PDA

Zobacz pełną wersję : [Dota_K] Mocno początkująca, bardzo proszę o opinie.



Dota_K
26-03-2006, 11:23
Witam,
jestem Dorota, chciałabym się ze wszystkimi przywitać i pokazać Wam jedno z pierwszych zdjęć zrobionych nowo zakupionym aparatem.
Oczywiście wszystkie opinie mile widzane.

http://www.dorota.websky.pl/julka01small.jpg

I jeszcze oryginalnej wielkości plik.
Julka (http://www.dorota.websky.pl/Julka01big.jpg)

Zdjęcie jest surowe, nie było poddane żadnej korekcji w programach graficznych.

Dota

Raff
26-03-2006, 11:36
Dota_K - przepraszam, że przy okazji Ciebie ale mnie naszło :) Nie wiem czy podziwiać niecierpliwość wielu początkujących czy też ją besztać ;) Człowiek kupi aparat, cyknie fotkę i od razu - proszę o opinie! A nie lepiej poznać sprzęt, poczytać o fotografii, popatrzeć na zdjecia, poczytać forum to czy tamto i pokazywać to co już uważamy za jakąś naszą twórczość. Wtedy się będzie można rozwijać z sensem.

Co do zdjęcia - zwaczajny portret kumpeli :twisted: Zbyt ostre światło bokiem i na górze, niezbyt dobry kadr, mina fajna. Tak naprawdę podziwiam w tym zdjęciu to, że było zrobione 5D 105mm :mrgreen: I może lepiej jednak ciut obrobić. Chyba, że chodzi Ci o jakość "surowego" jpg'a z C5D ;)

Driver
26-03-2006, 11:39
Opinia ędzie równie krótka jak krótki czas poświęcony tej focie :

Delete

Dota_K
26-03-2006, 11:56
Dota_K - przepraszam, że przy okazji Ciebie ale mnie naszło :) Nie wiem czy podziwiać niecierpliwość wielu początkujących czy też ją besztać ;) Człowiek kupi aparat, cyknie fotkę i od razu - proszę o opinie! A nie lepiej poznać sprzęt, poczytać o fotografii, popatrzeć na zdjecia, poczytać forum to czy tamto i pokazywać to co już uważamy za jakąś naszą twórczość. Wtedy się będzie można rozwijać z sensem.

Co do zdjęcia - zwaczajny portret kumpeli :twisted: Zbyt ostre światło bokiem i na górze, niezbyt dobry kadr, mina fajna. Tak naprawdę podziwiam w tym zdjęciu to, że było zrobione 5D 105mm :mrgreen: I może lepiej jednak ciut obrobić. Chyba, że chodzi Ci o jakość "surowego" jpg'a z C5D ;)

Dziękuję za opinię, chociaż pierwszy akapit niezbyt potrzebny moim zdaniem. Fotografią interesuję się od kilku lat, początkująca jestem jeśli chodzi o lustrzankę cyfrową. Zdjęć cyknęłam więcej niż kilka i ponieważ akurat to zdjęcie mi się podoba, chciałam usłyszeć opinię innych. Być może ze względu właśnie na fakt, że do tej pory robiłam zdjęcia aparatem analogowym, staram się robić zdjęcia, których nie trzeba będzie godzinami obrabiać w PS'ie.

Do Driver'a. Rozumiem, że każde zdjęcie, które nie przejdzie przez kilku godzinną sesję w Photoshopie należy odrazu kasować?

Mimo wszystko dziękuję za opinie.
Dota

Driver
26-03-2006, 12:04
Fotografią interesuję się od kilku lat,


A to mnie zaskoczyłaś



Rozumiem, że każde zdjęcie, które nie przejdzie przez kilku godzinną sesję w Photoshopie należy odrazu kasować? ,

Sobie zostaw, dlaczego by nie


Odniosłem ogólne wrażenie że chcesz pochwalić się aparatem. Dlaczego ? Ktoś kto robi zdjęć kilka lat nie potrzebuje opini o takim zdjęciu. ( słabym technicznie )

snow
26-03-2006, 12:07
Eeee nie każde, tylko poprostu to. Tutaj kompozycji brak i pomysłu na takie zdjęcie. Ta ręka (o ile to wogóle ręka ?) to tak "ni w pięść ni w oko" na tym zdjęciu, nie wiadomo co to. Pozatym za wąsko z kadrem.

