PDA

Zobacz pełną wersję : Puszka pod m42 - używana lub entry lewel



jurek44
04-07-2014, 16:39
Witam

Piszę z zapytaniem jaki aparat wybralibyście pod szkła m42 z serii Canon eos. Obecnie posiadm canona 50d, ale męczy mnie przekładanie na przemian obiektywów z m42 na te z af, chodzi mi dokładnie o to aby na 50d mieć w terenie tele, a na drugiej puszce m42 lub coś szerszego np tamrona 17-50. Wcześniej posiadałem canona 1000d i dawał on na m42 czasami lepszy obraz niż 50d (nie wiem czym to było spowodowane).
Body zamierzam kupić używane do kwoty 800zł. Który według was z wymienionych byłby lepszy (waga też się liczy, bo będzie zabierany w góry), szybkość af ma tu drugorzędne znaczenie, chodzi mi głównie o jakość zdjęć i szumy. W tej cenie znalazłem:

1. Canon 1000d
2. Canon 400d
3. Canon 350d
4. Canon 40d
5. Canon 30d

Z LiveView i innych bajerów typu filmy nie korzystam więc na nich mi nie zależy dlatego nie wiem czy jest sens kupować nowego 1100d lub 1200d bo 100d to już nie ta cena.

michael_key
04-07-2014, 17:26
Myślę, że odpowiedź jest prosta... 40D.

salas
04-07-2014, 19:06
40d albo pomyśl nad 450d - będzie lepszy wyświetlacz i LV (to przy m42 jest bardzo przydatne :>)

Bolek02
04-07-2014, 19:07
Jeśli waga też się liczy to 40D odpada, bo to czołg jak 50D zresztą.
Jak się nie chcesz nadźwigać to dołóż trochę i kup 100D :)
Jeśli musi być 800zł koniecznie to też bym optował za 450D, bo nowszy i niezbyt ciężki.

Ernest_DLRS
04-07-2014, 19:18
Pomyśl nad puszką, pod którą da sę wgrać ML, to będziesz miał tam tę funkcję oznaczania ostrych krawędzi, zapomniałem jak się to zwie. Przy manualu to mega pomoc, bo na żadnym cropie nie poostrzysz przez wizjer. Zostaje live view, albo ruska ruletka przy wizjerze.

zysk
04-07-2014, 19:20
Piszę z zapytaniem jaki aparat wybralibyście pod szkła m42 z serii Canon eos. Obecnie posiadm canona 50d, ale męczy mnie przekładanie na przemian obiektywów z m42 na te z af, chodzi mi dokładnie o to aby na 50d mieć w terenie tele, a na drugiej puszce m42 lub coś szerszego np tamrona 17-50. Wcześniej posiadałem canona 1000d i dawał on na m42 czasami lepszy obraz niż 50d (nie wiem czym to było spowodowane).
Body zamierzam kupić używane do kwoty 800zł. Który według was z wymienionych byłby lepszy (waga też się liczy, bo będzie zabierany w góry), szybkość af ma tu drugorzędne znaczenie, chodzi mi głównie o jakość zdjęć i szumy
Pytasz o Canona.IMHO :najlepiej sprawdziłby się w Twoich wymaganiach Pentax.Dobre modele za wymienioną kwotę lub poniżej .

jurek44
04-07-2014, 20:26
Nie spodziewałem się tak szybkiej odpowiedzi, imho 450D wydaje się najbardziej rozsądnym wyborem (wagowo mniejszy i nowszy jak pisze Bolek02) ale cena identyczna jak 40d. Czytając test na optyczne (nie wiem czy można się nimi sugerować) cytuje "Zakres tonalny: Pod tym względem 10-megapikselowa matryca 1000D przewyższa 450D. Dynamika tonalna dla najniższej czułości daje w efekcie zauważalnie lepsze wyniki" - pamiętam że właśnie kilka lat temu czytałem ten test i to głównie przez tą informację zakupiłem 1000d.
Co do odpowiedzi zysk to też o tym myślałem bo Pentax (szczerze to przy zakupie pierwszej lustrzanki mocno się zastanawiałem właśnie nad Pentaxem i niemal w ostatniej chwili wybrałem Canona) byłby niezły, ale mam już szkła pod mocowanie Canona więc możnaby je wykorzystać również i do tego body.
Biorąc jednak pod uwagę wage i możliwości na placu boju pozostały 1000d i 450d no i właśnie ten hack o którym pisze salas czy działa on na którymś z tych modeli?

Tom77
04-07-2014, 20:40
Nie spodziewałem się tak szybkiej odpowiedzi, imho 450D wydaje się najbardziej rozsądnym wyborem (wagowo mniejszy i nowszy jak pisze Bolek02) ale cena identyczna jak 40d. Czytając test na optyczne (nie wiem czy można się nimi sugerować) cytuje "Zakres tonalny: Pod tym względem 10-megapikselowa matryca 1000D przewyższa 450D. Dynamika tonalna dla najniższej czułości daje w efekcie zauważalnie lepsze wyniki" - pamiętam że właśnie kilka lat temu czytałem ten test i to głównie przez tą informację zakupiłem 1000d.
Co do odpowiedzi zysk to też o tym myślałem bo Pentax (szczerze to przy zakupie pierwszej lustrzanki mocno się zastanawiałem właśnie nad Pentaxem i niemal w ostatniej chwili wybrałem Canona) byłby niezły, ale mam już szkła pod mocowanie Canona więc możnaby je wykorzystać również i do tego body.
Biorąc jednak pod uwagę wage i możliwości na placu boju pozostały 1000d i 450d no i właśnie ten hack o którym pisze salas czy działa on na którymś z tych modeli?


Proponuję Pentaxa do manualnych szkieł, np K20. Jeżeli canon to faktycznie 40D będzie lepszym wyborem. Ustawianie ostrości na 450 ? Szybko ci się znudzi. Kup coś co ma jako taki wizjer.

larguss
04-07-2014, 21:16
Pomyśl nad puszką, pod którą da sę wgrać ML, to będziesz miał tam tę funkcję oznaczania ostrych krawędzi, zapomniałem jak się to zwie. Przy manualu to mega pomoc, bo na żadnym cropie nie poostrzysz przez wizjer. Zostaje live view, albo ruska ruletka przy wizjerze.


Wie ktoś jak się nazywa ta funkcja?

salas
04-07-2014, 21:43
focus peaking

michael_key
05-07-2014, 07:45
Jeżeli canon to faktycznie 40D będzie lepszym wyborem. Ustawianie ostrości na 450 ? Szybko ci się znudzi. Kup coś co ma jako taki wizjer.
Gdy kupiłem pierwsze lustro, 450D po jakimś czasie kupiłem Heliosa 44M i... zniechęciłem się na szkieł manualnych. Posiadałem zarówno przejściówkę z dandelionem jak i bez niego. W zasadzie dopiero na 40D powróciłem do niego.

słowiczek
06-07-2014, 10:44
Ewentualnie 400d, w tej cenie masz jeszcze jakieś wyposażenie i szkiełka. Dobra puszka.