chmurę. 8-) Zaboli, jak trzeba będzie kiedyś z tej chmury spaść na ziemię. :(

BRS
05-08-2014, 09:10
balem sie ze tak sie skonczy ten watek ;)
ja potrzebuje akurat cs6 w dobrej cenie a nie cc i inne kombinacje, przymus i juz haha
alegro sledze, ogolnie grzebie w necie, ale komputroniki i inne portale krzycza sobie po 3kola gdy 2-3miechy temu ponizej 2ki lataly

banan82
05-08-2014, 09:59
Subskrypcja Adobe CC ma chyba w wiecej przeciwnikow niz zwolennikow. Co bylo najgorsze to to ze poza Lightroomem i Elements, wszystkie programy pozbyly sie wersji pudelkowych i trzeba je "wypozyczac". Znak czasow niestety, teraz za wiekszosc rzeczy jest abonament.....

pan.kolega
05-08-2014, 10:34
balem sie ze tak sie skonczy ten watek ;)
ja potrzebuje akurat cs6 w dobrej cenie....

A jak się ma skończyć? Odkryciem jakiegoś zapomnianego magazynu z nowym fotoszopem cs6 w pudełkach?
Nie ma już tego towaru, na bh discontinued, bo producent go już nie prowadzi. Sa jakieś resztki, na które sa jeszcze chętni, bo jest jeszcze aktualny, więc cena wzrosła. Za kilka lat stanieje jak będzie zupełnie przestarzały.

BRS
05-08-2014, 11:25
A jak się ma skończyć? Odkryciem jakiegoś zapomnianego magazynu z nowym fotoszopem cs6 w pudełkach?magazyn to moze nie ale info o pojedynczym poza alegrowym dojsciem to nawet by chyba mialo sens, ale ja sie nie znam ;)

Nie ma już tego towaru, na bh discontinued, bo producent go już nie prowadzi. Sa jakieś resztki, na które sa jeszcze chętni, bo jest jeszcze aktualny, więc cena wzrosła. Za kilka lat stanieje jak będzie zupełnie przestarzały.odkrywcze...

jinks
05-08-2014, 12:07
Kolego mylisz się chyba troszkę... Nie wiem jaki jest najnowszy model canona w tej chwili, ale moje 6d obsługuje normalnie, a to raczej jakiś dziadek nie jest.. Mam też dostęp do aktualizacji acr bz żadnej opłaty. No chyba, że ma się coś w tym temacie zmienić ? cs6 kupiłem w grudniu 2013 puszkę 6d też. Wszystko działa jak należy.

Ok, ale za jakiś czas jednak wyjdzie nowsza puszka dla której wsparcia nie będziesz miał. Nie wiem jak jest dokładnie z updatem ACR do CS6, ale nawet jeśli go masz to nie myśl, że to będzie trwało wiecznie;) W pewnym momencie pozostanie konwersja rawów do formatu adobe - DNG albo zakup odrawiacza LR, C1 lub coś innego.
Coś czuję też, że ten LR niedługo będzie tylko w subskrypcji.

CS6 jak dla mnie ma wszystko co potrzeba, ale trzeba pamiętać, że w niedalekiej przyszłości nie obrobi się w nim RAWów. Czy warto kupić? Tu każdy musi sam zadecydować, bo wiele zależny od tego jaką część naszego workflow robimy w photoshpie (ew. bridge-u).

Do rawów używam C1. Dlatego wystarcza mi CS3 ;)

banan82
05-08-2014, 12:29
Ok, ale za jakiś czas jednak wyjdzie nowsza puszka dla której wsparcia nie będziesz miał. Nie wiem jak jest dokładnie z updatem ACR do CS6, ale nawet jeśli go masz to nie myśl, że to będzie trwało wiecznie;) W pewnym momencie pozostanie konwersja rawów do formatu adobe - DNG albo zakup odrawiacza LR, C1 lub coś innego.
Coś czuję też, że ten LR niedługo będzie tylko w subskrypcji.

CS6 jak dla mnie ma wszystko co potrzeba, ale trzeba pamiętać, że w niedalekiej przyszłości nie obrobi się w nim RAWów. Czy warto kupić? Tu każdy musi sam zadecydować, bo wiele zależny od tego jaką część naszego workflow robimy w photoshpie (ew. bridge-u).

Do rawów używam C1. Dlatego wystarcza mi CS3 ;)

A ja mysle ze jesli ktos juz potrzebuje Photoshopa, ktory nigdy tani nie byl, to go bedzie stac na subskrypcje i tyle.

Do wszelkich innych fotograficznych czynnosci Lightroom jest tez poteznym narzedziem za frakcje ceny PS.

Prawda jest taka ze do amatorskiej obrobki wystarczy Elements. Photoshop jest specjalistycznym narzedziem a takie za darmo nie sa.

