PDA

Zobacz pełną wersję : Obiektyw do filmowania - Canon EOS 600d



martynkav3
09-07-2014, 18:16
Witam. Internesuję się filmowaniem. Postanowiłam zakupić lustrzankę Canona 600d i teraz pytanie: jaki obiektyw? kitowy odpada.
Niestety mój budżet na obiektyw to do 500zł ... myślałam nad Canon EF 50mm f/1.8 II - za 400zł spokojnie kupie, tylko że on jest bardziej portretowy i do zdjęć - tak mi się wydaje. Potrzebuję czegoś, co będzie miało dobre ręczne makro, a z tego co widzę, to w tym obiektywie będzie z tym ciężko. Możliwe że ktoś mnie wyśmieje, że za te pieniądze chce kupić obiektyw do filmowania, no ale cóż... może jakiś się znajdzie :)
Z góry dziękuję za pomoc, mam nadzieje że dodałam do dobrego działu. Pozdrawiam.

jas_r
09-07-2014, 18:19
50tka o której wspominasz będzie w sam raz na początek przygody z filmowaniem jak na ten budżet. Da Ci bardzo dobry obrazek w stosunku do ceny, ręcznie również da radę ostrzyć - co prawda nie będzie to bardzo komfortowe, ale za te pieniądze..

martynkav3
09-07-2014, 18:20
Chodzi o ten Canon EF 50mm f/1.8 II? nie będzie tam problemu z makro? bo ten pierścień jest strasznie malutki :(
W sumie jakiś wielkich palców to nie mam :) no ale nie chcę się później rozczarować, tym bardziej że to stałka

jas_r
09-07-2014, 18:27
Chodzi o ten Canon EF 50mm f/1.8 II?
Tak.


nie będzie tam problemu z makro? bo ten pierścień jest strasznie malutki :( W sumie jakiś wielkich palców to nie mam :)
Co to znaczy makro? Chodzi Ci o ręczne ostrzenie? Bo makrofotografii tym obiektywem nie zrobisz bez dodatkowych gadżetów.
Co do ręcznego ostrzenia - pierścień faktycznie jest dość mały, ale dasz radę.


no ale nie chcę się później rozczarować, tym bardziej że to stałka
Stałki są fajne, dobre na początek, zmuszają do szukania własnej perspektywy i uczą patrzenia konkretną ogniskową (co prawda w przypadku nie pełnej klatki to tak troche na wyrost).

martynkav3
09-07-2014, 18:43
[QUOTE=jas_rambo;1230313]Tak.


Chodzi Ci o ręczne ostrzenie? Bo makrofotografii tym obiektywem nie zrobisz bez dodatkowych gadżetów.
Co do ręcznego ostrzenia - pierścień faktycznie jest dość mały, ale dasz radę.

No tak, dokładnie o to chodzi. Np jakich gadżetów? :D

af-p
09-07-2014, 18:45
np. nasadki makro czy pierścienie pośrednie...

Sezamek
09-07-2014, 18:57
Koleżanko nie myl makro z trybem manualnym proszę :) Z obiektywów typowo do makrofotografii to chyba najtańszy będzie Canon 60mm albo jedna wersja Sigmy 50mm ale czy one nadają się do filmowania to nie wiem (ale to i tak poza budżetem)

martynkav3
09-07-2014, 18:59
np. nasadki makro czy pierścienie pośrednie...

Czy do modelu tego obiektywu dałoby radę taką nasadkę dokupić?

Sezamek
09-07-2014, 19:03
Nasadka albo soczewki na gwint 52mm. Poczytaj sobie tu Zdjęcia makro - przegląd dostępnych narzędzi (http://www.swiatlem.pl/poradniki-fotograficzne/zdjecia-makro-przeglad-dostepnych-narzedzi/) bo nie chce mi się tłumaczyć. IMHO najkorzystniej wypadną pierścienie pośrednie - koszt jakieś 130zł za wersję eko

martynkav3
09-07-2014, 19:26
Soczewka połówka gwint 52mm (4305073608) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. (http://allegro.pl/soczewka-polowka-gwint-52mm-i4305073608.html)
chodzi o coś takiego? :)

--- Kolejny post ---

zastanawiam się czy da się jakoś tak jakby wydłużyć ten pierścień do tego obiektywu, aby było wygodniej z ostrością manualną

--- Kolejny post ---

.. bo w zdjęciach to jeszcze, ale z filmowaniem myśle że bedzie ciezko :(

tomphoto
09-07-2014, 19:30
Pierścienie pośrednie makro Canon z AF - METAL ALU (4327114688) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. (http://allegro.pl/pierscienie-posrednie-makro-canon-z-af-metal-alu-i4327114688.html)

Co z tą puszką, sprawdzamy ?

