PDA

Zobacz pełną wersję : pierwszy sprzęt do portretów/makro



kp1
21-07-2014, 16:26
Hej, chcę kupić lustrzankę, nie zajmuję się fotografią, lubie pstrykać zdjęcia ale tylko dla siebie i w tym celu potrzebuję lepszy aparat. Interesuje mnie kupno koniecznie lustrzanki więc proszę nie namawiać na kompakty. Zależy mi na portretach (ładnie rozmyte tło), zdjęciach makro i takich codziennych "krajobrazach", nic więcej mi nie potrzeba, zadnego filmowania itp. Aparat mogę kupić nawet używany, raczej tańszy (może być starszy model) ok 1000 zł na początek. Po przeczytaniu miliarda wątków na ten temat, podobno lepiej kupić słabsze body a skupić się na porządnych obiektywach, więc proszę od razu po podaniu modelu zasugerować najlepszy obiektyw do portretów/makro ?? Bardzo ważne - co myslicie o kupnie starego aparatu, tak z 2008 roku? np nikon d60 ? (tak wiem ze to forum canona :) ).
Proszę o nieużywanie "profesjonalnego" słownictwa bo nic nie zrozumiem, oraz niekrytykowanie i dogadywanie, że "zdjecia robi fotograf". Chcę lustrzankę i proszę o pomoc bez zbędnego komentarza. Z góry bardzo dziękuję :)

namoamo
21-07-2014, 16:37
Dowolna lustrzanka plus obiektyw tamron 60/f2 macro.

banan82
21-07-2014, 16:56
Popatrz na Allegro, ebay, amazon - tam jest sprzetu od groma. Jakiekolwiek lustro nie kupisz to bedzie dobre. Roznice robia obiektywy wiec wybor zalezy od ciebie. Co my niby tu mamy pomoc?


O Nikonie wypowiadac sie nie bede bo nie znam. Popatrz na Canany poczawszy od 20D (kosztuje teraz smieszne pieniadze). Polecalbym jednak zaczac od 30D, 40D. Pamietaj ze te aparaty maja ograniczone ISO w stosunku do dzisiejszych odpowiednikow i gorsze LCD (przewaznie mniejsze i i mniej pikseli).

kp1
21-07-2014, 17:18
Własnie dlatego sie pytam jakie obiektywy bo nie wiem, a czytając nazwy niewiele rozumiem. Czyli jest sens kupować aparat który ma 6-7 lat ?

GalaktycznyMuczaczo
21-07-2014, 17:28
Hej, chcę kupić lustrzankę, nie zajmuję się fotografią, lubie pstrykać zdjęcia ale tylko dla siebie i w tym celu potrzebuję lepszy aparat.
Canon 5d calssic

Zależy mi na portretach (ładnie rozmyte tło)
Canon 50/1,8

zdjęciach makro
Tamron 60/2 macro


i takich codziennych "krajobrazach",)
Canon 17-40/4 lub samyang 14mm


Aparat mogę kupić nawet używany, raczej tańszy (może być starszy model) ok 1000 zł na początek.
dołóż 500zł i kup pełną klatke, starczy na lata , 5d classic, nie bede sie rozpisywać nad potęgą tego body



Po przeczytaniu miliarda wątków na ten temat, podobno lepiej kupić słabsze body a skupić się na porządnych obiektywach,
głupoty plecą, albo nie stać ich na sprzęt, od ff zaczyna sięprawdziwa zabawa


więc proszę od razu po podaniu modelu zasugerować najlepszy obiektyw do portretów/makro ??
Wszystko podałem wyżej


Bardzo ważne - co myslicie o kupnie starego aparatu, tak z 2008 roku? np nikon d60 ? (tak wiem ze to forum canona :) ).
Pisałeś o "lepszym aparacie" a nie o półce entry


Proszę o nieużywanie "profesjonalnego" słownictwa bo nic nie zrozumiem, oraz niekrytykowanie i dogadywanie, że "zdjecia robi fotograf". Chcę lustrzankę i proszę o pomoc bez zbędnego komentarza. Z góry bardzo dziękuję :)
Tak zdjęcia robi fotogrf przykro mi, twarda rzeczywistość, kupno powyższego zestawu nie gwarantuje robienie super zdjęć, daje tylko mozliwości i względnie dobrą jakosć.