Dyskusja na temat subskrypcji vs wersja pudelkowa nie ma sensu bo pudelka nie wroca i koniec.

rysz
05-08-2014, 13:02
Jeśli nie musi być wersja płytowa, to można kupić przez stronę adobe.

Nie wiem, jak na polskiej (mi automatycznie wyświetla ceny dla studentów), ale na adobe.com Ps CS6 wisi za 700 $ i jest oficjalna informacja, ż będzie sprzedawany bezterminowo (cały pakiet CS6 w wersji elektronicznej):
Creative Suite 6 (http://www.adobe.com/products/catalog/cs6._sl_id-contentfilter_sl_catalog_sl_software_sl_creativesu ite6.html?promoid=KFPRM)

banan82
05-08-2014, 13:15
Jeśli nie musi być wersja płytowa, to można kupić przez stronę adobe.

Nie wiem, jak na polskiej (mi automatycznie wyświetla ceny dla studentów), ale na adobe.com Ps CS6 wisi za 700 $ i jest oficjalna informacja, ż będzie sprzedawany bezterminowo (cały pakiet CS6 w wersji elektronicznej):
Creative Suite 6 (http://www.adobe.com/products/catalog/cs6._sl_id-contentfilter_sl_catalog_sl_software_sl_creativesu ite6.html?promoid=KFPRM)

660 funtow na brytyjskiej stronie adobe, tylko za PS 6. To juz chyba wolalbym placic te 9 funtow miesiecznie za "wypozyczanie"

jinks
05-08-2014, 13:47
BRS leniuchu...na alledrogo jest nowy, pudełkowy PS CS6 za 2000zł

rysz
05-08-2014, 14:00
660 funtow na brytyjskiej stronie adobe, tylko za PS 6. To juz chyba wolalbym placic te 9 funtow miesiecznie za "wypozyczanie"

W tej cenie bym nie kupił, ale mnie kusi wersja studencka.
Photoshop CS6 Extended za 300 euro lub jeszcze lepiej pakiet CS6 Production Premium za 600. Tylko musiałbym najpierw kupić odpowiedniego kompa, bo na obecnego sensu to nie ma.

p0lish
05-08-2014, 14:20
BRS leniuchu...na alledrogo jest nowy, pudełkowy PS CS6 za 2000zł

no jest jak byk. 2min szukania. dałem linka do niego na 1szej stronie.
1.5x tańszy od polskiej wersji...

chrislab
05-08-2014, 14:35
tylko, że ten za 2k na aledrogo to nie jest wersja pudełkowa, a download... (mówię o wersji WIN)

jinks
05-08-2014, 15:14
tylko, że ten za 2k na aledrogo to nie jest wersja pudełkowa, a download... (mówię o wersji WIN)Popraw mnie jeśli się mylę, ale najważniejsza jest chyba licencja. Download można sobie wypalić.

BRS
06-08-2014, 01:00
BRS leniuchu...na alledrogo jest nowy, pudełkowy PS CS6 za 2000złangielski, pytalem o polski :)

p0lish
06-08-2014, 01:05
Polski lepi obrabia?

Usjwo
06-08-2014, 03:10
Polski lepi obrabia?

Przymusu "znania" angielskiego na szczescie jeszcze nie ma. Dlaczego ktos ma placic za wersje ktorej nie rozumie :shock:

banan82
06-08-2014, 10:16
Photoshop w wersji polskiej brzmi jak obcy jezyk :)

Ze nie wspomne np AutoCADzie gdzie polski w interfejsie brzmi komicznie i wiekszosc ludzi po prostu woli wersje angielska.

darecky
06-08-2014, 10:49
banan82 ma rację, te programy w polskiej wersji to jakiś dziwoląg, autocada pamiętam z czasów studenckich wersji bodajże 2-3, kiedy odpalałem go na dwóch stacjach fdd 5,25 i chodził pod dosem wraz z emulatorem kooprocesora arytmetycznego (na procku i386sx), bo hdd było za drogie i od wtedy nieanglojęzyczny operator zasuwał z anglojęzycznym interfejsem. Późnej jak mi dano super hiper polskiego acada (chyba v12 lub 13) za 15 koła to mało się nie popłakałem, a szef nie rozumiał dlaczego. Z szopą jest podobnie. Polski interfejs do mnie nie przemawia. Jednak przymusu nie ma więc BRS może kupić co mu pasi.
Przy okazji mam do was pytanie. Co sądzicie o serialach do LR4 sprzedawanych na a....o? To jakieś klucze z craków czy ma to cień legalności?

banan82
06-08-2014, 11:03
banan82 ma rację, te programy w polskiej wersji to jakiś dziwoląg, autocada pamiętam z czasów studenckich wersji bodajże 2-3, kiedy odpalałem go na dwóch stacjach fdd 5,25 i chodził pod dosem wraz z emulatorem kooprocesora arytmetycznego (na procku i386sx), bo hdd było za drogie i od wtedy nieanglojęzyczny operator zasuwał z anglojęzycznym interfejsem. Późnej jak mi dano super hiper polskiego acada (chyba v12 lub 13) za 15 koła to mało się nie popłakałem, a szef nie rozumiał dlaczego. Z szopą jest podobnie. Polski interfejs do mnie nie przemawia. Jednak przymusu nie ma więc BRS może kupić co mu pasi.
Przy okazji mam do was pytanie. Co sądzicie o serialach do LR4 sprzedawanych na a....o? To jakieś klucze z craków czy ma to cień legalności?

