PDA

Zobacz pełną wersję : Ae-1 :)



oxeno
26-03-2006, 20:37
Pochwalić się chciałem, kupiłem dziś zaciętego AE-1 z obiektywam Canon 35-70mm 4 ( ten metalowy )za 130pln. Posiedziałem nad nim troche i pstryka :) Aparat prawie jak wyjęty z pudełka, pare malutkich rysek. Przesmarowałem sobie odrazu mechanizm amortyzacji lustra i pracuje jak nowy. Matówka, komora, wszystko w super stanie. Trawia do arsenału :)
Pozdrawiam

stdanielo
26-03-2006, 21:34
no gratuluję!!! Wspaniały aparaci kupiłeś, posłuży ci pewnie wiernie kilkanaście lat.

Canonek
26-03-2006, 21:59
Gratulacje, to ja tez sie pochale. Mnie sie udalo dzis kupic 2.8/200 SSC do moich canonikow FD w bardzo ladnym stanie za 300zl.

stdanielo
26-03-2006, 22:07
a to i ja się pochwalę, ja też dziś na niemieckim ebay kupiłem 70-210/3.5-4.5 USM za 650 zł. Jak dobrze pójdzie to za tydziń będzie już na korpusie :)

Canonek
26-03-2006, 22:13
To teraz bedziesz mial 21 kg sprzetu. ;)

stdanielo
26-03-2006, 22:22
albo i więcej :D muszę to kiedyś zważyć :))

Canonek
26-03-2006, 22:40
Ja tez mam mnostwo sprzetu, tylko czasu na jego wykorzystanie coraz mniej. :???:

stdanielo
26-03-2006, 22:45
no niestety, to prawda, ale mam zamiar to zmienić, zresztą ostatnio pogoda strasznie dołowała.

Canonek
26-03-2006, 22:54
Ja tez zamierzam wiecej fotografowac. To moj nalog, na ktory nie mam czasu. Jak mawial moj kolega. "Nie pale, nie pije, ja fotografuje."

chomsky
27-03-2006, 07:51
Szkoda, ze boje sie cokolwiek rozkrecic. Byloby tam cos do remontu.
Czesc.Ch.

szwayko
27-03-2006, 10:32
Pochwalić się chciałem, kupiłem dziś zaciętego AE-1 z obiektywam Canon 35-70mm 4 ( ten metalowy )za 130pln.

Gratuluje. Bardzo fajny Canonek, lubie go, bo jako jedyny ma wskazoweczke w wizjerze. Drugiego kupilem uszkodzonego na czesci, ale skrecilem go i tez dziala.

Jakbys mial jakiej problemy to pytaj, rozkrecalem AE-1 na czesci, a patentow tam co nie miara, miedzy innymi system prowadzenia linki ponad wizjerem, ktora porusza wskazowke "zegara" zwierajacą odpowiednie styki w zaleznosci jaki czas wybierzesz lub zmienisz czulosc. Ciezko to potem wszystko na sprezynach zlozyc i skalibrowac nastawy swiatlomierza.


Ciekawy jest rowniez T-60 najswiezszy Canon FD. Prosty, plastikowy, maly i lekki taki na codzien w torbie. Zaleta to normalna migawka jak w EOSach, ktora nie boi sie krotkich czasow, troche jednak kopie.

oxeno
27-03-2006, 15:37
Linka do wskazówki ? To chyba AT-1, on miał metalową cieniutka linke do wskazówki ... AE-1 ma co prawda wskazówkę na tabelce przysłon, ale ona chyba działa wachadłowo od wskazań światłomierza...
Dziś idę sprawdzić jak właśnie działa światłomierz, bo coś mi nie pasi.
Sprawdzałem ze swoim A-1 i coś mi oszukuje :) Dam póżniej znać co i jak :)
Acha zadam moje odwieczne pytanie :) Ma ktoś matówkę do A-1 ?
Pozdrawiam

oxeno
28-03-2006, 10:02
I sie przechwaliłem, ktoś niezle kąbinował przy tym AE-1. Ma zerwaną linke ! Już ją naprawiłem ale nie wiem jak ustawić, czekam na porady. Mechanicznie już jest sprawny, śmiga jak nowy. Musze jeszcze tylko tą linke naprawić. :( :) Pozdrawiam

szwayko
28-03-2006, 10:34
I sie przechwaliłem, ktoś niezle kąbinował przy tym AE-1. Ma zerwaną linke ! Już ją naprawiłem ale nie wiem jak ustawić, czekam na porady. Mechanicznie już jest sprawny, śmiga jak nowy. Musze jeszcze tylko tą linke naprawić. :( :) Pozdrawiam


Linka, troche jest grzbania. Po prawej stronie na kole nastaw czasow i ISO - zjezdzasz max na dol z wartosciami tak aby najbardziej poluzowac linke.
Potem po lewej stronie na jest tarcza ktora ma sprezyne i naciaga linke. Tarcze ustawiasz tak aby jej wskazowka dotykała pierwszy styk. Zeby bylo czuc naciag sprezyny nakrec ja wczesniej poprzez obrocenie tarcyz o 360 stopni. No i zaczepiasz linke, na tarczy jest taki dynks do tego i tutaj trzeba to zrobic dokladnie, aby bylo odpowiednio skalibrowane. Na ogol sie nie uda i trzeba potem miec stala korekte. U mnie jak mam film ISO 100 to nastawiam w aparacie ISO 100 i 1/3.
Jeden moj AE-1 chodzi na lice drugi na nitce (wazne zeby nie byla rozciagliwa).

Jak bede mial chwile to zdejme pokrywe w swoim i zrobie fotki abys mial wzor.

oxeno
29-03-2006, 11:44
Hej, już próbowałem to zrobić, nie okazało się to jakoś zabardzo trudne. Zaraz po zdjęciu pokrywy widziałem co i jak. Ale linnka była urwana, przez co za krótka. Jak zmontowałem wszystko okazało się że światłomierz kłamie jak głupi. Na cienie reagował pięknie ale na słońce wogule :) Zaniosłem go do serwisu i maja mi to zrobić razem z kalibracją i wymiana linki

oxeno
31-03-2006, 22:53
Odebrałem go, światłomierz wyregulowany, linka naprawiona :) Nawet gąbka wytłumiającą dostał. Jest teraz jak nowy :) :) Śliczny okaz :) :)
Pozdrawiam

panroman
02-04-2006, 20:10
Witam
To ja też pochwalę się.
Kupiłem niedawno Legendę Canon AE-1Program, oraz dokupiłem obiektyw Canon Lens New 1.4/50. Aparat i obiektyw IDEALNE (przez duże I).
Jedyny szkopuł w tym, że się na tym na razie wogóle nie znam:cry:
Poadrawiam

szwayko
03-04-2006, 07:45
Witam
Kupiłem niedawno Legendę Canon AE-1Program, oraz dokupiłem obiektyw Canon Lens New 1.4/50. Aparat i obiektyw IDEALNE (przez duże I).
Jedyny szkopuł w tym, że się na tym na razie wogóle nie znam:cry:


TO jest tak zgrabny i piekny sprzet ze w razie co na kazda polke pasuje jako ozdoba.

panroman
03-04-2006, 19:23
Witam
Właśnie wstawiłem sprzęt do Kredensu za szybę. Każdy kto przychodzi to podziwia. pzdr.:wink: