PDA

Zobacz pełną wersję : lightroom, DPP, żaden inny program nie widzą RAW



alozyjrubik
26-07-2014, 10:03
Witam, stałem się ponownie posiadaczem canon 5d. Ku mojemu wielkiemu zdziwieniu lightroom 3.5 , DPP, żaden inny program nie widzą RAW w lustrzance, nie przypominam sobie żebym miał kiedykolwiek taki problem. Jakieś pomysły?




Dzięki.

Bangi
26-07-2014, 23:07
Aktualizacja softu? Jedyne co przychodzi mi do głowy.

Leon007
27-07-2014, 10:14
Za mało napisałeś, żeby konkretnie pomóc.
Ale, jeśli chcesz wczytać dane bezpośrednio z aparatu, to od Windy7 firma Canon Inc. nie wspiera aparatu canon 5D - to już nie jest aparat profesjonalny. Trzeba kartę pamięci wyjąć z aparatu i wsadzić do czytnika.

jan pawlak
27-07-2014, 10:43
Witam, stałem się ponownie posiadaczem canon 5d. Ku mojemu wielkiemu zdziwieniu lightroom 3.5 , DPP, żaden inny program nie widzą RAW w lustrzance, nie przypominam sobie żebym miał kiedykolwiek taki problem. Jakieś pomysły?




Dzięki.

Podaj problem dokładnie, co to znaczy nie widzą RAW w lustrzance

jp

alozyjrubik
27-07-2014, 21:13
Podaj problem dokładnie, co to znaczy nie widzą RAW w lustrzance

jp

Mam windowsa XP. Zainstalowałem cały soft z płyty. Lightroom jest w wersji 3.5. Dawno nie miałem syfrówki. Ogólnie to nie przypominam sobie żebym kilka lat wcześniej coś instalował żeby RAW w lightroomie zobaczeć. WOW :-)

jan pawlak
28-07-2014, 05:34
Czy .....nie widzą RAW w lustrzance oznacza że na przykład :

1. połączony kablem 5D z kompem ....... itd.
2. komp nie widzi karty pamięci z 5D a inne karty pamięci widzi ?
3. komp widzi kartę z 5D ale LR jej nie widzi ?
4. LR kartę widzi ale nie widzi żadnych plików ?
5. LR widzi kartę, widzi pliki jpg ale nie widzi plików CR2 ?
6. LR widzi pliki CR2 ale ich nie otwiera ?
7. Dostarczony na płytce (lub z netu) Canona DPP (Digital Photo Professional, wersja poniżej 4) pliki z 5D otwiera ?

jp

alozyjrubik
01-08-2014, 15:59
Czy .....nie widzą RAW w lustrzance oznacza że na przykład :

1. połączony kablem 5D z kompem ....... itd.
2. komp nie widzi karty pamięci z 5D a inne karty pamięci widzi ?
3. komp widzi kartę z 5D ale LR jej nie widzi ?
4. LR kartę widzi ale nie widzi żadnych plików ?
5. LR widzi kartę, widzi pliki jpg ale nie widzi plików CR2 ?
6. LR widzi pliki CR2 ale ich nie otwiera ?
7. Dostarczony na płytce (lub z netu) Canona DPP (Digital Photo Professional, wersja poniżej 4) pliki z 5D otwiera ?

jp

LR widzi jpg. Nie widzi CR2. Z DDP też jakiś problem mam. Kurcze nie wiem, może system będę musiał zainstalować nowy.

A właśnie, mam rozumieć że po stronie aparatu jest 100% ok?

jan pawlak
01-08-2014, 16:46
Czy dobrze rozumiem :

1. LR czyta/otwiera z karty pamięci pliki *.jpg natomiast nie widzi w katalogu na karcie pliki *.CR2
- jaka wersja LR ?
- skąd wiadomo, że pliki *.CR2 są zapisane na tej karcie pamięci ?

2. Z DDP też jakiś problem mam, ... co to oznacza ?
- DPP widzi/otwiera pliki *.jpg ale nie widzi/otwiera DPP plików ?
Jaka wersja DPP ?
Skąd wiadomo, że pliki *.CR2 są na karcie pamięci ?

jp

alozyjrubik
12-08-2014, 11:48
Na 100% jest to problem komputera i softu mam rozumieć?

Nic zrobię system od nowa.

jan pawlak
12-08-2014, 12:13
Na 100% jest to problem komputera i softu mam rozumieć?

Nic zrobię system od nowa.

Staraj się odpowiedzieć na postawione pytania to spróbuję ci pomóc.
Nie jestem "jasnowidzem"

jp

alozyjrubik
19-08-2014, 07:24
Najciekawsze jest to że jak wsadzę RAW na pendrajwie to wszystko jest ok :-) Mam nadzieję że z aparatem jest wszystko w porządu :/

Właśnie nie chcę zakładać nowego wątku mam 2 pytania:
1. Czy działa z 5D mark i, jakiś wifi adapter? (chodzi mi o przesyłanie zdjęć)

2. Czy działa z 5D mark i, Tethering tak żeby podłączyć apart po kablu i oglądać zrobione zdjęcia na monitorze komputer

Dzięki!

xxkomarxx
19-08-2014, 07:57
Sa karty eye fi i adapter cf, wiec jest to mozliwe. Co do drugiego, tez sie da. Eos utility i zdalne sterowanie na ten przyklad. Wyzwalasz i ogladasz. Pelen serwis

alozyjrubik
19-08-2014, 08:58
Sa karty eye fi i adapter cf, wiec jest to mozliwe. Co do drugiego, tez sie da. Eos utility i zdalne sterowanie na ten przyklad. Wyzwalasz i ogladasz. Pelen serwis

Ale to chyba wszystko działa od marka ii ?

Ja mam 5d 1 wersję. Nie chcę zmieniać puszki bo obrazki jakie to wypluwa są prawie analogowe ;-)

ds74
19-08-2014, 11:05
Zmień w ustawieniach komunikacji z komputerem na PTT Print (czy jakoś tak się to nazywa) - nie ma "pełnej obsługi" jak nowe puszki ale np. Win 7 widzi aparat i da się pliki przekopiować.

alozyjrubik
19-08-2014, 15:12
Zmień w ustawieniach komunikacji z komputerem na PTT Print (czy jakoś tak się to nazywa) - nie ma "pełnej obsługi" jak nowe puszki ale np. Win 7 widzi aparat i da się pliki przekopiować.

Widzi po przełączeniu na PTT Print, ale wywala że not avaliable :-)

A, ten thetering działa, i jak robię RAW to mam w lightroomie RAW :-) Super sprawa, tak dawno mam cyfrowe aparaty a nie widziałem że coś takiego jest. Już wifi chciałem kupować :-)