Najlepiej kupic na stronie Adobe, masz pewnosc ze nie jest to jeden z tych przekombinowanych seriali.

p0lish
06-08-2014, 11:07
ja dla oszczędności rzędu 50% za niespolszczone wersje nauczyłbym się podstaw angielskiego albo wykuł menu na blachę
ale to wolny kraj, można szukać wersji PL za 2k

jinks
06-08-2014, 11:37
no a spolszczenia nie można legalnie dograć?

banan82
06-08-2014, 11:42
Chyba nie ma spolszczenia tylko osobna wersja programu. Tak samo jak np. MS Office.

Bart
06-08-2014, 12:33
Wydaje mi się, że jest spolszczenie. Przynajmniej można takowe znaleźć w sieci, jednak nie wiem w ilu procentach "spolszcza" program, bo pewnie nie w całości - ale najważniejsze funkcje/polecenia na pewno.

banan82
06-08-2014, 12:56
Wydaje mi się, że jest spolszczenie. Przynajmniej można takowe znaleźć w sieci, jednak nie wiem w ilu procentach "spolszcza" program, bo pewnie nie w całości - ale najważniejsze funkcje/polecenia na pewno.

To juz chyba naprawde lepiej sie angielskiego nauczyc niz uzywac takiej "protezy" :)

jinks
06-08-2014, 13:52
No 99,9% wszystkich tutoriali w sieci jest w EN wiec choćby i z tego powodu łatwiej się odnaleźć. No, ale każdy sam sobie wybiera:)

BRS
07-08-2014, 21:49
panowie, doktoryzowanie sie nad poziomem "anglijskim" w naszym kraju nie jest tematem tego topiku:P

a serio: jesli sie wydaje srodki dotacyjne, to nie mozna kupic wersji en, to polska, inny swiat i z biurokracja nie wygrasz
...... wiec dalej szukam wesji PL ;)

JacekMF
11-08-2014, 09:56
byłem na wakacjach i uciekł mi taki wątek ;)

BRS z zakupami na Allegro musisz uważać nawet kupując wersję angielską. Znajomy kupił na fakturę zestaw i okazało się, że firma nielegalnie sprzedaje numer licencji zbiorowej. Na szczęście przyjęli zwrot nie robiąc problemów.

Może to mało realne ale ja postarałbym się urzędnikowi wytłumaczyć, że branża pracuje w wersji angielskiej. Szkolenia z całego świata dostępne w internecie są na wersji angielskiej itp. Nie rozumiem ograniczenia do wersji polskiej, przecież to ty będziesz na sofcie pracował a nie urzędnik i powinieneś pracować na wersji wygodnej dla ciebie. Faktura będzie polska a na rynku zawsze były dostępne oba rodzaje boxów.

koraf
11-08-2014, 15:16
BRS z zakupami na Allegro musisz uważać nawet kupując wersję angielską. Znajomy kupił na fakturę zestaw i okazało się, że firma nielegalnie sprzedaje numer licencji zbiorowej. Na szczęście przyjęli zwrot nie robiąc problemów.


Dzisiaj rozmawiałem z jedną z firm komuterowych w Polsce, która od kilku ładnych lat współpracuje ściśle z Adobe w zakresie software, wg wypowiedzi jej przedstawiciela z tego zakupu z 2k może być niezły "bigos" dla sprzedajacego i kupującego gdyż raczej na pewno nie mają licencji Adobe na sprzedaz klucza z generatora ;).

Usjwo
11-08-2014, 18:30
Może to mało realne ale ja postarałbym się urzędnikowi wytłumaczyć, że branża pracuje w wersji angielskiej. Szkolenia z całego świata dostępne w internecie są na wersji angielskiej itp. Nie rozumiem ograniczenia do wersji polskiej, przecież to ty będziesz na sofcie pracował a nie urzędnik i powinieneś pracować na wersji wygodnej dla ciebie. Faktura będzie polska a na rynku zawsze były dostępne oba rodzaje boxów.