Sezamek
09-07-2014, 19:38
Soczewki - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. (http://allegro.pl/makro-soczewki-8875) od koloru do wyboru. Jest w tym dziale też Raynox (na kompaktach się sprawdzał jak jest z lustrami to nie wiem).
Alternatywa dla tego co podał tomphoto Pierścienie pośrednie Makro AF autofocus Canon (4338103677) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. (http://allegro.pl/pierscienie-posrednie-makro-af-autofocus-canon-i4338103677.html) u mnie taki wynalazek działał z 5DII i teraz z 40D choć istnieje ryzyko uszkodzenia puszki poprzez te eco - ktoś na forum już miał ekscesy z nimi.

jas_r
09-07-2014, 19:56
Może niech koleżanka sprecyzuje, bo miesza pojęcia (chyba z niewiedzy?) i ja już się pogubiłem.

martynkav3 - napisałaś że chcesz filmować, i potrzebujesz ręcznie ustawiać ostrość tak? Bo makro (Makrofotografia – Wikipedia, wolna encyklopedia (http://pl.wikipedia.org/wiki/Makrofotografia)) nie ma nic wspólnego z manualnym/ręcznym ustawianiem ostrości. Chyba że chcesz nagrywać właśnie obrazki makro, wyjaśnij proszę, bo zamieszałaś.

martynkav3
09-07-2014, 20:13
Więc tak: chcę kupić obiektyw do Canona 600d. GŁÓWNIE do filmowania- będzie to mój pierwszy obiektyw, bo dopiero kupuję lustrzankę. Wiadomo, jak się robi film, to ostrość ustawia się ręcznie, nie mam zamiaru nagrywać na Autofocusie :P i teraz pytanie czy obiektyw o który zapytałam: 50mm f/1.8 II będzie się do tego nadawał. Mój budżet to 500zł.

GalaktycznyMuczaczo
09-07-2014, 20:25
Więc tak: chcę kupić obiektyw do Canona 600d. GŁÓWNIE do filmowania- będzie to mój pierwszy obiektyw, bo dopiero kupuję lustrzankę. Wiadomo, jak się robi film, to ostrość ustawia się ręcznie, nie mam zamiaru nagrywać na Autofocusie :P i teraz pytanie czy obiektyw o który zapytałam: 50mm f/1.8 II będzie się do tego nadawał. Mój budżet to 500zł.

Obiektyw jak najbardziej będzie się nadawał do filmowania, ma fajną przysłone, jest tani, a w przypadku ustawiania ostrości manualnie odapa ci problem z niepotrzebnym skrzeczeniem w puszce. Mechanizm co prawda nie jest najcichszy jednak za te pieniądze to fajne szkło zarówno do filmu jak i gdzieś tam do fotgrafii w razie potrzeby , chociazby z rodziną. Alternatywą na to są obiektywy m42 które czesto potrafia chwycić jakością jednak w przypadku robienia zdjęć, nie mając dużego doświadczenia z obiektywami manualnymi może powstać początkowo problem, nie mniej jest to sensowne rozwiązanie w przystępnej cenie.

jas_r
09-07-2014, 20:38
Więc tak: chcę kupić obiektyw do Canona 600d. GŁÓWNIE do filmowania- będzie to mój pierwszy obiektyw, bo dopiero kupuję lustrzankę. Wiadomo, jak się robi film, to ostrość ustawia się ręcznie, nie mam zamiaru nagrywać na Autofocusie :P i teraz pytanie czy obiektyw o który zapytałam: 50mm f/1.8 II będzie się do tego nadawał. Mój budżet to 500zł.
No to tak jak napisałem wcześniej, i jak napisał wyżej GalaktycznyMuczaczo, 50mm f/1.8 II będzie dla Ciebie dobrym obiektywem na początek.
I na przyszłość: nie myl ręcznego ustawiania ostrości z makrofotografią ;)

martynkav3
09-07-2014, 21:30
W takim razie dziękuję wszystkim za pomoc :)
Decyzja zapadła: zaopatrzę się w ten obiektyw. :)

salas
10-07-2014, 08:57
m42 i w tej cenie się kupi 50 1.4 ;) jak filmowanie to na pewno będzie przyjemniej ostrzyć starą 50tką z dużym i wygodnym pierścieniem