PDA

Zobacz pełną wersję : 6d + ? + ? (zestaw do wywiadów)



Żwirek
28-06-2014, 13:29
Witam,

prze całe lato obsługuje fotograficznie eventy. Zostałem wczoraj zapytany czy mógłbym również na każdym evencie nagrać krótki wywiad z artystami.
Powiem szczerze że mam bardzo małe doświadczenie w temacie video. Wymyśliłem ze wyglądało by to w ten sposób:

Kamera: 6d na statywie.

Tło - ścianka sponsorska

Oświetlenie - lampa led'owa na 6'stce lub ew statyw z sofboxem.

MIkrofon - no wlasnie i tutaj nie mam zielonego pojęcia, nie może być to mc zamontowany na 6stce, bo dobrze zeby przeprowadzający wywiad jednak w ręku mógł trzymać mikrofon. Macie jakiś sprawdzony typ na tego rodzaju sytuacje ?


Pozdrawiam
Paweł

Matt_K-K
29-06-2014, 11:23
Najlepszy do nagrywania dźwięku byłby zewnętrzny recorder, coś typu Zoom H1. Później trzeba tylko zsychronizować dzwięk z obrazem, ale po pewnym czasie można dojść do wprawy :)

JaLe
30-06-2014, 19:36
Ja używam do wywiadów shotguna Audio-techniki i nagrywam bezpośrednio na kartę :)

Żwirek
30-06-2014, 22:17
Ja używam do wywiadów shotguna Audio-techniki i nagrywam bezpośrednio na kartę :)

Jale a możesz zaprezentować jakiś urywek wywiadu?

DEA
01-07-2014, 16:49
Ja mam mikrofon kierunkowy podpiety pod puszke i w ręku Zoom H1. Synchronizacja w Premiere CC zajmuje sekundy.
Wygląda to tak:Single i Remiksy Londyn 07 06 2014 - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=UFwiRSZNuiE#t=08m35s)

JaLe
01-07-2014, 19:37
Ja mam mikrofon kierunkowy podpiety pod puszke i w ręku Zoom H1. Synchronizacja w Premiere CC zajmuje sekundy.
Wygląda to tak:Single i Remiksy Londyn 07 06 2014 - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=UFwiRSZNuiE#t=08m35s)

I wychodzi takie Judo jak się udo - np spory pogłos przy wywiadzie z tym wygolonym.

DEA
01-07-2014, 20:57
I wychodzi takie Judo jak się udo - np spory pogłos przy wywiadzie z tym wygolonym.

Akurat w tym jednym jedym miejscu zapomniala wlaczyc mikrofon i wszystko poszlo na puszke z podpietym Rode Video Mic z odleglosci ok 4-5m i poziomie dzwieku 1/2 w puszce.

JaLe
02-07-2014, 08:56
Akurat w tym jednym jedym miejscu zapomniala wlaczyc mikrofon i wszystko poszlo na puszke z podpietym Rode Video Mic z odleglosci ok 4-5m i poziomie dzwieku 1/2 w puszce.

To już się cieszę, że go nie kupiłem.

yatamay
13-04-2015, 12:49
Witam serdecznie!

Mam dwa pytania dotyczące filmowania, a w sumie rejestracji dźwięku.


W jaki sposób sprawdzać, czy dźwięk dobrze się nagrywa w trakcie? Aparat nie ma wejścia na słuchawki.

Druga sprawa - jaki mikroport z odbiornikiem polecicie. Wiem denerwujące wymagania - niedrogi i dobry (wiem, że mimo wszystko są takie ;)

Kolekcjoner
14-04-2015, 14:17
Druga sprawa - jaki mikroport z odbiornikiem polecicie. Wiem denerwujące wymagania - niedrogi i dobry (wiem, że mimo wszystko są takie ;)

Sennheiser :)

Bechamot
14-04-2015, 14:28
Witam serdecznie!

Mam dwa pytania dotyczące filmowania, a w sumie rejestracji dźwięku.


W jaki sposób sprawdzać, czy dźwięk dobrze się nagrywa w trakcie? Aparat nie ma wejścia na słuchawki.

Druga sprawa - jaki mikroport z odbiornikiem polecicie. Wiem denerwujące wymagania - niedrogi i dobry (wiem, że mimo wszystko są takie ;)

ja nie wiem czy pomysl z mikroportem jest rzeczywiscie dobry?
chcesz wyjscie podloczyc do aparatu?

jednak pojawiaja sie szumy w zaleznosci od jakosci przekazu sygnalu i jest to klopotliwe.
nie wystarczy w miejscu ustawienia mikrofonu ustawic recorder ?

I pozniej zsynchronizowac ?

dziwiek obrabia sie tak samo jak raw-y.

uzywalem wiele roznych recorderow .
H1 wprawdzie tani , ale daje slaby dzwiek ( nie bede pisal co dokladnie ) ale ma wade - jest b czuly na najmniejszy dotyk , czy wiatr.
I w praktyce powazana wada - mala wytrzymalosc baterii.

z tanich sprawdzil mi sie znakomicie olympus LS-5. Pewnie juz nie produkowany , jest nastepca , warto sprawdzic.

mozna nagrywac z reki , obudowa malo czula na wiatr ( pisze obudowa , nie sam kapsula) i duza wydajnosc baterii - dobrych pare godzin nagran .

na pierwsze pytanie nie odpowiem.

centur
14-04-2015, 15:57
w pełni potwierdzam opinię poprzednika: zoom h1 to shit jakich mało ci którzy go tu polecają najwyraźniej nigdy go nie mieli w dłoni. ani nie testowali. Tak szybko jak to to kupiłem - tak szybko oddałem i kupiłem w to miejsce bardzo niedocenianego w Polsce a rewelacyjnego Olympusa LS którego do h1 w ogóle porównać się nie da bo to zupełnie inna półka jakościowa a więcej i obszerniej na temat h1 vs ls5 naklawiaturzyłem w tym wątku:
Forum Wideo - Zobacz wątek - Zoom H1 - lekkie roczarowanie (http://www.swiatobrazu.pl/forumwideo/viewtopic.php?f=22&t=37199)

Veox
17-04-2015, 21:25
Zamiast zooma H1 polecam Tascam dr-05. Solidniej wykonany, nie trzeszczy w rękach jak zoom no i ma phantom power na jacku. A cena praktycznie ta sama.