Urzednik to jak pan na wlosciach, zdrowo-rozsadkowe tlumaczenie go nie ruszy. Napisz w biznes planie ze bedziesz organizowal warsztaty i zapraszal na nie siwatowej slawy fotoshopmenow i dlatego potrzebujesz angielskiej wersii

radiki
11-10-2015, 12:26
Przyszedł czas wejścia w photoshopa i tak rozkminiam, czy zakładać sobie abonamentową pętle na szyję, czy jednak zdecydować się na zakup CS6 pudełkowego. Raczej przychylam się do pudełka, więc mam pytanko: czy jest wysoce prawdopodobne, że PS z tej aukcji:ADOBE PHOTOSHOP CS6 ENG WIN BOX FVAT NOWY SKLEP (5694345951) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. (http://allegro.pl/adobe-photoshop-cs6-eng-win-box-fvat-nowy-sklep-i5694345951.html) ma legalną licencję? Photoshopa bym kupował na działalność gospodarczą.

salas
11-10-2015, 13:23
wystarczy wejść w komentarze, żeby wiedzieć ŻE NIE.

robson999
11-10-2015, 13:39
Czyli co, trzeba dać za progam 3 klocki? Pytam też, bo najprawdopodobniej na początku przyszłego roku też będę zakupował. Niestety, za oprogramowanie trzeba płacić, ale za to jakie to otworzy możliwości.

sebcio80
11-10-2015, 13:44
ten pakiet Adobe Fotografia za 13 Euro wygląda aż tak źle? W dłuższej perspektywie wcale koszta nie są takie duże.

radiki
11-10-2015, 16:38
wystarczy wejść w komentarze, żeby wiedzieć ŻE NIE.
Dzięki salas, spojrzałem na ilość punktów i nie wszedłem w komentarze. Sprawa od razu jasna.

eleroo
11-10-2015, 17:21
A co Ci nie pasuje w abonamencie? Od razu mówię, że nie, program nie wisi na serwerach Adobe tylko w Twoim komputerze i nie, nie musisz być cały czas w internecie, żeby z niego korzystać. To są bzdury, które ktoś kiedyś chlapnął a cały internet powtarza :D a wystarczy wejść na stronę Adobe i zweryfikować to w pięć sekund. Abo nie jest złe, jest tanio, masz wszystkie aktualizacje i upgade'y w cenie.

CS 6 w oficjalnej dystrybucji już praktycznie nie ma, zostały tylko jakieś takie szemrane różne.

sebcio80
11-10-2015, 17:29
Tak jak Eleroo piszę, jeśli to ma być na działalność gospodarczą to tym bardziej. Rocznie wychodzi coś 650 zł i można wszystko odliczać od podatku jakby nie patrzeć. Licencja jest na jednego użytkownika ale dwa komputery.

salas
11-10-2015, 17:38
Dzięki salas, spojrzałem na ilość punktów i nie wszedłem w komentarze. Sprawa od razu jasna.

ostatnio dużo takich oszustów handluje na allegro kluczami do wszystkiego :p lightroomy 5 po 50zł :lol:

eleroo
11-10-2015, 17:49
A no właśnie, zapomniałam, że masz licencję na dwa kompy, więc możesz i do peceta i do laptoka na spokojnie sobie zainstalować w ramach jednego abo :)

radiki
12-10-2015, 08:25
Odnośnie tych licencji znalazłem świetny wpis w tym blogu: Licencje, piractwo, prawa autorskie i inne fikcje... (http://kynos.blox.pl/2013/09/Licencje-piractwo-prawa-autorskie-i-inne-fikcje.html) . Rozjaśnił mi on trochę sprawę.
A Photoshop w chmurce na abonament o tyle wzbudza moje opory, że to 650 zł. to aktualna promocja jest, a znając koncerny, to mam przypuszczenie graniczące z pewnością, że raczej wcześniej niż później będą chcieli zgarnąć z tego większą kasę. W tym też moją kasę :(.

jinks
12-10-2015, 11:55
Tu masz zakup u źródła: Creative Suite 6 (http://www.adobe.com/pl/products/catalog/cs6._sl_id-contentfilter_sl_catalog_sl_software_sl_creativesu ite6.html)

radiki
12-10-2015, 14:02
Tu masz zakup u źródła: Creative Suite 6 (http://www.adobe.com/pl/products/catalog/cs6._sl_id-contentfilter_sl_catalog_sl_software_sl_creativesu ite6.html)
Dzięki :)

eleroo
12-10-2015, 15:38
Za koszt szóstki masz abo CC na 4 lata (liczyłam po 15 euro/miesiąc) i wszystkie aktualizacje, upgade'y, dwa stanowiska. No nie wiem, hehe, czy ta szóstka to taki złoty interes. No ale jak chcesz. Przecież po to Adobe zrobiło te różne pakiety w abonamentach, żeby każdy wybrał sobie co potrzebuje i żeby kazdego było stać na przynajmniej te podstawowe pakiety. Pakiet fotograficzny, czyli LR + PS to potężne narzędzie za śmieszne pieniądze, tak śmieszne, że złodziejom nie opłaca się już go kraść. Nie wiem jaką fotografią się zajmujesz, ale LR to superprzydatna sprawa moim zdaniem. Nie bój się o 'dowalenie kosztów' - moje obserwacje na podstawie doświadczenia z różnym różnistym oprogramowaniem w chmurze i na abo (od gier poprzez aplikacje biurowe, graficzne, ochronne i inne takie - a kupę lat juz z tego korzystam) pozwalają mi twierdzić, że te usługi tanieją coraz bardziej. Weź pod uwagę, że nikt nie będzie szóstki konwertował na nowsze systemy i któregoś dnia może się okazać, że zwyczajnie przestanie działać. Może to się stać przed upływem czterech lat.