Tak troche od d... strony podchodzisz do forum i ludzi na nim, przeczytałes miliardy tematów i wciaz niewiesz co wybrac? wiec załozyles jeden więcej w którym mamy ci podać na oko co masz kupic nie znajac nawet kwoty, jednak jezeli operujesz modelem d60 oraz body do 1000zł to raczej kasy nie masz na sprzęt. CHCE CHCE CHCE, NIE MOWICIE MI ZE MAM KUPIC TO CZY TAMTO NIEUZYWAJCIE PROFESJONALNEGO SŁOWNICTWA I DAJCIE LINKI DO ALLEGRO , NAJLEPIEJ SPRAWDZONE Z GWARANCJĄ, chłopie, troche oleju...
Podałem ci wyzej cały zestaw 5d+50/1,8+60/2+17-40/4 masz zestaw do krajobrazu,potretu i makro, pelen zestaw z względnie tanim body i rozwojowym sprzętem, chyba kazdy siętutaj zgodzi że jest to nienajgorszy zestaw, który mozna zarówn dostać nowy (poza body) jak i uzywany czyt. tanszy. A teraz czekam na całą złość z twojej strony ;)

RobertON
21-07-2014, 17:38
W tańszych wersjach pozostanie APS-C.

Canon 50D (taniej 40D), do tego prawie "uniwersalne" szkło Canon EF-S 15-85, macro EF-S 60/2,8 i tele 70-200/4L non IS.
Ale to tylko niepełna klatka...zawodowcy kierując się ku FF, ale cropem można coś tam cyknąć.

GalaktycznyMuczaczo
21-07-2014, 17:43
W tańszych wersjach pozostanie APS-C.

Canon 50D (taniej 40D), do tego prawie "uniwersalne" szkło Canon EF-S 15-85, macro EF-S 60/2,8 i tele 70-200/4L non IS.
Ale to tylko niepełna klatka...zawodowcy kierując się ku FF, ale cropem można coś tam cyknąć.

ja nie jestem zawodowcem a miałem i mam ff

becekpl
21-07-2014, 17:46
Własnie dlatego sie pytam jakie obiektywy bo nie wiem, a czytając nazwy niewiele rozumiem. Czyli jest sens kupować aparat który ma 6-7 lat ?
a jednak polecam dobry kompakt
taki np canon G16
Canon U.S.A. : Consumer & Home Office : PowerShot G16 (http://www.usa.canon.com/cusa/consumer/products/cameras/digital_cameras/powershot_g16)
w każdym innym przypadku trzeba czytać;instrukcje obsługi,poradniki,książki itp,itd
a jak sam napisałeś niewiele z tego rozumiesz

haze
21-07-2014, 18:25
Podałem ci wyzej cały zestaw 5d+50/1,8+60/2+17-40/4
Tamron 60mm f2 to szkło pod cropa ;) Na 5D działa ale ma mega winietę. Kup 40D z kitem do tego 50mm f1.8 i pierścienie pośrednie. Wyjdzie lekko ponad 1000zł, ale spełni wszystkie Twoje oczekiwania.

fotomih
21-07-2014, 18:41
Na początek polecam canona 5d ze standardem czyli 50mm 1.8 II.
Tani zestaw a sprawi sporą frajdę. Za jakiś czas sam będziesz wiedział jakiego obiektywu Ci brakuje.

pan.kolega
21-07-2014, 18:54
Kp1 nie daj się kaznodziejom, jak chcesz lustrankę, to kup sobie lustrzankę. Twój plan jest całkowicie realistyczny, możesz tanio nabyć sprzęt, który odpowiada Twoim zamiarom. Byleś nie próbował fotografować bez światła.:roll:

