PDA

Zobacz pełną wersję : Padnięta migawka a filmowanie



Damian Hetman
25-07-2014, 19:27
Czy ktoś może mi odpowiedzieć na pytanie, czy jeśli padnie mi migawka w 550D to nadal będę*mógł normalnie filmować? Mam już 80k klapnięć i przygotowuję się na to, że niedługo padnie migawka. Aparatu potrzebuję jednak też do filmowania. Stoję przed dylematem czy kupić nowego 650D czy może Pentaxa K-5II a 550D zostawić sobie tylko do filmowania.

Kolekcjoner
26-07-2014, 04:55
Może być problem z tym że nie podniesie się lustro.

Damian Hetman
26-07-2014, 10:52
Może być problem z tym że nie podniesie się lustro.
Domyślam się, ale zapytałem bo chce uzyskać odpowiedź od kogoś kto miał taką sytuację. Jeśli lustro się nie podniesie zawsze jest opcja wcisnąć je jakoś na siłę.

Kolekcjoner
26-07-2014, 16:14
A migawkę też "na siłę" otworzysz ;)?

zysk
26-07-2014, 16:39
Stoję przed dylematem czy kupić nowego 650D czy może Pentaxa K-5II a 550D zostawić sobie tylko do filmowania
Jeśli możesz mieć jeden sprawny sprzęt,to po co rozważać posiadanie i sprawnego i niesprawnego ?

Damian Hetman
26-07-2014, 17:00
Jeśli możesz mieć jeden sprawny sprzęt,to po co rozważać posiadanie i sprawnego i niesprawnego ?
Jest sens bo Pentaxa używałbym do robienia zdjęć. K5II jest zdecydowanie lepszy niż 650D, natomiast Canona używałbym do filmowania bo Pentax ma słaby tryb wideo.

zysk
26-07-2014, 17:20
Jest sens bo Pentaxa używałbym do robienia zdjęć. K5II jest zdecydowanie lepszy niż 650D, natomiast Canona używałbym do filmowania bo Pentax ma słaby tryb wideo.
Twój wybór,ale szamotanie się z dwoma body ? w tym jeden niepełnosprawny :shock:, a Pentax K-5 II to świetny aparat.Rozważ zakup kamery,są teraz tak tanie jak nigdy: i nowa i mniejsza od body cyfrowki a jakości nagrań swietne.

tlustyx
26-07-2014, 17:51
...Mam już 80k klapnięć i przygotowuję się na to, że niedługo padnie migawka. ...
Niedługo tzn. kiedy? Są już jakieś oznaki? Te 80k to jakaś magiczna granica? Spokojnie może jeszcze wytrzymać 20k tego nie wiadomo.
Jeśli chcesz mieć Pentaxa to go kup, a Canona używaj tylko do filmów jeśli nie robisz kilkuset filmików dziennie to raczej jeszcze długo nim po filmujesz.

Damian Hetman
26-07-2014, 18:22
Twój wybór,ale szamotanie się z dwoma body ? w tym jeden niepełnosprawny :shock:, a Pentax K-5 II to świetny aparat.Rozważ zakup kamery,są teraz tak tanie jak nigdy: i nowa i mniejsza od body cyfrowki a jakości nagrań swietne.
Dlaczego szamotanie się z dwoma body? Jedno biorą jak idę na zdjęcia, drugie jak kręce film... Dziękuje za sugestię, ale nie szukam tu porady dotyczącej zakupu sprzętu. Znam rynek lustrzanek i kamer i wiem, że potrzebuję lustrzanki do filmowania. Poza tym miałbym już 550D do filmowania, więc nie chcę kupować innego - oczywiście o ile bez sprawnej migawki da się nim nadal filmować.

zysk
26-07-2014, 18:57
Jedno biorą jak idę na zdjęcia, drugie jak kręce film..
A jeśli zechcesz ,przy jednym wyjściu i focić i kręcić ?,ale jeżeli wybierasz albo,albo -to masz rację.

Kolekcjoner
26-07-2014, 20:43
?...oczywiście o ile bez sprawnej migawki da się nim nadal filmować.

Tyle że na to pytanie może odpowiedzieć tylko wróżka. Znam przypadki że dało się i że się nie dało.... z tego dokładnie nic nie wynika.

Damian Hetman
27-07-2014, 10:04
Tyle że na to pytanie może odpowiedzieć tylko wróżka. Znam przypadki że dało się i że się nie dało.... z tego dokładnie nic nie wynika.
Czyli nie ma jednoznacznej odpowiedzi? No to chyba przyjdzie mi czekać aż migawka mi padnie... Szkoda bo chciałem być przygotowany.

piast9
27-07-2014, 11:40
Moim zdaniem nie ma. Nawet jeśli uszkodzona migawka czy lustro odsłonią matrycę, to procek w środku może uznać, że jest err99 i koniec filmowania.