jinks
14-10-2015, 01:31
Dzięki :)

Widzę, że już nie da się wejść przez tego linka:) Na stronie adobe trzeba szukać przez ich wyszukiwarkę (!) hasła "creative suite 6" lub "adobe cs6" i wśród zwróconych linków będzie sklep adobe. Google tego nie indeksuje i nie da się znaleźć tych haseł z zewnątrz.

Dla osób nie zarabiających na fotografii cena 12euro jest wysoka. Szczególnie w PL. W USA przy ich zarobkach to tylko 10$.
Na chwilę obecną ciągle wiele osób ma dylemat, czy kupić cs6, czy przejść na abonament. Za parę lat pewnie nikt już nie będzie pamiętał o serii CS:)

eleroo
14-10-2015, 02:25
W USA jest taniej bo nie ma vatu. Wiesz, jeśli ktoś nie zarabia na fotografii, tym bardziej łatwiej mu wydać 12 euro miesięcznie niż 700 jednorazowo... Oczywiście nikogo nie namawiam do niczego, ale dla mnie osobiście wywalać trzy klocki na soft, który za chwilę przestanie być wspierany to głupota. Każdy jednak może marnować własną kasę w ulubiony sposób :-)

radiki
14-10-2015, 07:55
..., ale LR to superprzydatna sprawa moim zdaniem.

Moim też, używam od lat. Ale ja tu konkretnie o CS6, a nie LR.


Przecież po to Adobe zrobiło te różne pakiety w abonamentach, żeby każdy wybrał sobie co potrzebuje i żeby kazdego było stać na przynajmniej te podstawowe pakiety.

Mamy różną ocenę sytuacji, zdecydowanie według mnie firma postanowiła wydoić stałą kasę z użytkowników profesjonalnych i to jest dla nich główny target, a nie szeroka rzesza amatorów za małą kasę.


Weź pod uwagę, że nikt nie będzie szóstki konwertował na nowsze systemy i któregoś dnia może się okazać, że zwyczajnie przestanie działać. Może to się stać przed upływem czterech lat.

Nie może. Nie zmieniam tak często systemów operacyjnych, a wsparcie windows 8 będzie udzielane jeszcze przez wiele lat, nie mówiąc o tym, że oprogramowanie będzie kompatybilne z pewną ilością systemów, które będą ukazywać się w przyszłości. A nawet po bardzo wielu latach zawsze pozostaje uruchamianie programu w trybie zgodności.


...,ale dla mnie osobiście wywalać trzy klocki na soft, który za chwilę przestanie być wspierany to głupota.)

Zmiany w kolejnych wersjach CS jakoś nie są szczególnie przełomowe, wielu zawodowych fotografów cały czas z powodzeniem pracuje na CS3, a został on wypuszczony na rynek w 2007 roku, czyli osiem lat temu. I spokojnie popracują na nim przez następne kilka lat. To teraz policz sobie różnicę pomiędzy jednorazowym zakupem, a modelem abonamentowym. Dodatkowo zakładasz, że cena promocyjna nie jest promocyjną, lecz jest ceną docelową abonamentu i nie ulegnie w przyszłości zmianie na niekorzyść dla użytkownika.Tak więc biorąc wszystkie za i przeciw, zakupu licencji wieczystej nie ośmieliłbym się kategorycznie nazywać głupotą.


Widzę, że już nie da się wejść przez tego linka:) Na stronie adobe trzeba szukać przez ich wyszukiwarkę (!) hasła "creative suite 6" lub "adobe cs6" i wśród zwróconych linków będzie sklep adobe. Google tego nie indeksuje i nie da się znaleźć tych haseł z zewnątrz.