Przemoc
26-03-2006, 12:14
Dziękuję za opinię, chociaż pierwszy akapit niezbyt potrzebny moim zdaniem............

Cześć Dota.
Nie bierz tych opinii za bardzo do siebie, nikt tutaj napewno nie zamierza wyśmiewać Twoich prac. Prosiłaś o opinie więc je masz, najważniejsze że szczere, uwierz mi, że forumowicze z CB są raczej życzliwi.

Ja np. idę drogą opisaną przez Raff-a, czytam, uczę się, szukam fajnych kadrów , dotychczas niczym się nie pochwaliłem bo uważam, że jeszcze nie mam czym. Ale to tylko kwestia czasu. :smile:

Trzymaj się.

snow
26-03-2006, 12:19
Ja np. idę drogą opisaną przez Raff-a

Czy to jakaś sekta? :mrgreen:

thorin
26-03-2006, 12:23
aja uwazam podobnie jak Raff, nie widze niczego co to zdjecie mogloby powiedziec o danej osobie, nie ma w nim emocji, kompozycja lezy, przepalony lewy bok, dlaczego jesli ktos uslyszy slowa krytyki zawsze prouje sie tlumaczyc ? nie wyszlo probujmy dalej, nastepne prosze..

pozdrawiam
krzysiek

Raff
26-03-2006, 12:33
Czy to jakaś sekta? :mrgreen:

"Za mną bracia, szczęście blisko" :twisted: Sekta nazywa się CeBe - całkiem błogo ;)

Diego
26-03-2006, 12:44
Ja dodam tylko tyle: proszę nie propagować idiotyzmu rodem z plfoto i innych śmieciowisk "zdięcie nie dotykane w programie graficznym, prosto z aparatu - a więc zaaaajebiste". Brzmi to tak jak by fotografowi analogowemu powiedzieć: Staaary a na co ci powiększalnik, papiery o różnych gradacjach, filtry, przepisy na różne zupy z Rodinala itd, można ciągnąć wyliczankę....

Routlaw
26-03-2006, 12:45
Rozumiem, że każde zdjęcie, które nie przejdzie przez kilku godzinną sesję w Photoshopie należy odrazu kasować?
Obawiam się że temu zdjęciu nie pomogłaby nawet kilku godzinna praca w PSie.. Kadr jest ciasny światło za ostre..
Piszesz że fotografią interesujesz sie od lat.. Ja mam aparat od pierwszej komunii ale fotografią interesuje się od ~2,5roku..

Na swojej stronie masz pare fajnych zdjęć.. To które pokazałaś na forum jest wg mnie słabe..

Raff
26-03-2006, 12:48
Popieram Diego. Też mnie wkurza jak np. "analogowcy" tak argumentują, kiedy np. brak połówkowego albo rozpiętości tonalnej chcę zrekompensować sobie w PS. A forsowanie filmów, cross, korekcja kolorystyczna, gęstościowa na labie, doświetlanie/niedoświetlanie kawałków kadru na powiększalniku (to się jakoś nazywa, nie pamiętam). Zdjęcie zawsze się jakoś obrabia. Ważne, żeby efekt końcowy był dobry. Jak widać "cyfrowcy" też przejęli manierę "nie tykać" fotki. Może to Ci co nie umieją "tykać"? :lol:

stdanielo
26-03-2006, 12:49
Niestety to zdjęcie nie świadczy o kilkuletnim zainteresowaniu fotografią, słabiutkie niestety i niepoprawne technicznie. Nic mi się w nim nie podoba.