PDA

Zobacz pełną wersję : skala odchylenia ekspozycji



general136
27-07-2014, 13:14
Witam posiada eos 400d i od jakiegos czasu w trybie AV nie dziala mi skala odchylenia ekspozycji nie wiem co z tym zrobic a było mi to na poczatku bardzo przydatne

słowiczek
27-07-2014, 13:33
A w trybie Tv działa?

cobalt
27-07-2014, 13:50
Witam posiada eos 400d i od jakiegos czasu w trybie AV nie dziala mi skala odchylenia ekspozycji nie wiem co z tym zrobic a było mi to na poczatku bardzo przydatne
Nie wiem o co chodzi? Wskaźnik nie działa, czy działa i stoi na zerze?
Wskaźnik poziomu ekspozycji zawsze będzie wskazywał zero gdy ustawimy sobie na Av. Dobiera czas (do konkretne przysłony) w ten sposób żeby odchylenia nie było. Nie bez powodu nazwał ktoś Av priorytetem przysłony.
Podobnie jest z kompasem jak się nie obrócimy, to północ zawsze jest z tej samej strony :).

Przełącz aparat w tryb M i sprawdź jeszcze raz.

słowiczek
27-07-2014, 13:53
Zakładam oczywiście- skoro aparat masz od niedawna - że przeczytałeś instrukcję obsługi i wiesz jak to zrobić.

general136
27-07-2014, 14:03
stoi na zerze cały czas ale dotej pory ustawiajac przesłone pokazywał mi czy za durzo czy za mało otworzona
na tv także nie pokazuje odchylenia

cobalt
27-07-2014, 14:12
stoi na zerze cały czas ale dotej pory ustawiajac przesłone pokazywał mi czy za durzo czy za mało otworzona
na tv także nie pokazuje odchylenia
Przełącz na Manual, bo na Tv pewnie zmienia czas ekspozycji. Czy masz ISO na auto. Jeżeli tak to zmień na konkretną wartość (np 100).

general136
27-07-2014, 14:17
iso mam na 1600 zdjecia w pomieszczeniu na manualu dziala ale na av ustawiajac wartsc przesłony czas ustawia sie sam w automacie a kiedys ta skala pokazywala mi jaka wartosc przesłony dobrac bo z tym mam problem

jan pawlak
27-07-2014, 14:20
iso mam na 1600 zdjecia w pomieszczeniu na manualu dziala ale na av ustawiajac wartsc przesłony czas ustawia sie sam w automacie a kiedys ta skala pokazywala mi jaka wartosc przesłony dobrac bo z tym mam problem

Poczytaj proszę instrukcję .

jp

słowiczek
27-07-2014, 14:54
stoi na zerze cały czas ale dotej pory ustawiajac przesłone pokazywał mi czy za durzo czy za mało otworzona
na tv także nie pokazuje odchylenia

Bo tryb Av i Tv nie pokazuje zmiany parametrów ekspozycji gdy zmieniasz wartości przysłony (Av) lub czasu (Tv), jeżeli chcesz dokonać korekty ev w tych trybach musisz zablokować ekspozycję przyciskiem z gwiazdką, wtedy podświetli ci się jej skala. Kręcąc wtedy kółkiem nastaw (to obok przycisku migawki) zmieniasz jej wartość. W trybie M ekspozycja zmienia się gdy przestawiasz czas lub przysłonę. To jak, działa?

salas
27-07-2014, 14:54
zacznij od instrukcji obsługi, przeczytaj sobie o każdym z trybów to poznasz odpowiedź na to i na inne pytania.

zdebik
29-07-2014, 09:05
Sprzedaj aparat i kup sobie samsunga ace. On robi dobre zdjecia i tam wszystko dziala.