No właśnie, coraz bardziej utrudniają ten zakup. Dzięki za pomoc, znalazłem za 676,00 Euro bez VAT.[/QUOTE]

eleroo
14-10-2015, 12:15
Gdyby chcieli utrudniać to by w ogóle zdjęli tę wersję z oferty. Nie mają obowiązku mieć w ofercie starego programu, nie mają obowiązku go wspierać ani zapewniać kompatybilności z przyszłymi systemami ;-) Mniejsza z tym. Mamy inny pogląd na sprawę i spoko. Rób jak chcesz, to Twoja kasa. Mi by się nie chciało dla zaoszczędzenia kilku stów rocznie bawić w emulacje i inne cuda. Zresztą o czym my mówimy? Abo się zwraca po sprzedaży pół odbitki ;-) Emulatorem to sobie mogę uruchamiać gry dosowe dla zabawy, a nie narzędzie pracy. Zresztą serio mówisz o windowym trybie zgodności? Pracowałeś kiedykolwiek na oprogramowaniu w nim uruchimionym? Twój komfort pracy to Twoja sprawa oczywiście, niektórzy lubią sobie utrudniać życie :-)

Przemek_PC
14-10-2015, 14:02
No nie przesadzajcie z tymi emulatorami i ewolucja systemow operacyjnych. Predzej bedzie problem z otwarciem rawa z nowej puszki niz uruchomieniem programu na Windows 12. Co do abonamentu to wszystko jest fajnie do czasu kiedy sa pieniadze na oplacanie go. Kiedy jednak zalozmy po czterech latach oplacania CC przyjdzie kryzys finansowy i do wyboru bedzie kupic jedzenie na dwa tygodnie czy zaplacic abonament wiekszosc wybierze jedzenie i mimo wplaconej do Adobe rownowartosci pudelkowego Photoshopa zostajemy z niczym.

robson999
14-10-2015, 14:17
A powiedzcie, dlaczego w sklepach internetowych w opisie nowych PS6, występuje wielkie tłumaczenie się (jak w jakims komisie), że to naprawdę oryginalny,licencjonowany, nowy i nieużywany produkt?

eleroo
14-10-2015, 16:32
No skoro ktoś tak prowadzi firmę, że może dojść do sytuacji, w której za cztery lata nie będzie miał kasy na jedzenie... to niech czym prędzej zatrudni kogoś do jej prowadzenia. Jak pisałam, każdy wybiera co lubi. Jeśli komuś wystarczy stary program to równie dobrze może wybrać dużo tańsze a nowe rozwiązanie z poszerzoną funkcjonalnością :) Świat nie kończy się na produktach Adobe.

Przemek_PC
14-10-2015, 17:59
Ale nie mowimy o firmie bo cena 15eur jak podalas jest dla osob nieprowadzacych dzialalnosci. Firma musi zaplacic "nieco" wiecej bodajze 70eur.

Merde
14-10-2015, 18:12
Ale nie mowimy o firmie bo cena 15eur jak podalas jest dla osob nieprowadzacych dzialalnosci. Firma musi zaplacic "nieco" wiecej bodajze 70eur.
Skąd taki wniosek? Nie widziałem ograniczeń licencyjnych do konkretnego targetu , mam wątpliwości czy w ogóle byłoby to legalne.

sebcio80
14-10-2015, 18:14
najtanszy pakiet jest glownie dla jednoosobowych dzialanosci gospodarczych właśnie, droższe pakiety są dla średnich i dużych firm

Przemek_PC
14-10-2015, 18:24
Nie czytalem licencji. Wszedlem na strone Adobe i jest tam podzial: pojedyncze osoby, firmy, uczniowie, szkoly. Jakis czas temu MS Office byl w wersjach do zastosowan komercyjnych i niekomercyjnych wiec to zadna nowosc.

eleroo
14-10-2015, 21:40
Pakiet fotograficzny jest z licencją do wykorzystania komercyjnego. Nie czytałeś to nie gadaj ;-) Kolega pytał o zakup pod działalność. Te droższe pakiety to są licencje wielostanowiskowe dla średnich i dużych firm, jak pisze Sebcio.

Tak między nami to statystyczny hobbysta nie potrzebuje PSa, bo nie wykorzystuje nawet 20 procent możliwości tego narzędzia. Hobbysta może sobie za 300 dolców kupić c1, które i tak przewyższa jego potrzeby, albo mieć Gimpa zupełnie za darmo. PS CS2 też jest za free dla hobbystów. W ogóle jest pierdyliard alternatyw dla Adobe i nie trzeba mieć PSa w ogóle nawet jak się prowadzi firmę. Dostęp do najnowszych technologii i narzędzi jednak trzeba mieć, żeby móc odpowiadać na potrzeby rynku. No niestety. Dlatego uważam, że kupowanie starego programu dla firmy to głupota. To moje zdanie i nie trzeba się z nim zgadzać. :-) Każdy prowadzi swój biznes jak chce.

radiki
22-10-2015, 09:44
Od wczoraj wyświetla mi się pusta strona w sklepie Adobe pod CS6. Czyżby wycofali już go definitywnie ze sprzedaży?

skinny500
28-10-2015, 23:51
Widzę że dyskusja abonament kontra "program na stałe" jest wciąż żywa. Kiedyś rozpisałem się o tym we wpisie: Photoshop CC w subskrypcji - za ok. 50 zł miesięcznie - Tomasz Pluszczyk (http://tomaszpluszczyk.pl/photoshop-cc-w-subskrypcji)

Ktoś pisał że to promocyjna cena za CC, co jest nieprawdą. Promocja skończyła się wiele miesięcy temu, cena została.