Oczywiście, że opłaca się kupić starszy sprzęt, jak się ma ograniczony budżet. Ja mam w szufladzie 20D i 500d z małym przebiegiem i w perfekcyjnym stanie, których nie używam. Teraz mam nowsze zabawki, ale zdjęcia z nich były równie dobre (albo złe). Za 1001 zł oddalbym Ci oba razem z kitowymi obiektywami plus 50/1.8 (które ma tendenclę do samo rozpadu, ale poza tym jest jak nowe :lol:) bateriami i wszystkim innym w pudłach, gdybyś się pojawił pod moimi drzwiami. Ale mieszkam za daleko, więc oferta nieaktualna.:cry:

Jakikolwiek Canon od 20d do 600d spełni Twoje wymagania, do tego kit, i 50mm/1.8. Do makro różnie można kombinować od pierścieni pośrednich, przez soczewki, odwrotne mocowanie, tanie obiektywy manualne itd. Topowym rozwiazaniem do prawdziwego makro jest EF-S 60mm/2.8

zysk
21-07-2014, 19:19
Ja mam w szufladzie 20D i 500d z małym przebiegiem i w perfekcyjnym stanie, których nie używam. Teraz mam nowsze zabawki, ale zdjęcia z nich były równie dobre (albo złe)
Pięknie to ująłeś .oddając prawdę o jakości fotek w ujęciu:starszy nowszy sprzęt.Mam dużo świetnych fotek z Pentaxa K 100D i dużo świetnych z C 5D3.Ten drugi bije na głowę ten pierwszy,a ilość fotek cieszących ,jest wciąz równoważna.

słowiczek
21-07-2014, 19:36
Lustrzanka sama z siebie nie da ci super zdjęcia, oczywiście kupno nie będzie złym krokiem. Co kupić to już napisali koledzy. Lustrzanka - jaka by nie była - wymaga jednak jakieś wiedzy o fotografii popartej doświadczeniem jeżeli chcesz robić zdjęcia z - jak napisałeś - rozmytym tłem, które przyciągną oko.

J.J.
21-07-2014, 20:22
I wbrew temu co ostatnimi czasy można poczytać na forum, cropem też da się robić dobre zdjęcia. Mam i cropa, i FF. I cropem też udało mi się zrobić sporo fajnych zdjęć :)

Wojtko
21-07-2014, 21:15
Polecam Canona 40d w parze z Canonem EF 85mm 1.8 USM; świetny zestaw do portretów, ale uprzedzam, że będzie wąsko i sprawdzi się głównie przy fotografowaniu z dystansu.

słowiczek
21-07-2014, 21:40
A jakim dysponujesz budżetem, napisałeś,,że na body chcesz wydać ok. 1000zł, a ile na obiektyw/obiektywy? 85/1.8 faktycznie może być wąski. Jest też 50/2.5 makro,jest szerzej.

Sezamek
21-07-2014, 21:40
Body do 1000zł to tylko 40D, 50D i 5Dc są powyżej budżetu ale jak jesteś w stanie dołożyć to polecam 5Dc :) Jak już wejdziesz w FF to tak łatwo nie uciekniesz :) Da się tym robić makro, portrety pewnie też ale to nie moja działka. Do robali nie lepiej Tamrona 90mm? Chyba taniej wyjdzie niż Canon 60mm? Ewentualnie opcja Helios + pierdzionki pośrednie (ile to może kosztować ze 100-200zł wszystko?) a reszta w obiektyw do portretów.

zdebik
23-07-2014, 09:40
Tanio :
Camon ef-s 60mm 2.8 macro + eos 40d ew 550d/600d - 600'ka lepsza do.macro ze wzgledu na ekranik.

Drogo:

Ef 100mm 2.8L macro + eos6d

Oba zestawy nadaja sie do portretow i macro.

Daimon Frey
23-07-2014, 13:02
" Aparat mogę kupić nawet używany, raczej tańszy (może być starszy model) ok 1000 zł na początek."

proponowane
Ef 100mm 2.8L macro + eos6d .... ;/