PDA

Zobacz pełną wersję : Zamiana C600d na C5D mk1



massi
17-07-2014, 14:14
Witam,
Czy da mi coś jesli zamianię canona 600d na 5dmk1 ? Wiem że mk1 jest starszym modelem w porównaniu z c600d ale posiada pełną klatkę. minusem jest również mniejsze wartości ISO.
Więc czy jest sens wymieniać ?
Chciałem 5dmk2 ale jest niestety zbyt drogi jak dla mnie :(

p0lish
17-07-2014, 14:17
a czego oczekujesz od zmiany?
jakie masz szkła? co fotografujesz?

fotomih
17-07-2014, 14:21
Nastawa iso rzeczywiście mniejsza bo max to 3200 ale szum znacznie mniejszy i przyjemniejszy niż w 600D więc ten argument możesz skreślić ;)

FOTO-PAN
17-07-2014, 14:53
5d classic stary ale nadal nie wiele asp-c jest mu wstanie dorównać obrazkiem i szumami Canon EOS 600D versus Canon EOS 5D - Side by side camera comparison - DxOMark (http://www.dxomark.com/Cameras/Compare/Side-by-side/Canon-EOS-600D-versus-Canon-EOS-5D___692_176)

KuzynPit
17-07-2014, 15:02
Foto-pan ma racje... Obrazek z mkI jest genialny... Mam 400d i 5d i często szczena mi opada jak ładnie rysuje 5tka. Iso? Hmmm 1600 i jasne szkła i po co Ci wiecej? Zależy jakie masz priorytety. Do czego to body ma Ci służyć...

p0lish
17-07-2014, 15:09
ISO 1600 35mm @ 1.6
z ręki
w LR noise reduction na 10, czyli niewiele

https://canon-board.info/imgimported/2014/07/a36iZT7-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/a36iZT7.jpg)

darekPolsztyn
17-07-2014, 15:52
Przesiadka na FF otwiera dość mocno oczy :) Myślę, że nie ma się nad czym zastanawiać. U mnie było bardziej drastycznie, bo z 40D na 5d mkII i w sumie byłem ciekawy czy będzie tak faktycznie inaczej, lepiej... Jest :) Fakt, że różnica jest chyba większa w przesiadce z 40d na 5dmkII niż z 600d na 5dmkI, ale fakt jest faktem :)
A jakie pod to obiektywy, do jakich zastosowań? Jeśli repo, no to będzie dobrze ale nie rewelacyjnie... Jeśli portret/krajobraz/architektura będzie bardzo dobrze :)

GalaktycznyMuczaczo
17-07-2014, 17:07
jeżeli patrzymy na daty i liczby to chyba jednie rozmiar matrycy 5d wypada lepiej , cała reszta w 600d oferuje więcej, ale czy to oznacza lepiej? niekoniecznie, to że "jest " wieksze iso nie znaczy ze wyglada lepiej, matryca FF daje większe możliwości, pozwala używać znacznie wyższego iso niz w przypadku aparatów z matrycą APSC. To jest duży plus jeżeli fotografujemy w naprawdę trudnych warunkach, ciemne miejsca, badź nie używamy lampy aby dopalić zdjęcie. C5d I daje bardzo ładny obrazek przez co jest używany przez wielu fotografów chociażby ślubnych. Jednak że, 5d to FF w tym wypadku nasza szklarnia zazwyczaj musi przejść gruntowną zmiane, niewiem jakie masz szkła , ale wielokrotnie ambitne osoby mające apsc kupuja fajne szkiełka typu 17-50 , 10-20 , 30 i jedynym szkłem pod ff nadającym się jest 50/1,8 , tak więc po zakupie FF cała szklarnia idzie na bok zostaje najtańsze "szkło" które tak naprawde nie jest super rewelacyjne jakby się wydawało, wiele osób poleca i chwali ale tylko dlatego ze szkielko mozna dostac chyba z a 400 zł (sam mam) .
Dodatkowo (niewiem na ile uzywasz) funkcja filmowania, zwłaszcza gdzie raczej robisz poprostu zdjęcia rodzinne czy wakacyjne, czasem chce się nakrecic film, sam robie to komórką bo to fajne wspomnienia, ale w przypadku 5dI odpada ta funkcja.

Jest wiele za oraz wiele przeciw mówiących o tym czy warto bądź nie warto wziąć FF , pytanie czego brakuje tobie w twoim 600d że chcesz przejść na FF? Czy jest to fakt posiadania pełnej klatki czy nadmiar kasy, zachcianka, niewiemy. Handlując sprzętem przez lata nauczylem się jednego, ludziom niezdecydowanym można sprzedać wszystko, bo masz kase i chcesz , jesteś jak otwarty zeszyt w którym można malować co się chce. Polecam, naprawde mocno zastanowić się czego oczekujesz i samemu przeanalizować swoje potrzeby, wtedy napewno będzie łatwo, a forum da ci tylko swojego rodzaju informacje jak raczej decyzje co do tego co masz kupić.

pozdro