PDA

Zobacz pełną wersję : Canon 6D możliwości filmowania



robhary
14-07-2014, 10:45
Nie wiem czy dobrze trafiłem z zapytaniem , jeśli nie to proszę o przeniesienie .

Pytanie dotyczy możliwości nagrywania filmów Canonem 6d .

W trybie filmowania zakładki ustawień LV zawierają opcje dotyczące nagrywania filmów:
tryb AF (FlexiZone - Single, tryb Live z wykrywaniem twarzy, tryb szybki),
ciche nagrywanie LV,
timer pomiarowy,
wielkość nagrywanego filmu – wybór rozdzielczości, liczby kl/s oraz rodzaju kodowania,
nagrywanie dźwięku – opcje związane z rejestracją dźwięku podczas filmowania,
kod czasowy – ustawienia dotyczące kodów czasowych dodawanych do nagrywanego filmu,
migawka video – nagrywanie krótkich filmów składających się z kilku ujęć.

Czy Canon 6d ustawia samoczynnie autofocus ( śledzi poruszającą się postać i ustawia idealną ostrość ) bez kręcenia pierścieniem na obiektywie ?

Mogę prosić o pomoc jak poustawiać te wszystkie parametry do uzyskania jak najlepszego rezultatu finalnego .
Materiał będzie montowany prawdopodobnie w Pinaccle .

I tu kolejne pytanie .
Jakie ustawienia końcowe ustawić przy renderowaniu filmu w programie by materiał finalny był wyświetlany poprawnie w jakości HD lub full HD

JaLe
14-07-2014, 11:38
Czy Canon 6d ustawia samoczynnie autofocus ( śledzi poruszającą się postać i ustawia idealną ostrość ) bez kręcenia pierścieniem na obiektywie ?

Mogę prosić o pomoc jak poustawiać te wszystkie parametry do uzyskania jak najlepszego rezultatu finalnego .
Materiał będzie montowany prawdopodobnie w Pinaccle .

I tu kolejne pytanie .
Jakie ustawienia końcowe ustawić przy renderowaniu filmu w programie by materiał finalny był wyświetlany poprawnie w jakości HD lub full HD
Niestety Pinaccle nie używam od pięciu lat więc nie pomogę. W SV renderuje w mp4.
Natomiast jak ognia wystrzegaj się ustawiania automatycznego ostrości. Do tego służy follow focus i tylko manual.

kalatos
14-07-2014, 11:57
W aparatach tylko manual, tak jak wspomina przedmówca. Chyba jeszcze nie ma dobrego systemu, który automatycznie poprawnie ustawia ostrość w lustrzance przy filmowaniu.

dj_exon
14-07-2014, 11:59
W aparatach tylko manual, tak jak wspomina przedmówca. Chyba jeszcze nie ma dobrego systemu, który automatycznie poprawnie ustawia ostrość w lustrzance przy filmowaniu.

jest w sony :D ( nex i SLT + szkła systemowe )

kalatos
14-07-2014, 12:02
Miałem na myśli sprzęcior Canona. Od 7 sezonów filmujemy lustrzankami i zawsze trzeba polegać na swoim oku :)

dj_exon
14-07-2014, 12:04
Miałem na myśli sprzęcior Canona. Od 7 sezonów filmujemy lustrzankami i zawsze trzeba polegać na swoim oku :)

powiem tak, 70D + 18-135 STM naprawdę daje rade ! ( ze szkłami nie STM porażka ! No i fo FF chyba nie ma STM szkieł )

robhary
14-07-2014, 13:41
Nie wiem czy dobrze trafiłem z zapytaniem , jeśli nie to proszę o przeniesienie .

Pytanie dotyczy możliwości nagrywania filmów Canonem 6d .

W trybie filmowania zakładki ustawień LV zawierają opcje dotyczące nagrywania filmów:
tryb AF (FlexiZone - Single, tryb Live z wykrywaniem twarzy, tryb szybki),
ciche nagrywanie LV,
timer pomiarowy,
wielkość nagrywanego filmu – wybór rozdzielczości, liczby kl/s oraz rodzaju kodowania,
nagrywanie dźwięku – opcje związane z rejestracją dźwięku podczas filmowania,
kod czasowy – ustawienia dotyczące kodów czasowych dodawanych do nagrywanego filmu,
migawka video – nagrywanie krótkich filmów składających się z kilku ujęć.

Czy Canon 6d ustawia samoczynnie autofocus ( śledzi poruszającą się postać i ustawia idealną ostrość ) bez kręcenia pierścieniem na obiektywie ?

Mogę prosić o pomoc jak poustawiać te wszystkie parametry do uzyskania jak najlepszego rezultatu finalnego .
Materiał będzie montowany prawdopodobnie w Pinaccle .

I tu kolejne pytanie .
Jakie ustawienia końcowe ustawić przy renderowaniu filmu w programie by materiał finalny był wyświetlany poprawnie w jakości HD lub full HD



A co z ustawieniami w korpusie aparatu ???

minimaniak
27-12-2016, 09:23
Prosba o pomoc uzywam podczas filmowania tryby AF wykrywanie twarzy - wykrywa Twarz ale aparat nie ostrzy - pojawia sie na twarzy bialy kwadrat ktory po wcisnieciu migawki do polowy ostrzy i zamienia sie w zielony - ale po wlaczeniu nagrywania AF podaza zw twarza ale nie ostrzy

adawro
27-12-2016, 10:03
Bo takie rzeczy to tylko w korpus ach z DPAF

minimaniak
27-12-2016, 10:44
czyli w 6d niby jest wykrywanie twarzy ale ono do niczego nie służy!!!!??

TriXter
20-01-2017, 17:49
czyli w 6d niby jest wykrywanie twarzy ale ono do niczego nie służy!!!!??

na live view w trybie foto nie szuka Ci twarzy?