777
02-11-2015, 21:06
Witam
czy ktoś z użytkowników wie czy da się sprzedać otrzymany przy kupnie 6d pakiet ps i lightroom ? wlasciwie to chce kupic c1 ktory by mi w pelni wystarczyl a tak to przynajmniej bym czesc kwoty na c1 odzyskal z tego pakietu ktorego i tak nie uzyje ( na pewno lr a i ps jest dla mnie rzadko potrzebny )

jinks
08-12-2015, 21:28
Kupiłem Photoshop CS6 na stronie adobe - więc potwierdzam, że ciągle można. Przez kilka dni była informacja, że "na chwilę obecną" zamówienia tylko telefonicznie, ale klienci dzwonili non-stop i musieli wrócić do idei sklepu internetowego ;)

@eleroo Nie zgadzam się, że zakup starego PS-a to głupota. Sporo zależy od konkretnego WORKFLOW i zastosowań. w moim przypadku myślę, że jeszcze bardzo długo ta wersja nie będzie mnie ograniczała w żaden sposób. W zasadzie CS3 mnie nie ograniczał.
Co do kompatybilności z nowymi systemami - na różnych forach w USA, UK itd. ludzie piszą o tym, że na Windows 10 ciągle działa im CS2.
Nie neguję photoshopa w subskrypcji. Każdy ma jednak inne oczekiwania i priorytety. Myślę, że CS to przez najbliższe parę lat dla wielu fotografów ciągle bardzo dobre rozwiązanie. Nawet w działalności komercyjnej.

radiki
09-12-2015, 22:49
Też już kupiłem. Tak swoją drogą, to mają świetny produkt, natomiast podejścia do klienta rodem z "Ucz się Jasiu". Żadnego telefonu polskojęzycznego, żadnego wsparcia dla CS6 na anglojęzycznym, a dodzwonić się tam graniczy z cudem. I ponoć niby łącząc się z niby bezpłatną linią operatorzy kasują za przekierowanie do US. Jakiś korpo-koszmar, trzeba mieć nerwy, żeby zaufać takiej firmie w niezmienne opłaty za produkt w chmurze. Poczekamy, zobaczymy :).

jinks
10-12-2015, 00:56
CS to w tej chwili dla adobe produkt archiwalny ;) Kupując raczej przyjmujesz do wiadomości, że nie będzie wsparcia i uaktualnień. Pomimo to fajnie, że nie wycofali całkowicie ze sprzedaży.

manfred1
10-12-2015, 01:10
A tak naprawdę co jest takiego niesamowicie potrzebnego w cc czego nie ma CS6?

skinny500
10-12-2015, 08:12
A tak naprawdę co jest takiego niesamowicie potrzebnego w cc czego nie ma CS6?

Zależy do czego. Do retuszu jakim ja się zajmuję nie ma nic (mimo to używam CC). Ale są znaczne usprawnienia jak chociażby szybsze działanie narzędzi do poprawiania skóry, całkowicie nowe inteligentne wyostrzanie, od kilku dni jest wsparcie 30 bitów na OS X, które działa nawet z kartami, które tego nie wspierają (póki co nie wiadomo jak). Zdecydowanie więcej usprawnień jest dla grafików niż dla fotografów.

O PS CC tutaj więcej pisałem: Photoshop CC w subskrypcji - za ok. 50 zł miesięcznie - Tomasz Pluszczyk (http://tomaszpluszczyk.pl/photoshop-cc-w-subskrypcji/)

manfred1
10-12-2015, 08:26
Dzieki za odpowiedź

radiki
10-12-2015, 16:38
Wiesz, firma ma go w swojej ofercie i kasuje jak za zboże, więc powinna być zapewniona możliwość telefonicznej komunikacji z pracownikiem firmy. A poza tym, to brak działania infolinii dotyczy kupujących od nich jakikolwiek produkt. Duży koncern, z którym bezpośredni kontakt jest praktycznie niemożliwy. Ogólnie fatalna polityka serwisu posprzedażowego. I nie mów, że ich nie stać ...

skinny500
10-12-2015, 17:32
Z adobe najlepiej kontaktować się na live chacie, wtedy to kwestia kilku sekund.

xanka
24-01-2016, 21:40
Orientujecie się jakie karty praktycznie (nie oficjalnie) akceptuje Adobe? Kredytowej nie mam, przez PayPal płacić nie chcę, moją debetową odrzuca. Przeszła może komuś karta typu prepaid?

jinks
24-01-2016, 23:44
Płatność przez paypal jest banalnie prosta i bezproblemowa. Może sprobuj sie przekonać.

radiki
25-01-2016, 19:16
Xanka zprawdź limit który masz ustawiony na karcie, mi bez problemu zaakceptowało Visę debetową. A swoją drogą Paypal to też wygodna opcja.

SkinnyBaldy
29-05-2016, 21:16
Czyli dla działalności jednoosobowej można zakupićpakiet za 50 zł? Dziwne, bo jak ktoś wspominał wcześniej na stronie adobe jest wyraźne rozdzielenie między firmą, a 'osobą'. Na domiar złego jeśli szukamy subskrypcji rocznej w polskim Internecie, to wszędzie taki pakiet (płatny z góry) kosztuje od 1700-1800 zł. Wersja EDU około 799 zł. Być może wielu ludzi tak naprawdę łamie prawo nie zdając sobie z tego sprawy?

Co do CS6, jeśli ktoś używa C1 (11 euro to grosze, choć nie wiem do końca jak z tym naliczaniem VATu ;) przy zakupie... Może płacę jak frajer..) to CS6 spokojnie da radę na dobrej stacjonarce. Choć faktycznie miałem możliwość pobawienia się CC i ogólnie wizja chmury bardziej do mnie przemawia, może z perspektywy 5 lat opłaca się bardziej zakupić soft nieważne jaki za gotówkę, ale prawda jest taka, że jutro może rozjechać Cię samochód, a druga sprawa to trochę kiepska sytuacja, jeśli ktoś prowadzi firmę i nie stać go na wydanie 200-400 zł miesięcznie na 3 oporgramowania w chmurze...

Merde
29-05-2016, 22:05
Czyli dla działalności jednoosobowej można zakupićpakiet za 50 zł?
A może by tak przeczytać jedną stronę wstecz?

SkinnyBaldy
29-05-2016, 22:20
Przeczytałem i dalej nie jestem pewien, ponieważ w pakiecie dla firm 'Teams' jest możliwość wykupienia tylko 1 stanowiska. Z tego co już obczaiłem, to jest problem z fakturą vat, bo wystawiają europejską, trzeba mieć europejski NIP. Ale pytanie czy w tej chwili pakiet CC z lightroomem (tego drugiego nie chcę) za 10 euro może być wykorzystywany w Polsce do celów komercyjnych przez osobę prowadzącą jednoosobową działalność gospodarczą. Chyba będę musiał zapytać radcy prawnego, bo w tym kraju to nigdy nie wiadomo.

Merde
29-05-2016, 23:18
Ale pytanie czy w tej chwili pakiet CC z lightroomem (tego drugiego nie chcę) za 10 euro może być wykorzystywany w Polsce do celów komercyjnych przez osobę prowadzącą jednoosobową działalność gospodarczą. Chyba będę musiał zapytać radcy prawnego, bo w tym kraju to nigdy nie wiadomo.
Skoro mnie i forumowiczom nie wierzysz, to może Adobe Staff cię przekona?:

https://forums.adobe.com/thread/1602831


By using it for your own profession to be used only by you, you can choose between any option but to get the CC used by your staff or other member of the organisation, Team needs to be used.

If you are using the retail for your own profession then you get 20GB or 2gb as per the individual plan purchased where as CCT with single seat with provide you access with 100GB of storage space.

Regards
Rajshree

lux
18-06-2016, 20:21
mam pytanie o różnicę między subskrypcją miesięczną a roczną, prawie nie różnią się cena... więc na czy polega różnica, skoro obie i tak na rok trzeba wykupić?

Merde
18-06-2016, 20:29
mam pytanie o różnicę między subskrypcją miesięczną a roczną, prawie nie różnią się cena... więc na czy polega różnica, skoro obie i tak na rok trzeba wykupić?
Nie ma żadnych (poza 0,77 EUR i sposobem płatności) różnic.

lux
18-06-2016, 23:07
chodzi mi własnie o sposób płatności, ściąga miesięcznie albo od razu za rok z góry?

Merde
19-06-2016, 19:08
chodzi mi własnie o sposób płatności, ściąga miesięcznie albo od razu za rok z góry?
No tak, to chyba jest oczywiste?

lux
19-06-2016, 22:07
nie bardzo oczywiste bo za mała różnica w cenie :)

Merde
20-06-2016, 08:32
nie bardzo oczywiste bo za mała różnica w cenie :)
Wiesz, jeśli piszą "Plan roczny z opłatą miesięczną" i "Plan roczny z przedpłatą", to dla mnie jest to oczywiste i jednoznaczne.

Ale "różnica" w cenie faktycznie jest kuriozalna, mogliby się w ogóle z nią nie wygłupiać...

pan.kolega
20-06-2016, 10:01
W USA nie ma takich wygłupów tylko jest dokładnie tyle samo. Chociaż przedpłata jako wygodniejsza, bo nie zaśmieca co miesiąc konta wpłatami po $9.99, powinna być droższa. Brakuje tylko opcji wpłat kwartalnych po $29.97 i tygodniowych po $2.30.

Niestety w USA Adobe jest droższe, bo za roczny plan muszę poświęcić 219 litrów benzyny, a w Warszawie wystarczy tylko 143 l...:p